Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707312#p707312:jupa67f2 je napisao(la):
veselid » Uto Feb 11, 2020 3:28 pm[/url]":jupa67f2]Zdravo svima.
Pregovaranje o ceni:
Pronašao sam stan na Bež. kosi koji mi se dopada, i u veoma dobrom je stanju.
Zgrada je stara oko 10ak godina, i stvarno osim krečenja i parketa, mislim da ne bi trebalo ništa da se radi.
Stan ima jedan "minus", spavaća soba je "uska", i stavljanjem bračnog kreveta u nju, morao bih praktično da se "provlačim" do prozora.
Izvorno, stan je bio 1.5 soban i onda je spavaća soba produžena na račun neke male terase i tako je praktično po kvadraturi dobijena cela soba.
Nekome ovo možda i nije "minus" ali ja smatram da je ovo nešto što čovek treba da prihvati i eventualno napravi kompromis sa samim sobom.
Cena:Prodavac traži 1.660 evra po kvm, i ne želi ni milimetar da odstupi od svoje cifre.
Pokušali smo da pregovaramo, da ponudimo neku malo nižu cifru, ali ne žele ni da čuju.

pa koja je logika da se njemu pljusne 1.660 evra po kvm ako plato bezanija prodaje nov dvosoban stan savrsenog rasporeda za 1.790 evra?

ja bih ga pozdravio..
 
pretpostavljam da je ovaj stan u pitanju
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 1630143364
i meni je ta spavaca za kucnog ljubimca a ne za mene i zenu. meni licno treba malo veca spavaca iz razloga koji necu da navodim ovde a koji je nebitan verovatno onom kome se svidja stan. u svakom slucaju nesto je cudno u stanu, deluje mi kao preveliki hodnik/predsoblje.
a i kujina je phooy.
nikad ga ne bih platio te pare iako je kraj / spratnost ok..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708166#p708166:1zshnvno je napisao(la):
Musa_Kesegia » 13 Feb 2020 23:06[/url]":1zshnvno]pretpostavljam da je ovaj stan u pitanju
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 1630143364
i meni je ta spavaca za kucnog ljubimca a ne za mene i zenu. meni licno treba malo veca spavaca iz razloga koji necu da navodim ovde a koji je nebitan verovatno onom kome se svidja stan. u svakom slucaju nesto je cudno u stanu, deluje mi kao preveliki hodnik/predsoblje.
a i kujina je phooy.
nikad ga ne bih platio te pare iako je kraj / spratnost ok..

Ау каква је оно собица хахахаха оно за неке ситне људе, медитеранце :lol:

Прескупо, јер мораш да рушиш преградне да направиш нешто нормално од њ
 
Realno morao bi da spusti dobrano da bi se tebi isplatili radovi da to dovedeš u red... U smislu zidova i njihovog položaja...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708028#p708028:2nh96tpw je napisao(la):
Musa_Kesegia » 13 Feb 2020 01:51 pm[/url]":2nh96tpw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707312#p707312:2nh96tpw je napisao(la):
veselid » Uto Feb 11, 2020 3:28 pm[/url]":2nh96tpw]Zdravo svima.
Pregovaranje o ceni:
Pronašao sam stan na Bež. kosi koji mi se dopada, i u veoma dobrom je stanju.
Zgrada je stara oko 10ak godina, i stvarno osim krečenja i parketa, mislim da ne bi trebalo ništa da se radi.
Stan ima jedan "minus", spavaća soba je "uska", i stavljanjem bračnog kreveta u nju, morao bih praktično da se "provlačim" do prozora.
Izvorno, stan je bio 1.5 soban i onda je spavaća soba produžena na račun neke male terase i tako je praktično po kvadraturi dobijena cela soba.
Nekome ovo možda i nije "minus" ali ja smatram da je ovo nešto što čovek treba da prihvati i eventualno napravi kompromis sa samim sobom.
Cena:Prodavac traži 1.660 evra po kvm, i ne želi ni milimetar da odstupi od svoje cifre.
Pokušali smo da pregovaramo, da ponudimo neku malo nižu cifru, ali ne žele ni da čuju.

pa koja je logika da se njemu pljusne 1.660 evra po kvm ako plato bezanija prodaje nov dvosoban stan savrsenog rasporeda za 1.790 evra?
ja bih ga pozdravio..

