Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

samcro":195ovc25 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705723#p705723 je napisao(la):
astrodule » Čet Feb 06, 2020 12:51 pm[/url]":195ovc25]Daj stvarno - 350€ za 40m2 u Ivana Ribara?! Pa kakav je to stan?

To je gds radio naselje 2013. Dvosoban stan 42 m2. Namesteni se izdaju za 350 eur. Grejanje je po utrosku. Ima 6 zgrada svaka ima podzemnu garazu a oko naselja ika asfaltiranih parking mesta i vise nego dovoljno. Pored tog naselja je socijalno neprofitno naselje , ima ja mislim 9 zgrada. Izgradjeno 2012 takodje grejanje po utrosku. Parkinga ima jos vise slobodnog. Tu su iznajmili ljudi koje poznajem za 300 eur. Trazeno je 350. Pre njih je ziveo jedan programer i takodje placao 300. Tu je i okretnica 89. Verujem da tu sve iznajmljuju ljudi koji voze kola i koji rade na nbg, airport city i slicno
To je kod onih "smrdljivih" zgrada, to naselje...
Evo juče pričao sa kumom on izdaje stan 50 kvm u 4-spratnicama 270€ + režija

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705997#p705997:31lddwh4 je napisao(la):
SerbPacker » Pet Feb 07, 2020 11:09 am[/url]":31lddwh4]
samcro":31lddwh4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705723#p705723 je napisao(la):
astrodule » Čet Feb 06, 2020 12:51 pm[/url]":31lddwh4]Daj stvarno - 350€ za 40m2 u Ivana Ribara?! Pa kakav je to stan?

To je gds radio naselje 2013. Dvosoban stan 42 m2. Namesteni se izdaju za 350 eur. Grejanje je po utrosku. Ima 6 zgrada svaka ima podzemnu garazu a oko naselja ika asfaltiranih parking mesta i vise nego dovoljno. Pored tog naselja je socijalno neprofitno naselje , ima ja mislim 9 zgrada. Izgradjeno 2012 takodje grejanje po utrosku. Parkinga ima jos vise slobodnog. Tu su iznajmili ljudi koje poznajem za 300 eur. Trazeno je 350. Pre njih je ziveo jedan programer i takodje placao 300. Tu je i okretnica 89. Verujem da tu sve iznajmljuju ljudi koji voze kola i koji rade na nbg, airport city i slicno
To je kod onih "smrdljivih" zgrada, to naselje...
Evo juče pričao sa kumom on izdaje stan 50 kvm u 4-spratnicama 270€ + režija

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

jeste ... te zgrade su sad sanirane i funkcionisu kao hotel http://www.novelinn.com/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705656#p705656:1brez0dt je napisao(la):
samcro » Čet Feb 06, 2020 10:54 am[/url]":1brez0dt]
Bio bih zadovoljan sa 3.000 godisnjeg prihoda kao sto si ti objasnio, uz neke dodatne troskove. Mozda se nisam dobro izrazio, ali neka poenta mi i jeste da sklonim taj deo ustedjevine i da imam neki manji ali siguran prinos na nju, ne ocekujem neku veliku zaradu od toga . Vodio sam se logikom da ce se Ledine razvijati dalje (izgradnja magistrale od NBG do Surcina, prosirenje Surcinske zbog aerodroma, razvoj aerodroma) i da u tom smislu cena nece padati nego mozda cak i rasti gde bih imao jos dodatnu korist od takve investicije. E sad ovo sto ti kazes da se dosta gradi stambenog prostora po NBG ima smisla. Mozda je bolja varijanta uzeti neku garsonjeru u New Minelu za 2000 eur/m2. U svakom slucaju hvala na odgovoru


Јел сте размишљали да ако у идеалним условима и узмете 3000 евра годишње, то можда покрива инфлацију током тог времена јер да се не лажемо у последњих 6 до 7 година колико је курс стабилан све је поскупело за мин. трећину што значи да за нешто што је требало 15К тада данас треба издвојити 20К , а где је тек амортизација тог стана јер како године пролазе он вреди све мање. По мени издавање једне или чак пар некретнина данас је замајавање и утисак да се нешто ради и зарађује а у суштини се само млати празна слама.
 
