Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Видиковац је одлично насеље, има доста зелинила,одлично је снабдевен, близу је Кошутњак... ...прелепо насеље. Дође некада и мени да се тамо преселим. Скоро па је град за себе. Цене су од 1000 до 1500 по квадрату.
Моја пријатељица која је пре живела у Центру је одушевљена, каже да се никада више не би вратила у центар.
 
Ajde da probam da pripomognem kao neko ko je odrastao na Banovom brdu. Brdo kao brdo je malo širi pojam, ali uglavnom je podeljeno kako mi to slobodno zovemo Donji i Gornji kraj i svaki ima svoje prednosti i nedostatke očigledno.

Donji kraj otprilike da kažemo obuhvata oblast recimo koji pravi grubi trougao da kažemo od Crkve Svetog Đorđa, Šumarskog Fakulteta i recimo skroz do Brda Piva pored Stankom Centra, barem meni je sve dalje od tog kraka Žarkovo, iako tehnički nije.

Gornji kraj jeste ono što Banovo brdo čini brdom, počinje čim kreneš da se penješ od Šumarskog uz Kneza Višeslava/Pere Todorovića ili sa druge strane od Požeške isto uzbrdo uz Blagoja Parovića/Beogradskih Bataljona i sve između toga gde se seku ove dve ulice, a to je negde oko bazena Košutnjak.

Kao neko ko je živeo u donjem kraju BB-a, mogu da ti dam neke utiske generalno o Banovom, a iako više nisam tamo, sad mogu da ti dam neko mišljenje takođe kao i roditelj.

Zelenilo - mislim da govori samo za sebe, svuda si okružen drvećem i zaista ogromnim parkom, smatram da je to neprocenjivo kolika god da su ti stara deca, da se prošetaju, izduvaju, poigraju. Sa druge strane, tu je i najveće zlo BB-a zvano Požeška, koja je zaista prometna ulica i sve to slobodno disanje ubija izduvima automobila ukoliko si baš u neposrednoj blizini iste. Opet, nekom je Požeška plus jer je zaista okolina iste prepuna lokala, restorana i radnjica, u toj meri da zaista nemaš preke potrebe da ideš u centar, sad još i manje zbog Ada Mall-a koji je dodatni šlag na tortu.

Ada Ciganlija - prilično ti je blizu, opet je izuzetna lokacija za rekreaciju za decu, a i roditelje. Za decu (a i odrasle) bajs, roleri, štagod, ako te zanima uopšte kupanje (mnogima je prljavo) i kafići, imaš ih bezbroj, leti pogotovo, sedneš popiješ piće, možda uzmeš ležaljku, itd. Opet, mnogima je Ada odvratno mesto sa previše ljudi, jer eto neko ne voli gužvu, ali tu ti je kao opcija. Ja sam kao mlad pešice sa ortacima išao na Adu, mnogo je značilo da nisam morao da se cimam po prevozu da stignem tamo.

Dobra povezanost sa gradom - što se tiče gradskog prevoza imaš sigurno petnaestak linija koje vode ka gradu, busevi + dve linije tramvaja, a vidim pomenuo si metro, koliko vidim biće dva stajališta koja pokrivaju oblast BB-a, u donjem kraju Brda naravno. Pošto imaš auto, iz Požeške veoma lako gaziš NBGD za deset minuta, ili do centra za petnaest, dvadeset, naravno kad je gužva nema govora o tim ciframa, ali tad ti ne avion ne pomaže i tako je iz kog god dela grada da kreneš.

Edukacija - imaš tri državna vrtića - Radosno Detinjstvo, Sveti Sava i Neven kod okretnice tramvaja, tri osnovne škole Josif Pančić i Banović Strahinja i Filip Kljajić Fića, dve srednje škole Hemijska škola i 13. Gimnazija, Šumarski fakultet, DIF, itd, ima sigurno još, ne pada mi trenutno na pamet.

Kupovina - imaš veliku pijacu za voće i povrće, sireve, pršute, itd. Veći Maxi kod Pijace i kod Doma Zdravlja u Požeškoj, Lidl i Tempo kod Ade nisu daleko, Idea pored opštine/policijske stanice, itd. Ako te zanima neki fensi šoping, eto tu je Ada Mall, nisam bio jer nisam tri godine u Srbiji ali kažu da je ok.