Ne bi trebalo to da te iznenadi na ovakvom trzistu.
Ja sam imao situaciju da sam u genex kuli na poslednjem spratu ponudio odmah iz prve koliko je covek trazio (al zamisli kako je tu kad ne radi lift a da ne kazem sto se stan raspada) i na kraju je ispalo da je cena otisla iznad toga sta je bilo u oglasu jer je imao nas troje koji smo nudili cenu koju je trazio i to svo troje kes kupci. Vec kad je preslo 10.000 eura iznad cene u oglasu ja sam na kraju odustao. Trenutno ima vise kupaca nego prodavaca i to je tako.
 
Gde gledati stan koji bi mogao relativno lako da se proda za 3-5 godina i povrati deo ulozenog novca? Razlog za to je sto planiram emigraciju u inostranstvo u to neko vreme (mozda bude i pre).

Pored ovog kriterijuma ono sto jos ulazi u pricu:
- cena okvirno do 100.000E (ili nesto tipa 90k za stan + 10k da mi ostane za opremanje), gde bi 30-40% platio kesom a ostalo kreditom
- minimum 45 kvadrata i odvojena spavaca soba, terasa veliki plus
- novogradnja ali ne mora obavezno, najvise zbog povracaja PDV kao prvog stana... ali moze i starogradnja
- parking je plus, ali nije obavezan
- dobra okolna infrastruktura tj. blizina nekih sirih ulica sa vise GSP linija... izbegao bih zgrade sa velikim brojem stanova i uskim okolnim cesto i jednosmernim ulicama
- da je relativno miran kraj bez okolnih ugostiteljskih i drugih objekata koji stvaraju buku, parkovi zelenilo plus ali nije obavezno
- preferiram stari deo grada (od centra do autoputa), NBG, zemun... tim redom

Razmisljao sam i o iznajmljivanju stana za to vreme ali mi deluje da mi je ekonomski bolja opcija kupovina pa posle prodaja ili eventualno ostaviti mojima da rentiraju. Uz to emigracija nije 100% sigurna ali je u ozbiljnom razmatranju... ipak moze da se desi da ostanem posto sam u kasnim tridesetim, bez porodice i ne znamo sta zivot nosi.

Tesko je doneti odluku jer je dosta varijabli ali voleo bih da cujem i kako bi vi razmisljali na mom mestu.
 
Železnik. Jer će dobiti metro linije a cene su zaista pristupačne. Kad počne da se gradi metro i kad bude sigurna linija do tamo, a sigurna je već sad, cene će tamo poleteti. Za pare kojima raspolažeš možeš kupiti zaista velik stan. Ako ti je to predaleko onda Žarkovo, ali ne one instant novogradnje.
 
kakav detaljcic... :shock:

sad bas gledam jedan oglas
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 2196333589

setio sam se kako je bio i pre u oglasima:
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 7492818058

i onda nestao jedno vreme pa sam mislio tipa ''koji pileci mozak je uzeo ono budzeno njesra od stana za skoro 100k evra'' ali se opet pojavio. elem, ne bi komentarisao da nije ovog prvog opisa i hlavospeva o svemu i svacemu i pomalo kurcevitog stava ''P.S.Stan se ne prodaje za 90.000e,Hvala.''
ocigledno da se neki stanovi bas prodaju a i dalje ce i pored visoke traznje o kojoj svi govore i dalje kupci razmisljaju glavom i nije situacija kao tipa 2007. kada verujem da bi ga uvaljao za te pare nekom vec.
 
Управо тако није ситуација као 2007. у зору економске кризе јер таква криза светских размера буде 2 пута у веку, другим речима никаквог пуцања балона што се тиче Београда неће бити већ ће цене вероватно ићи горе када ће стан бити недоступан за просечног становника Србије, такви примера имамо колико хоћете нпр. у Африци где су главни градови у светском врху по скупоћи живота генерално. Прошло је време када се за 20К евра купи нелегална новоградња и каже збогом завичају.
 
Možda novogradnja. Zaboravljaš koliko ima budževina po Bg i okolini, to nikad neće porasti može samo da pada. Kao i cena raspale starogradnje, osim ako ne krene masovno sređivanje što ne vidim kako će da se desi.
 
