Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Inače nije mi jasno zašto sve nove zgrade povučeni sprat grade tako da ne postoji nikakva nadstrešnica iznad jednog dela terase (npr. rešenje koje postoji u West 65 deluje mi jako dobro jer deo terase ima nadstrešnicu) pa samim tim u slučaju kiše nemoguĉe je sedeti na terasi i još gore posle bilo kakve kiše prozori u tim stanovima moraju da se čiste jer će ih kiša uflekati, što ne bi bio slučaj da su terase delimično pod nadstrešnicom kao npr. u West 65 ili u A bloku.
u A bloku isto imas te probleme, gde terasa nije skroz pokrivena pa kada je kisa bude haus. cak ulazi i voda u stanove
 
lastavice-271123-02.jpg

lastavice-271123-03.jpg

lastavice-271123-04.jpg

lastavice-271123-05.jpg

lastavice-271123-06.jpg

lastavice-271123-08.jpg

lastavice-271123-09.jpg

lastavice-271123-10.jpg
lastavice-271123-12.jpg

lastavice-271123-13.jpg

lastavice-271123-14.jpg

lastavice-271123-15.jpg

lastavice-271123-16.jpg

lastavice-271123-17.jpg

lastavice-271123-18.jpg
 
Obzirom da nisam video fotografije stanova na povučenom spratu zanima me da li neko zna jesu li na povučenom spratu u Lastavicama su ugrađena klizna balonska vrata?

I da li je stolarija marke Reynaers sa troslojnim staklima ili neko drugo rešenje? Treba mi info samo za stanove na povučenom spratu.
 
Obzirom da nisam video fotografije stanova na povučenom spratu zanima me da li neko zna jesu li na povučenom spratu u Lastavicama su ugrađena klizna balonska vrata?

I da li je stolarija marke Reynaers sa troslojnim staklima ili neko drugo rešenje? Treba mi info samo za stanove na povučenom spratu.
alumil smartia s67 hi
 
Obzirom da nisam video fotografije stanova na povučenom spratu zanima me da li neko zna jesu li na povučenom spratu u Lastavicama su ugrađena klizna balonska vrata?

I da li je stolarija marke Reynaers sa troslojnim staklima ili neko drugo rešenje? Treba mi info samo za stanove na povučenom spratu.

Na renderima na njihovom sajtu prikazana balkonska vrata na povucenom spratu nisu klizna.
Ne znam da li su troslojna, na ostalim spratovima su dvoslojna.

alumil smartia s67 hi
I ja imam ovu informaciju. Izgleda da je za sve spratove, ukljucujuci i povuceni.
 
Ne znam da li su troslojna, na ostalim spratovima su dvoslojna.
Ja sam se dugo lomio da kupim povuceni sprat u Lastavicama, ali sam na kraju odustao zbog neposredne blizine dalekovoda, toplane, a onda na kraju i bucne ulice... Stakla su dvoslojna u celom kompleksu, pa i na povucenom spratu. Nisu hteli da prihvate da uz doplatu ugrade troslojno. Jedina mogucnost u tom trenutku je bila da platim i dvoslojno i troslojno, pa da oni ugrade dvoslojno po automatizmu, a da onda isti ti majstori kasnije skinu to dvoslojno i uz tu doplatu ugrade troslojno. Jer je tako po projektu etc etc.

Privukli su me portali, dosta prozora i visina plafona. Ali na kraju, ipak cu se strpiti jos malo :)
 
Ja sam se dugo lomio da kupim povuceni sprat u Lastavicama, ali sam na kraju odustao zbog neposredne blizine dalekovoda, toplane, a onda na kraju i bucne ulice... Stakla su dvoslojna u celom kompleksu, pa i na povucenom spratu. Nisu hteli da prihvate da uz doplatu ugrade troslojno. Jedina mogucnost u tom trenutku je bila da platim i dvoslojno i troslojno, pa da oni ugrade dvoslojno po automatizmu, a da onda isti ti majstori kasnije skinu to dvoslojno i uz tu doplatu ugrade troslojno. Jer je tako po projektu etc etc.

Privukli su me portali, dosta prozora i visina plafona. Ali na kraju, ipak cu se strpiti jos malo :)
Dvoslojno definitivno nije nikakav izbor za tu zgradu i tu poziciju.
 