Šta je bolje? Da ti pare stoje u banci sa mizernom kamatom, ili da kupiš stan koji možeš uvek da prodaš, a umesto mizerne kamate, uzimaš rentu?

Onaj ko nije vičan berzi, fondovima i sličnim stvarima - njemu je ovo win-win situacija.

Naravno, ko misli da će stan da mu se otplati posle par godina iznajmljivanja, taj je vrlo loš sa osnovnim matematičkim operacijama.
 
Наравно да стан можеш да продаш али за доста мање него када си га купио, погледајте само по огласима како се крећу цене старих станова, рента је у најбољем случају покривање инфлације а тек кад дође време да мора да се реновира плус стрес који носи тај вид додатних прихода који никако не смемо занемарити.

То је тај зачарани круг капитализма за који смо се борили, ево макар да нема инфлације па да човек и каже да је то ок додатни посао али знају то одлично они који креирају систем, ево зашто је Вучић повећао плате у јавном сектору и пензије, па одлично му дође као ПР али пре свега да погура инфлацију, јер си им користан једино када радиш и у трци си да што више зарадиш јер ти реално увек треба више да би сустигао инфлацију, раст цена на мало и услуга, нема тога да лежиш а пара капље односно она капље али си реално на губитку. Зато само крупни капиталисти могу да буду реално у плусу јер је цео систем и креиран за њих док обичан човек не треба нечему да се нада јер ти је потребна зарада од мин. 15 % годишње ако не и више да би рекао да си реално у плусу.

Да не говоримо да су наши људи збуњени јер су раније навикли да је инфлација везана за кретање курса динара што не мора да има везе једно с другим па сада неки можда и мисле да пошто је курс динара стабилан нема инфлације, има много и таквих људи гарантујем. Ево да питамо једног нпр. Американца колико му је 1000 долара било пре само 10 год. а колико данас рећи ће ти да данас то никако није много пара за разлику од тада.
 
Pa zavisi. Stanovi kupljeni u poslednjih 10-ak godina, pa do pre 2 godine, sada su skuplji sigurno 10-ak posto. Nisam verovao kada sam čuo koliko sada koštaju stanovi u Paviljonima, a kupovali smo stan pre 5-6 godina, a čak su tada cene bile u rastu)
 
Drugari..ako neko ima neku preporuku za neku novogradnju i stan do 60kvm na podrucju zvezdare, Liona, Palilule, Cvetka, Krsta neka javi...zivot naterao treba da se selim...:)

inace jedan zanimljiv projekat, postovao sam i ja temi Razni projekti...lokacija je neposredno pred zvezdarsku sumu...

b6990ae8eabde2d2784327c5b91df117.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bulbuderac imas novogradnju u ulici Luke Vukajlovica upravo izasla iz zemlje 6 spratova mislim pa obidji raspitaj se
 
Ne to je zahzmska ulica ovi su tu odmah iza coska u ulici luke Vukajlovica tek su izasli iz zemlje
 
Ima i u Djevdjelijskoj, Zlatibor gradnja to je firma sa dugogodisnjom reputacijom. Cena je svakako 2000+ evra. U tom kraju je iskreno prakticno nemoguce naci kvadrat novogradnje za manju cifru od 2000 evra (bez PDV-a) i to za velike stanove. Manji stanovi od 2200+ ali i to je retkost i moras biti brz. Od 2400+ vec se teze prodaje i moze se naci. Plus oko Djerma parkiranje je haos a garazno mesto ti je minimum 15k.
 
