Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Hvala ti puno, ovo je vec konkretno sa slikama. Videcu sada sa bratom i da pogledamo uzivo.

Danas sam zvao, nisam dobio agenciju. Ovo prvi put vidim da agencija uzima 2% za novogradnju.
 
Preskoci agenciju imas u ulici ispod vojvode brane 3 zgrade se grade imas fotke u temi razni projekti pa mozes da obidjes
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810186#p810186:lhe9n8d6 je napisao(la):
Hunchback » Pon Jan 04, 2021 9:43 pm[/url]":lhe9n8d6]Hvala ti puno, ovo je vec konkretno sa slikama. Videcu sada sa bratom i da pogledamo uzivo.

Danas sam zvao, nisam dobio agenciju. Ovo prvi put vidim da agencija uzima 2% za novogradnju.

Da i ja sam se iznenadio iskreno.
Do duse ovaj stan sam gledao sasvim slucajno, isao samu kraju da vidim neki drugi stan i u prolazu vidim da pokazuju stan
I pitam agenticu ako nije frka da vidim stan i onda sam dobio da potpisem "da sam razgledao" stan uz objasnjenje ovo je da nas ne biste preskocili ako se odlucite za kupovinu. Tako da ako mozes gledaj da ih preskocis, jer stvarno nema poente za novogradnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810188#p810188:2fvg6yja je napisao(la):
direktor » Pon Jan 04, 2021 8:48 pm[/url]":2fvg6yja]Preskoci agenciju imas u ulici ispod vojvode brane 3 zgrade se grade imas fotke u temi razni projekti pa mozes da obidjes
Hvala, prelistacu temu pa taman da ujedno obidjem i te zgrade. Mislim da sam guglao ranije, ali nisam listao temu razni projekti.

@Ugljeni Mozda je sam investitor postavio ovaj nov oglas bez slika jer niko nije hteo preko agencije. Cisto da ispadne fer da im ne pokvari posao, mada opet...
 
Pozdrav forumasi, gledam stanove u Mirijevskom bulevaru, tacnije blizina Sejkine ulice, ogromna zgrada se pravi, Graditelj je investitor. Vec postoji jedna takva zgrada par metara od ove koja se sada gradi.
Kupio bih stan tamo, naravno najvise zbog budzeta ( do 1500e/kv ) a i sigurnih papira, cale radi u jednoj gradjevinskoj firmi koja im prodaje beton imao bih mozda neke povoljnosti itd.. Da vas ne davim.
Najvise me zanima da li je istina za taj smrad o kom svi pricaju, blizu je romsk naselje, zanima me kako je leti, da li se oseca i onaj potok koji je nekih 30ak metara od zgrade itd.. Ako ima neko ko zivi u vec postojecim zgradama, bilo bi super da se javi, ako ne moze i neko ko ima pouzdanu informaciju.

Prvi post, pa odmah neko pitanje, oprostite na tome :)
Hvala unapred!
 
Sejkina uzasan kraj za zivot , po ceni koja je sad aktuelna za taj deo mirjeva je suludo, to je pre par godina islo za 800 900. Po toj ceni uvek bi se pre odlucio za Galeniku, Medak 3 i sl. urbanisticki sredjena naselja. Kad udjes u Sejkinu ko da si u random ulici u Vranju. Cesto sam u tom kraju i jezivo je na sta ono lici i sta su sve napravili u Bg sa kalemljenjem tih divljih naselja bez najosnovnijeg urbanistickog uredjenja
 
Da, nije bas reprezentativna, ali je bukvalno zgrada 30, 40 metara od bulevara.. Tu je i okretnica 16, 23, znam da tu gore ima i prodavnica, apoteka itd.. Svestan sam da nema tu mnogo biranja za tu cenu kvadrata, ali najvise me brine taj smrad koji neki spominju, na ovo ostalo bih se lako navikao.
Do pre par godina je i kod mene na Brdu u zgradi kvadrat bio 1300e a sada 1800-1900e :) Na zalost vremena su prosla, nekako cu pre da kupim svoje nego da nekome drugom placam kiriju i racune..
 
Pa tako i ja nesto kapiram, ako smrdi smrdece svuda.. Garavi su posle zgrade kad se ide niz bulevar..
Imas neki info da ce to cigansko naselje da sklanjaju ?
 
Е то је већ мистерија. Из планских докумената се види да ту све малтене између потока и гробља иде под мач, питање је само када. Могу да се ћефну за 2 године или за 20
 
Kontam kada se iscrpe ostale lokacije tu ce da krene sa skanjanjem :D Nego, to zemljiste gde su garavi i sve okolo je skoro sve drzavno ?
 
Е то не знам. Вероватно нешто јесте нешто није (оно ниже уз поток је вероватно малтене све приватно, мада ту је и становништво пола пола)
 
Možda pomalo naivno pitanje, ali... zašto izbegavati potkrovlja? Još sam u fazi gde skupljam učešće, ali me ovo uvek interesovalo. Ima jedno na koje sam bacio oko, i naravno, neki inicijalni zaključak je da je tu dosta verovatno vlage, da se teže greje, nekako si najizloženiji elementima. S druge strane, potencijalno lep pogled, nema nikog da gazi iznad... Neki saveti starijih i ozbiljnijih forumaša? ^_^
 
Takođe, tu je i eventualno prokišnjavanje čiju popravku neće uglavnom da plate stanari pa moraš iz svog džepa a i ako imaš centralno grejanje najslabije je jer si na kraju instalacije.
 
