Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Mene zanima sta je po tvom misljenju skromno? Sa cime mogu da uporedim?
Ja sam kada je projekat najavljen bio zainteresovan za kupovinu, medjutim zavrsni materijali, dvoslojna stolarija (mikro prozori i mikro balkonska vrata), ovi zubovi po zidovima su me bas odbili. Takodje deluje kao da ce biti losa zvucna izolacija jer postoji nedostatak iste, izmedju stanova samo silka blok i malter, medju sobama obican giter. Ovo ostalo je manje vise standardno, ali za te pare su po meni morali bolje. Imate ovde kako to izgleda: https://lastavice.rs/materiali
Svaka cast njima na brzini i izvedbi, svi deluju profesionalno od prodaje pa sve do same izgradnje.
 
Ja sam kada je projekat najavljen bio zainteresovan za kupovinu, medjutim zavrsni materijali, dvoslojna stolarija (mikro prozori i mikro balkonska vrata), ovi zubovi po zidovima su me bas odbili. Takodje deluje kao da ce biti losa zvucna izolacija jer postoji nedostatak iste, izmedju stanova samo silka blok i malter, medju sobama obican giter. Ovo ostalo je manje vise standardno, ali za te pare su po meni morali bolje. Imate ovde kako to izgleda: https://lastavice.rs/materiali
Svaka cast njima na brzini i izvedbi, svi deluju profesionalno od prodaje pa sve do same izgradnje.
Koliko je losija zvucna izolacija u odnosu na npr. Sakuru? Tamo mi deluje da je odlicna zvucna izolacija. Njima je izmedju stanova
  • Zid stan-stan:
    - Završna obrada: disperzivna boja.
    - Opekarski giter blok/betonski zid: 20cm.
    - Gipskartonske ploče na potkontrukciji sa termo izolacijom-kamenom vunom: 5cm.
    - Završna obrada: disperzivna boja.

Ovde je spisak materijalizacije: https://sakurapark.rs/kvalitet-gradnje-u-sakura-parku
 
Koliko je losija zvucna izolacija u odnosu na npr. Sakuru? Tamo mi deluje da je odlicna zvucna izolacija. Njima je izmedju stanova
  • Zid stan-stan:
    - Završna obrada: disperzivna boja.
    - Opekarski giter blok/betonski zid: 20cm.
    - Gipskartonske ploče na potkontrukciji sa termo izolacijom-kamenom vunom: 5cm.
    - Završna obrada: disperzivna boja.

Ovde je spisak materijalizacije: https://sakurapark.rs/kvalitet-gradnje-u-sakura-parku
Pa dosta losija, ja imam identicni sendvic zid u mom stanu kao i sakura i ne cujem komsije nikad a svi oko mene imaju 2-4 male dece. Silka blok ako se lose zida lagano propusta zvuk. Ja sam uvek za Blok+Vuna+Gips. Najbolje je silka+vuna+(eventualno membrana)+akusticni gips ali to je preskupo za vecinu investitora. Neko naravno ne voli gips i vecina takvih stanova ima losu zvucnu izolaciju s obzirom kako se danas zida.
 
Da, jasno... nisam ocekivala da ce toliko losije da rade od projekata u okolini, mislila sam da ce biti priblizan kvalitet. Nadam se da ce makar dobro zidati Silka blokove, da ne propusta toliko zvuk.
 
Da li ih je neko skoro kontaktirao i zna li se cena kvadrata?
 
20230910_152009.jpg
20230910_151820.jpg
20230910_151748.jpg
 
Pre neki dan sam šetao pored Lastavica i zanima me da li mi se čini ili na povučenom spratu ne postoje klizna vrata na terasama, veĉ se otvaraju standardno prema sebi?

S druge strane primetio sam jednu zaninljivost koje druge novije zgrade nemaju, a to je da neke terase na povučenom spratu imaju zavučeniji deo verovatno kod glavnih vrata, pa je na tom mestu moguĉe staviti npr. baštenski nameštaju koji bi u slučaju kiše tako bio delimično zaštiĉen.

Inače nije mi jasno zašto sve nove zgrade povučeni sprat grade tako da ne postoji nikakva nadstrešnica iznad jednog dela terase (npr. rešenje koje postoji u West 65 deluje mi jako dobro jer deo terase ima nadstrešnicu) pa samim tim u slučaju kiše nemoguĉe je sedeti na terasi i još gore posle bilo kakve kiše prozori u tim stanovima moraju da se čiste jer će ih kiša uflekati, što ne bi bio slučaj da su terase delimično pod nadstrešnicom kao npr. u West 65 ili u A bloku.
 
Povučeni sprat po definiciji mora biti takav, postoji neki propis od 57 stepeni ugla između venca zgrade i povučenog sprata i onda Sekretarijat ne dozvoljava bilo kakve pergole..negde su prolazile evidentno, na koji način nejasno..jedino rešenje je tenda
 
Vrh