Zlatibor gradnja gradi u ulici Branka Krsmanovića(koja siječe Đevđelijsku) i cijena kvadrata je od 1900 e pa do 2300 e zavisno od veličine stana...za razliku od Đevdelijske ulice,ulica Branka Krsmanovića je jako bučna i prometna...u navedenim ulicama je haos za parking,ali postoje najave adaptacije Đeram pijace sa podzemnog garažom koja bi barem malo relaxirala situaciju sa parkingom...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To za pijacu djeram i podzemni parking dosta Save ima da se ulije u djeram prije nego se to desi ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706963#p706963:34rxpk1p je napisao(la):
brandomarlon » Pon Feb 10, 2020 12:15 pm[/url]":34rxpk1p]Zlatibor gradnja gradi u ulici Branka Krsmanovića(koja siječe Đevđelijsku) i cijena kvadrata je od 1900 e pa do 2300 e zavisno od veličine stana...za razliku od Đevdelijske ulice,ulica Branka Krsmanovića je jako bučna i prometna...u navedenim ulicama je haos za parking,ali postoje najave adaptacije Đeram pijace sa podzemnog garažom koja bi barem malo relaxirala situaciju sa parkingom...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Slazem se, s tim sto je zapravo zgrada na uglu Branka Krsmanovica i Djevdjelijske, ali obzirom da je ulaz za stanare iz Djevdjelijske 17 onda se vodi kao Djevdjelijska.
Cena od 1900 (sa PDV-om 2100) je za najveci stan od 79 kvm, i to mi je nudjeno pre 3-4 meseca.
Ono sto je meni bio problem posebno za taj stan je, iako spavace sobe gledaju ka dvoristu, sa zadnje strane je okruzena stracarama i za koju godinu to sve se porusi i zavrsis sa pogledom u komsijin prozor...
 
brandomarlon":1y5alsd3 je napisao(la):
Zlatibor gradnja gradi u ulici Branka Krsmanovića(koja siječe Đevđelijsku) i cijena kvadrata je od 1900 e pa do 2300 e zavisno od veličine stana...za razliku od Đevdelijske ulice,ulica Branka Krsmanovića je jako bučna i prometna...u navedenim ulicama je haos za parking,ali postoje najave adaptacije Đeram pijace sa podzemnog garažom koja bi barem malo relaxirala situaciju sa parkingom...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Dvosobni stanovi do 55kvm su ovde na prizemnom spratu...to odmah otpada...plus su cene za te stanove otisle preko 2.200...

Mada je Zlatibor gradnja ok investitor...iskreno vise gledam deo zvezdare desno od D Tucovica ...Mirniji, lakse se nadje parking, blizu je grada isto a cene su znacajno nize...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa naseljem Slavujev Venac?
Video sam da tu ima nekih stanova u ponudi sto nove sto stare gradnje, a cene mi deluju da su nekoliko stotina evra ispod po kvadratu u odnosu na okolinu (recimo ima novogradnja od 1800+PDV).

Takodje jel imate neke preporuke za krajeve gde bi cena kvadrata bila do1650-1700 eur, za dvoiposoban stan od oko 60 kvadrata. Bilo bi idealno da je dobro povezan gradskim prevozom. Hvala svima!
 
Zdravo svima.
U procesu sam potražnje za svojom prvom nekretninom, i nastupila je potpuna konfuzija u glavi...
Gledam naselja Nbgd, Bež. kosa i Zemun.
Veličina dvosoban ili dvoiposoban.
Novogradnja, ili da zgrada ne bude starija od 10-15 godina.
Ukoliko znate za neki stan koji bi se uklopio u ovo što tražim, slobodno mi pišite.

Pregovaranje o ceni:
Pronašao sam stan na Bež. kosi koji mi se dopada, i u veoma dobrom je stanju.
Zgrada je stara oko 10ak godina, i stvarno osim krečenja i parketa, mislim da ne bi trebalo ništa da se radi.
Stan ima jedan "minus", spavaća soba je "uska", i stavljanjem bračnog kreveta u nju, morao bih praktično da se "provlačim" do prozora.
Izvorno, stan je bio 1.5 soban i onda je spavaća soba produžena na račun neke male terase i tako je praktično po kvadraturi dobijena cela soba.
Nekome ovo možda i nije "minus" ali ja smatram da je ovo nešto što čovek treba da prihvati i eventualno napravi kompromis sa samim sobom.
Cena:Prodavac traži 1.660 evra po kvm, i ne želi ni milimetar da odstupi od svoje cifre.
Pokušali smo da pregovaramo, da ponudimo neku malo nižu cifru, ali ne žele ni da čuju.

Pitanje: Šta raditi?
Znam da niko ne može da mi odgovori na ovo osim mene samog, ali...
Bar da čujem šta mislite, ili kako biste razmišljali u ovoj situaciji.
Da li biste ako vam se nešto sviđa progutali "ponos" i išli do kraja i platili koliko traže ili bi proradio inat?
Naravno, bitan momenat je što sam svestan da je situacija sa cenama sve lošija, i ne vidim da će biti bolje.