Razonoda i hrana - imaš bioskope Roda Cineplex kod NIS Petrol pumpe u Požeškoj i CineStar u Ada Mall-u. Brzu hranu ako voliš tako nešto imaš Mek u Požeškoj, Pončo/Duo Grill kako ga ko zove (vrhunski roštilj barem meni, i živeo sam na minut od njega haha i sabijao gurmansku često), Baš Ćevap, Žar Mance (nemam pojma kakav je, nikad nisam jeo tamo, otvorio se nakon što sam otišao iz Srbije), MC Giros dole kod crkve (skuplje malo ali bogat i ukusan giros) i šta god da ima u food court-u Ada Mall, KFC, Mek ili šta već, ne znam nisam bio, kao što rekoh.

Parking - verujem da nije gore od centra tj. kruga dvojke koji pominješ. Verovatno je možda malo bolja situacija u Gornjem kraju BB-a, barem kod mene je bila katastrofa tu kod Pijace, u slepoj ulici, u kojoj je vrtić, možeš da zamisliš.

Cena kvadrata - jeste sad novogradnja otišla preko 2000 evra, neko kaže da je Banovo brdo periferija i da ne vredi toliko, ali šta da se radi, interesovanje je skočilo znatno, samim tim i cene. Starogradnju sigurno možeš da nađeš oko 1500 evra po kvadrata, a pošto pominješ oko 1800 verujem da može da se nađe nešto lepo između starog i novog.

Sigurno nije najuređenije naselje u Beogradu, ali ima svakako svojih prednosti. Brdovito jeste, ako kreneš uzbrdo pešice bilo uz Pere Todorovića ispustićeš dušu dok se popneš do vrha, isto iako kreneš direktno uz Beogradskih Bataljona, life hack je recimo ići kroz ogromni park ako oćeš pešaka da stigneš od donjeg do gornjeg kraja, ubije malo strminu haha. Nostalgija me hvata pišući ovaj post, eto kao neko ko je živeo dobrih 25 godina tamo nisam preterano negativan što je i jasno, svako voli svoj kraj gde je odrastao, tako da će se sigurno neko naći da istakne još neke nedostatke, pored pomenute veće cene kvadrata u zadnje vreme. Puno sreće u odabiru novog naselja i stana, nadam se da sam pomogao barem što se tiče Banovog brda.
 
Banovo bro (pogotovo taj gornji deo) je odlicno naselje, jedno od najboljih u grad u smislu zelenila i sl. Blizina Kosutnjaka, Ade, NBGa, milion linija gradskog prevoza, Ada mall... itd.

Npr. mozes da vidis Bezanijsku kosu, po meni najlepsa perfierija. Blizina autoputa, NBG. Naselje odlicno sredjeno, podseca na Skandinaviju

Takodje obavezno naselje Sumice! Problem ovog naselja je manjak novogradnje

Dedinje je interesantno za tebe ali naravno cene su visoke... mada sam nekoliko puta video da cene stanova cesto nisu strasne ali to je okolina VMA, onaj potez ka Rakovici.. svakako je lepo, blizina Belog dvora
 
Stepa Stepanovic
grejanje po utrosku, opticki kablovi u svim stanovima, parking i garaze jos razumno dostupne, osnovna skola i vrtic, okolina se intezivno gradi, naselje samo zimus posadjeno vise od 200 ozbiljnih sadnica na vec postojece, zaklonjeno, a opet blizu Trosarine, postoji Udruzenje gradjana koje pokusava da se naselje dalje unapredjuje...

Metro ?! Malo spina, nece da skodi na huricane koji trenutno idu :) Mana, cene su i ovde otisle na preko 2.000eur/kvm za manje stanove u oglasima...

https://www.ekapija.com/news/3150680/da ... -i-banjice
Treća linija metroa - kuda će ići i koje su stanice planirane?

Sada je izvesnije da će se treća linija metroa prostirati od Bloka 61 do Banjice.

