Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

owim":27x7rk5o je napisao(la):
Imaju li smisla aukcije koje organizuju privatni izvršitelji i prodaju imovinu banaka, sve čisto, poznanik se time bavio, pričao mi da se po pravilu dobije niža cena za bar 10%. Sada će bidovaje biti online da bi se sprečila korupcija i ucena koje je, kako kaže, svaki put bilo. Odselio se iz SRB i više ne može da mi da "dojavu".

Nema smisla ako kupuješ za sebe. To može biti jako problematično, od toga da prethodni vlasnik ne želi da izađe, do toga da će svi kriviti tebe zbog njegovih loših odluka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699551#p699551:3nrm10o9 je napisao(la):
owim » Pet Jan 17, 2020 6:44 am[/url]":3nrm10o9]
Znači li to da sada treba iz petnih žila što pre kupiti (jer to je trend rasta cena poslednje dve god)? Neka inside info koju sam dobio (?) je da će za godinu-dve cene otići u nebo i neće biti za smrtnike.

Ово скроз могу да видим већ са ове временске дистанце, овако нешто се већ одавно виђа у многим земљама где је престоница недостижна за огроман број становника, што и није лоша ствар јер се Србија празни сви би у главни град, кад се само сетимо времена кад за 20 000 евра се купи неукњижен стан у Београду и каже збогом завичају за реално мале паре.
 
Što se tiče stana na dan, prijatelj moj to radi i lepa je zarada, bolja nego na dugoročnom izdavanju. Ali ima više posla. Ako misliš da ti neko drugi održava stan a ti samo da organizuješ posao, onda nećeš zaraditi više nego da si dao stan u dugoročni najam.
 
Dart":3s6krduf je napisao(la):
owim":3s6krduf je napisao(la):
Imaju li smisla aukcije koje organizuju privatni izvršitelji i prodaju imovinu banaka, sve čisto, poznanik se time bavio, pričao mi da se po pravilu dobije niža cena za bar 10%. Sada će bidovaje biti online da bi se sprečila korupcija i ucena koje je, kako kaže, svaki put bilo. Odselio se iz SRB i više ne može da mi da "dojavu".

Nema smisla ako kupuješ za sebe. To može biti jako problematično, od toga da prethodni vlasnik ne želi da izađe, do toga da će svi kriviti tebe zbog njegovih loših odluka.

Poznanik koji je radio kao izvršitelj rekao je da je potpuno bezbedno. Najpre se ulazi u prazan stan da se pogleda. Postoje slike svakog stana. Stan je pod hipotekom banke 100%. Tu nema budućeg nasilnog iseljavanja stanara.

Konkretno On je radio samo finansije Ali rekao mi je da je advokatska kancelarija proveravala sve Do poslednjeg detalja tako da je svaki stan bio potpuno čist.

Tu je bilo i starogradnje i novogradnje, i kaže bar 10% niže od tržišne cene. Bilo je skoro i na televiziji da se za kratak vremenski period očekuje da sve aukcije budu onlajn i anonimne - da bi se sprečio zlonamerni uticaj i da se određeni krug ljudi neprekidno pojavljuje i namerno podiže cenu. Ne znam ništa više ovaj tematici sem onoga što mi je on rekao.

* * *

Posebno me zanima mišljenje forumaša na temu koje sam spomenuo u prethodnom postu - da li je sada zaista poslednji voz za dobru kupovinu? Ako će cene rasti tempom kao u poslednje dve godine, onda definitivno jeste. Trenutno to i tržište pokazuje jer vidim da se sve novogradnje jako brzo rasprodaju. I cene su sve više i više. Pratim, ne pasionirano, ali pratim.

Neko je pitao zašto ne starogradnja - nemam ništa protiv sem ako ne moram da ulažem u renoviranje i da se bavim majstorima, što je obično slučaj. kod starogradnje ne mogu da imam povraćaj poreza za prvi stan, takođe ne plaćam prenos apsolutnih prava, dok agenciju plaćam ako je angažujem. (plus drugi argumenti protiv starogradnje, što je mnogima večita diskusija - šta je zapravo bolje, a verovatno Zavisi od slučaja do slučaja.)