Izvinjavam se na dugackom postu, i hvala na razumevanju.
 
Uzmite vasu vizit kartu napisite koliko nudite na poledjini za stan pa kad mu zafali para da vas okrene ...
Nemojte Ici po svaku cijenu gledajte dalje mozda vam bas danas iskoci bolji stan po boljoj cijeni ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707312#p707312:1vd5hxix je napisao(la):
veselid » Uto Feb 11, 2020 3:28 pm[/url]":1vd5hxix]Zdravo svima.
U procesu sam potražnje za svojom prvom nekretninom, i nastupila je potpuna konfuzija u glavi...
Gledam naselja Nbgd, Bež. kosa i Zemun.
Veličina dvosoban ili dvoiposoban.
Novogradnja, ili da zgrada ne bude starija od 10-15 godina.
Ukoliko znate za neki stan koji bi se uklopio u ovo što tražim, slobodno mi pišite.

Pregovaranje o ceni:
Pronašao sam stan na Bež. kosi koji mi se dopada, i u veoma dobrom je stanju.
Zgrada je stara oko 10ak godina, i stvarno osim krečenja i parketa, mislim da ne bi trebalo ništa da se radi.
Stan ima jedan "minus", spavaća soba je "uska", i stavljanjem bračnog kreveta u nju, morao bih praktično da se "provlačim" do prozora.
Izvorno, stan je bio 1.5 soban i onda je spavaća soba produžena na račun neke male terase i tako je praktično po kvadraturi dobijena cela soba.
Nekome ovo možda i nije "minus" ali ja smatram da je ovo nešto što čovek treba da prihvati i eventualno napravi kompromis sa samim sobom.
Cena:Prodavac traži 1.660 evra po kvm, i ne želi ni milimetar da odstupi od svoje cifre.
Pokušali smo da pregovaramo, da ponudimo neku malo nižu cifru, ali ne žele ni da čuju.

Pitanje: Šta raditi?
Znam da niko ne može da mi odgovori na ovo osim mene samog, ali...
Bar da čujem šta mislite, ili kako biste razmišljali u ovoj situaciji.
Da li biste ako vam se nešto sviđa progutali "ponos" i išli do kraja i platili koliko traže ili bi proradio inat?
Naravno, bitan momenat je što sam svestan da je situacija sa cenama sve lošija, i ne vidim da će biti bolje.

Izvinjavam se na dugackom postu, i hvala na razumevanju.

Da li smatrate da je stan preskup, ili vam samo smeta sto "nece da popuste"? (po pitanju mi deluje da je ovo drugo, i ako je to, ako stan odgovara, kupio bih. Ne razumem zasto bi bilo po moranje da se cena spusti, ako nije previsoka)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707312#p707312:17xpe27i je napisao(la):
veselid » Uto Feb 11, 2020 8:28 am[/url]":17xpe27i]Zdravo svima.
U procesu sam potražnje za svojom prvom nekretninom, i nastupila je potpuna konfuzija u glavi...
Gledam naselja Nbgd, Bež. kosa i Zemun.
Veličina dvosoban ili dvoiposoban.
Novogradnja, ili da zgrada ne bude starija od 10-15 godina.
Ukoliko znate za neki stan koji bi se uklopio u ovo što tražim, slobodno mi pišite.

Pregovaranje o ceni:
Pronašao sam stan na Bež. kosi koji mi se dopada, i u veoma dobrom je stanju.
Zgrada je stara oko 10ak godina, i stvarno osim krečenja i parketa, mislim da ne bi trebalo ništa da se radi.
Stan ima jedan "minus", spavaća soba je "uska", i stavljanjem bračnog kreveta u nju, morao bih praktično da se "provlačim" do prozora.
Izvorno, stan je bio 1.5 soban i onda je spavaća soba produžena na račun neke male terase i tako je praktično po kvadraturi dobijena cela soba.
Nekome ovo možda i nije "minus" ali ja smatram da je ovo nešto što čovek treba da prihvati i eventualno napravi kompromis sa samim sobom.
Cena:Prodavac traži 1.660 evra po kvm, i ne želi ni milimetar da odstupi od svoje cifre.
Pokušali smo da pregovaramo, da ponudimo neku malo nižu cifru, ali ne žele ni da čuju.

