Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

I pranje para, sa istim efektom. Dosta zgrada zvrji (i više nego) poluprazno.

T-T
 
plato bezanija novogradnja bez pdv-a 1790eur/kvm. west 65 kula gde je 3000eur/kvm udaljena 30min od platoa PESICE.
tako da ima puno razloga da starogradnja ''ne bude bar 2000eur/kvm''.

ja sam prvi bio ceo zivot u fazonu ''kupicu polovnu gajbu , renovirati i to je to. novogradnja je preskupa''. sad kad vidim te socijalisticke 2sobne stanove u proseku 56kvm sa hodnicinom kroz koji mozes karting da vozis i kad ukalkulisem renoviranje do nivoa koji cu imati u novogradnji dodjem do veoma male razlike koja automatski izbacuje polovne stanove iz trke. faktor broj dva je grejanje po utrosku. tih socijalistickih 56kvm (lupio sam kao prosek) se greje za oko 6200din po kvm iliti 74400din godisnje. ne postoji nikakva sansa da cu platiti za grejanje 48kvm vise od 35.000din godisnje u novom stanu. to sam utvrdio sa prijateljem gradjevincem koji se greje na klimu sa invertorom (grejanje po utrosku je zavrnuo). na 30godina to ispadne ozbiljna razlika.
pre izvesnog vremena me zvao agent da pita kakav stan trazim i ja mu objasnih ukratko ''interesuje me 2soban stan na NBG (hledine me ne interesuju) ne manji od 45kvm sa cenom do 85000eur renoviran u fullu do nivoa novogradnje (dakle hocu sve novo) ili ako nije renoviran onda umanjeno za 15000eur kako bih ga doveo do nivoa novogradnje. nikako prizemlje, podzemlje ili bilo koje druge zemlje, prvi sprat isto i nikako poslednji sprat. mora imati lift. solitercine me ne interesuju.''
nijednom mi se nije javio.

za stanove do nekih 65kvm, po meni trenutno, novogradnja je mnogo bolja prica nego polovni stanovi. preko te kvadrature vec moze da se prica o polovnjacima jer tu je razlika dosta osetnija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711604#p711604:20gnhqb0 je napisao(la):
Musa_Kesegia » Uto Feb 25, 2020 10:32 am[/url]":20gnhqb0]plato bezanija novogradnja bez pdv-a 1790eur/kvm. west 65 kula gde je 3000eur/kvm udaljena 30min od platoa PESICE.
tako da ima puno razloga da starogradnja ''ne bude bar 2000eur/kvm''.

Само 30 мин. пешице од Бежанијске косе до блока 65, практично иза ћошка, само не знам у каквој су вези те две грађевине да се пореде...

Сваки динарчић који се уштеди на грејању је злата вредан посебно на Нбг где ви тражите, у новоградњама од 2500 евра/м2 плус обавезно гаражно место 15К где се плаћа одржавање комплекса око 0,7 евра/м2 и који су скоро сигурно у првој зони опорезивања, мада најбоље да се оно заврне као ваш пријатељ што је урадио, само се дебље обучете, уштеда је велика на 30 година.

Новоградња на Нбг коју ви тражите од 56м2 кошта мин. 140 000 плус 15 000 за гаражно место, значи 155 000 евра, не бих да вас разочарам али мало је изнад вашег буџета од 85 000 а чак и да се одлучите за 45м2 цена са паркинг местом је 130 000 евра, и то је мин. јер су ти мањи станови и скупљи.

И који је ваш закључак зашто вас агент није звао, па зато што он не може да испуњава жеље које су данас у нивоу научне фантастике, посебно у централним општинама главног града.
 
opet se brisu postovi... opet assad u pohodu odbrane starogradnje.

Naviknes se da nemas fasadu (i izolaciju) za dve nedelje... i zato zimi placas više nego duplo za grejanje, a da ne spominjem one koji plaćaju preko cele godine pa većina drži prozore otvorene. I u novogradnjavama su u blizini vrtici parkovi, skole... A opet ima se povrat pdv-a, čista i uredjena zgrada i okolina. Nema komšiji iznad da pukne cev ( desilo se mojoj drugarici pre godinu i po dana) pa ponovo da renoviraš stan...


dobro u pravu ste oboje...ima raznih i novogradnji i starodradnji sa svim opisima koje ste im pripisali...

upravo tako, nepostoji dovoljno dobar argument da je jedno bolje od drugog, svako kupuje prema svojim mogućnostima i potrebama.
 
