Šta je novo?

Lasta

loyola":c3pokco4 je napisao(la):
Odakle ti ideja da bi smeo da to uradi?
otkud znam cim je popizdeo kad si ga pitao gde staje bus to za mene nije normalno mogao je lepo da ti odgovori.Za ovog idijota sto se vuce ispred njega je skroz upravu.Bas se vuce a mogao je nekom normalnom brzinom da vozi ali je jos veci bezobrazluk njegovo prelazenje na punu liniju
 
Bus sa prethodne slike je konto 9100, koji je VIP, ne verujem da je bio na redovnoj liniji zbog broja sedista.
A ovaj sa kolima je itekako napravio prekrsaje, ugrozavanje bezbednosti saobracaja, neprilagodjavanje brzine uslovima saobracaja, prilikom preticanja ne sme da povecava brzinu, bilo ono i preko pune. Meni to da je radio sa kolima, takve batine bi popio da ne bi mogao bar jedno 6 meseci da sedne u retardirani autic, ali u ovakvoj situaciji sa putncima, to nikako sebi ne bi dopustio. Prvo jer ugrozavas zivote koji nisu tvoji, drugo jer pre svega nije kulturno i pristojno pred ljudima raditi ovakve stvari, a trece jer ljudi nisu platili kartu da dodju do BGa i da usput gledaju prevaspitavanje svakog od idiota koji sedne za volan. Mora se znati, kad, sta i gde moze da se radi.
 
Ja samo ne vidim šta je ovaj napravio prekršaj iz auta. Vozio polako, piše da je 40 ograničenje... Možda je tek položio pa vozi sporije... Ne moraju svi da jure. A vozač nek bude miran pa nek vozi polako iza njega, šta ima da ga pretiče ?
 
Неко одавде је окачио снимак на групи Студенти БУ, и ево коментар неке девојке:
Милена Стојиљковић Да, лик јесте ид****, жао ми је што то кажем за старијег човека. Увек се дере и псује, слушам га сваки дан из Лазаревца. Добили су забрану да стају код железничке, тако да ретко који возач ипак стане.
Свиђа ми се · Одговори · 19 минута
 
kopmania":11s7n4cb je napisao(la):
Ja samo ne vidim šta je ovaj napravio prekršaj iz auta. Vozio polako, piše da je 40 ograničenje... Možda je tek položio pa vozi sporije... Ne moraju svi da jur8e. A vozač nek bude miran pa nek vozi polako iza njega, šta ima da ga pretiče ?
Ako se kreces propisanom brzinom, a svi ostali se krecu vecom, ti si taj koji je duzan da se prilagodi uslovima saobracaja, kako ne bi ugrozavao bezbednost ostalih ucesnika u saobracaju, tako ti kaze nas zakon. Ja vidim da se on krece brze kada autobus krece da ga obilazi, tako da pusti tu pricu mozda je tek polozio, zna da ne da vozilu da ga obidje, a ne zna kako treba da se krece, pogledaj u tahograf krece se manje od 30 do momenta kada ovaj krece da ga obilazi.
Dakle, prekrsaji su mu ugrozavanje bezbednosti saobracaja, neprilagodjena brzina uslovima saobracaja, nepropustanje vozila koje je zapocelo preticanje, kao i ponasa je koje je prouzrokovalo prekrsaj drugog lica.
Vozac autobusa, sve ovo moze da mu se svrsta pod nasilnicku voznju, pa i da dodje do oduzimanja dozvole na 30 dana.
 
Hoćeš da kažeš da ako neko ulicama propisno vozi 50. A svi ostali jure 80 mora i taj da vozi 80 jer će da ugrozi ove što idu 80 u sred grada

