Šta je novo?

Lasta

Haha mislio sam da nece, poslao sam i nisu nista odgovorili na mejl, al vidim sad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Objavila je i stranica Uživo iz beogradskih autobusa, tramvaja i trolejbusa, i u komentarima ima apsolutno svašta da se pročita. Putnici koji su imali čast da ih vozi ga pljuju, kolege vozači ga brane, ali meni je za oko zapala jedna stvar koja se često ponavlja u komentarima, a to je da izbacuje penzionere i osnovce sa mesečnim markicama i tvrdi da njihove karte ne važe jer je u pitanju ekspres linija, a tu nije u pravu. Ili laže, jer ga smara da vozi pun autobus, ili je neinformisan, ali ovo je prva stvar koju sam proverio u busplusu, odmah nakon uvođenja novog ITS-a.

Jedina ekspresna linija u kojoj ne važe legitimacije za lica preko 65 godina i osnovce jeste linija 860E. U preostale dve ekspres linije (560E i 581E) važe normalno ove dve povlašćene kategorije, kao i sve druge vozne isprave u zavisnosti od broja uplaćenih zona. Za osnovce i lica starija od 65 godina važi nezonirani sistem, i oni mogu koristiti sve linije JGP-a unutar integrisanog tarifnog sistema, osim linije 860E, u svim zonama, godinu dana.
 
Ovaj postao poznat. Ne bi bilo lose da posaljes i na studio B mozda izadje na televizor :laugh:
 
Prosto mi je impresivna kategorija koja se ovde našla da komentariše, sudeći po komentarima i nisi baš dobio željenu reakciju, svi pozitivni i oni koji su dobro ocenjeni su ljudi koji su već rekli isto što i ja.
Vama je uteha što kojekakve ženetine pljuju po vozačima, meni je žena pisala prijavu što joj nisam dao da sedne na mesto iza vozača, koje btw. nikada nije u prodaji. Ili je bilo slučajeva da stavim tablu na ta dva sedišta, i dođu ženetine i sednu ili na tablu ili je obore na pod da bi sele, dakle kategorija koja je mentalno malo ispred nivoa morskog krastavca. Iskompleksirane osobe, koje neretko i nemaju položen vozački, a koje pritom ukoliko nisi onakav kakav bi po njima trebao biti, čitaj, da staješ gde dame požele, da sednu gde požele, po mogućnosti i da ih masiraš u toku vožnje, odmah ne valjaš i odmah si st*** vozačka ili st*** kao i sva ostala u firmi. I naravno, tu su vozači idiotnih automobila, koji se pronađoše u ovoj priči pa pljuju, a oni su pored taksista i vozača javnog prevoza, "motorista" (to su vam oni id*** sa skuterima jačine malo jačeg fena, što zuje između automobila), četvrta najkritičnija kategorija, ne zna se jel su više nakurčeni ili su više vozački needukovani. Vozač nekog skupog auta će u 90% slučajeva ili uleteti tako da te ne ometa, ili će pitati da ga pustiš, i te što pustiš 95% će se zahvaliti sa četiri migavca. A, ovi sa idiotnim vozilima, prvo što ne može da razvije brzinu, a drugo što obožavaju da se guraju što pod kamion, što pod autobuse, kako gradske tako i međugradske, a ni tramvaji im nisu preterani problem, jer kao što već rekoh to da je normalno i da ima grama mozga, ne bi moglo da kupi ovakav auto.
Stoga, nikakav efekat sem što si objavljen u svim mogućim medijima, nisi postigao. Ipak, neću dušu da grešim, čovek je kriv za sve što si naveo. :)
 