U principu, meni je svejedno da li imam povraćaj poreza ili ne sve dok je to na kraju iznos u koju mogu da se uklopim, što je meni 1.700€/kvm, ~55kvm, do 25min peške do Slavije. Kao osnovni zahtev.

Vrlo sam otvoren za savete! :)
Može i na PVT. Hvala.
 
Pa čim se prodaje preko izvršitelja znači da je to prinudna naplata..
Jedina je razlika što se neki pomire sa sudbinom i mirno izađu iz stana, dok u drugom slučaju zna biti i vrlo mučnih scena.
 
I meni treba savet, sta kupiti od 1500 do 1700e, da moze da se izda za 300e, od 40 do 50 kvm. Postoji li tako nesto?
 
U ulici Luke Vukajlovica imas novogradnju izlaze iz temelja Owim to ispunjava tvoj uslov takodje tu Ce se uskoro graditi jos jedna na uglu sa zahumskom
U vojvode brane Ce se graditi uskoro jos jedna jedna se zavrsava obavezno uzmi parking mjesto imas i na bulevaru sad pocela novogradnja kod Djerma ima i jedna tu ispod pijace ...
Konstruktor ako neganjas novogradnju moze da izleti za te pare sigurno ...recimo stan u Zemunu 70mkv 70 000€ sa vikendici u grockoj Pride ...
 
Та прича око онлајн аукција и анонимности је за малу децу, да су хтели то би прво урадили у хајпу ,,дигитализације" наше премијерке, мафија није луда да препусти тако уносан посао.

А што се тиче повећања цена ту пре свега мислим на цену староградње у Београду која је на многим местима и дупло јефтинија него новоградње и та цена ће сигурно морати да иде горе јер да у неки стар стан уложите 300 евра по м2 имате нов стан уређен како сте ви замислили а не да мољакате инвестиитора у изградњи да доплаћујете а на крају можда ни не добијете оно шта сте хтели а све скупа платили папрено. И још нешто, пренос апсолутних права се не плаћа ни при куповини старих станова ако је прва некретнина у питању.
 
@owim Kada bi se to sa sigurnošću znalo, obogatio bi se običan svet :)
Trenutno izgleda da cene neće padati, ali dovoljna je neka kriza (da li prirodno ili veštački izazvana) pa da ljudi prestanu da kupuju stanove.

Koliko sam shvatio, iole samosvesni, inteligentni ljudi iz unutrašnjosti, gde ne postoje apsolutno nikakvi sadržaji (što kulturni, što društveni) će pre rasprodati svu zemlju i imovinu i kupiti stan u Beogradu nego nastaviti da žive u svojim "mrtvim" mestima.

Plus, što će pre u Beogradu naći posao, nego u svojim mestima.

Evo, ja mogu da pretpstavim da cene stanova u Beogradu neće padati još barem 10 godina.

Evo, npr, sutra Srbija prizna Kosovo, ne verujem da bi Srbi ostali tamo, a gde će, ako ne u Beograd sa novcem od prodate imovine.

Meni se čini, koliko god krizna vremena bila - nekretnina je sigurica, pa zato ljudi sve više shvataju da im je to najbolji način da se reše viška keša.
 
owin / koliko se se'am ti se ve' pola godine, godinu raspituje[ ya stan, ni manje ni vi[e nego na centralnim lokacijama :) Polako, kada budeš imao raspoloživ novac onda krenu u razmatranje i kupovinu, ne vredi nervirati se do tada jer onih stanova koje sada gledaš verovatno tada neće biti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699551#p699551:1uwxe281 je napisao(la):
owim » 17 Jan 2020 05:44 am[/url]":1uwxe281]
Imaju li smisla aukcije koje organizuju privatni izvršitelji i prodaju imovinu banaka, sve čisto, poznanik se time bavio, pričao mi da se po pravilu dobije niža cena za bar 10%. Sada će bidovaje biti online da bi se sprečila korupcija i ucena koje je, kako kaže, svaki put bilo. Odselio se iz SRB i više ne može da mi da "dojavu".
Hvala svima! :)

Izgleda da je ovo vec zazivelo. Na dobos.rs (da ne linkujem konkretne primete, ispasce promocija), za odredjene nekretnine vec postoji eAukcija.
 