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
E tu smo, odlično ti je pitanje.
Tu dolazimo do našeg divnog zakona i stavke, prilagoditi brzinu uslovima saobraćaja. Što je u principu mač sa dve oštrice, kada ne postoji drugi razlog za osporavanje tvoje nevinosti u saobraćajnoj nezgodi, uvek može da ti se nakalemi, neprilagođena brzina uslovima saobraćaja. Nije li apsurd da dobiješ rešenje u kome piše neprilagođena brzina uslovima saobraćaja, a u zapisniku brzina kretanje 9km/h?
Dolazimo do drugog primera, 20 vozila se kreće brzinom od 80km/h na sat, npr. ul. Bul.N.Tesle, ti dođeš i voziš 50 levom trakom, pored tebe, vozi autobus 50 na sat, razmak između vas postoji, time što sprečavaš njihovo kretanje i praviš kolonu, pritom ih navodiš na preticanje kroz desnu traku između dva vozila, ugrožavaš i njihovu i svoju bezbednost. Vodeći se našim zakonom, nisi prilagodio brzinu, bez obzira što je ograničenje 50 i ti si sa te strane ispravan.
Kao budući saobraćajni inženjer, meni je apsurdno uopšte i pričati o brzini, ne postoji savršena brzina koja je potpuno bezbedna, ali saobraćaj je kompleksna materija i baš zbog toga bi vozači morali da se pridržavaju tih ograničenja, ipak, naš divni zakon je toliko apsurdan sam po sebi, da uopšte i ne čudi količina nezgoda i količina loših vozača.

Imao bih o ovom još puno toga da kažem, ali ostaviću za neki drugi put, sad ću da okačim jednu sličnu situaciju kao kod loyole...
 
Evo ga još jedan slučaj, koji autobusu onemogućava kretanje i opet je u pitanju vozač jednog idiotnog automobila... A uz to, časti vozača autobusa i srednjakom...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=447CYNxUUZo[/youtube]
 
A šta ako je recimo situacija gde svi piče 100 na sat , a jedan vozi 60 na sat , i ne povećava brzinu , jer zna da pri brzini od 100 na sat nema kontrolu nad vozilom , i da bi sigurno izazvao saobraćajnu nesreću , a recimo ograničenje brzine na tom putu je 80km/h?
 
Vozači prigradskih linija (posebno ovih iz pravca Ibarske magistrale) ne vole da im putnici po gradu ulaze u autobus u smeru ka AS Lasta Beograd. Užasno ih to nervira i smeta im, a ne znam koji problem imaju i šta ih boli k. Te linije su sada gradske, važi ista mesečna, ista pojedinačna i svako ima pravo da uđe gde hoće. Jedna stvar se na 581 redovno dešava i samo čekam momenat da snimim pa ću tek sa snimkom da pišem prijavu, jer ovako bez snimka ne vredi.
Dakle, smer ka gradu. Na stanicama u Žarkovu, Čukaričkoj Padini, a i kod Palate pravde, ali mislim pre svega na Žarkovo i Padinu, uhvati ih semafor pre stajališta, oni tu otvore vrata da putnici izađu, i onda ne stanu na stanici punoj putnika. Redovno to rade, i većina vozača, svakodnevno.

Drugo je Lasta za Srem, Banat itd. jer su te linije međumesne, ne važe gradske legitimacije, i retko ko će zaista da uđe u Lastu Brestač-Beograd kod KBC Zemun da se vozi do Ušća, ali linije integrisanog tarifnog sistema moraju da poštuju svako stajalište i svakog putnika.
 
solecar":269kcnuj je napisao(la):
A šta ako je recimo situacija gde svi piče 100 na sat , a jedan vozi 60 na sat , i ne povećava brzinu , jer zna da pri brzini od 100 na sat nema kontrolu nad vozilom , i da bi sigurno izazvao saobraćajnu nesreću , a recimo ograničenje brzine na tom putu je 80km/h?
Ukoliko se napravi kolona iza njega, a on ne može/ ne želi da poveća brzinu kretanja i prilagodi se kretanju, dužan je da omogući prolaz drugim vozilima. Isto kao i na magistrali, kamioni se vuku uvek u koloni, sa nedovoljno mesta između njih za bezbedno preticanje, i obično brzinom ispod dozvoljene, tada ili sami moraju da se isključe i propuste kolonu vozila ili to mora nadležni organ.