Prva stanica u smeru sa Novog Beograda biće stanica "Blok 61, TC Kozara". Zatim slede stanice: "Gandijeva", "IMT", "Blok 42", "Arena", "Blok 21", "TC Ušće", "Knez Mihailova", "Trg Republike", "Trg Nikole Pašića", "Manjež", "KBC", "Prokop", "Autokomanda", "Vitanovačka", "Braće Jerković", "Stepa Stepanović". Vožnja u ovom smeru završavaće se na Banjici.
 
Hvala svima jos jednom. Inteziviracu potragu narednih dana, meseci... Pocinjem od stanova na Vidikovcu i Bezaniji, pa videcemo :) Gledam i novogradnju, pa bih zamolio ako neko ima informacju o investitorima koji grade koliko-toliko kvalitetne stanove i o onima koji su za izbegavanje (verovatno vec ima tema o tome na forumu, ali ne stizem da prelistam sve postove na ovom ogromnom forumu :))
 
SRBO":1hmi72sv je napisao(la):
Шта мислите о овоме шта су предности шта мане

https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 0739224699
Ja mislim da se ovaj stan pre nekih mesec dva prodavao za 120000, poznata mi je dnevna sa ovim šankom i stubom.
A trebalo bi da je zgrada Tacno iza bioskopa balkan na trgu.
Iskreno za 120k sam bio ubedjen da nije nesto kako treba sa stanom il je keš i hitno pa nisam ni zvao. Mozda nije to isti stan ali meni deluje da jeste.
 
Stan na sliksma deluje da je ok ako ti ne smeta buka i smrad od svih mogućih buseva i kola ispod prozora tokom celog dana. Pozicija takođe u slučaju da koristiš gradski prevoz, tragična ako nemaš mesto za auto. Cena jeste jača ali to nikad nije fiksno, a zbog pozicije može samo da raste, nećeš imati gubitak. Etažno na struju će biti izdatak zimi zavisno od stolarije i pozicije stana da li je na ćošku zgrade

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819186#p819186:1z7f0zfq je napisao(la):
Ugljeni » 31 Jan 2021 19:50[/url]":1z7f0zfq]
SRBO":1z7f0zfq je napisao(la):
Шта мислите о овоме шта су предности шта мане

https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 0739224699
Ja mislim da se ovaj stan pre nekih mesec dva prodavao za 120000, poznata mi je dnevna sa ovim šankom i stubom.
A trebalo bi da je zgrada Tacno iza bioskopa balkan na trgu.
Iskreno za 120k sam bio ubedjen da nije nesto kako treba sa stanom il je keš i hitno pa nisam ni zvao. Mozda nije to isti stan ali meni deluje da jeste.

И био је, него су мало средили. Цена може да се спусти, питање је колико (око 140 би ми било уреду)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819188#p819188:1z7f0zfq je napisao(la):
Aes » 31 Jan 2021 19:56[/url]":1z7f0zfq]Stan na sliksma deluje da je ok ako ti ne smeta buka i smrad od svih mogućih buseva i kola ispod prozora tokom celog dana. Pozicija takođe u slučaju da koristiš gradski prevoz, tragična ako nemaš mesto za auto. Cena jeste jača ali to nikad nije fiksno, a zbog pozicije može samo da raste, nećeš imati gubitak. Etažno na struju će biti izdatak zimi zavisno od stolarije i pozicije stana da li je na ćošku zgrade

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Стан јесте на ћошку, а столарија је нешто оно дрвено у фазону као зграде на Бањици али то би се одмах мењало свакако. Балкан чак и "штити" мало од буке, а како терају саобраћај из центра и окретницу у Дунавску биће тога све мање.