Po komentarima se dele dve grupe: sofercine i putnici koji se voze sa ovim. Svi od reda soferi se javljaju sa tim kako se vozac ne sme uznemiravati dok vozi, ja sam sva pitanje postavio pri ulasku u autobus. Druga stvar, on prica stalno sa babom iza dok vozi. Onda, javlja se neki iz gspa kao treba da vozac tuzi blic da im uzme 5000evra, drugi se javlja kako treba zakonom zabraniti snimanje vozaca, verovatno da se ne siri kako se bahate stalno. Koji god da je pozitivan komentar taj je od vozaca autobusa ili kamiona, moze da se udje u profil svima se vidi.
Efekat sam postigao da svi vide kakav je ovaj id***, tempirana bomba. Ovog ispred sa automobilom ne opravdavam, sve sto
si i ti reko stoji da zaje*******ava, ali mi je zao sto nisam ranije poceo da snimam na padini kada je krenuo vozac da vozi slalom izmedju ostalog i ovoga zaje*******ava. Al dobro, nadam se da ce Lasta da bude normalna i da odgovori na zalbu i kazni ovog ludaka. Nisu svi vozaci isti, i bas zbog toga treba izolovati ove primere od ostalih ljudi koji casno obavljaju svoj posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
loyola":1e16mxq8 je napisao(la):
Nisu svi vozaci isti, i bas zbog toga treba izolovati ove primere od ostalih ljudi koji casno obavljaju svoj posao.

Tačno tako. Ja sam bio u prilici da tri puta prisustvujem sceni sa vozačima koji su primer za ostale. I sva tri puta sam poslao pohvale za vozače , preduzeću u kome su radili. Jednom je to bilo kada je vozač trole na nekoliko stanica stajao i po dva minuta duže , jer je video da penzioneri nisu brzi i da im treba više vremena da dođu. Drugi put je vozač trole pomogao invalidu u kolicima da se spusti rampa i da uđe u vozilo , i to je radio nekih pet minuta sigurno , jer je brava ili šta već treba da se oblokira da se pokrene rampa , iz nekog razloga blokirao , dok je treći put vozač izašao i pomogao majci da unese kolica sa bebom , i pitao je dokle ide , da bi znao na kojoj stanici da izađe i pomogne joj.
A u vreme kada su bile direktive da se ulazi u vozilo na početnim stanicama isključivio na prednja vrata , prisustvovao sam sceni gde je vozač terao majku sa detetom u kolicima i drugim detetom pored nje , da uđe na prednja vrata , a ne na srednja , kao što je ona tražila , uprkos tome što smo se drali na vozača da otvori srednja vrata i da ne zaje*******ava.
Takođe u vreme iste te direktive o ulazsku na prednja vrata , negde sam pročitao komentar o vozaču koji je samoinicijativno otvorio sva vrata da putnici mogu da uđu , a na pitanje šefa koji je bio tamo , zašto je to uradio kad to nije dozvoljeno , odgovorio je da nema nameru da dodatno zaje*******ava već izmučene putnike.
Dakle , nije teško biti fin.
 
Pa kad SNS ima svoje botove, moraju i vozači da imaju svoje :D
Pišu novine svakako i o pozitivnim primerima, a ima ih, hvala Bogu, ali ne podržavam to bezuslovno branenje kolege po svaku cenu. Ja prvi u svojoj struci neću stati na stranu kolegi (možda ću iz kolegijalnosti prećutati, neću pljuvati), ali neću ni braniti, ako svoj posao ne radi kako treba, posebno što, kao neko ko radi sa ljudima (i pritom sam konstantno izložen direktnom kontaktu sa mnogo ljudi, za razliku od vozača koji baš i nisu), odlično znam koliko je posao sa ljudima zahtevan i apsolutno nije za svakoga.
 
EUKALIPTUS":26krf6af je napisao(la):
Pa kad SNS ima svoje botove, moraju i vozači da imaju svoje :D
Pišu novine svakako i o pozitivnim primerima, a ima ih, hvala Bogu, ali ne podržavam to bezuslovno branenje kolege po svaku cenu.
To ti je taj tipičan šfersko - klanski mentalitet.

EUKALIPTUS":26krf6af je napisao(la):
Ja prvi u svojoj struci neću stati na stranu kolegi (možda ću iz kolegijalnosti prećutati, neću pljuvati), ali neću ni braniti, ako svoj posao ne radi kako treba, posebno što, kao neko ko radi sa ljudima (i pritom sam konstantno izložen direktnom kontaktu sa mnogo ljudi, za razliku od vozača koji baš i nisu), odlično znam koliko je posao sa ljudima zahtevan i apsolutno nije za svakoga.
Kamo sreće da je više takvih kao ti. A to da posao sa ljudima nije za svakog , vrlo često viđam po poštama i kojekakvim šalterima.
 
Umalo tragedija: "Lastinom" autobusu iz Mladenovca otkazale kočnice

Lastinom autobusu na liniji Beograd - Mladenovac, otkazale su danas kočnice, a vozač je uspeo da zaustavi vozilo udaranjem u zaštitne stubiće i jedan parkirani automobil. Povređenih, srećom, nije bilo.