Pitanje: Šta raditi?
Znam da niko ne može da mi odgovori na ovo osim mene samog, ali...
Bar da čujem šta mislite, ili kako biste razmišljali u ovoj situaciji.
Da li biste ako vam se nešto sviđa progutali "ponos" i išli do kraja i platili koliko traže ili bi proradio inat?
Naravno, bitan momenat je što sam svestan da je situacija sa cenama sve lošija, i ne vidim da će biti bolje.

Izvinjavam se na dugackom postu, i hvala na razumevanju.

koliko ste stanova videli?

ja sam letos kupila stan. ponudila sam cenu koja je bila vrlo blizu tražene i prodavac je pristao da bi sledećeg dana tražio još 3000 više. nije mi bilo pravo ali nisam htela da zatezem i izgubim stan koji mi se jako svideo i bio mnogo bolji od svega ostalog. gledajući šta se sada nudi ludela bih sto mi je taj stan pobegao a o tome da me vlasnik kao zeznuo ne razmišljam uopšte.
 
Ugljeni":23bhbkcu je napisao(la):
Da li neko ima iskustva sa naseljem Slavujev Venac?
Video sam da tu ima nekih stanova u ponudi sto nove sto stare gradnje, a cene mi deluju da su nekoliko stotina evra ispod po kvadratu u odnosu na okolinu (recimo ima novogradnja od 1800+PDV).

Takodje jel imate neke preporuke za krajeve gde bi cena kvadrata bila do1650-1700 eur, za dvoiposoban stan od oko 60 kvadrata. Bilo bi idealno da je dobro povezan gradskim prevozom. Hvala svima!


I sam sam u potrazi za stanom u tom kraju a takodje trenutno zivim na ulicu od istog...

Jako lep kraj ako zivis u njegovom sredistu i ako nisi na krajevima ka Svetog Nikole ili Dimitrija Tucovica koje su dosta prometne za moj ukus...nazalost ponuda stanova nije sjajna..tek je u poslednjih godinu dana podignut kvalitet gradnje u odnosu na ono sto se do tada gradilo...( citaj: kvalitet dostojan mozda padinske skele)...ono sto je problem je da su cene dosta otisle gore i sada su vec na nivou od 1.800e za novogradnje...

npr...


https://www.4zida.rs/prodaja/stanovi/be ... rom_search


Generalno kraj je jako lep i relativno blizu centru a imas i dobru povezanost sa gradskim prevozom...tj bila je pre ukidanja 28ice..:)

Parking je must have tako da ne kupuj bez toga.


I da odgovorim i drugom kolegi forumasu na pitanje na koje samo on moze da da odgovor:

moj ti je savet ..ne inati se i ne blefiraj...imao sam takav stav u pocetku i propustio sam par jako dobrih stanova sada...ako kupujes novogradnju koja je kvalitetna, sa dobrim rasporedom, na visim spratovima, manje kvadrature, na dobroj lokaciji...ne blefiraj jer ce se svakako jako brzo prodati...prosto je trziste u ovom trenutku tako i ne verujem da ce se skoro smiriti pogotovo za uze gradsko jezgro...tih 50e sto ces spustiti ce ti se vratiti kroz kvalitet zivota...naravno kada kupis i isplatis...na kicmu da se sve ispostuje svaki dan ako treba...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru @Bulbulderac17
I ja sam u blizini, i deluje mi kao ok kraj. Pored tog dela (potez do 29.) mi je lepo kao i Banovo brdo (mada tamo nisam živeo)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@roger34
Pa zapravo smatram da postoje odredjene mane zbog kojih bi prodavac trebalo da malo koriguje cenu.
Verovatno ste u pravu, sada radi inat.

@bushwick
Pogledao sam vise od dvadeset stanova koji spadaju u staru gradnju, i situacija je uzasna.
Preskupo a po meni lose.
Svaki stan koji sam pogledao zahteva minimum 10-15k evra za renoviranje.

@Bulbulderac17
Hvala na savetu.
 
Pozdrav.Postoje dve zgrade u Nikole Marakovica,Banjica,koje su uradjene i treca u izgradnji.Da li neko zna nesto o tim zgradama,kvalitet kakav je i da li ima nekih zackoljica s obzirom da je direktna prodaja

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vrh