Новоградња је већ недоступна и нема више где да иде горе али староградња има, и то је јасно свакоме ко прати цене, па нема разлога да ако новоградња кошта 3000 евра да староградња у близини не буде бар 2000 евра/m2 јер да се уложи још 300 евра/м2 и за те паре имате стан сређен како сте ви пожелели, да не говорим о додатним садржајима типа паркови, вртићи, школе у близини и све оно битно за породицу а шта новоградња нема, кога брига за шминку и фасаду и каква год да је људи се навикну на њу за две недеље.
 
Nikad nećeš moći da središ raspalu zapuštenu zgradu. Ti nabudžiš stan i ovaj iznad tebe procuri npr. Ili izađeš u hodnik a ono bog da sačuva, komšije neće ni sijalicu da promene. Delovi hodnika zazidani, ponegde stari orman ili veš mašina. Siđeš ispred zgrade a auto parkiran 700m odatle jer nema više gde. Grafiti po ulazu, lift ruski rulet. Fasadu nemaš, šta fali betonu.
Zato ljudi vole novogradnju. I da je bolji standard to bi se većinski i kupovalo. Sad druga priča je kvalitet i sama arhitektura te novogradnje, udaljenost od druge zgrade, pozicija itd. Viđala sam po Berlinu fenomenalne novogradnje četvorospratnice max, sa ogromnim terasetinama, privatnim dvorištima na ključ, ma milina lepota. Ove naše nabiju do trotoara najprometnije ulice, komšija ti na 10m od prozora, ko CZ. Arhitektura plač samo da se nabije još koji kvadrat. Ali nema veš mašine na hodniku i održava te firma ne komšija Rade iz prizemlja.
 
Не можете одбранити неодбрањиво јер људи нису глупи, бар не већина да пада више на хајп форе маркетиншких агенција које се ако нисте знале баве продајом свих извиканијих нових комплекса у граду, да маркетиншке агенције продају некретнине, лудост неко неинформисан рекао зар не. Онај ко је паметан купује староградњу и реновира.

Не знам каква веш машина вам се привиђа, немојте само да комшија види и позове сет рециклажу и нема веш машине у ходнику, ако је икада и била ту, а графита нема по новим зградама оне су отпорне на графите, лифтови старије производње су поузданији од нових то ће вам сваки сервисер рећи, фасаду и да нема и да има исто је јер се човек на то навикне за две недеље то је тотално суштински небитно. Све те ствари се могу лако решити сада када морају да постоје стамбене заједнице осим паркинга али то је проблем свуда у граду, шта вреди да и имаш једно паркинг место кад онај ко ти дође у госте нема где да паркира, а камоли више људи, значи живиш у згради од 3000 евра/м2 а тераш пријатеље да се гужвају смрдљивим гсп-ом да би ти дошли у госте. Али како решити недостатак зеленила, паркова, вртића, игралишта и свега онога без чега породица не може да функционише нормално а чега нема у новоградњи, а па да решићемо то налицканом фасадом :D
 
Mi verovatno živimo u različitim gradovima. U starogradnji gde živim nema škole, vrtić napravljen pre tri godine (moja deca prerasla davno), zelenila nema jer su ga zamenili "komercijalni sadržaji" (kladionice i apoteke). Igrališta razvaljena, par klackalica škripi gore od mačaka u februaru. Komšija "pere" stepenice prljavim vodom za neku kintu, sijalice neki menjaju, neki ne, skupština stanara nema kvoruma već tri godine, nekako su skupili potpise samo za toliko da izaberu predsednika iz redova stanara, da nam ne bi nametnuli nekoga. Penzioneri se razbiše od sastančenja ali nikad se ne donese odluka jer nema dovoljno prisutnih... A da, kod komšije iznad je 5 (pet) puta pucala cev pre nego su zamenili metar cevi. Svaki put sam imao štetu. Dva puta je pucala kod mene, ostavio sam otvoren zid jer će da pukne opet. Inače, svoje cevi sam sve promenio, ovo su vertikale koje ja ne smem da menjam na svoju ruku.
A radi se o kvalitetnoj gradnji sa kraja osamdesetih, vojna zgrada, sve po PSu...
 
Неко ко не живи у згради ће можда и да поверује у ово, пошто кажете да имате председника из редова станара нема потребе да се ,,пензионери разбијају од састанчења" јер никакав кворум за одлуке није потребан после другог изостанка већине на састанку они који су се окупили доносе одлуке ако нико није дошао председник може самостално да донесе коју хоће одлуку, то је сва суштина обавезног кућног савета. Тако код мене није било већине да се одлучи о плаћању одржавања преко инфостана и гле чуда после одређеног времена на рачуну инфостана још једна додатна ставка за плаћање.