Nista nije ,,zaživelo" ne govori se o aukcijama stanova privatni banaka to je isti princip kao oglasi, vec aukcijama zaplenjeni stanova javni izvrsitelja, kola, i generalno svega drugog sta carina ili koji vec drzavni organ prodaju, ali u procesu ,,digitalizacije" nase zemlje toga biti neće jer se mafija ne odriče tako velikog plena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699886#p699886:1sfxgplh je napisao(la):
direktor » Sub Jan 18, 2020 8:39 am[/url]":1sfxgplh]U ulici Luke Vukajlovica imas novogradnju izlaze iz temelja Owim to ispunjava tvoj uslov takodje tu Ce se uskoro graditi jos jedna na uglu sa zahumskom
U vojvode brane Ce se graditi uskoro jos jedna jedna se zavrsava obavezno uzmi parking mjesto imas i na bulevaru sad pocela novogradnja kod Djerma ima i jedna tu ispod pijace ...
Konstruktor ako neganjas novogradnju moze da izleti za te pare sigurno ...recimo stan u Zemunu 70mkv 70 000€ sa vikendici u grockoj Pride ...

Sto se tice "Bulevar Plaze" koju ste pomenuli, vecina stanova je prodata za nedelju dana pre Nove godine jer je investitor isao sa poprilicno niskim cenama (mislim da su se malo preracunali). Nije bilo nikakve reklame, osim mini postera na tarabi koja ogradjuje gradiliste i jednog clanka na ekapiji. Kada sam ja potpisivao ugovor polovinom januara znam da su podigli cenu za 200 eur/kvm i da su imali listu od tridesetak kupaca za preostale stanove iskljucivo vece kvadrature. Doduse zato su zacepili cenu garaza, prvi nivo je bio 20k a druga dva sa auto liftom 15k. Mislim da ima jos slobodnih garaznih mesta.
Problem sa Bulevarom je sto je prakticno nemoguce dobiti gradjevinsku dozvolu ako nemas garazu i ulaz u istu iz bocne ulice (u ovom slucaju Z. Karabiberovca). To znaci da je jedina varijanta da se kupi plac na cosku. Prizemuse koje stoje izmedju novijih zgrada a nisu na cosku prakticno ce ostati vecno tu gde jesu.
 
Kolika je bila cijena kvadrata kad je to tako planulo
Za pojedine objekte je predviđen ulaz u garažu sa zadnje strane za par mjesta i čak sa bulevara ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703850#p703850:1xc66zro je napisao(la):
direktor » Sub Feb 01, 2020 8:42 am[/url]":1xc66zro]Kolika je bila cijena kvadrata kad je to tako planulo
Za pojedine objekte je predviđen ulaz u garažu sa zadnje strane za par mjesta i čak sa bulevara ...
Cena je bila 1850+PDV za velike a 2250+PDV za male; za one izmedju i cena je bila izmedju. Zanimljivo da su svi mali planuli bez obzira na vecu cenu po kvadratu, mozda ljudi misle da izdaju studentima. Nakon Nove godine cene su povecali za 200 eur/kvm ali ne znam da li su prodali sve.

Sto se tice prilaza garazi sa zadnje strane to nije problem ako postoji ulica 8) . Koliko znam od Vuka do Liona na samom Bulevaru ovo je jedina novogradnja bas i zbog razloga da je nemoguce postaviti garazu direktno iz Bulevara. Treba da se gradi veliki komleks na mestu depoa ali koliko znam i tamo ce ulaz u garaze biti iz Sredacke.
 
Obavio sam prodaju i zatim kupovinu stana, sve bez agencija.
Koristio sam usluge advokata, kao savetodavca, vezano za dokumentaciju.
Savetovao bih sve da ne posluju sa agencijama, oni u tom poslu rade za sebe, od njih nema koristi, barem ne za tu cenu koju traze.

Narocito prodaja stana je jednostavna, tu vam skoro ni advokat ne treba.
 
Takve stvari bolje i strucnije otkriva advokat.
 
Ja bih izbegao Veliko selo, jer tamo treba da se gradi postrojenje za prečišćava otpadnih voda...
 
Кућа је с друге стране, поред цркве. А и не видим како фабрика за пречишћавање може да смета, не може ни неку буку да прави већу од буке топлане испод које живим

депонија је близу, мада опет када депонија засмрди усмрди се цео град подједнако па ни ту разлике нема
 
Vrh