Паркирање јесте једини проблем (мада за 457 динара месечно може у зони, увек се нађе место)
 
Kad već postavljamo pitanja. Šta mislite o ovome?
https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... 2_1tKKHC9/

Izgrađeno pre 3 godine. Investitori otac i ćerka. Otac čak što više živi u 1 od ta 4 stana. Cena 2018 je bila 70,000e. U međuvremenu sređen kanal, blizu se pravi pristojna stambena zdrava("Naselje Dunavski venac") iskreno? Bio sam da gledam i meni se stan/kuća(šta je već) svideo. Fali mi nekih 20-30kvm za još jednu sobu, i cena malo jača ali verujem da na 70-75k može da se spusti
Mana-preko puta BG voza neuređeno naselje,
Ali lično vidim veliki potencijal ovog dela grada u sledećih 5-10 godina. Plus BG voz, 2 stanice do Bogoslovije, 3 do Vukovog spomenika
 
Izvinite ako nije za ovu temu.
Pre 2 godine sam kupio stan i tačno toliko čekam da mi poreska odredi svotu poreza na prenos apsolutnih prava.
Izludesmo više. A obaška što znajući našu državu imamo bojazan da ne probaju da uglave neku kamatu.
Na svaka 2-3 meseca idemo u poresko na NBG, ali svaki put kažu dobićete, velike su gužve.
Jel ima neko neku informaciju šta se dešava sa njima?
I kako bi mogao da se "obezbedim" da sam se ja interesovao a da oni nisu radili svoj posao?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
I ja imam isti problem, ako je uopšte problem. U pitanju je opština Palilula. Možda su stvarno pretrpani. Pokušavam da ih zoven telefonom, ili se niko ne javlja ili me prebacuju na druge brojeve i kancelarije gde se čude zašto se javljam njima. Bio sam dvaput, rekli su mi kao tebi i više nemam nameru da idem. Valjda neće da bude kamata, nije naša greška.
 
nensav":3vao9krj je napisao(la):
I ja imam isti problem, ako je uopšte problem. U pitanju je opština Palilula. Možda su stvarno pretrpani. Pokušavam da ih zoven telefonom, ili se niko ne javlja ili me prebacuju na druge brojeve i kancelarije gde se čude zašto se javljam njima. Bio sam dvaput, rekli su mi kao tebi i više nemam nameru da idem. Valjda neće da bude kamata, nije naša greška.
Mene ubeđuju da neće.
Ali tako kad npr. naprave pogrešan upis u katastru. I jasno je da je njihova greška ti opet platiš troškove ponovnog upisa.


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820221#p820221:2ous4czk je napisao(la):
SerbPacker » Čet Feb 04, 2021 12:29 pm[/url]":2ous4czk]Izvinite ako nije za ovu temu.
Pre 2 godine sam kupio stan i tačno toliko čekam da mi poreska odredi svotu poreza na prenos apsolutnih prava.
Izludesmo više. A obaška što znajući našu državu imamo bojazan da ne probaju da uglave neku kamatu.
Na svaka 2-3 meseca idemo u poresko na NBG, ali svaki put kažu dobićete, velike su gužve.
Jel ima neko neku informaciju šta se dešava sa njima?
I kako bi mogao da se "obezbedim" da sam se ja interesovao a da oni nisu radili svoj posao?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

Sačekaj još tri godine da nastupi zastarelost, to je po tebe najbolji scenario. Ne bih ja to ništa forsirao...

Edit: Ali ima jedna caka, rok kreće od početka sledeće godine u odnosu datum prometovanja nekretnine. Nadam se da si stan kupio krajem godine. :wink:
 
StariPosmatrač":2ow37dtg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820221#p820221 je napisao(la):
SerbPacker » Čet Feb 04, 2021 12:29 pm[/url]":2ow37dtg]Izvinite ako nije za ovu temu.
Pre 2 godine sam kupio stan i tačno toliko čekam da mi poreska odredi svotu poreza na prenos apsolutnih prava.
Izludesmo više. A obaška što znajući našu državu imamo bojazan da ne probaju da uglave neku kamatu.
Na svaka 2-3 meseca idemo u poresko na NBG, ali svaki put kažu dobićete, velike su gužve.
Jel ima neko neku informaciju šta se dešava sa njima?
I kako bi mogao da se "obezbedim" da sam se ja interesovao a da oni nisu radili svoj posao?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

Sačekaj još tri godine da nastupi zastarelost, to je po tebe najbolji scenario. Ne bih ja to ništa forsirao...