Не знам шта треба да значи ,,комшија пере степенице прљавом водом" од тих пара за одржавање се плаћа чистачица. Наравно да водоводне вертикале пуцају али се и мењају, не да се крпе већ комплетно замене старе гвоздене цеви новим од истих оних пара која се наплате преко рачуна инфостана за одржавање, конкретно у згради са 7 спратова замена комплетне водоводне вертикале кошта 600 евра.

Све ово је свима добро познато и једини разлог због кога неко ово не ради је сам управник али и он је лако смењив а професионални управник ће вероватно све ово да уради шта сам горе навео.
 
dobro u pravu ste oboje...ima raznih i novogradnji i starodradnji sa svim opisima koje ste im pripisali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moglo je u relax ali ...
Za one koji preferiraju da imaju svoj portabl dvorac neki turski investitori su napravili preko 730 komada indenticnih "zamkova". Cela investicija je bila malo zapela ali se radovi nastavljaju. Kupci su iz Katara, Bahreina, Kuvajta, i Saudijske Arabije a ima jos slobodnih kucica..
Mozda moze slicni projekat u Makisu da ponove ovi turski investitori ili neki domaci sto bi da grade u Makisu?
Ovakva gomila dvoraca vec zasluzuje metro liniju a bilo bi i turista :lool:
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bolu ... 56321h.htm
 

Prilozi

  • 5dcc4fdfc03c0e1a6c60af81.jpg
    5dcc4fdfc03c0e1a6c60af81.jpg
    95,2 KB · Pregleda: 2.558
  • 5bfb9d5d61361f2eec8e6ab3.jpg
    5bfb9d5d61361f2eec8e6ab3.jpg
    79,7 KB · Pregleda: 2.554
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710700#p710700:124n0wp4 je napisao(la):
Assad84 » Pet Feb 21, 2020 7:18 pm[/url]":124n0wp4]Новоградња је већ недоступна и нема више где да иде горе али староградња има, и то је јасно свакоме ко прати цене, па нема разлога да ако новоградња кошта 3000 евра да староградња у близини не буде бар 2000 евра/m2 јер да се уложи још 300 евра/м2 и за те паре имате стан сређен како сте ви пожелели, да не говорим о додатним садржајима типа паркови, вртићи, школе у близини и све оно битно за породицу а шта новоградња нема, кога брига за шминку и фасаду и каква год да је људи се навикну на њу за две недеље.
Bravo!
Zanimljivo je da kod nas kupce uopste ne zanima okolina, zatim kako je deci u nekom kraju grada.
Kupce kod nas, usled privrzenosti neoliberanom duhu i vrednostima, zanima samo cena kvadrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710700#p710700:2uyvtwmn je napisao(la):
Assad84 » Pet Feb 21, 2020 8:18 pm[/url]":2uyvtwmn]Новоградња је већ недоступна и нема више где да иде горе...
Citat koji je mnogo puta bio opovrgovan u poslednjih nekoliko godina...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711375#p711375:3sdwkmpd je napisao(la):
MC_ » 24 Feb 2020 13:12[/url]":3sdwkmpd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710700#p710700:3sdwkmpd je napisao(la):
Assad84 » Pet Feb 21, 2020 7:18 pm[/url]":3sdwkmpd]Новоградња је већ недоступна и нема више где да иде горе али староградња има, и то је јасно свакоме ко прати цене, па нема разлога да ако новоградња кошта 3000 евра да староградња у близини не буде бар 2000 евра/m2 јер да се уложи још 300 евра/м2 и за те паре имате стан сређен како сте ви пожелели, да не говорим о додатним садржајима типа паркови, вртићи, школе у близини и све оно битно за породицу а шта новоградња нема, кога брига за шминку и фасаду и каква год да је људи се навикну на њу за две недеље.
Bravo!
Zanimljivo je da kod nas kupce uopste ne zanima okolina, zatim kako je deci u nekom kraju grada.
Kupce kod nas, usled privrzenosti neoliberanom duhu i vrednostima, zanima samo cena kvadrata.

Код нас већина људи и не живи ту. 70% продаје станова чине људи из иностранства који узимају станове да им стоје.
 
Vrh