Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Sta mislite o kupovini placa na Ledinama sa strane Grand kafe gde se izgradilo dosta u poslednjih 10 godina? Kako se krecu cene placeva i pod kojim uslovima je moguca gradnja, ako je uopste moguca? Hvala unapred na odgovorima
 
Pa se kaže :

Da li su Mikro stanovi revolucionarni trend u svetu (sa reddita)​


Nadam se da je stvarno tako, i da će ljudi da se naviknu da žive u manjim stanovima zato što to rešava dosta toga u vezi životne okoline, urbanizma, cene nekretnina, itd. dok sam studirao proveo sa godine u maloj garsonjeri, na kraju mi i nije smetalo, ali bio sam mlad. Sada ne znam da li mogu da prihvatim život u desetak kvadrata,.
 
добро им је док не добију децу. Мада већина фанова тога и не планира размножавање.

Моје решење за тај проблем је мало друкчије. Истовремено се иде у висину, али типа 2 стана по спрату. И једно и друго
 
Pozdrav ljudi, u aprilu treba da imam primopredaju stana. E sad posto nemam nikakvih iskustva kod primopredaje, jel imate neke savete oko toga? Sta i kako proveriti? Da li postoje firme/majstori kod nas koji se bave proverom da je sve ispostovano sto se tice materijala i kvaliteta gradnje?
 
Kakvo je sada stanje na trzistu?
Ja ne mogu da vjerujem da je stan na potezu Vukov spomenik, Crveni krst, Djeram, Zira, gotovo nemoguce naci. O cjenama da ne pricamo.
Da li ocekujete dalji rast cjena?
Investitori su ubjedjeni da ove paprene cijene jos idu gore. Navodno i Rusi dosta kupuju.
 
Bio sam danas i kompleks lepo izgleda. Sad tu ima dosta nekih zgrada, Wellport, Elixir, Savada, New Minel, itd. Kako je vase misljenje, sta je tu najbolja opcija za kupovinu trenutno? Hvala!
 
Sta mislite o kupovini placa na Ledinama sa strane Grand kafe gde se izgradilo dosta u poslednjih 10 godina? Kako se krecu cene placeva i pod kojim uslovima je moguca gradnja, ako je uopste moguca? Hvala unapred na odgovorima

Ta takozvana desna strana Ledina (Goli Vrh) je sada dobrim delom pokrivena sa dva plana detaljne regulacije - PDR PODRUČJA IZMEĐU PRIVREDNE ZONE „AUTO-PUT” I AERODROMA „NIKOLA TESLA” i PDR za kompleks aerodroma „Nikola Tesla Beograd”. Postoje ograničenja visine objekata zbog blizine aerodroma ali definitivno ovaj prostor dobija na potencijalu sada kada može legalno da se gradi, jer je namena pretežno stambena i mešovita. Jedino što ulice neposredno do Granda nisu obuhvaćene ovim planovima (Ilije Bosilja, Milana Minića, Belfortska, Ksantija, Hristifora Žefarovića, Dušana Krstića) pa je taj deo za izbegavanje iako je bliži Bežaniji, Kosi i Blokovima. Slaba tačka Ledina uopšte je nepostojanje kišne i fekalne kanalizacije. U zaleđu naselja je planirana izgradja groblja Nova Bežanija 2, što će svakako doneti urbanizaciju i znatno bolju infrastrukturu (gasovod, toplovod...), ali i neke neželjene sadržaje...
 
Ta takozvana desna strana Ledina (Goli Vrh) je sada dobrim delom pokrivena sa dva plana detaljne regulacije - PDR PODRUČJA IZMEĐU PRIVREDNE ZONE „AUTO-PUT” I AERODROMA „NIKOLA TESLA” i PDR za kompleks aerodroma „Nikola Tesla Beograd”. Postoje ograničenja visine objekata zbog blizine aerodroma ali definitivno ovaj prostor dobija na potencijalu sada kada može legalno da se gradi, jer je namena pretežno stambena i mešovita. Jedino što ulice neposredno do Granda nisu obuhvaćene ovim planovima (Ilije Bosilja, Milana Minića, Belfortska, Ksantija, Hristifora Žefarovića, Dušana Krstića) pa je taj deo za izbegavanje iako je bliži Bežaniji, Kosi i Blokovima. Slaba tačka Ledina uopšte je nepostojanje kišne i fekalne kanalizacije. U zaleđu naselja je planirana izgradja groblja Nova Bežanija 2, što će svakako doneti urbanizaciju i znatno bolju infrastrukturu (gasovod, toplovod...), ali i neke neželjene sadržaje...
Pozdrav Bežaninac
Koliko si upućen oko daljih dešavanja vezano za PDR PODRUČJA IZMEĐU PRIVREDNE ZONE „AUTO-PUT” I AERODROMA „NIKOLA TESLA”?
Pratim forum i čitam,ali oko tog tu dela nema mnogo informacija.
Raskrsnica T6 donekle ima veze sa tim delom,ali opet to je tema za sebe.
Ne znam da li si video,ali sa suprotne strane autoputa (Ikarbus stanica) su proširili put,nasuli tucanik,postavili bandere do prvog i jedinog objekta,a na samom placu gde je taj objekat su postavili trafo?
Goli Vrh.png
 
dobro došao na forum @Dixynja !