Autobusu su kočnice otkazale oko 14 sati, na liniji Mladenovac- Beograd kod naplatne rampe Mali Pozerevac,a kako svedoče putnici koji su bili u autobusu, vozač je, da bi zaustavio autobus, oborio zaštitne stubiće i jedan parkirani automobil, udario i u kamion koji je tu stajao.

- Svaki dan se i supruga i ja vozimo za Beograd i vraćamo se, jer u Beogradu radimo, i inače je strašno jer su ogromne gužve. Pravi stampedo. Samo nam je još ovo trebalo. Kakvi su ovo autobusi, šta se ovo dešava, hoće li neko nešto uraditi sa "Lastom" na ovoj liniji - pričaju ogorčeni putnici.

Tehnički direktor “Laste” Vlada Maksimović kaže da se još utvrđuje zašto do kvara, jer vozač u prethodnoj smeni, koji je prepodne napravio dve ture do Beograda, nije prijavio da je bilo šta ukuzivalo na neku smetnju sa vozilom.

- Još proveravamo šta se desilo. Uviđaj policije još traje. Ukoliko izveštaj MUP-a ne pokaže šta se desilo, sprovešćemo svoju istragu. Vozilo se u trenutku udara kretalo oko 10 do 15 kilometara na sat. Vozač je još uvek konfuzan i uplašen, kaže da ni sam nije svestan šta se desilo. Materijalna šteta je mala, ulubljen je samo prednji branik - kaže Maksimović i dodaje da je najbitnije to što niko od putnika nije povređen.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/60...tinom-autobusu-iz-Mladenovca-otkazale-kocnice

Blic
 
Kolega a ko Vam je rekao da smete tablu da drzite na sedistu? Bez obzira sto ta sedista nisu u prodaji? Po meni ste i vi bahati na odredjeni nacin bez obzira na to sto ste buduci saobracajni inzinjer? Kada sam prosli put iskritikovao rukovodstvo Lastre rekli ste mi da sam neko ko je verovatno "fasovao" otkaz i moram Vam reci da niste u pravu, da ne govorim istinu. Na zalost i dalje radim u preduzecu koje se raspada zahvaljujuci sjajnom rukovodstvu od juna nemamo zdravstvene knjizice, a platu smo primili poslednji put za jul. Bravo za sjajno rukovodstvo! Srdacan pozdrav kolega :) :) :)
 
Потрудите се да ћутите до следећег јула, сигурно ће вам бити боље..
 
Somi303":3oxehbhw je napisao(la):
Потрудите се да ћутите до следећег јула, сигурно ће вам бити боље..
Bolje ce nam biti jedino da nas prodaju, inace ne razumem ljude koji toliko hvale Lastu ili Lastru kad je preduzece u totalnom rasulu, kao vozi ceo dan za 30000 i super mu je, ma vazi. Nisam vozac ali ljudi ovde pucaju psihicki, u bilo kojoj sluzbi da rade. ako se bunis ceka te karta u jednom pravcu- OTKAZ.
 
becks89":39ulgtl4 je napisao(la):
kopmania":39ulgtl4 je napisao(la):
Ja samo ne vidim šta je ovaj napravio prekršaj iz auta. Vozio polako, piše da je 40 ograničenje... Možda je tek položio pa vozi sporije... Ne moraju svi da jur8e. A vozač nek bude miran pa nek vozi polako iza njega, šta ima da ga pretiče ?
Ako se kreces propisanom brzinom, a svi ostali se krecu vecom, ti si taj koji je duzan da se prilagodi uslovima saobracaja, kako ne bi ugrozavao bezbednost ostalih ucesnika u saobracaju, tako ti kaze nas zakon. Ja vidim da se on krece brze kada autobus krece da ga obilazi, tako da pusti tu pricu mozda je tek polozio, zna da ne da vozilu da ga obidje, a ne zna kako treba da se krece, pogledaj u tahograf krece se manje od 30 do momenta kada ovaj krece da ga obilazi.
Dakle, prekrsaji su mu ugrozavanje bezbednosti saobracaja, neprilagodjena brzina uslovima saobracaja, nepropustanje vozila koje je zapocelo preticanje, kao i ponasa je koje je prouzrokovalo prekrsaj drugog lica.
Vozac autobusa, sve ovo moze da mu se svrsta pod nasilnicku voznju, pa i da dodje do oduzimanja dozvole na 30 dana.
Možeš li me uputiti na član zakona na koji se pozivaš kada kažeš da, ako voziš propisanom brzinom a svi ostali voze brže, si dužan da se prilagodiš brzinom kojom voze ostali?

