Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Nek si ti meni objasnio kakav je moj ton i sta sam htela da kazem. Pre ce biti da si pristrasno protumacio jer si licno vezan za taj kraj. Sto se teme tice, osoba koja je postavila pitanje vise nije dolazila, tako da necemo saznati da li je to dobar dil ili ne.
 
Знам да је питање као с неба, али ова тема ми је некако најприкладинија коју сам могао пронаћи за оно што ме интересује.

Наиме, интересује ме мишљење форумаша око куповине стана у износу до неких 70000 ЕУР, који би служио за издавање.
Мишљење неког ко се бавио сличном проблематиком, по питању локације, конкретног објекта, типа стана ( гарсоњера, једнособан ),
шта нишанити, студенте, младе парове, самце, ко је по вама сигурнији за издавање... Исто тако јако је битно да се купи стан који не би требао губити на вредности и који би се могао брзо продати по потреби...

Знам да је питање и комплексно и свакодневно али бих био захвалан ако би неко нашао времена да изнесе своје мишљење... :D
 
Izbegavati studente, ne vode brigu o stanu i ne paze na namestaj. Nisu pouzdani za placanje kirije.
Mladi bracni par deluje kao bolja varijanta ili izdavati devojkama u radnom odnosu.
 
Za te pare možeš u relativnoj blizini studenjaka (Fontana, Carina, Blok 38, Opština NBG) da nađeš veći jednosoban ili manji dvosoban stan.
U tim krajevima sigurno cena neće drastičnije padati.

Za izdavanje stana od 45-50 kvm možeš da dobiješ od 200 (za loš) do 300 (za dobar) stan. Troškovi su ti održavanje, porez. Grubo rečeno 10-15% svake kirije. Pa ti stavi na papir koliko ti se to isplati.
Ovako najgrublje rečeno, ako uzmeš neto 2000 evra godišnje, ROI ti je 35 godina :)
 
banovo brdo, cukarica, Vidikovac slazem se da je potrebno izbegavati studente.
 
Moji su dugo izdavali stan, bilo je i parova i studenata jer su blizu fakulteta. Uvek su parovi bolji izbor, ostaju duze i normalniji su, mirniji. Studenti ne vode racuna o inventaru, stalno dovlace neko drustvo, dogovoris cenu sa svima onda dodje jedan donese svoj deo pa drugog cekas...Cimere i te varijante izbegavaj. Za taj novac ja bih gledala NBG novogradnju, a kao alternativu Nbg lokacije koje je mekbejn naveo.
 
Molim za misljenje!

Mali stan na Novom Beogradu oko Fontane, 30 m2, za potpuno renoviranje, na solidnom spratu i sa normalnim ulazom, koliko vredi po kvadratu??? hvala svima koji odgovore, znaci mi vase misljenje!
 
Zašto je po tebi Blok 3 skuplji od 1 ili 2?

ps: Živim u Bloku 3, pa čisto da malo sebi dignem cenu ;)

pps: Dosta zavisi i koja je zgrada u pitanju (tih +- 100 e)
 
И ја сам некако најближи НБг с тим што покушавам наћи нешто, бар по мени, атрактивније локације... Блок 67, 67а, Белвил, око Арене... Кажем покушавам... :) Пре свега због касније продаје ако се некад одлучим ,рачунам да би могло ићи лакше...
 
Hvala svima na odgovorima. Nisam bila u mogucnosti da odgovaram, pa evo sada da se javim.
Ipak sam odustala od stana, prvenstveno zbog spratnosti. Stan se brzo prodao. Sada kada razmislim mozda smo i trebali da ga kupimo, jer vec dugo trazimo stan a ograniceni smo sa novcem i verovatno bismo se navikli... Mada, nije mi nekako bilo prijatno na tolikoj visini, kao i unutrasnjost zgrade i jednostavno smo odustali. Sad sta je, tu je.
Mada okolina i lokacija mi je odlicna. Nastavljamo da vrebamo oglase pa sta iskrsne...
 
Koja je caka sa time da stanovi do četvrtog sprata skuplji nego oni na većoj visini?
 
@astrodule: Što bi agenti za nekretnine rekli, je bolja mikrolokacija: lepša je pozicija bloka, bolji raspored autobuskih linija oko bloka, bolji kvalitet zidova u zgradama (nema azbestnih momenata kao što je bilo u nekim zgradama u blokovima 1 i 2), bolja organizacija prostora unutar samog bloka.