Nisam nikakav ekspert, samo poznavalac, pratim vesti, čitam planove... hvalati na informaciji, nisam znao za ovaj razvoj događaja. Svakako je pozitivan, i sigurno je u pitanju privatna inicijativa vlasnika tog objekta... Ono što je značajno za tu tačku je da će se, u dalekoj perspektivi, ulica Valtrovićeva, koja sada polazi od okretnice buseva na ledinama, produžavati, i proširivati, duž cele trase postojećeg poljskog puta, i spojiti sa pačkom označenom na tvojoj mapi, zajedno sa rekonstukcijom i proširenjem postojeće, takođe ozanečene. petlje na autoputu... biće interesantan razvoj ovog kraja...
 
@Bezaninac hvala na dobrodošlici i hvala na odgovoru.
Eto,igrom slučaja obilazim taj kraj što zbog posla,što zbog ličnih interesa.
Ne raspolažem informacijama nego stičem zaključak na osnovu onoga što vidim.
Čitajući forum stekao sam utisak da ste ti i @Гага baš u toku što se tiče dešavanja na Ledinama i Bežaniji.
 
Nekih pola godine pratim oglase nekretnina i hteo bih da cujem misljenje iskusnijih.
Kupujem stan nekih 45-60m², starogradnja/novogradnja, da nije prizemlje & poslednji sprat.
Lokacija broj 1 je donji Dorcol zatim B.Brdo i Blok29 pa ostalo..recimo Filmski Grad, Brace Jerkovic, Banjica itd
Novogradnju nikako ne mogu da nadjem. Da li ja kasno nadjem oglas ili je nesto drugo upitanju, ali uvek je sve rasprodato.
Cena m² u starogradnji je maltene kao novogradnja, a stan u izvornom stanju. Kako tu oboriti cenu?
Recimo za stan na donjem Dorcolu 50-60m² u izvornom stanju (sve treba promeniti..kompletnu stolariju, kupatilo, kuhinju, parkete itd) traze 2900€. Kako pregovarati u takvoj situaciji?
Sta raditi..ima li neko neki savet? :)
 
Lowball-uj ih. Ozbiljno, ne košta te ništa da ih nazoveš i ponudiš cenu koju bi bio voljan da platiš. U najgorem slučaju će da se uvrede ili nasmeju, ali ako mene pitaš ove cene danas u uvreda same po sebi.
Ne znam kolika je realna cena za kvadrat stana u izvornom stanju. Ne bih da preteram sa spustanjem i uvredim vlasnika.
Agenti ne zele da pomognu i daju neki savet za neku manju novcanu nadoknadu vec hoce njihovih 3% od stana tako da ne zelim nista sa njima.
Bas gledam oglase i mislim da vlasnici bas preteruju sa cenom. E sad ne znam da li je iz razloga da imaju prostora ako neko zeli da spusti cenu pa da dodju na zeljenu zacrtanu cenu po kojoj su zeleli da prodaju. Znam da su cene skocile, ali i pored toga mi nekako nije realno da je cena kvadrata za starogranju na Dorcolu gde treba bukvalno sve da se zameni (verovatno treba i instalacije za vodu i struju) +2800€. :(

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znam kolika je realna cena za kvadrat stana u izvornom stanju. Ne bih da preteram sa spustanjem i uvredim vlasnika.
Agenti ne zele da pomognu i daju neki savet za neku manju novcanu nadoknadu vec hoce njihovih 3% od stana tako da ne zelim nista sa njima.
Bas gledam oglase i mislim da vlasnici bas preteruju sa cenom. E sad ne znam da li je iz razloga da imaju prostora ako neko zeli da spusti cenu pa da dodju na zeljenu zacrtanu cenu po kojoj su zeleli da prodaju. Znam da su cene skocile, ali i pored toga mi nekako nije realno da je cena kvadrata za starogranju na Dorcolu gde treba bukvalno sve da se zameni (verovatno treba i instalacije za vodu i struju) +2800€. :(

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pa kupi novogradnju kad ubodes ima ih dosta, ja nikada ne bih ni gledao starogradnju koja je slicna ceni novogradnje.
Cenu diktira stanje trzista danas. Ne postoji realna cena, postoji samo trzisna. Realna cena izvornog stanja trenutno nema veze sa trzisnom. 2900 je previse za bilo koju starogradnju, mada novogradnja na dorcolu je 3500 sada.
Ako si kes kupac, sto vise cekas manje ces m2 moci kupiti zbog inflacije.
Ti ponudi svoju cenu, ali tesko da ces spustiti visemod 10%, ovo je vreme prodavaca.
 