Hvala unapred.

TT
 
Vozac je duzan da brzinu prilagodi uslovima saobracaja, imas i ispitno pitanje za polaganje voznje.

Lastric":25xhqt4j je napisao(la):
Kolega a ko Vam je rekao da smete tablu da drzite na sedistu? Bez obzira sto ta sedista nisu u prodaji? Po meni ste i vi bahati na odredjeni nacin bez obzira na to sto ste buduci saobracajni inzinjer? Kada sam prosli put iskritikovao rukovodstvo Lastre rekli ste mi da sam neko ko je verovatno "fasovao" otkaz i moram Vam reci da niste u pravu, da ne govorim istinu. Na zalost i dalje radim u preduzecu koje se raspada zahvaljujuci sjajnom rukovodstvu od juna nemamo zdravstvene knjizice, a platu smo primili poslednji put za jul. Bravo za sjajno rukovodstvo! Srdacan pozdrav kolega :) :) :)
Prvo ne znam kakve smo Vi i ja kolege,no nebitno. Osim slucajeva kada je neophodno, prva dva sedista se nikada ne prodaju, prema tome putnik ne moze da sedne na sediste koje mu nije u rezervaciji. Stoga bih voleo da mi objasnite zbog cega sam bahat, sto dezurnu udaraljku nisam hteo da pustim gde joj je volja, da mi ceo put iza glave pametuje, ubacuje se u pricu, nabacuje i sl, a prethodno da premestam svoje stvari dole gde nema mesta? Zbog cega, da bi se dodvorio? Ja se ni majci rodjenoj ne dodvoravam, a ne kojekakvim fufama, pustio ih neki slucaj od vozaca, da bi glumio smekera, pa doticna misli da moze sta pozeli, e pa nece da moze, 'kolega'.
Sta radite, ne znam, a i ne zanima me, nastavili ste da pricate izokola bez ijednog jedinog dokaza, prvi post na forumu i uleteo si djonom, kako ja nisam u pravu, potkrepljeno sa cim? Kazes izgorelo 5 autobusa, gde si naveo konto? Bar model?
Plate kasne svima, pa tako i u Lastri, a da je od jula niste primili, pretera ga malo ;-)
Lastric":25xhqt4j je napisao(la):
Somi303":25xhqt4j je napisao(la):
Потрудите се да ћутите до следећег јула, сигурно ће вам бити боље..
Bolje ce nam biti jedino da nas prodaju, inace ne razumem ljude koji toliko hvale Lastu ili Lastru kad je preduzece u totalnom rasulu, kao vozi ceo dan za 30000 i super mu je, ma vazi. Nisam vozac ali ljudi ovde pucaju psihicki, u bilo kojoj sluzbi da rade. ako se bunis ceka te karta u jednom pravcu- OTKAZ.
Bice bolje da vas prodaju?
Pa mislis da ce privatnik dopustiti da lapate kako stignete? Znas li koliko nafte ispari u lastri?
Nisi vozac, a i taj sto ti prica te do jaja laze, kao i svi vozaci sto lazu da nemaju nista na liniji, nema nijednog ispod 40.000, pa ni po selima, bez bonus karti ;-)
Druga stvar, pola njih radi u lasti i lastri da bi im isao staz, narocito Lazarevcani i ovi iz obrenovca, u periode setve i zetve, pogledaj liste godisnjeg i bolovanja.
Stoga, upoznaj se malo bolje, a i za promeni izadji sa nekom cinjenicom, konkretnim podatkom :)
 
Vozac treba da prilagodi voznju uslovima u saobracaju to je tacno...ali se to misli ako je losa vidljivost ili ako je los put da uspori a ne ako vidi da gomila debila vozi 120 da to isto uradi i on.
 
becks89":odwk76vk je napisao(la):
Vozac je duzan da brzinu prilagodi uslovima saobracaja, imas i ispitno pitanje za polaganje voznje.