Ко каже да не може да се у стару зграду уведе грејање по утрошку, иначе доста староградње није ни прикључено на топловод, можеш да бираш како ћеш да се грејеш, топлотне пумпе, етажно, соларно, гас, ТА пећ, на дрва :D

Ја купио староградњу 2016. пре овог таласа на Нбг 65м2 за 83К ,поглед на парк а са друге стране двориште,уложио 8К и презадовољан, посебно кад видим да се цена староградње полако приближава новим становима, наравно неће никада моћи да се изједначи али иде горе што је било и очекивано за онога ко прати а ви слободно испратите хајп и купите стан за 2500 евра/м2 који ће за неколико година да буде шта? па староградња наравно :lool:

Квалитетно нема шта, само прошла гаранција, цев кад пукне је радост у поређењу са овим :

https://www.espreso.rs/vesti/drustvo/11 ... foto-video
 
Baš zvuči poželjno ta starogradnja bez sistema grejanja, mora da je kvalitet gradnje vrhunski.
 
Наравно да је квалитет градње врхунски односно непоновљив јер су то старе зграде где су зидови дебели по пола метра са два реда они старих цигала великог формата, прављено све под конац да мора да паше, а не ово данас са зидовима где чујеш комшију кад не накашље и да се молимо да не падне плафон као код реномираног инвеститора у линку горе.
 
ovoj sto je pao plafon nikako da kazu u kojoj zgradi, opet verovatno neka starogradnja ;) Da, ima starogradnja koje i nemaju grejanje pa moraš dodatno da ulažeš u to ali pazi sad, takodje ima starogradnji koje i nemaju liftove pa dobiješ i kardio trening. Još jedan plus za starogradnju :pob:

Ok ti si zadovoljan tvojom starogradnjom, opet tvoja stvar, tvoja želja, a koje su ti mogućnosti bile ne treba da ulazim u to. Jedno si u pravu, i novo će za nekoliko godina biti starogradnja, samo što će biti starogradnja deceniju stara u nadam se održavanoj zgradi i okolini, naspram opet višedecenijske starogradnje u upitnom stanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711713#p711713:2r2sngq3 je napisao(la):
mariks » Uto Feb 25, 2020 4:20 pm[/url]":2r2sngq3]ovoj sto je pao plafon nikako da kazu u kojoj zgradi, opet verovatno neka starogradnja ;)

Да ли би ово требало да буде смешно, што је мало фалило да буде фатално по дете? Свако ко иоле познаје Бежанијску косу зна о којим зградама је реч грађеним 2007. год. а знамо какве су лудачке цене тада биле, има и у коментарима име реномиране фирме.

И да наравно да сам задовољан, ко не би био ако се куповина стана чак посматра и као инвестиција одлично иде, за разлику од новог стана који је добра инвестиција али само за инвеститора који га продаје.
 
kako god, tebi je odlicna investicija starogradnja, nekome je novogradnja npr ranim kupcima a bloka ili central gardena i jos nekih koji sad mogu samo da trljaju ruke... Ja razumem da si kupio starogradnju i da bi ti sada hteo da starogradnja bude ko novogradnja ali ne ide... ;) A opšte je poznato da kada naš čovek nešto kupi to postaje najbolje na svetu :)

Inace je pao plafon u VK, i tamo je moglo da bude fatalno, pa opet ljudi trce tamo da kupe stan.
 
Значи и тамо пао плафон, па сјајно шта рећи...

Ја сам написао горе да наравно да неће бити цена старог и новог стана иста али цена староградње иде горе, а мислим да си ти и слични са том истом причом у заблуди да је неко љут што новоградња у централним београдским општинама има цену коју има, људи су срећни јер да није те цене не би ни староградња вредела све више јер људи препознају где је хумано живети а и ако цена иде горе тзв. паметна инвестиција.
 
kako god, sada vec pocinje mlacenje prazne slame, da li je neko ljut ili nije samo on zna (ili ne zna tj nece da prizna). Svakako ne kupuju jer je humano vec ne mogu da priuste novogradnju pa na osnovu novogradnje negde je porasla cena i starogradnje ali koliko vidim slabo se prodaje sto je i normalno, sto bi neko dao skoro isti novac za starogradnju i novogradnju na istoj lokaciji. :sesir:
 
Шта знам, људи са којима ја причам, а већина је факултетски образована и има добра примања када бирају стан нешто најбитније им је да буде хумано насеље, односно да имају оно шта је неопходно за подизање породице, простор у смислу парка, вртић, по могућству школа, да деца не морају да прелазе булеваре са 6 трака да би стигла до игралишта итд. додуше све су породични људи, као нпр. блок 23, а цена никако није иста као новоградња у блоковима поред, још увек је повољнија и са реновирањем. Иначе био сам код једних пријатеља у 70. блоку стан на беше 10ом спрату, скроз реновирали изгледа као из часописа.

