Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Mozes da samo fizički pregledas papire koje prate stan a najbolje bi bilo da angažujes advokata da ne bude da ustedis 200 evra a poslije da se o jadu zabaviš....Ukoliko je stan uknjižen na prodavca ...trazi se pravni sled....kako ga je prodavac stekao...
 
Hvala, znaci za starogradnju mogao bi i deo u kesu. Jedino mozda ako prodavac zahteva sve preko racuna.
 
Па ваљда купац треба да захтева све преко рачуна, то је најбољи доказ трансфера новца.
 
direktor":2vokwle0 je napisao(la):
Mozes da samo fizički pregledas papire koje prate stan a najbolje bi bilo da angažujes advokata da ne bude da ustedis 200 evra a poslije da se o jadu zabaviš....Ukoliko je stan uknjižen na prodavca ...trazi se pravni sled....kako ga je prodavac stekao...
Zar nije poenta uknjižbe da ne mora da se traži pravni sled?
Pravni sled treba ako nije uknjižen a ti hoćeš da uknjižiš.
 
Vazi načelo pouzdanja u operat katastra nepokretnosti
I prvi u vremenu jaci u pravu ...
Notari uglavnom vecina trazi i pored lista nepokretnosti papire na osnovu čega je stan upisan ...
 
Kako ih obezbediti kada su ti papiri predati katastru zbog uknjižbe?
 
Katastru se predaju overene kopije ili original za koji se napravi kopija ...mozes se izvršiti uvid u predmet mozda cak i elektronski ...
A moze se zakazati razgovor sa sluzbenikom tog skn koji radi uknjižbu da se vidi kad ce to biti gotovo....kao i da se piše rgz ugrencija i da se fizički preda ugrencija...
 
Možda u teoriji. U praksi baš i ne. Moj otac dve+ godine ne može da uknjiži stan (stara gradnja), original papiri su u katastru, on nije napravio overene kopije, žalbu niko ne rešava već 20 meseci...
 
Treba im redovno dosadjivati i redovno se interesovati...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807574#p807574:3oaubtcm je napisao(la):
klisko » 27 Dec 2020 11:26 am[/url]":3oaubtcm]Kako ih obezbediti kada su ti papiri predati katastru zbog uknjižbe?

Mozes da odes i da ih izvadis iz predmeta i vratis ponovo u predmet. Inace uknjizba radi to mogu licno da ti potvrdim bez ikakve veze resavaju se predmeti. Ni ne ceka se nesto dugo.
Uzmi broj predmeta i zovi interesuj se pitaj salji email svaka 2-3 dana i resice se.
 
Да, морате да будете упорни, али и љубазни. Трудите се да се обратите што већем броју људи, јер Вам на основу личног искуства могу рећи да у нашем чиновништву тек једна десетина запослених је истински упућена у свој посао, и савесно га обавља.
 
Jel se neko raspitivao koji je tačan raspon cena kvadrata u zgradi Gramis Invest-a u Bore Markovića 14-22 sad u predgradnji? Pošto mi sleduje stan tamo, čisto da vidim koliko je investitor tražio zainteresovanim kupcima. Zgrada će biti verovatno gotova tamo sredinom 2022-e, šta mislite koliko će tada okvirno biti kvadrat na toj lokaciji kod pijace Banovo Brdo, mislim na prognozu da li će ići gore, dole ili će ostati iste cene kao sad. Meni je i dalje nerealno da se na Banovom Brdu traži od 2100e do 2500e, mislim za gotove stanove u svežijim novogradnjama, super ako ostane tako...

Nisam siguran koliko će izgradnja metroa uticati na lokaciju, pošto već vidim da bi okvirno jedna od stanica trebala da bude Pijaca Banovo Brdo. To i sad već dobra povezanost odatle preko mosta ka NBGD, Sajmu, itd. Sve to me zanima jer mi prodaja tog stana igra jednu od opcija, pošto ne živim u Srbiji možda ću umesto njega da uzmem neki stan u svrhu izdavanja na drugoj lokaciji, bilo Airbnb ili duži najam, računam šta mi je najviše isplativo.