Lastric":odwk76vk je napisao(la):
Kolega a ko Vam je rekao da smete tablu da drzite na sedistu? Bez obzira sto ta sedista nisu u prodaji? Po meni ste i vi bahati na odredjeni nacin bez obzira na to sto ste buduci saobracajni inzinjer? Kada sam prosli put iskritikovao rukovodstvo Lastre rekli ste mi da sam neko ko je verovatno "fasovao" otkaz i moram Vam reci da niste u pravu, da ne govorim istinu. Na zalost i dalje radim u preduzecu koje se raspada zahvaljujuci sjajnom rukovodstvu od juna nemamo zdravstvene knjizice, a platu smo primili poslednji put za jul. Bravo za sjajno rukovodstvo! Srdacan pozdrav kolega :) :) :)
Prvo ne znam kakve smo Vi i ja kolege,no nebitno. Osim slucajeva kada je neophodno, prva dva sedista se nikada ne prodaju, prema tome putnik ne moze da sedne na sediste koje mu nije u rezervaciji. Stoga bih voleo da mi objasnite zbog cega sam bahat, sto dezurnu udaraljku nisam hteo da pustim gde joj je volja, da mi ceo put iza glave pametuje, ubacuje se u pricu, nabacuje i sl, a prethodno da premestam svoje stvari dole gde nema mesta? Zbog cega, da bi se dodvorio? Ja se ni majci rodjenoj ne dodvoravam, a ne kojekakvim fufama, pustio ih neki slucaj od vozaca, da bi glumio smekera, pa doticna misli da moze sta pozeli, e pa nece da moze, 'kolega'.
Sta radite, ne znam, a i ne zanima me, nastavili ste da pricate izokola bez ijednog jedinog dokaza, prvi post na forumu i uleteo si djonom, kako ja nisam u pravu, potkrepljeno sa cim? Kazes izgorelo 5 autobusa, gde si naveo konto? Bar model?
Plate kasne svima, pa tako i u Lastri, a da je od jula niste primili, pretera ga malo ;-)
Lastric":odwk76vk je napisao(la):
Somi303":odwk76vk je napisao(la):
Потрудите се да ћутите до следећег јула, сигурно ће вам бити боље..
Bolje ce nam biti jedino da nas prodaju, inace ne razumem ljude koji toliko hvale Lastu ili Lastru kad je preduzece u totalnom rasulu, kao vozi ceo dan za 30000 i super mu je, ma vazi. Nisam vozac ali ljudi ovde pucaju psihicki, u bilo kojoj sluzbi da rade. ako se bunis ceka te karta u jednom pravcu- OTKAZ.
Bice bolje da vas prodaju?
Pa mislis da ce privatnik dopustiti da lapate kako stignete? Znas li koliko nafte ispari u lastri?
Nisi vozac, a i taj sto ti prica te do jaja laze, kao i svi vozaci sto lazu da nemaju nista na liniji, nema nijednog ispod 40.000, pa ni po selima, bez bonus karti ;-)
Druga stvar, pola njih radi u lasti i lastri da bi im isao staz, narocito Lazarevcani i ovi iz obrenovca, u periode setve i zetve, pogledaj liste godisnjeg i bolovanja.
Stoga, upoznaj se malo bolje, a i za promeni izadji sa nekom cinjenicom, konkretnim podatkom :)
Ne citas lepo sta sam napisao, julsku platu smo primili, znaci pametnice julska plata je isplacena u oktobru! Rekao sam 3 autobusa, a ne pet izvrces! U ostalim ne vidim zasto bi tebi davao konta i dokaze, ko si ti? Upoznat sam dovoljno, a ti si ocigledno neko kome odgovara sadasnji rezim!
 
Bulbulderac17":1r0093lp je napisao(la):
Vozac treba da prilagodi voznju uslovima u saobracaju to je tacno...ali se to misli ako je losa vidljivost ili ako je los put da uspori a ne ako vidi da gomila debila vozi 120 da to isto uradi i on.
Нажалост неки то (тако) и раде !
 
becks89":2547crgi je napisao(la):
Vozac je duzan da brzinu prilagodi uslovima saobracaja, imas i ispitno pitanje za polaganje voznje.

Ovaj odgovor ne odgovara pitanju.

Molim ponovo za konkretan član zakona koji kaže da se onaj koji vozi propisanom brzinom mora prilagoditi onima koji voze brže.