@vučko: caka je verovatno u tome da se igra na sigurno što se transporta do tog sprata tiče. Na žalost, većina kućnih saveta ulaže u liftove samo onoliko koliko mora, tako da nisu baš najpouzdaniji. Ta činjenica direktno utiče na smanjenje cene stanova na višim spratovima. Najveći je problem ako zgrada ima 6-8 spratova, tada je velika verovatnoća da će lift biti malo do umereno zapušten (u principu radi, ali je iškraban, nema svetla, razbijeno ogledalo, fale lajsne na sigurnosnim vratima, blokira se ako nestane struje...) do neupotrebljiv. Ukratko: neće narod da rizikuje da ide peške uzbrdo.
 
Zdravo svima.

Pratim forum već duže vreme i povremeno prelistam teme o novim projektima u gradu, ali se nisam uključivao u diskusiju. Nakon 8 godina koje sam proveo kao podstanar, konačno sam u mogućnosti da obezbedim sebi "krov nad glavom", pa makar to bilo i uz pomoć kredita na 20-ak godina. Zato mi je potrebna svaka moguća informacija, koja bi mogla da utiče na izbor stana.

Neki od uslova su:
- 60-65m2
- 2.5
- cena do 80.000e
- poželjno novogradnja

Što se tiče delova grada, nemam nešto odrađeno, ali je veoma važno da postoje osnovni infrastrukturni objekti, kao i dobra povezanost prevoza sa centrom. Nekako su mi Zemun i Mirijevo najrealniji izbor, ali ako je moguće i nešto bolje od toga, naravno da ću uzeti u razmatranje.

Nakon svega pročitanog ovde, počeo sam da razmišljam i o opciji stare gradnje, uz kompletno renoviranje, ali to samo u slučaju ako nije moguće naći novogradnju pristojnog kvaliteta sa ovim budžetom.

S obzirom da je ovo prva nekretnina koju kupujem, svaki savet je dobrodošao. Još uvek sam u fazi pretrage opcija preko neta, ali kapiram da ću uskoro krenuti u obilazak gradilišta po gradu, kako bih možda ulovio nešto što bi mi odgovaralo.
 
тешко да ти овде можемо помоћи, јер свако вуче ка свом крају, и сви смо доста субјективни. ево, ја бих ти рекао Јерковић, стара градња за те паре можеш да нађеш сређен од 75-80 квм. станови од неких 60так квм су од 50 до 60 хиљада, зависи од стања. нова градња ти је у насељу војвода Влаховић, а тамо не бих ни најгорем непријатељу препоручио да иде. инфраструктура: две основне школе, дом здравља, три вртића, пијаца, три Максија (један ради 24 сата), Веро, Стадион, 26 директно до центра, 18 директно за НБГ, 25, 25П
 
Kupovina stana radi izdavanja je investicija koja trenutno nije najisplativija u smislu ulozenih para i roka za isplativost ulozenih para.

Sa 70 000 evra ima mnogo boljih opcija.
 
Ма и року исплативости нећу ни да размишљам... То је више опција да се сачувају неке паре...

Ајде ми реци једну опцију... :)
 
iznajmiš sef u banci.


nisam siguran da li ti je isplativo da kupuješ stan. šta ako se desi da cena nekretnina počne da pada?
 
mr_robot
Ako imaš pravo na povrat PDV-a mislim da možeš u većini opština osim centra grada i NBG da pazariš novogradnju za te pare (60-65 m2), samo gledaj da ih obiđeš više i raspitaj se da li je investitor već pravio i druge objekte.

Ako ti je Zemun interesantan u najavi je novi kompleks poput Stepe u Cara Dušana i to će verovatno krenuti naredne godine u izgradnju, ali onda računaj na useljenje u 2018. I pored problema sa zgradom u Bloku 72 mislim da GDS nisu loš izbor.

NBG je najpovezaniji, ali onda ti ostaju stariji blokovi, više zgrade, da upadnu u taj raspon cena (sa renoviranjem). Za staru gradnju računaj na još 100-200 e/m2 za renoviranje, zavisno šta želiš, plus cimanje sa majstorima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400435#p400435:3ddvyuks je napisao(la):
Драган » Sre Avg 10, 2016 12:23 am[/url]":3ddvyuks]Ма и року исплативости нећу ни да размишљам... То је више опција да се сачувају неке паре...

Ајде ми реци једну опцију... :)

Vrlo bitna stavka je da stan bude bez CG! 1,5 i 2,0 stanovi u novogradnji sa etaznim ili geotermalnim grejanjem odmah odu.Jos ako ga lepo skockas,nema brige za izdavanje.
 
Da li uopste postoji kvalitetna novogradnja bez CG?
 
Vrh