А са друге стране верујем да има људи који купују новоградњу у извиканим комплексима јер је привлачна за издавање на дан или сат, ако ме разумете, ту нема реалне зараде али то је друга прича.
 
Realno ili ne, ali moraš biti stvarno u stisci, pa da rešiš da kupuješ bilo šta osim novogradnje, osim na udarnim lokacijama.
1. Nemaš povrat pdv-a
2. Izolacija ~0
3. Zrelo za renoviranje, ko je jednom renovirao kupatilo u zgradi, zna kakve su to muke i opet ostanu stari hodnici, liftovi itd.
4. Nesigurni kupoprodajni ugovori
5. Cena m2 katastrofa u odnosu na novogradnju - uočite da na zapadu ruše "stare" blokove, radi izgradnje novih
6. Često nemogućnost individualnog grejanja

A da ne pričamo o balonu zvanom cena m2 u Beigradu u odnosu na ostatak Srbije.
 
Занимљиво сви људи који ја знам а да су куповали старе станове и реновирали нису ни у каквој стисци, или су најбољи глумци на свету па то тако вешто крију.

Па и није надуван балон, ево узмимо пример Ирске, 40% становништва живи у Даблину са околином, исто то се нама дешава сада само се њима десило пре.

Поврат пдв-a је углавном мит којим маме купце а корумпирана држава наравно дозволила, као има толико људи који баш ништа до сада нису имали на своје име, ни наследили, и прву некретнину у животу се одлуче баш за ону од 2500+ евра/м2 , не кажем да се не дешава али реално је то ретко колико се о томе прича, и то на само 40м2 итд. да не говоримо да код јефтинијег квадрата на периферији то на крају не буде никаква посебна цифра.

Ово за несигуран купопродајни уговор је урнебесно, толико људи преварено од стране инвеститора у последњих 20ак година и остављени без животне уштеђевине, да не говорим о редовним изменама дуп-а(корумпирана држава опет на делу) да се сваки квадрат плаца изгради и то као није превара... али сада када нотари оверавају уговоре је као ,,несигурно" куповати од физичког лица, важи
 
Irska, dablin....
Dobro da nisi i Nemačku naveo.
Više liči na Istanbul i indijske gradove

Da cene nekretnina su balon koji se pumpa uglavnom pranjem novca i nemogućnošću legalnog i sigurnog investiranja novca. Beograd koji raste na tim principima nije human grad za život, loša infrastruktura, putevi, nedostatak metroa, kanalizacije su realno ograničavajuć faktor rasta bilo kog grada.

I da cena m2 starogradnje mora biti minimalno 40%jeftinija od novogradnje da bi anulirali povrat pdv-a i stopu amortizacije.

Na kraju ja tebe razumem, verovatno si vlasnik stana u zgradi staroj ~30god u blizini nekih novogradnji pa bi i ti da prodaš po ceni novogradnje, ali ishod je više nego očigledan.
 
Да тачно томе се надам и пишем на једном интернет форуму у подтеми у доброј нади да ћу тиме постићи свој циљ који сте навели.

Могуће да сте ви запослени у маркетиншкој агенцији која продаје прецењене комплексе или директно код реномираног инвеститора јер нико не би вадио онакве ,,аргументе" под 1,2,3... да не мора то да ради за плату.

А које су то могућности легалног и сигурног инвестирања новца тамо где за то постоје услови, и немојте само са улагањем на берзи пошто је и малом детету јасно колико је то ,,сигурно" било где на планети.

И мој стан је 50+ година стар, реновиран 2016/2017 и изгледа топ, што би рекли млади.
 
znaci u paviljonima si.
i onda meni drobis kako je bez kosa ne znam kako udaljena od centralnih zona novog beograda... :kafa:
pa ja sam pre u zorana dzindzicha i milutina milankovica nego ti..
 
Slažemo se samo oko investiranja na berzi.
Vidiš , ja sam suprotna strana tj kupac i kao takav malo sam gledao i nove i stare stanove.
Mogu ti reći da stanove starije od 10god i ne gledam više, gubljenje vremena
Zašto:
1. Uglavnom bez izolacije
2. Ulaz, hodnici 99.99% smrde, mračni, neodržavani puni svakakvog djubreta, starih ormana, pokvarenih mašina itd.
3. Stanovi: raspored uglavnom loš, mokri čvor katastrofa, struja , pod, zidovi, struja, stolarija i na kraju glavne vodo/kanalizaciine cevi ne možeš zameniti, a i sve ostane staro kod komšije iznad, a voda ima lošu osobinu da ide na dole i eto "belaja".
4. Sve to niveliše cena m2 koja mora biti odgovarajuća za amortizaciju i rizik koji bi ja kao kupac prihvatio i to nije nikako cena koja je približna ceni novogradnje.

