Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Ovako, pronašao sam stan koji bi mi odgovarao, po ceni, kvadraturi, kvalitet gradnje je odličan, zgrada je stara pet godina. E, sad, zgrada nema priključak na kanalizacionu mrežu, što me je šokiralo i u postupku je legalizacije.

NE kupuj. Ljudi, ne kupujte NELEGALNE nekretnine zaboga! Pogotovo te bez kanalizacije i osnovnog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396759#p396759:3sj0xeli je napisao(la):
alek_dj » 11 Јул 2016, 11:36[/url]":3sj0xeli]Pozdrav.
Ovako, pronašao sam stan koji bi mi odgovarao, po ceni, kvadraturi, kvalitet gradnje je odličan, zgrada je stara pet godina. E, sad, zgrada nema priključak na kanalizacionu mrežu, što me je šokiralo i u postupku je legalizacije. Nalazi se na početku ulice, a zgrade koje sam gledao posle nje, celom dužinom ulice imaju priključak na kanalizaciju. Vlasnik stana kaže da u tom delu pored zgrade kanalizacija nije prošla i da će sigurno biti do kraja godine. Kako ja sad to mogu da proverim, da li to što nema kanalizaciju predstavlja problem prilikom same legalizacije i kasnije uknjižbe stana. Ako se neko od vas susreo sa ovakvim stvarima, zamolio bih za pomoć :)

не купуј! боље стару градњу са папирима него мутну новоградњу
 
гнд":ov5exugf je napisao(la):
Tintoreto
Некако сам био одбојан према реновирању старих станова, јер управо из једног таквог долазим, и имам утисак да је то посао који никада не може бити готов. Али што више гледам нове градње и њихове језиве цене, то ми све то примамљивије звучи. Увек ћу предност дати томе да у стан улазим, и само га опремам, јер ми је то и временски боље, што је исто битан фактор. И ако не грешим, каснији месечни трошкови су у њима већи? Али ево, баш ових дана ћу гледати нешто у другом делу Новог Београда, јер што да не.


Po meni, ko nema novca da kupi stan od nekog 'ozbiljnog' investitora, sa solidnim kvalitetom (koji se kod nas naravno reklamira kao EKSKLUZIVNO, LUKSUZNO, NASELJE) bolje neka po manjoj ceni kupi stariju, ali mnogo kvalitetniju gradnju i renovira stan.
Jeftinije je promeniti kupatila, parkete, stolariju (bravariju) i biti miran 20-30 godina, nego kupovati sumnjive novogradnje, bez podruma, bez prostora oko objekta, bez prilaza, BEZ PAPIRA (!), bez perspektive.... a pri tom mozemo videti da posle nekoliko godina mnogi od tih "novih" objekata ne lice ni na sta, da prokisnjavaju i kroz krovove, ali i kroz zidove...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Postovani forumasi,

Redovno citam forum ali do sada nisam ucestvovala u diskusijama.
Htela bih da pitam, ukoliko neko moze da mi pomogne, o kupovini stana. Radi se o Novom Beogradu. Pronasli smo renoviran stan na 13. spratu (od 14) u sivim zgradama, preko puta Univerexporta. Cula sam da su te sive zgrade loseg kvalitea. U zgradi su liftovi spori, ali navodno remontovani i generalno unutrasnjost zgrade mi ne nije svidela. A stan je super, vlasnik kaze da su renovirane i cevi i struja i bukvalno, samo krecenje treba i stan je ko nov. Kvadrat izadje oko 1060e.
Da li neko moze da me posavetuje, da li vredi uzeti takav stan?

Hvala unapred. :)
 
пробај да смањиш квадрат на 900€ (ипак је 13. спрат). е сад, ја лично никада не бих ишао изнад 4. спрата, нарочито не у тим ту зградама
 
Stan je 63m2, cena 67000e. A ceo je renoviran. Da nije jeftino 900e/m2? Ne bih da ponudim premalu cifru, da ne izgledam neozbiljno.
Gledajuci oglase, stanovi za renoviranje se krecu oko 1000e, a ovo je renoviran, pa sada ne znam koliko zaista vredi stan.
I meni je jedino ta spratnost i unutrasnjost zgrade odbojna. Mada necu ziveti u hodniku, a na visinu cu se navici... :roll:
 
Ja isto ne bih nikada gledao stanove u tako.visokim zgradama, barem ne preko cetvrtog sprata, kad samo pomislim koliko ljudi ulazi u isti ulaz da bi doslo do.svog stana, pa koliko ima nenormalnih i ljudi sa raznim problemima, neka hvala.