Nisu hteli da prihvate da uz doplatu ugrade troslojno. Jedina mogucnost u tom trenutku je bila da platim i dvoslojno i troslojno, pa da oni ugrade dvoslojno po automatizmu, a da onda isti ti majstori kasnije skinu to dvoslojno i uz tu doplatu ugrade troslojno. Jer je tako po projektu etc etc.
Da li moze neko ko je u materiji da prokomentarise ovu situaciju jer je meni ovo van svake pameti sta su oni trazili od potencijalnog kupca.
 
Da li moze neko ko je u materiji da prokomentarise ovu situaciju jer je meni ovo van svake pameti sta su oni trazili od potencijalnog kupca.
Vrlo je nezgodno u toku gradnje, a pogotovo u toku proizvodnje i montaže prozora, izlaziti kupcima stanova u susret i ispunjavati želje. Bilo je nekoliko projekata u poslednjih desetak godina gde su se ispunjavale želje kupaca, ali se to ispostavilo vrlo loše po sve - po investitora, po glavnog izvođača, po podizvođača, a i po kupca. I sa time se prestalo.
Mnogo je veći problem taj što se po projektu i tenderu zahtevaju i ugrađuju dvoslojna stakla na ovakvoj zgradi na ovakvom mestu. Vrlo je upitno kako ovo staklo sa relativno skromnim aluminijumskim profilima može da dostigne koeficijent toplotne provodljivosti Uw od 1,5 W/m2K, koliko je minimum po zakonu.
Da ne pričamo o zvučnoj izolaciji, koja je u ovom slučaju takođe vrlo skromna, ne više od 35 dB.
U stvari, ovo je idealna prilika da se od kupaca još više uzme para i da se još više zaradi.
 
Vrlo je nezgodno u toku gradnje, a pogotovo u toku proizvodnje i montaže prozora, izlaziti kupcima stanova u susret i ispunjavati želje. Bilo je nekoliko projekata u poslednjih desetak godina gde su se ispunjavale želje kupaca, ali se to ispostavilo vrlo loše po sve - po investitora, po glavnog izvođača, po podizvođača, a i po kupca. I sa time se prestalo.
Mnogo je veći problem taj što se po projektu i tenderu zahtevaju i ugrađuju dvoslojna stakla na ovakvoj zgradi na ovakvom mestu. Vrlo je upitno kako ovo staklo sa relativno skromnim aluminijumskim profilima može da dostigne koeficijent toplotne provodljivosti Uw od 1,5 W/m2K, koliko je minimum po zakonu.
Da ne pričamo o zvučnoj izolaciji, koja je u ovom slučaju takođe vrlo skromna, ne više od 35 dB.
U stvari, ovo je idealna prilika da se od kupaca još više uzme para i da se još više zaradi.
Na sajtu kazu da dostizu.

  • Алуминијумска столарија са термопрекидом, “RAL” уградња, нискоемисионо термопан двоструко стакло, укупни коефицијент проласка топлоте система ≤1.3W/m2K, звучне изолације 1. класе, алуминијумске ролетне са електро погоном;
 
I na tarabi piše......
Ovo što su napisali na sajtu je toliko uopšteno i diletantski, sramota koliko ljudi NE ZNAJU NIŠTA.
Najkvalitetnije dvoslojno staklo ne može da ima koeficijent prolaska toplote manje od 1 (a sigurno nije ni blizu najkvalitetnijeg), što u kombinaciji sa aluminijumskim profilima koji su korišćeni (a profili imaju više od 1,5 koeficijent), linearni gubitak toplote na lajsni za staklo je 0,08 (što znači da je korišćena najjeftinija čelična lajsna), čine da prosečan prozor ima koeficijent toplotne provodljivosti veći od 1,5 W/m2K.
Čak bi i to bilo koliko toliko dobro da nisu stavili unutrašnju kutiju za roletne, koje je sve ovo uništila i srozala.
Ma, mogu da napišu šta hoće.
Očigledno ljudi veruju.
Voleo bih da neko prođe termo kamerom po stanu kad se useli, pa da čujemo rezultate.
 
