Šta je novo?

Lasta

Oni su samo u svojim drzavama izdresirani da se ponasaju kulturno... Pravu kulturu pokazuju kad kao turisti odlaze negde...
Mada na nekom nivou opste kulture su daleko ispred nas... Meni pricao drugar kako je svojim ocima gledao da ljudi na stanici autobusa (japiji, babe, deca) djizu djubre sa ulice (ne njihovo) i uredno ga ubacuju u kantu... To im je kao tradicija...
 
Feanor":1eu0l9l1 je napisao(la):
Oni su samo u svojim drzavama izdresirani da se ponasaju kulturno...
Pa mi smo i u rođenoj državi nekulturni ... da ne bude zabune, ne mi sa foruma, niti svi Srbi, nego generalna većina ...
A ponašanje te generalne većine kao turista u inostranstvu ... pa nismo daleko od ostalih po ponašanju ...
 
Pa mi nismo izdresirani... Mi smo bez ikakve kontrole... Cudo je da imamo i osnovne tekovine moderne civilizacije u odnosu na to koliko se o redu i kulturi ne brine u Srbiji...
 
Jak patriota kad je zapalio iz zemlje.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаталк 4
 
U srbiji.

I da. Jel radim za ovu zemlju da ovde bude bolje.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаталк 4
 
Polako sa tim merenjem "čiji je veći". Prvo, radiš da bi tebi bilo bolje, ne Srbiji, nemoj me zasmejavati ... :)

Čovek je otišao da studira jer te master studije u ovoj smrdljivoj zemlji mogu da se upišu samo na korupciju, a kvalitet samog studijskog programa ne može ni da se poredi ... čovek planira da se vrati ovamo čim se završe studije, ali veliko je pitanje oće li u toj struci uopšte biti posla ovde, jer ga trenutno nema ... jel patriotski vratiti se na grbaču roditelja ili raditi napolju ako ti posao uleti ... ?
 
Polako sa tim merenjem "čiji je veći". Prvo, radiš da bi tebi bilo bolje, ne Srbiji, nemoj me zasmejavati ... :)

Čovek je otišao da studira jer te master studije u ovoj smrdljivoj zemlji mogu da se upišu samo na korupciju, a kvalitet samog studijskog programa ne može ni da se poredi ... čovek planira da se vrati ovamo čim se završe studije, ali veliko je pitanje oće li u toj struci uopšte biti posla ovde, jer ga trenutno nema ... jel patriotski vratiti se na grbaču roditelja ili raditi napolju ako ti posao uleti ... ?
 
samim mojim radom bolje je svima. plaćam porez ovde i trošim pare ovde.

za isti rad negde preko bih imao bolji život.
 
http://guskova.ru/~mladich/Aleksa_Shant ... ajte_ovdje

Чак и у ово доба по неким мерењима, спадамо у предузимљив народ. Милисаве, јак став. +
Немам ништа против одласка у бољи живот, а знам да се већина и не врати, јер временом створи живот другачији па му повратак дође опет промена. Ја сам јако рано одлучио да не идем, и не кајем се. Али не могу да судим никоме, јер знам да људи немају могућност да се остваре овде. Наш проблем број један је корупција и то што ако постанеш успешан, а не умеш да скријеш, криминал дође да те преузме.
Тако да сматрам да смо заиста ван серијски по многим питањима, да се боље сналазимо, али на жалост у страним срединама где корупције нема. Овде би од генија била створена слика клошара који би претурао канте, зато и губимо самопоуздање.
Сматрам да смо од других бољи, да можемо више, радо се такмичимо... али и да нам мерења не требају.
Живимо за себе и да би правили резултате, а не да би се поредили и мерили уз некога.
 
Lepo je filozofirati ako imaš posao. U njegovoj/mojoj struci NEMA POSLA u ovoj zemlji ... Pitam vas lepo, partiJote, jel čovek treba da dođe i šta?
 
Лакше је остати него отићи, у великој већини случајева, то је сигурно. Неки људи и не треба да остану у земљи. Да ли би било паметно да је Тесла остао у Краљевини Хрватске и Славоније, или је био у праву када је продужио за Пешту, па за Француску, па у Америку? Да је рођен у ондашњој Србији, можда је ваљало да буде срески чиновник, или предавач физике у београдској Првој мушкој? Како бисмо онда, без Теслиног патента, направили хидроцентралу на Ђетињи, или у Вучју пре 110 година?

Не судите олако и умекшајте своје тврде ставове, немате 15 година. Исто тако и о странцима. Живимо у кавезу од предрасуда и незнања. Негде смо то покупили и не можемо да га се отресемо. Ја сада мислим све супротно ономе што сам "знао" са 18 година. Рецимо, из мог садашњег искуства, Американци су најпристојнији људи, од западних Европљана најлакше функционишем са Французима - јер имамо сличности (мада не колико са Грцима, који су, како рече Маркс, "Срби који говоре грчки") - а Немце доживљавам као најозбиљнији свет. Италијане, међутим, не могу да смислим - нас, рецимо, веома раширено називају "Циганима", а имало би са те стране штошта да се приговори и њима. Док нисам био у Риму, навијао сам за Рому. Нисам био у Лондону, али заједница која је дала 60 одсто поп-културе и бар половину свега што вреди у 19. и 20. веку, сигурно није друштво протува и олоша. No way, нема шансе браћо Балканци.