Ako si vec spremila tu cifru (recimo 65 000) siguran sam.da. moze natrcati nesto bolje.

Moja strina prodaje stan na Bezaniji iza pijace, stan je u izvornom stanju, u onim ruznim ljubicasto-braon-zelenim zgradama koje su losijeg kvaliteta, ali je stan 73 m2 2.5 soban, prvi sprat, prodaje ga za 70 000 vec godinu ipo dana i nema kupca, a stan kao stan prelep, raspored odlican, tako da ne zuri.... Ja licno ovu ponudu koju si navela ne posmatram kao povoljnu ... ni po 950e
 
13 sprat previsoko. Iz iskustva mogu reci da sto visi sprat to su potencijalni problemi sa liftovima, slabim pritiskom vodovoda, raznih kvarova na instalacijama sve veci. Cistoca na visokim spratovima je isto tako slabija
 
Ako nema straha od visine, ne vidim problem visokog sprata (osim ako nije potkrovlje, mada i to može fino da se sredi)
Samo se treba raspitati da li su se liftovi skoro kvarili i koliko su pouzdani.

Ja iskreno više volim da sam renoviram bitne stvari (pločice, struja, voda) .

Cena mi se čini OK.

Poslato sa telefona
 
Ja ne bih gledala to sto je renoviran, svaki stan mozes da sredis po svom ukusu za ok novac. Glavna mana mu je lokacija. Blokovi ce samo da gube na ceni, i komsiluk u zgradi sigurno nije bas za pozeleti. Okruzenje zgrade i sama unutrasnjost su, po mom misljenju, brutalni horor film. Doduse ja sam subjektivna, meni su svi ti kaskadni blokovi preodvratni.
 
Nisi jedina.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Borca,Kotez..i tako ta naselja na toj obali Dunava barem ja nikad ne bih tu kupio stan.Preporucujem sano onima koji zele da spavaju i zive na kanalima i podzemnim vodama.A Kaludjerica nikako.Imam rodjake tamo, svake zime posto je naselje u rupi a svi loze na ugalj, ne moze da se dise jer nema gde da ode dim i tako dim iznad naselja cele zime.Prevoz onako za vreme spica ume da vec na pocetnoj bude pun autobus do kraja, ostalim delovima dana bude onako.Ako hoces Kaludjericu, bolje kupi u Zelezniku.Blize naselje na brdu, sa tri jake linije 88,55,511 a 58 solidna.
 
Ti delovi Beograda, mada ja ih ni ne smatram Bg-om al ajde, Krnjaca, Kotez, Borca, Kaludjerica, itd su jednom recju slamovi, favele, samo mi to nismo jos shvatili. Isla sam na aerodrom po prijatelje strance, jedan od njih je odrastao na Filipinima, vracamo se preko Ledina i kaze decko, jao vidi ovo podseca me na Manilu. Ja da umrem, al shvatih tad. Slam jbt.
 
Ti kao da nisi izašla dalje 2km od Arene. Idi malo van Beograda, u manja mesta, da vidiš realnost Srbije. Ledine je za njih Dedinje.
 
