Šta je novo?

Lasta

GB4108 na liniji 95
040720131438.jpg
 
Mislim da je ovo ona zamena GSPovog polaska, jer su vecine zamena dosle sa solo autobusom.
 
Viđeni su i na 16 i na 83. Verovatno je takav nalog iz Direkcije za javni prevoz, s obzirom da je to jeftinija varijanta.
 
Kakve veze ima direkcija sa izborom vozila? Oni daju polaske ne određuju tip vozila koji će raditi na tom polaskom ;)
 
Direkcija daje novac prevoznicima. Ako daje pare za solo bus, čiji je polazak jeftiniji, naravno da privatnik neće poslati zglobni.
Direkcija određuje i da li će ići dupli tramvaj, da li će Švajcarci imati prikolice itd. itd. itd...
 
Lasta nema dovoljan broj vozila, to je jasno, dobijanjem novih polazaka oni tek ne mogu da se skrpe, samo da ide. A ako pogledate sa druge strane, zašto bi slali zglobno vozilo koje troši skoro duplo više, nego li solo vozilo?
 
Moze li Lasta da ,,proguta,, GSP Bgd
prakticno otpao bi sav balast a preuzela bi se samo operativa :roll:
time bi se i spasio BGD
od nedogledne iluzorne transformacije vecitog gubitaša
 
А опет су у бољем стању од ГСП-а, то довољно говори какво су предузеће. :vops:
 
GB5122 na liniji 95
220720131491.jpg

Gb5908 na liniji 17
210720131486.jpg
 
Као што рече СТФ, Дирекција одређује ред вожње и да ли је предвиђен соло или зглобни. Вероватно је да, као на 85 Ласта може да укључи већи капацитет од плаћеног и предвиђеног, али не може мањи.

У овом случају мислим да је захтев био да што већи број возила има климу.
 
Матеја Бељан":qxu26g1y je napisao(la):
Као што рече СТФ, Дирекција одређује ред вожње и да ли је предвиђен соло или зглобни. Вероватно је да, као на 85 Ласта може да укључи већи капацитет од плаћеног и предвиђеног, али не може мањи.

У овом случају мислим да је захтев био да што већи број возила има климу.
Kako onda na cisto zglobnim linijama (16,83,95) rade solo vozila?
DJP pojma nema, siguran sam da ne znaju ni gde idu te linije!
 
Да, ученици из 14. београдске гимназије били на екскурзији. Неко је у Берлину током ноћи ишарао аутобус.
 
Šteta za Ayatsa!
A nemci su fini? Ha-ha uz Engleze i Poljake najgori ološ u Evropi.
 
JohnnyLee":17x6cd8x je napisao(la):
да, да. то ми је друг дао слике, он их је водио
Сетио сам се да је о томе било у новинама и ево чланка из Телеграфа од 20. септембра. По обичају у коментарима пљувачина и се све опет своди на политику и да су деца сама ишарала аутобус !!!!


20/09/2013 - 21:14
SRAMOTA: Išaran srpski autobus u Berlinu (FOTO)
Vozilo kojim su đaci Četrnaeste beogradske gimznazije obilazili prestonicu Nemačke preko noći je postalo "prostor" za "uličnu umetnost"

Grupu srednjoškolaca iz Beograda, koja je na ekskurziji u Berlinu, jutros je po izlasku iz hotela sačekalo neprijatno iznenađenje.

Naime, autobus kompanije Lasta, kojim je trebalo da đaci Četrnaeste beogradske gimnazijekrenu u razgledanje, bio je potpuno išaran grafitima.
Nije poznato ko je autor ove “umetnosti” na srpskom autobusu.
(Telegraf.rs)
http://www.telegraf.rs/vesti/833879-sra ... rlinu-foto
 
Гага":1gkizl9y je napisao(la):
JohnnyLee":1gkizl9y je napisao(la):
да, да. то ми је друг дао слике, он их је водио
Сетио сам се да је о томе било у новинама и ево чланка из Телеграфа од 20. септембра. По обичају у коментарима пљувачина и се све опет своди на политику и да су деца сама ишарала аутобус !!!!

Nije vezano za ovaj slucaj, ali i 2010. i 2012. sam u Berlinu video Lastine autobuse preko noci parkirane u relativno mracnom i pustom podvoznjaku ispod zeleznicke stanice Charlottenburg. Pretpostavljam da vozaci spavaju u nekom obliznjem hotelu, a da u blizini nema obezbedjenog parkinga, ali mesto gde ih parkiraju je prosto idealno za grafitere. Mada, u Berlinu grafitera ima svuda, cini mi se da je to tamo dosta veci problem nego ovde.
 
becks89":6vxyjkef je napisao(la):
Šteta za Ayatsa!
A nemci su fini? Ha-ha uz Engleze i Poljake najgori ološ u Evropi.

Штета за аутобус. Али је штета и да уместо да показујеш како си ти најбољи, о другима овако судиш. Па још читаве народе у исти кош. Не треба да нас интересује нико, сем нас самих...

П.С. Берлин је најактивније упориште графитера у европи, тако да им јесте баш проблем.
 
Nažalost, prođoh kroz tu Evropu, mogu da tvrdim to što ja znam, što kao domaćini što kao turisti ovi navedeni su najgori, najbahatiji, najbezobrazniji a ovamo prodaju priču kulture, zakona i šta ti ja znam.
Onaj deo gde me prozivaš ću zanemariti, ali ovo ne mogu, u superlativu se prefiks piše zajedno sa pridevom, najaktivnije, najbolje, najgore, najgluplje. Kao što reče gledajmo prvo sebe, opet sam najbolji? Ha!
 
Drugar sa devojkom evo živi u Germaniji već duže od godinu dana a delio je mišljenje sa Beksom ... baš mi skoro priča onako pokunjeno da smo mi mnogo nadobudan narod sa kompleksom više vrednosti. Priča da su Nemci daleko gostoljubiviji od nas Srba, kulturniji, prijatniji, otvoreniji ... kaže, sve suprotno od onoga što se o njima i nama priča u našoj sredini i našim medijima ...

... šta ga znam, ja niti sam išao tamo turistički, niti sam živeo, ali nemam razlog da mu ne verujem ... a baš je razočarano pričao ... a inače je veliki patriota ... u pravom smislu te reči ... valjda je zato i zvučao tako razočarano dok je pričao ...

A za Engleze i ja mogu da potvrdim ... sve što sam do sada upoznao i video, bio je teški oblik ološa ...
 
Vrh