Šta bi bilo zanimljivo uzeti u tu svrhu za keš tamo sredinom 2022-e, koji deo grada umesto Banovog Brda bi doneo veću zaradu od najma, tako neki dvosobni ili dvoiposobni (ili manji) stan na drugoj lokaciji? Aktuelne projekte nema smisla sad da gledam, jer do tad neće ostati nijedan slobodan stan, već je sad većina rasprodata :D
 
kad vec pitas za misljenje...
meni je ta mikrolokacija losa, odmah pored pijace, na uzbrdici, zbijeno, pogled na komsije, kaldrmu, kontejnere... ipak, kad malo "odzumiramo" sliku, tu odmah iza je park, pozeska je 50 metara, skola, obdaniste, par stotina metara dole ada i topcider, gore kosutnjak...

gledajuci u buducnost, metro ce dosta uticati na cenu odrednjenih kvadrata, jednom kad se izgradi. ako nista stanovi u neposrednoj blizini buducih stanica sigurno ce lokalno biti skuplji od onih koji ce od tih stanica biti udaljeni po par stotina metara. u tom smislu realno je za ocekivati da ce ova lokacija samo profitirati kada se jednom metro zaista izgradi.

sto se tice airbnb-a, jednom kad prodje korona histerija, nadam si da si svestan da ne mozes tako da izdajes stan u beogradu a da zivis bilo gde drugo, msm mozes ali ako platis nekome da se time bavi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807331#p807331:3tpeg1fx je napisao(la):
jddipqd » Sub Dec 26, 2020 8:46 am[/url]":3tpeg1fx]
direktor":3tpeg1fx je napisao(la):
Mozes da samo fizički pregledas papire koje prate stan a najbolje bi bilo da angažujes advokata da ne bude da ustedis 200 evra a poslije da se o jadu zabaviš....Ukoliko je stan uknjižen na prodavca ...trazi se pravni sled....kako ga je prodavac stekao...
Zar nije poenta uknjižbe da ne mora da se traži pravni sled?
Pravni sled treba ako nije uknjižen a ti hoćeš da uknjižiš.

Kad sam kupovao uknjiženu kuću od prodavca su samo tražili njegov kupoorodajni ugovor. On mi je naknadno ostavio čitav pravni sled, zlu ne trebalo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809711#p809711:1t1cvwov je napisao(la):
razgradjevinar » Sun Jan 03, 2021 6:33 pm[/url]":1t1cvwov]kad vec pitas za misljenje...
meni je ta mikrolokacija losa, odmah pored pijace, na uzbrdici, zbijeno, pogled na komsije, kaldrmu, kontejnere... ipak, kad malo "odzumiramo" sliku, tu odmah iza je park, pozeska je 50 metara, skola, obdaniste, par stotina metara dole ada i topcider, gore kosutnjak...

gledajuci u buducnost, metro ce dosta uticati na cenu odrednjenih kvadrata, jednom kad se izgradi. ako nista stanovi u neposrednoj blizini buducih stanica sigurno ce lokalno biti skuplji od onih koji ce od tih stanica biti udaljeni po par stotina metara. u tom smislu realno je za ocekivati da ce ova lokacija samo profitirati kada se jednom metro zaista izgradi.

sto se tice airbnb-a, jednom kad prodje korona histerija, nadam si da si svestan da ne mozes tako da izdajes stan u beogradu a da zivis bilo gde drugo, msm mozes ali ako platis nekome da se time bavi

Mišljenje mi je i najbitnije, mnogi ostaju rezervisani da podele šta misle, a to je po meni i poenta foruma. Potpuno se slažem što se tiče mikrolokacije, kao neko ko je živeo tamo od rođenja do svoje 24-te godine (sad imam 32). Pijaca ima svoj minus i plus, minus je svakako jer tu okolo ima svačega za videti, okupljale se pijandure, svakakav polusvet, štroka, mada čuo sam da su potpuno renovirali celu pijacu i možda doveli to malo u red, ne znam, nisam tamo aktivno od 2014-e. Plus je da na 30 metara imaš svo voće i povrće koje poželiš, i raznu drugu robu pored namirnica - koga zanima tako nešto i ne kupuje sve to u super/hipermarketima.