Idem dosta po Srbiji, videla sam svasta, ali nigde ne videh nista slicno kao Borca city, priznajem. Jasno mi je da je pritisak dosaljavanja bio i jos je veliki, da su stanovi skupi, ali to ne opravdava politiku ''gde god nadjes zgodno mesto ti kucu posadi'', a posle placi sto se gusis u fekalijama po ulici, sto nemas trotoar i slicno. I opasno me nervira kada se takva pojava ohrabruje, to silovanje urbane sredine. Mislim imas i na ovom forumu careve koji postavljaju pitanja '' da li da kupim stan u zgradi koja nije prikljucena na kanalizaciju i koja nema papire?'' A ne bi makao malo van grada, ima divnih prigradskih naselja na 40 min autobusom, ali to je provincija valjda. Sav taj haos vodi getoizaciji grada, a i to je veoma opasna pojava. Drzava treba da stiti grad i da stane na put tim geto favelskim naseljima pod hitno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397608#p397608:2gfyvrqc je napisao(la):
11030 » Fri Jul 15, 2016 7:45 pm[/url]":2gfyvrqc]Ja ne bih gledala to sto je renoviran, svaki stan mozes da sredis po svom ukusu za ok novac. Glavna mana mu je lokacija. Blokovi ce samo da gube na ceni, i komsiluk u zgradi sigurno nije bas za pozeleti. Okruzenje zgrade i sama unutrasnjost su, po mom misljenju, brutalni horor film. Doduse ja sam subjektivna, meni su svi ti kaskadni blokovi preodvratni.

Ufuf, pazi u predrasudama ne manjkaš... Komšiluk nije za poželeti? Okruženje i sama unutrašnjost horor film?

Jesi ti išla od zgrade do zgrade i merila? Svi kaskasdni blokovi posle jednog ili dva reda zgrada imaju park između zgrada, sada postoje još dodatno na to i 2 nova potpuno sređena parka na centralnim povšinama izmđeu juga i severa. Generalno zelenila (često i održavanog da predupredim komentare) više nego i u starim blokovima oko arene, upravo iz razloga visine zgrada.

Bolje je imati kriminalce i prositutke kao u zgradama oko arene, nego normale ljude u komšiluku, jel da?

Održavanje visokih zgrada na žalost kod nas jeste takvo kakvo jeste, ali ponovo, zavisi od zgrade do zgrade, imaš solitere u kojima se na 2 godine kreče ulazi i gde liftovi rade 99% vremena (svi, uvek bar 1-2). Da nije savršeno, naravno da nije, svako bi verujem pre živeo u maloj održavanoj zgradi, okruženoj zelenilom, parkingom, parkom za decu, školom, itd. samo to i ne postoji baš u Beogradu. Pogotovo nažalost ne u novogradnjama.

Tako da 900 evra u blokovima je ja mislim odlična cena kome je novac najbitnija stavka, pošto će teško dobiti taj odnos cena/kvalitet. Generalno većina tih zgrada je kvalitetnija od Bežanijske kose sagrađene 90ih, ali gore jesu niže zgrade i zadžao se bar donekle odnos javnih površina i stambenih zgrada.
 
U blokove sam dolazila redovno, bas u te sive zgrade. Desavalo se da udjem u lift a on ispljuvan, ili jos gore... Kad sam silazila do garaze isla sam ispod one betonske nise jer sam dobila upozorenje da djubre pada sa neba ;) Nisam znala da kriminalaca i dilera nema po bloku, hahaha, e nasmeja me. Da, unutrasnjost hodnika je horor za moj ukus, jer mracne uske sive hodnike ne volim, ali kao sto rehok subjektivni osecaj. A eto jedno vreme sam isla i od zgrade do zgrade, kao student sam delila one letke po sanducicima, i upoznah dosta ulaza, sto u blokovima sto u drugim delovima nbg. Kraj oko Arene ne poznajem, ali znam da je ljudima iz Bloka njihov komsiluk naj naj, blok brate bruklin a ne ledine i surcin ;) Za cenu ne komentarisem, to je subjektivni dozivljaj svakog ko kupuje, da li mu je povoljno ili ne, a i sama devojka koja je pitala je napisala da joj se zgrada ne svidja. Bezanijska kosa i Blok ne mogu da se porede ni po cemu, Kosa je fantasticno napravljeno naselje. Opet, blok je 100 puta bolji od mase lokacija po gradu, pre bih zivela u njemu nego na Karaburmi, Rakovici, Borci, Ledinama, Dusanovcu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398805#p398805:198axezv je napisao(la):
DusanBG » 25 Јул 2016, 11:38[/url]":198axezv]Da nije savršeno, naravno da nije, svako bi verujem pre živeo u maloj održavanoj zgradi, okruženoj zelenilom, parkingom, parkom za decu, školom, itd. samo to i ne postoji baš u Beogradu.