Hvala.

TT
 
Dakle, vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili ima razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbednost saobraćaja (član 42. Zakona).

Zakonodavac je propisao ograničenja brzine (u zavisnosti od mesta odvijanja saobraćaja i vrste vozila), kao i kazne za nepoštovanje ograničenja.

Nigde ne piše da se vozi koliko i ostali.. Sve je ovo u skladu sa stanjem puta..
 
@kopmania: znam zakon, čekam da ovaj profesionalni vozač odgovori na konkretno postavljeno pitanje za konkretnu tvrdnju:

becks89":38znsuee je napisao(la):
Ako se kreces propisanom brzinom, a svi ostali se krecu vecom, ti si taj koji je duzan da se prilagodi uslovima saobracaja, kako ne bi ugrozavao bezbednost ostalih ucesnika u saobracaju, tako ti kaze nas zakon.
 
Jos nisam profesionalni vozac, da si citao moje izlaganje shvatio bi sta je sustina. Prilagodjavanje brzine uslovima saobracaja, ne postoji definicija koja bi navela sta je to brzina prilagodjena uslovima saobracaja, jel za 10% manja ili za +10% veca u odredjenoj situaciji. Primera radi, od Usca ka Opstini NBGD, apsolutno svi se krecu vecom brzinom od 50, jer realno i postoje svi uslovi, ukoliko se drzi pravilno odstojanje, u situaciji gde svi voze, 70, 80 i nadje se jedan koji vozi 40, 50, on ce dovesti do toga da se napravi kolona iza, ukoliko ne mogu da ga obidju, u toj zurbi moze navesti nekoga na izvede neku opasnu radnju i samim tim navodis ga na krsenje propisa zarad tvog slepog kretanja u skladu sa necim. Saobracaj je kompleksna materija, ne mozemo ga razumeti kroz definicije, jer je sve sto se desava trenutno i menja se iz sekunde u sekund, ne postoji definicija koja moze da obuhvati kako da se ponasas u svim datim situacijama. Da ponovim poentu, ukoliko brzina koja nije prilagodjena uslovima saobracaja moze biti 9km/h, kako onda neko ko danas sedne za volan moze razumeti sta je prilagodjena, to je stvar osecaja. Ali u saobracaju ne mozes biti samoziv i da te boli k. Sto si ti napravio kolonu iza sebe, jer jel ti vozis po nekom pravilu, isti k. Auto skola, uci da budes debil, vozis 30, 35 kroz grad i u 99% slucajeva, navode kandidate da nesvesno ugrozavaju bezbednost saobracaja. Napravi kolonu od 50 vozila i onda neko mora ili da isece onog iz suprotnog, ili da isece vozilo ispred sebe kako bi pretekao.
 
Lastric":2l3jiwsv je napisao(la):
Ne citas lepo sta sam napisao, julsku platu smo primili, znaci pametnice julska plata je isplacena u oktobru! Rekao sam 3 autobusa, a ne pet izvrces! U ostalim ne vidim zasto bi tebi davao konta i dokaze, ko si ti? Upoznat sam dovoljno, a ti si ocigledno neko kome odgovara sadasnji rezim!
I kasni ti dva meseca plata pa smak sveta? Koliko nafte ispari nisi mi odgovorio? Koliko sa strane lapate svaki dan? I opet Vam ne valja.
Cekaj, a ko si ti da ti veruje bilo ko na osnovu toga sto si rekao, na osnovu cega? Sta meni ima da odgovara ili ne Lastin rezim, meni ni iz dzepa ni u dzep, ali ne mogu da gledam kako neznalice ovde prosipaju pamet. Evo da ti kazem i sledece, da jednu platu nije niko primio posto su se sindikati odrekli, naravno radnike niko nije pitao nista.
Prica ti neko jako lose price, a te price ti idu od nekog ko najvise lapa sa strane, oni su najnezadovoljniji. Isto kao sto prvi bunu dizu oni na medjunarodnom saobracaju, a platu ni ne uzimaju, jer nema potrebe, njima je sve lose. Tu si u pravu, treba vama privatnik jedno mesec dana, da vidite sta bi imali kad ne bi moglo da se lapa kako ko stigne, od cistacice do direktora svi uzimaju,a posle ti firma ne valja....
 
Vrh