Nisi pomenuo obdanište i parking, na sve to i slepa uzana ulica pa u popodnevim časovima nastajao je haos kada roditelji kolima dođu da pokupe decu, gužva, treba se izvući odatle, to je noćna mora bila. Plus što je parking uvek pun, jer kurta i murta koji nisu čak ni stanari iz ulice parkiraju na istom. Zbijeno jeste, pogotovo tolika zgrada koja se gradi, nemam pojma kako je uopšte dobijena dozvola za spratnost, ali naslućujem. Još kad budu garaže sa 100 mesta u zgradi, pa kad iz pet izlaza iz garaži nagrnu ujutru na posao svi u jednom smeru iz ulice, biće tu gužve još veće. Da se proširi i otvori slepa ulica ka požeškoj bilo bi mnogo bolje, ali treba premostiti to parče pored obdaništa, dela parka, iza privatnog objekta gde je sad banka - skoro pa neizvodljivo.

Zbijenost, da, južna strana gleda na obdanište i park, ali i na susede iz crvene zgrade u celoj Lameli A, jeste Lamela B u malo boljoj situaciji, možda na višim spratovima. Sa druge strane severo-istok, gledaš na Požešku, ali i komšiji u kuhinju preko puta, jedino sa visine u delu kule ima normalan pogled da bude, a tamo su stanovi preko 100 kvadrata, ili čak 200 oni na vrhu, to je rezervisano za elitu. Dok, eto, kao što si rekao kad se odzumira ima tu brdo pozitivnih strana lokacije, sve ti je tu okolo. Meni je Banovo Brdo mnogo drago naselje, verovatno kao i svima svoja naselja u kojima su odrasli, ali eto sad kad nisam tamo a imaću stan tu, gledam šta mi je najpametnije za činiti, zato se i informišem.

Apsolutno, Airbnb je maltene posao koji zahteva da budeš prisutan i da posvetiš dosta vremena ako želiš da postigneš neke dobre rezultete, nisam ni mislio da to hendlujem odavde iz inostranstva, jer je to gotovo pa nemoguće. Verovatno bih platio nekoj agenciji ili pojedincu da se bavi tim, opet onda ostaje pitanje kolika bi zarada ostala nakon procenta agencije, troškova čistačice, raznih sitnica koje stalno moraju da se održavaju i budu dostupne gostima. Alternativa je kao što rekoh duži najam, porodici nekoj sa detetom, ili možda idealno - firmi kojoj bi tu bila kancelarija. Jako teško se dolazi do diskusije o najmu stana, airbnb zaradi, savetima, zato i pišem ovde u nadi da se neko uključi u priču kako bih bio bolje obavešten o svemu tome, počevši od lokacije stana, kvadrature/strukture, da li stan na dan, duži najam, neko da mi pruži uvid u kom smeru je najbolje da gledam.
 
ako nije neumesno pitanje da li je posedovanje stana i njegovo rentiranje definitivna i neupitna odluka, tj da li si razmatrao i vec odbacio sve druge opcije, od onih ludih da prodas stan i propijes sve u kafani pa do onih ne tako blesavih da prodas stan a pare ulozis u nesto sto bi ti donosilo vise para uz manje akanja?
 
Haha, ništa nije definitivno i konačno osim smrti, a i za to kažu da nije kraj, tako da ono. Ma bilo mi je u glavi svakakvih opcija, prodaja stana i ulaganje tih para u otvaranje firme u Srbiji, pa se dozovem pameti i kažem, hej, pa to je Srbija, ako nemaš neku genijalnu ideju, ekstra lokaciju i nikakvu konkurenciju, onda je taj biznis propao u samom startu i pare su otišle u nepovrat :D Plus, kako bih hendlovao tu firmu iz inostranstva, to opet nema smisla.

Drugo što sam razmatrao je ulaganje novca od prodaje stana u otvaranje firme ovde u Francuskoj, u delatnostima koje poznajem nije baš za ulaganje, a to je IT novinarstvo i generalno IT, fotografija/video, modeliranje nešto malo, samouko servisiranje prenosivih uređaja, ništa od toga nije za biznis neki. Naravno, ima pregršt drugih delatnosti kao svima omiljeno ugostiteljstvo (brza hrana, restoran), samo što ni to nije jeftino za ulaganje i opet je upitno. Nisam još spreman za te opcije, barem ne u skorijoj budućnosti, još sam svež u inostranstvu.