само ћу ти набројати код мене у Јерковићу
Мештровићева
Пиве Караматијевића
Јована Бијелића
Ђорђа Андрејевића Куна (15-19, остало су куће)
Браће Јерковић 76-100 и 83-115
Заплањска 61-73 и 66-80

и то су све зграде до 4 спратова (изузев Црвеног солитера), школа, вртић и дом здравља су до 500 метара удаљени. између зграда се налазе паркови и већина зграда има паркинг испред
 
Kriminalaca i dilera imaš svuda, veći je problem što je tvoj komentar bila čista generalizacija o navodnoj strukturi ljudi koja tamo živi. A velika većina ljudi su normalni radni ljudi, svih nivoa obrazovanja, od radnika do univerzitetskih profesora.

Takođe, ovde se stvara priča da su oko blokova praktično svi trotoari ustvari garaže na minus jedan, a tamo zapravo nemaš zašto ni da silaziš ako nemaš baš tu garažu.

Mene za 30 godina života tamo nikada pogodila nije kesa smeća, niti me neko ubo iglom, ali eto ako tvoje prijatelje jeste.

Ako ćemo o horor garažama, najveći horor su garaže u 30. ispod kockica, tamo kada zađeš ni svetla ni kraja garažama.
 
Jhonny, NBG je pun delova sa manjim zgradama sa parkovima i sa škola/vrtić/dom zdravlja na 200 m (44,45,70,70a, oko juge, itd), često bez saobraćajnice između škole i stambenih zgrada. moj komentar se odnosio na to da ne postoje NOVE zgrade/Naselja sagrađene sa standardom koji vidimo u Abloku ili slično, koje će ispratiti taj odnos javnog/stambenog.
I Kosa je kako reše 11030 prevashodno takva, naročito provizgrađene mesne zajednice.

Ja nisam obišao ceo grad, ali sam siguran da takvih naselja ima još dosta, cerak vinogradi kao najbolji primer. Ali je poenta da svi pate od sličnog nivoa (ne)održavanja, bilo zgrada bilo okoline.
 
Степа Степановић. мада је зеленило још увек ново и немају дом здравља
 
veći je problem što je tvoj komentar bila čista generalizacija o navodnoj strukturi ljudi koja tamo živi.

Nigde nisi mogao da procitas generalizaciju. Napisala sam ''komsiluk sigurno nije bas za pozeleti'' jer cinjenica je da u tolikom ulazu imas bar nekog problematicnog, ko ce da zagorca zivot ostalima. Ne mora da bude ni prostitutka ni diler, dovoljno je samo da je dilejcina sa kojom ne mozes da se izboris.

Da nije savršeno, naravno da nije, svako bi verujem pre živeo u maloj održavanoj zgradi, okruženoj zelenilom, parkingom, parkom za decu, školom, itd. samo to i ne postoji baš u Beogradu. Pogotovo nažalost ne u novogradnjama.

Ako ovo nije generalizacija a bogami i dezinformacija, ne znam sta je. Vec su ti napisali ljudi, i ja bih mogla da ti pobrajam lokacije po gradu koje demantuju ovo sto si napisao ali iskreno, mrzi me.
 
Johnnnyu sam i odgovorio i pojasnio. A naselje SS iako je delom pokušalo da isprati priču beogradskih blokova posle rata to nije uspelo, pre svega zbog rasporeda zgrada. Da su ubacili par solitera, zapravo bi bilo i bolje, pošto bi mogla da se uradi slična priča za održavanje kao u onih par solitera u Belvilu u kojima nije problem živeti na 13 spratu.

Samo ne znam kako rečenica "Komšiluk nije za poželeti" nije negativna generalizacija isključivo ovog kraja. putsi me tih priča to se odnosi na 1-2 potencijalnu komšiju, pošto u tom tonu uopšte nije napisano.

Uglavnom oterasmo se od teme. Meni je blokovi 900-950e (za renoviran stan) za nekoga ko gleda cenu prevashodno dosta bolja opcija neko 150-200e više po kvadratu za bežanijsku kosu, osim ako neko nema neke lične afinitete koji vuku baš na tu stranu.
 
Vrh