Сличан, тврди начин размишљања, на жалост, приметан је и на другим темама на овом форуму: метро/ЛРТ, Јовин/Вучић, УМП/не-УМП, Заха/не-Заха итд. Са изузетком једног досадног трола под шифром који терорише овај форум, већина учесника у тим расправама су паметни млади људи, који ће временом сигурно почети да сагледавају свет и са друге, у већој мери дијалектичне и релативне, а тиме и реалније стране.
 
stf":2c5lr1h2 je napisao(la):
Lepo je filozofirati ako imaš posao. U njegovoj/mojoj struci NEMA POSLA u ovoj zemlji ... Pitam vas lepo, partiJote, jel čovek treba da dođe i šta?


Стф, под тензијом си. Лепо је мени било да филозофирам и на лошим пословима, као и у периодима без њих. Лепо ће ми бити и када се смењују добре и лоше године, јер знам да савршено не постоји на овом свету. Ја сам престао да се сажаљевам и да кривим земљу, народ, судбину...решио да заврнем рукаве и да видим од чега сам. Та је борба и сада претешка због много ствари. Пре свега зато што нисам мимо света, зато што не могу да гледам тежину око себе, а само себи да угађам. Дао сам себи одговорност за више ствари од сопствене егзистенције. Ни у мојој струци 95% људи не налази посао, верујем да је то проблем читавог друштва. Они јачи морају више, за себе и за друге.
За одлазак преко сам написао, ако си пажљиво читао да не може да се пребацује никоме. Овде су ипак могућности ограничене за један део људи који могу више, који тек у другим срединама могу дати максимум, развијати се. Као што постоји и много већи број људи који жели да оде, одласка ради. Мислећи да ће свет пасти пред њима, а немају тај квалитет и живот им није гастарбајтерска бајка. За такве је боље да буду међу својима, јер ту највише вреде.
До слова се слажем са Пантографом, највише по питању поређења са другима, то сам у претходном и писао, мислио сам да је разумљиво.

Надам се да је то одговор, на по мало не разумљиво питање са краја твог текста.
 
Пантограф":1ggml4n8 je napisao(la):
. Да ли би било паметно да је Тесла остао у Краљевини Хрватске и Славоније, или је био у праву када је продужио за Пешту, па за Француску, па у Америку?....

???

KOja je to Kraljevina Hrvatske i Slavonije postojala u to vreme?
Koliko je meni poznato N. Tesla je rodjen u Austrijskoj carevini , kasnije Austrougarskoj.
:grand:
 
Misli vjerovatno troimenu kraljevinu i ugarsko hrvacku nagodbu ,to je sve bio dio KuK zuto crnog carstva
 
laki72":2ovkwwpl je napisao(la):
Пантограф":2ovkwwpl je napisao(la):
. Да ли би било паметно да је Тесла остао у Краљевини Хрватске и Славоније, или је био у праву када је продужио за Пешту, па за Француску, па у Америку?....

???

KOja je to Kraljevina Hrvatske i Slavonije postojala u to vreme?
Koliko je meni poznato N. Tesla je rodjen u Austrijskoj carevini , kasnije Austrougarskoj.
:grand:

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1% ... 1%98%D0%B0

@direktor

bila je trojedina samo u glavama hrvatskih nacional-romanticara...Dalmacija je bila odvojena kraljevina u sastavu Austrije
 
Znam i oni uvjek kazu hrvacko ugarska nagodba umjesto obrnuto
 
Чудно ми је шта се десило са овом темом, постала кафанска...

Ласта је врло велики проблем, и њен монопол на локалном нивоу је велики камен спотицања развоја региона и мањих места. Овде итекако има простора за озбиљну дискусију, без заглављивања са причама који народ кога воли, а кога не воли.
 
Evo pogledaj te kako izgleda Solaris koji se redovno održava u pitanju je gb 7501
taa9.jpg

z4xx.jpg
 
Inače, blagi off topic: Lasta (tj. radna jedinica Smederevo) je dobila na određeni rok lokalne linije u opštini Kovin, jer je raskinur ugovor sa Jugoprevozom.
Prolazim pre neki dan kroz zavičajna sela, kad ono lep, novi čisto beli bus obilazi neosvetljeni traktor. Pomalo nadrealno :)
 
Ласта полако ставља под своју окупацију мале превознике, и ускоро ћемо имати уместо мреже локалних монополиста, бахатог аутобуског монополисту, као веома политички моћно предузеће.
 
Ne znam koje su političke igra u pitanju (SNS je na vlasti u Kovinu) ali je Lasta u odnosu na Jugoprevoz kvantni skok.
E sad da li će biti i dalje videćemo. Ovo je u pitanju kratkoročni ugovor do raspisivanja tendera za par meseci.
 
Vrh