Opcija kojoj se eventualno teži, a to je kupovina stana/kuće u FR. Mada, sa 120-150k evra ne mogu ništa ovde da kupim, treba mi nešto minimum trosobne strukture za mene, ženu i dvoje male dece. Tako daaaaaa, ili će da zvrji taj stan prazan tamo u Srbiji, ili ću da imam nekog da mi pokriva struju, infostan i nešto malčice da kapne sa strane. Hej, pa ima i opcija da opremim taj stan za sebe, da ne izdajem ništa, da zaista zvrji prazan i da mi služi da imam gde da se vratim možda dvaput, triput, godišnje sa porodicom u otadžbinu, kao pravi srpski gastos jelte :D Koliko ljudi se odluči baš za to, uz razmišljanje "šta da najmim za siću da mi neko tamo haba parket i ploĆice" hahaha.
 
Nadjes korektnog stanara iz tvoje branše kontrolišeš plaćanje komunalija preko neta moguce za infostan i epa kablovska i net na podstanaru... parce leži na račun u banci u srb ili ti neko kupi lovu kes ...5000e godišnje za stan na bb sa garazom lako ces da iznajmis....
Od tog platis godišnji porez na gajbu... odvois neki procenat za održavanje ostalo je cista zarada ...
 
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 9749434938


Sta mislite o ovom stanu, koliko realno vredi? Vrti se vec 3-4 meseca, bar od kada pratim oglase.

Verovatno mu nesto fali cim se toliko vuce po oglasima. Jaka cena, ali deluje malo nepraktican za pregradjivanje. Nije mi jasno sta su uradili sa kupatilom, sta su to pregradili pa vrata stoje ukoso.
Kada bi se sredio, mogao bi da se fino izdaje, blizu je Vuk, debeli zidivi od cigle.
 
Deluje mi da je stan vrlo mračan i zreo je za kompletno renoviranje tako da ne vredi ni prližno trazenom iznosu...
 
Puno mara za malo muzike da je 1500 pa da sreniviranjem izadje na 1700 pa da kao budeš ok
Ovako nikako za te pare moze novogradnja da se uzme ...
 
Hvala, to bi znacilo 70000 sto bih mozda i dao, ali cisto sumnjam da ce da spuste toliko. Mana je i sto dnevna nema svoj ulaz. Stan 41 kvadrat, a deluje kao jednosoban.


Gledao sam i nesto u Varovnickoj kod bolnice na Zvezdari. Gotova zgrada, kaze ostao jedan stan od 32 i od 46. Cena 1900+pdv
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 9743967679

Ovaj od 46 je na 2. spratu, ali mi prelazi budzet, a ovaj od 32 je na 1. spratu, ne znam na sta lici. Pogledacu ovih dana.
Cudno mi da nisu okacili nijednu sliku, a ishvalise da je sve top, od zgrade do lokacije. Kaze zgrada zavrsena i legalizovana. Moze i pdv da se vrati.
 
Ja sam gledao stan u toj zgradi od 61m2.
Zgrada stvarno fino izgleda, terasa im je odlična, Generalno deluje da je zgrada dobro odradjena.
Nama je cena bila malo jača, i raspored soba u tom stanu nam nije odgovarao.
Ulazi se direktno u dnevnu sobu, na terasu se izlazi samo iz manje spavaće sobe. Grejanje je na struju imaju kotao u stanu.
Evo oglasa od garsonjere

https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 9786058466
Kao i od tog stana sto smo gledali. Inace mi smo gledali stan pre sigurno 6-7 meseci.

https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 9786372570

P.S. Prodaje agencija tako da i oni traže 2% provizije. Morali smo da potpisujemo onu foru da smo videli stan i da cemo uzeti preko njih. Meni nije bio problem jer smo znali da necemo uzeti

Nadam se da sam malo pomogao.
 
Vrh