EUKALIPTUS":269kcnuj je napisao(la):
Vozači prigradskih linija (posebno ovih iz pravca Ibarske magistrale) ne vole da im putnici po gradu ulaze u autobus u smeru ka AS Lasta Beograd. Užasno ih to nervira i smeta im, a ne znam koji problem imaju i šta ih boli k. Te linije su sada gradske, važi ista mesečna, ista pojedinačna i svako ima pravo da uđe gde hoće. Jedna stvar se na 581 redovno dešava i samo čekam momenat da snimim pa ću tek sa snimkom da pišem prijavu, jer ovako bez snimka ne vredi.
Dakle, smer ka gradu. Na stanicama u Žarkovu, Čukaričkoj Padini, a i kod Palate pravde, ali mislim pre svega na Žarkovo i Padinu, uhvati ih semafor pre stajališta, oni tu otvore vrata da putnici izađu, i onda ne stanu na stanici punoj putnika. Redovno to rade, i većina vozača, svakodnevno.

Drugo je Lasta za Srem, Banat itd. jer su te linije međumesne, ne važe gradske legitimacije, i retko ko će zaista da uđe u Lastu Brestač-Beograd kod KBC Zemun da se vozi do Ušća, ali linije integrisanog tarifnog sistema moraju da poštuju svako stajalište i svakog putnika.
Zašto ne za Srem, uđem kod Ušća i dođem do Saobraćajne brže nego kolima? Niko ti neće praviti problem, ukoliko imaš kartu-
I ti ćeš meni reći da će od toliko gradskih linija, neko da sačeka baš 581 da se vozi, možda jedan u 1000. Poznavajući naš narod 99% putnika neće ući u autobus da preseda posle, već čekaju tačno onaj koji im treba. Stoga, tu vožnju prigradskim, međugradskim i slično, na 2,3 stanice, koriste sem vozača, radnika u nekoj saobraćajnoj firmi i nekolicine ljudi koji znaju kako to funkcioniše, još možda 1% ljudi, koji su slučajno ušli ili su nekako upućeni.
Šta treba očekivati, kad žena uđe na Slaviji i pita koja je ovo zona? Jednostavno, ljudi nisu informisani i upoznati, a glavnu krivicu snose oni čiji je to posao...
 
na brankovom ti trube kada vozis 50 na sat
ne daj boze da postujes onaj znak i kada ima padavina vozis 40

ovde ocigledno to nije slucaj ali kazem inace
 
Ulaze, ulaze i te kako. Posebno na obrenovačkom i avalskom putu. Nema oni šta da pitaju koja je zona, koja je za gradski, ta je sada i za prigradski. To se pre spajanja sistema dešavalo da se istripuju u smislu "šta oće ovaj sad od mene kad imam kartu". Pričam ti za ljude koji imaju mesečne karte, j*** mu se jel lasta ili šta je, uđe u ono što mu prvo naiđe. A ta mesečna ne važi za sremsko-banatske laste i svi to znaju.
 
Ovaj sa isp*dkom od auta je apsolutno kriv. Tako je i mene, dok sam vozio kamion, jedan ciganin za*ebavao sa kadetom, ja levo - on levo, ja desno - on desno, i jos mi se smeje i pokazuje prst. Zato sam mu na semaforu ugurao branik pod zadnje sediste, i bitanga je pobegla sa sve olupanim autom.
 
I onda dodje pandur pa ga izduvas. :) To ti je soferski mentalitet, solidarnost sa ovim koji pravi sranja, eno na fb samo se javljaju ljudi sa iskustvima iz Lazarevca kakav je bolid i kako se stalno svadja sa svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I to umanjuje krivicu vozača automobila? Nema tu "šoferskog" mentaliteta, ovo je čisto podje*******avanje i bahaćenje, koliko je ovaj lud što je krenuo preko pune da ga obilazi, toliko je i ovaj kriv i zbog svog podje*******avanja i zbog navođenja drugog lica na prekršaj. Krivi su obostrano.
Zameni mesta, pa bi te pitao da te neko ovako podje*******ava kako bi reagovao, ja lično, sa stanjem svesti od pre godinu dana, siguran sam da bi kad bi dodao gas, namotao bus na njega i posle bi ga ubio od batina, danas sa ovim razmišljanjem, prvo ne bi ni pokušao da ga obiđem, blicnuo bi, ako ne bi reagovao, lepo bi nazvao saobraćajnu policiju, snimio idiota telefonom, pa nek se oni bave njim... Ali, generalno gledano, teško da možeš naći nekog ko je svestan i pribran u takvoj situaciju, naročito ako 20 i kusur godina trpiš ovakve idiote, pa i da me ne čudi što je lik prso i sam sa sobom priča.
A kakvi se ljudi javljaju na FB, id*** koji ne razlikuju GSP od Lasti i kojekakve ženetine sa svojim vozačkim osuđivanjem, a 85% njih ima kategoriju za usisivač, ako ti je validno šta pišu ljudovi po fejsu, onda jbg...
 