I na tarabi piše......
Ovo što su napisali na sajtu je toliko uopšteno i diletantski, sramota koliko ljudi NE ZNAJU NIŠTA.
Najkvalitetnije dvoslojno staklo ne može da ima koeficijent prolaska toplote manje od 1 (a sigurno nije ni blizu najkvalitetnijeg), što u kombinaciji sa aluminijumskim profilima koji su korišćeni (a profili imaju više od 1,5 koeficijent), linearni gubitak toplote na lajsni za staklo je 0,08 (što znači da je korišćena najjeftinija čelična lajsna), čine da prosečan prozor ima koeficijent toplotne provodljivosti veći od 1,5 W/m2K.
Čak bi i to bilo koliko toliko dobro da nisu stavili unutrašnju kutiju za roletne, koje je sve ovo uništila i srozala.
Ma, mogu da napišu šta hoće.
Očigledno ljudi veruju.
Voleo bih da neko prođe termo kamerom po stanu kad se useli, pa da čujemo rezultate.
Za termo kameru stvarno bi bilo interesantno.

Koliko vidim na slikama iznad kutije su spoljasnje?

Staklo koje stavljaju je niskoemisiono termopan 6+16+4 Low E ( ako ovo nesto znaci, nije da posedujem neko znanje… ).
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo nigde na njihovom sajtu da vidim sliku roletne. Doduše, to je sve iz idejnog projekta, tako da apsolutno ne mora da odgovara izvedenom stanju.
Specifikacija dvoslojnog stakla upravo govori da koeficijent ne može da bude ispod 1,3/1,4.
 
Vrlo je nezgodno u toku gradnje, a pogotovo u toku proizvodnje i montaže prozora, izlaziti kupcima stanova u susret i ispunjavati želje. Bilo je nekoliko projekata u poslednjih desetak godina gde su se ispunjavale želje kupaca, ali se to ispostavilo vrlo loše po sve - po investitora, po glavnog izvođača, po podizvođača, a i po kupca. I sa time se prestalo.
Mnogo je veći problem taj što se po projektu i tenderu zahtevaju i ugrađuju dvoslojna stakla na ovakvoj zgradi na ovakvom mestu. Vrlo je upitno kako ovo staklo sa relativno skromnim aluminijumskim profilima može da dostigne koeficijent toplotne provodljivosti Uw od 1,5 W/m2K, koliko je minimum po zakonu.
Da ne pričamo o zvučnoj izolaciji, koja je u ovom slučaju takođe vrlo skromna, ne više od 35 dB.
U stvari, ovo je idealna prilika da se od kupaca još više uzme para i da se još više zaradi.
Razumeo bih da su rekli da nije moguca izmena projekta i to je to, a ne kupite dvoslojna i troslojna pa cemo mi da ugradimo dvoslojna i onda da skinemo i da naplatimo ugradnju troslojnog.
 
Razumeo bih da su rekli da nije moguca izmena projekta i to je to, a ne kupite dvoslojna i troslojna pa cemo mi da ugradimo dvoslojna i onda da skinemo i da naplatimo ugradnju troslojnog.
Poenta je sto su oni to vec unapred ugovorili, narucili i potencijalno platili. Tako se ugovaraju veliki poslovi.
 
Poenta je sto su oni to vec unapred ugovorili, narucili i potencijalno platili. Tako se ugovaraju veliki poslovi.
Isto tako neki investitori ugovore i mogućnost izmena i doplata na zahtev kupca stana. Tačno je da to može da usporava projekat ali postoji i takva opcija.
 
I na tarabi piše......
Ovo što su napisali na sajtu je toliko uopšteno i diletantski, sramota koliko ljudi NE ZNAJU NIŠTA.
Najkvalitetnije dvoslojno staklo ne može da ima koeficijent prolaska toplote manje od 1 (a sigurno nije ni blizu najkvalitetnijeg), što u kombinaciji sa aluminijumskim profilima koji su korišćeni (a profili imaju više od 1,5 koeficijent), linearni gubitak toplote na lajsni za staklo je 0,08 (što znači da je korišćena najjeftinija čelična lajsna), čine da prosečan prozor ima koeficijent toplotne provodljivosti veći od 1,5 W/m2K.
Čak bi i to bilo koliko toliko dobro da nisu stavili unutrašnju kutiju za roletne, koje je sve ovo uništila i srozala.
Ma, mogu da napišu šta hoće.
Očigledno ljudi veruju.
Voleo bih da neko prođe termo kamerom po stanu kad se useli, pa da čujemo rezultate.
Deko, zaista moram da te pohvalim i da ti se zahvalim na svemu - tvoji komentari na forumu su uvek veoma korisni i potkrepljeni! 😊
 
Vrh