Edit: Ali ima jedna caka, rok kreće od početka sledeće godine u odnosu datum prometovanja nekretnine. Nadam se da si stan kupio krajem godine. :wink:
Hmmmm

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820175#p820175:68pfzt2k je napisao(la):
Bojan1986 » Čet Feb 04, 2021 6:38 am[/url]":68pfzt2k]Kad već postavljamo pitanja. Šta mislite o ovome?
https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... 2_1tKKHC9/

Izgrađeno pre 3 godine. Investitori otac i ćerka. Otac čak što više živi u 1 od ta 4 stana. Cena 2018 je bila 70,000e. U međuvremenu sređen kanal, blizu se pravi pristojna stambena zdrava("Naselje Dunavski venac") iskreno? Bio sam da gledam i meni se stan/kuća(šta je već) svideo. Fali mi nekih 20-30kvm za još jednu sobu, i cena malo jača ali verujem da na 70-75k može da se spusti
Mana-preko puta BG voza neuređeno naselje,
Ali lično vidim veliki potencijal ovog dela grada u sledećih 5-10 godina. Plus BG voz, 2 stanice do Bogoslovije, 3 do Vukovog spomenika

Vidim da mi niko nije u mogućnosti da kaže više i savetuje me :( Iskreno? Dok se sve dovede u "normalu" počekaću još do avgusta/septembra
 
Može li mi neko pomoći, šta se sve plaća prilikom kupovine stana, osim stana?
Npr reprezantitivni primer da je stan vrednosti 50000e.

1. agencija za nekretnine - 2%=1000e
2. predugivor i ugovor kod notara ~300e
3. Poreska stopa poreza na prenos apsolutnih prava je 2,5%=1250e
4. pdv 10%=5000e (nije prva nekretnina)
 
Stavke 3 i 4 ne idu zajedno, ili jedno ili drugo u zavisnosti da li je nekretnina nova ili nije.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Kako vam se cini Vidikovacka padina, i da li neko mozda ima iskustvo stanovanja u tom kraju? Konkretno me zanima deo oko skole 14. oktobar.
 
meni je taj deo uzasan, bez ikakve sanse da se promeni na bolje. izgradjen je svaki pedalj i to na najruzniji moguci nacin. jedina dobra stvar je neposredna blizina stanice bg voza
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822691#p822691:t8lxifco je napisao(la):
max » 12 Feb 2021 04:29 pm[/url]":t8lxifco]Može li mi neko pomoći, šta se sve plaća prilikom kupovine stana, osim stana?
Npr reprezantitivni primer da je stan vrednosti 50000e.

1. agencija za nekretnine - 2%=1000e
2. predugivor i ugovor kod notara ~300e
3. Poreska stopa poreza na prenos apsolutnih prava je 2,5%=1250e
4. pdv 10%=5000e (nije prva nekretnina)

4. - ne placas ti vec investitor! Ako ti je prva nekretnina, onda imas prava da povratis 10% (ako kupujes direktno od investitora)
3. - placas ako kupujes stan od nekog ko nije prvi vlasnik tj. nije investitor

Savet: izbegni agenciju! Imas google maps 3D i katastar, tako da vlasnika mozes da nadjes vrlo lako
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822865#p822865:3u0d8qsn je napisao(la):
razgradjevinar » Sub Feb 13, 2021 3:45 am[/url]":3u0d8qsn]meni je taj deo uzasan, bez ikakve sanse da se promeni na bolje. izgradjen je svaki pedalj i to na najruzniji moguci nacin. jedina dobra stvar je neposredna blizina stanice bg voza
Hvala na odgovoru.
Bio sam juce tamo da pogledam par stanova, u sustini mikrolokacija nije toliko losa, sve je relativno blizu. Takodje BG Voz je dobra veza sa gradom.
Ono sto je lose je kanalizacija koja se bas oseca u nekim ulicama.
 
Kupio sam stan pre godinu dana.
Na internetu vidim da je stan sada na moje ime, ali i dalje je ostala zabelezba (kupoprodaja). Da li je to normalno?
Takodje, katastar mi nikada nije poslao resenje o uknjizenju.
 
Vrh