I veselje kad ne radi lift ili nosiš nešto kabasto

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812306#p812306:3fh7oppy je napisao(la):
puzzle » 11 Jan 2021 15:05[/url]":3fh7oppy]Možda pomalo naivno pitanje, ali... zašto izbegavati potkrovlja? Još sam u fazi gde skupljam učešće, ali me ovo uvek interesovalo. Ima jedno na koje sam bacio oko, i naravno, neki inicijalni zaključak je da je tu dosta verovatno vlage, da se teže greje, nekako si najizloženiji elementima. S druge strane, potencijalno lep pogled, nema nikog da gazi iznad... Neki saveti starijih i ozbiljnijih forumaša? ^_^

Зависи од зграде до зграде, мада у Србији ако својевољно живиш у поткровљу дође разјарена руља и исецка те живог из беса јер си јеретик. Боље им у подруму живети, шта ћеш, нецивилизовано
 
Ako moze pomoc/komentar.
Neko pravilo mi je bilo da ne uzimam stan na prbom i zadnjem spratu. Stan je za izdavanje.
Iskočio mi je stan, u zgradi u kojoj vec imam stan, zgrada stara par godina, ekstra lokacija, tražena (stanovi su prodaju u roku od par dana), kvalitetna gradnja, lux opremljeno, poznajem vlasnika itd, sve kako treba..iznad stana je ploča, pa krov (izmad dijela stana je neka pomoćna prostorija).

Jedina mapa je spratnost. S druge strane, neke kolege su tražile samo zadnji sprat, pa ih ja odgovarao.
Da nije zadnji, vec bih uzeo, ovako je ostalo da razmislim.

Komentati?
 
Узми, шта те боли уво што је задњи. Још је нова зграда па проблема не би требало да буде за разлику од старијих зграда са равним крововима где оће негад да прокисне
 
Zdravo,

U potrazi sam za stanom na periferiji Beograda. Uslovi su da lokacija bude u koliko-toliko uredjenom naselju (dakle nista tipa Altina i slicno), zatim da bude u delu grada sa sto vise zelenila (trenutno sam sa porodicom u blizini Vuka, hocemo da "pobegnemo" iz kruga Dvojke), cena kvm-a do nekih 1800e. Molim za predloge gradskih lokacija, a kada dodje vreme pitacu i za misljenje za konkretne zgrade/stanove. Za sada mi je bitno da se odlucim koji deo grada da gledam - mozda Banovo Brdo, Vidikovac, Mirijevo... Ni sam ne znam odakle da krenem.
 
Naselje Galenika.
Periferija, ali pripada Zemunu.
Uređeno naselje, ima dosta zelenila.
Mana, saobraćajne gužve. A ako radiš u starom delu, onda je to popriličan problem.
 
vidikovac i cerak svakako treba uzeti u obzir, iako se medjusobno dosta razlikuju u zavisnosti od konkretnih potreba porodice oba naselja pruzaju to sto si naveo kao pozeljno. ono sto je upitno je kvalitet i mikrolokacija novosagradjenih zgrada. uglavnom su skarabudzevine ali im je i cena adekvatna, cini mi se dosta niza od tvoje maksimalne.

meni se dopada lokacija novih zgrada iza mekdonaldsa, zbog pozicije pruza sve pogodnosti oba naselja mada ce tu u skoroj buducnosti biti dosta novih zgrada i pitanje je kako ce na kraju ispasti

mana ovog dela grada je saobracajna veza sa gradom, uska grla kojim god pravcem da krenes. tramvaj na ibarskoj nece bitno popraviti trenutno stanje
 
Banovo brdo ne može se smatrati periferijom. A i preskupo je, mada zelenila ima. Gledati Žarkovo, Bele Vode, Železnik. Dobro su povezani, kvadrat nije skup, bar za sada
 
BB jeste preskupo za ono što nudi, postaje polako Vračar za siromašne.

Možda najbolje Cerak vinogradi, kupi za 1200/m2, i taman dok sredi po svom izaći će ga na 1500-1600 kako je i planirao.
 
Hvala svima na odogovorima. Galenika mi nije opcija. Stepa Stepanovic - imam nekoliko prijatelja koji zive tamo, niko nije preterano zadovoljan. Vidikovac, Cerak Vinogradi, Banovo Brdo, Bezanija, Karaburma, mozda Mirijevo ili cak mozda i neki deo NBGa (osim navedene Bezanije)... To su neke opcije o kojima razmisljamo. Porodica i ja ne zurimo nigde (posebno zbog trenutnih nenormalnih cena), stambeno smo zbrinuti ali zelimo novu opciju van kruga dvojke gde smo sada. Negde gde ispred zgrade mogu da vidim drvece a ne samo beton. Poslom sam vezan za centar grada, ali sta da radim. Spreman sam da zrtvujem nekoliko sati dnevno na prevoz (imam resen parking na poslu), stvarno mi je dosadio ovaj kraj u kome smo sada. Za sva ova naselja koja sam nabrojao (ili za neko koje nisam), zanima me gde je najbolja infrastruktura, povezanost sa gradom (sadasnja i planirana (npr. metro)), koje naselje je najsredjenije. Znaci mi da cujem iskustva ljudi koji zive u ovim delovima BGa, kao i misljenja ostalih clanova foruma.
 
Vrh