Nekih pola godine pratim oglase nekretnina i hteo bih da cujem misljenje iskusnijih.
Kupujem stan nekih 45-60m², starogradnja/novogradnja, da nije prizemlje & poslednji sprat.
Lokacija broj 1 je donji Dorcol zatim B.Brdo i Blok29 pa ostalo..recimo Filmski Grad, Brace Jerkovic, Banjica itd
Novogradnju nikako ne mogu da nadjem. Da li ja kasno nadjem oglas ili je nesto drugo upitanju, ali uvek je sve rasprodato.
Cena m² u starogradnji je maltene kao novogradnja, a stan u izvornom stanju. Kako tu oboriti cenu?
Recimo za stan na donjem Dorcolu 50-60m² u izvornom stanju (sve treba promeniti..kompletnu stolariju, kupatilo, kuhinju, parkete itd) traze 2900€. Kako pregovarati u takvoj situaciji?
Sta raditi..ima li neko neki savet? :)
Novogradnja i ne dodje do oglasa. Za novogradnju ili pretrazujes specijalizovane sajtove koji prate projekte, ili zoves brojeve sa gradioista ili na CEOP-u gledas ko pokusava da dobije lokacijske uslove/gradjevinsku u kraju koji te zanima pa zoves direktno.
 
Pa kupi novogradnju kad ubodes ima ih dosta, ja nikada ne bih ni gledao starogradnju koja je slicna ceni novogradnje.
Ne mogu da ubodem..to je problem. 🙂
Vecina novogradnje je na ne bas tako sjajnoj lokaciji. Na Dorcolu sam setajuci video dve zgrade (novogradnja) koje sam kasnije guglao i nigde nisam video da je bilo oglaseno, a obe su mi se lokacijski svidele.
Dok recimo kod starogradnje maltene mozes da biras.
Vasnici koji prodaju svoje stanove kao da su od zlata, a njima ni okreceno nije od izgradnje.
 
Ne bih baš rekao da su novogradnje na Dorćolu po cenama kakve su zadnjih meseci rasprodate u startu. Novi Dorćol je npr. poslednji put kad sam gledao imao i stanove iz prve faze u ponudi, a prilično sam siguran da druga faza i dalje može da se nadje (naravno ako taj kraj posmatraš kao Donji Dorćol). Bio je ovde negde na temama i projekat koji je na sledećoj parceli i uskoro bi mislim trebao da počne da se gradi (pretraži po temama, da li Razni projekti ili Dorćolski projekti, tek pre par nedelja je bilo par rendera, Venizelosova ulica je u pitanju).

A za cenu od 2900 za starogranju gde treba uložiti još par desetina hiljada Eur u sređivanje plus nema povrata PDV-a za one koji tome podležu, nadam se da nema ludaka koji bi dali te pare. Jer kad dodaš npr. 250 kEUR za sredjivanje stana od 50ak kvadrata izadje na kraju cena kvadrata 3400. I opet si i dalje u staroj zgradi posle toga, sa starim instalacijama, liftovima, bez garaže i slično. To izadje na cenu novogradnje a dobijaš manje i to prilično. Nenormalne su te cene starogradnji (u izvornom stanju). Kapiram da neko proba da zavalja stan u nekoj novijoj zgradi po toj ceni gde ne bi bilo puno ulaganja.
 
Много, много лажних и генерално чудних огласа. Зовеш, власник болестан па ће да се јаве, зовеш после опет, власник јао умро/отпутовао/отишао на операцију или као продато

А што се тиче станова и сређивања, откуд, бре, цифра од 250 хиљада евра за сређивање од 50 квадрата? Па то једино да је бомба пала или да је ко зна какав пичвајз, што аутоматски значи да ни цена неће бити 2900 по квадрату
 
Ne mogu da ubodem..to je problem. 🙂
Vecina novogradnje je na ne bas tako sjajnoj lokaciji. Na Dorcolu sam setajuci video dve zgrade (novogradnja) koje sam kasnije guglao i nigde nisam video da je bilo oglaseno, a obe su mi se lokacijski svidele.
Dok recimo kod starogradnje maltene mozes da biras.
Vasnici koji prodaju svoje stanove kao da su od zlata, a njima ni okreceno nije od izgradnje.
Ni kod starogradnje ne mozes da biras. 80% ponude su prizemlja, poslednji spratovi, kosi krovovi, nadogradnje i raznorazne budzevine. Bezanija, pa koga ulove. Ljudi i dalje cuvaju dobre stanove. U poslednje vreme, posto su cene skocile, su se pojavili salonci u vecem broju. Ali i to je za zanemarljiv broj ljudi.
A stanje stanova koji se oglasavaju najbolje govori o nama i vremenu u kome zivimo.
 
Pozdrav ljudi. Imam jedan manji plac u okolini NS i hteo bih da na prolece gradim kucu oko 85 kv. Plac je prazan, nema ni struje ni vode. Zanima me koliko kosta plan kuce, crtez da bih mogao da uvedem struju i vodu i da pocnem gradnju?

Hvala unapred.
 
Vrh