Da li si nekad video kako izgleda 50god stara pocinkovana cev za vodu iz koje tvoja porodica pije vodu svakodnevno?

https://images.app.goo.gl/xxGr2k7L7ZiY7mwH8

A tek zamisli u kakvom je stanju stara gusana kanalizacija ili struja ???
Mislite o tome.
 
^upravo o tome pričam. Ja kada sam kupovao sta pre godinu i po sve starogradnje koje su iole normalno odrzavane kostale su skoro kao novogradnja +- 5-10000e.


Поврат пдв-a је углавном мит којим маме купце а корумпирана држава наравно дозволила, као има толико људи који баш ништа до сада нису имали на своје име, ни наследили,

Evo, ja sam taj mit, vratio pdv na 55kv. Moj kolega vratio na 70 ali on je vratio i na sina sto ja ne bih nikako uradio. Tako da idem da nadjem bracu grim da napisu bajke o tom mitu. A ako posetis teme o kompleksima u izgradnji, a posecujes ih, videces da je broj tih mitskih bica povelik.
 
Ko kupuje prvi stan u starijoj gradnji oslobođen je poreza na prenos apsolutnih prava. Jeste manje od PDV-a (2,5%) ali i to znači.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711914#p711914:1b1fzqgn je napisao(la):
Musa_Kesegia » Sre Feb 26, 2020 9:15 am[/url]":1b1fzqgn]znaci u paviljonima si.
i onda meni drobis kako je bez kosa ne znam kako udaljena od centralnih zona novog beograda... :kafa:
pa ja sam pre u zorana dzindzicha i milutina milankovica nego ti..

Павиљони су грађени између 1655-1960 што значи да су они 60+, додуше опште је познато где се најбрже стиже од тог комплекса у гробљанској улици на Бежанијској коси :laugh:

Да баш су ходници мрачни али то мислите ваљда на апсолутно све нове зграде где инвеститори праве онај дугачак ходник без дневног светла као у америчким јефтиним хотелима, а наравно да би се уштедео простор који не наплаћује а и мањи број лифтова на више станова, и неко се тиме одушевљава, важи.

Исто са распоредом, нема никакве оставе/шпајза подрум ако га и има што је ретко наплаћује се по квадрату, еј ја сам уз стан добио свој подрум, неки од станара су свој преправили у гарсоњеру, онда је јасно колики је.

А цеви, водоводне вертикале се мењају знате, комплетне, код мене замењено у згради, иначе којим цевима мислите да вода стиже до новоградњи да не копају своју цев из Макиша директно? па не него истим старим водоводом који је грађен 60их и раније. И један бесплатан савет немојте мењати инсталације у стану стари каблови су много квалитетнији од новог смећа, више добронамерних електричара ми је то потврдило.
 
evo ti ga komsija prodaje, danasnji oglas...sve sto ti pricas...podrum, kablovi extra, kuhinja ko aerodrom, raspored savrsen, dvoriste iz snova...cijena ah prava sitnica..
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... term=oglas

sta reci kakvu porugu porati...onima koji vide a ne cuju, cuju a ne vide, videli bi da cuju ali ne cuju..

pazi sa renoviranjem samo 100.000eur (sto hiljada evra) za tu g..... rupu...
 
Assad84":19slunwh je napisao(la):
И један бесплатан савет немојте мењати инсталације у стану стари каблови су много квалитетнији од новог смећа, више добронамерних електричара ми је то потврдило.

Da, ako vam standardi o broju utičnica po sobi odgovaraju, a ima i koliko para yoliko muzike, ne uzimaj nikad najjefinije stvari.

Pa prijatelju valjda kada renoviraš postavićeš i creva za utp, hdmi, coax kablove, i za aspirator u za klimu i za razno osvetljenje, postavićeš odgovarajući broj i na mestima koja tebi odgovaraju, kada pukneš par hiljadarki, uštedeti par stotina evrića je najblaže rečeno glupo i moj savet je da kada renoviraš, renoviraj sve, nikad polovično
 
Ја то због вас јер стално понављате изолација зграде, уштеда грејања, па видим да вам сваки динар значи, иначе не би то потезао...

И мисли се наравно на електро инсталације, вађење истих из зидова и замена а не оне које ћеш да додаш, мада данас је и најскупље у суштини смеће, филозофија потрошачке економије.
 
Vrh