Не зна се ко је гори, лик у пеглици или бекс за 20 година што наседа на провокације. Лик вози бус, а не уме да исече пеглицу, требао је лепо на пола врата да намота десно и реши проблем као и сви остали :dil:
 
I onda dođe šomi da nam objasni svima gde grešimo. Bravo šomi, vidim ti sa 20 vrlo zrelo razmišljaš, svaka čast! ;)
 
loyola":o3iqpfll je napisao(la):
I onda dodje pandur pa ga izduvas. :) To ti je soferski mentalitet, solidarnost sa ovim koji pravi sranja, eno na fb samo se javljaju ljudi sa iskustvima iz Lazarevca kakav je bolid i kako se stalno svadja sa svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam pozvao i sacekao policiju, i objasnio sta je i kako je bilo. Nisam pobegao kao ovaj, koji je pritom vozio bez tablica, verovatno ukraden auto. Od svega toga naravno nije bilo nista. Ti ljudi sto se javljaju iz Lazarevca, jel oni nikad nisu opsovali za volanom, ili ovako?
 
Kazu ljudi da matori krene da se svadja od prve stanice sa putnicima i da psuje.
Poslao sam mejl Lasti sa snimkom ali i blicu na redakcija@, ne znam da l znate neku drugu adresu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E, pusti toga kažu ljudi.
Eno, kažu ljudi, pa napakovali čoveku da je tukao devojku, kad ono ispostavi se da je ona njega napala i pljunula, a i neki njen drugar ga je šutirao. I povrh svega suspenduju čoveka na 3 meseca, dok se ne utvrdi šta se desilo. Srećom javilo se par savesnih, pa se nadam da će proći bez posledica, s' tim što mu svaki mesec uzimaju 70% plate...
Pusti šta ljudi pričaju, kriv je za ovo što je tebi pričao, za ovo sa ovim majmunom, tako bi reagovao svaki treći naš čovek...
 
becks89":5uqnsnse je napisao(la):
I onda dođe šomi da nam objasni svima gde grešimo. Bravo šomi, vidim ti sa 20 vrlo zrelo razmišljaš, svaka čast! ;)
becks89":5uqnsnse je napisao(la):
Ovakve majmune sa idiotnim automobilima bi lemao dok se ne useru. To da je normalno ne bi moglo da kupi retardiran auto poput ovoga.
becks89":5uqnsnse je napisao(la):
Meni to da je radio sa kolima, takve batine bi popio da ne bi mogao bar jedno 6 meseci da sedne u retardirani autic
Ко о чему, курва о поштењу :wink:
 
Jel si stvarno toliko glup ili se praviš? Gde sam napisao da bi tukao nekoga pred putnicima? Ti si napisao da bi ga na pola busa namotao i udario? Jel si ti svestan da tu imaš 50 svedoka? Jel si svestan da je to za momentalni otkaz? Jel si svestan da tu mogu da ti naplate 50 puta pretrpljeni strah?
Mlad si, slabo znaš, ali jako voliš da pametuješ.
 
becks89":1azjmio1 je napisao(la):
Mlad si, slabo znaš, ali jako voliš da pametuješ.
Kako god me nazvao , i šta god iskomentarisao , činjenica je da si i ti isti takav , posebno ovo treće. Ovo nema veze sa ovom konkretnom situacijom o kojoj se priča.
 
becks89":2cidf39k je napisao(la):
Jel si stvarno toliko glup ili se praviš? Gde sam napisao da bi tukao nekoga pred putnicima? Ti si napisao da bi ga na pola busa namotao i udario? Jel si ti svestan da tu imaš 50 svedoka? Jel si svestan da je to za momentalni otkaz? Jel si svestan da tu mogu da ti naplate 50 puta pretrpljeni strah?
Mlad si, slabo znaš, ali jako voliš da pametuješ.
Јеси ли ти стварно толико глуп или се правиш? Где сам написао да бих га ударио? :kafa:
 
Vrh