Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Pa baš to "negde" je ono što sreću kvari. :D
Nadam se da će Gaga videti ovu temu, pošto su njegovi komšijski postovi izuzetno korisni i detaljni. :)
 
Za te pare mozes kupiti kucu na selu od 150 kvadradi, sa 200 kvadrati nusporostorija i 10 ari placa.
 
Strangelove":184qa3b2 je napisao(la):
Pozdrav svim forumašima. :) Nov sam na forumu iako ga pratim redovno već nekoliko godina.
Naime, planiram da kupim dvosoban stan od oko 55-60 m2 na Bežanijskoj kosi i nudi mi se jedan takav u zgradi koju je gradio Neimar-V, na uglu Nedeljka Gvozdenovića i Marka Ristića. Zna li neko kakva je Neimarova gradnja, da ne bude posle par godina priča kao sa rozim zgradama na Bežanijskoj kosi? Ja lično imam veliku odbojnost prema novogradnji, jer 90% novogradnje je građeno tako da se iskoristi svaki cm2 prostora a ne da odgovara ljudskim potrebama.


Strangelove":184qa3b2 je napisao(la):
Pa baš to "negde" je ono što sreću kvari. :D
Nadam se da će Gaga videti ovu temu, pošto su njegovi komšijski postovi izuzetno korisni i detaljni. :)

Стрејнџлав, добро ти нама дошао на форум.
Ма гледам/читам ја све теме (осим једне) које су тамно плавим обележене и оном звездицом испред, значи да има нова порука :D , али никако бре да је Игор појача (више затамни) да буде уочљивија :wink:

На теми "Опште дискусије о пројектима" па "Разни пројекти", имаш слике о изградњи те зграда које сам постављао још од августа 2011.године, кад су почели радови (копање темеља), па до јуна прошле године када је почело усељење. За овај пројекат нисам отварао посебну тему. Мораћеш зато мало да ровариш по тој теми, јер је било и коментара о градњи те зграде, поготово око фасаде, јер се већини и не свиђа боја :p . Такође, мислим да је СТФ или Миланче рекао да је демит фасада у питању.

Сви станови су продати, али ни половина њих још није усељена. Док се још градила зграда биле су на сајту Неимара В, скице свих станова и, колико се сећам, нису били лоши распореди. Свиђа ми се такође, што је подземна гаража у два нивоа и за сад се користи само један улаз у гараже. Онај улаз у гаражу, који се види од улице Недељка Гвозденовића, се не користи.

Што се квалитета градње тиче сигурно је зграда квалитетније урађена од зграда које спомињеш. Лично мени се зграда, као облик, свиђа, али је као и већини, боја фасаде мало одбојна и дречећа. Али кад си у згради тј. у стану, боју фасаде и не примећујеш :wink:

Иначе баш сам хтео ових дана да сликам ту зграду, јер сам приметио једну глупост коју је урадио један од власника стана и да слику поставим у тему "Ко им то дозволи" па ћу то урадити, данас, сутра,...Већ сам на овој теми постављао слике шта је један други станар урадио, али....

На теби је да одлучиш да ли ћеш купити нов или полован стан, баш из разлога који си навео.

Колико сам ти помогао не знам, али видећемо кад одлучиш :)
 
Само да допуним моју горњу поруку, за цену квадрата у овој згради.
Од женине најбоље другарице ћерка и зет су пре неки дан купили стан у тој згради, четворособан 95 квадрата, цена 1350,- евра са ПДВ-ом. Има још неколико слободних станова, углавном веће квадратуре.

 
Drugari, sta danas moze da se pazari za 35,40 hiljada eura? Pristojno, legalno i recimo na opstini Cukarica, Rakovica?
 
45 kvadrata moja ujna prodala na Medaku, za 35 000 evra. Zgrada stara 15ak god.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, evo napokon bih trebao da uzmem stan, sjutra idem da ga vidim. Ponuda je dobra i neću zalaziti u detalje.

E sad, stan je u Miljakovcu, stevana opacica ulica. Ja o Miljakovcu ništa ne znam sem da je daleko i ima dosta šume i zelenila. Možete li mi reći ako znate stvari tipa, infrastruktura, kvalitet državnih zgrada tamo, struja i voda nestaju li, internet, Gsp kakav je koliko se čeka ide itd, putevi do grada, ima li kakvih insekata moljaca životinja i tako, ima li roma, lopova ili narkomana/dilera? Tako neke stvari koje na prvi pogled ne mogu da vidim. Ima li daj tio kakve karakteristike dobre ili loše?

Svi komentari su dobrodošli.
 
Roma ima svuda...
Lopova takodje, jos su rasprostranjeniji...
Insekata?
A gde ih nema?
;) :D

Ja bih ti porucio sledece.
NEMOJ da gledas stan na MILJAKOVCU.
Ne zato sto taj stan ne valja, niti zato sto mislim da je kraj los, vec zato sto TI SMATRAS DA JE DALEKO.
Znaci, ti sam vec u startu nisi zadovoljan lokacijom, pa ne vidim potrebu da potrosis novac na nesto sto nije po tvojim merilima.
:)
Nadam se da razumes o cemu govorim.
Pozdrav i srecno!
 
Roma ima ali u smislu imaju li kakvu ogromnu mahalu ili naselje njihovo pod prozor. Za lopove isto ali npr u pg imaju krajevi dje češće kradu dje ostaju auta bez točkova pa pitam da nije tamo česta pojava.
U prošlom stanu na nbg sam imao veliki problem sa moljcima i izgubio robe zato pitam jer u nijednom drugom stanu nikad insekte ne gledam mimo muva što uleti, leptirica. Nisam živio pored šume pa ne znam kako je što se toga tice.


Što se daljine tiče mimo da sam u krug dvojke daleko bi mi sve bilo, pogotovo jer je tamo fakultet :p ili neka druga mjesta gdje bi me koštalo x3 što ovamo plaćam a kad se radi o stanovima dupliranje i više je velika razlika . blizina nije prioritet, imati stan pa dje god u BG je važnije pogotovo što ovakvu ponudu neću često naći a i nije da ja plaćam pa mogu da biram puno, ako odgovara daljina je najmanji problem koja nije prevelika ali jeste viša nego što sam navikao. Opet, u PG je sve na par min pa zato. A prije sam bio na NBG i do zelenog venca mi je trebalo 25-30 min, 95 često prepuna pa ne znam kako je iz miljakovca i to me zanima. U svakom slučaju upravo sjedim u avionu pa cu neke stvari vidjeti a ostala pitanja još stoje :)
 
N_L":2coda4nz je napisao(la):
Pozdrav ljudi, evo napokon bih trebao da uzmem stan, sjutra idem da ga vidim. Ponuda je dobra i neću zalaziti u detalje.

E sad, stan je u Miljakovcu, stevana opacica ulica. Ja o Miljakovcu ništa ne znam sem da je daleko i ima dosta šume i zelenila. Možete li mi reći ako znate stvari tipa, infrastruktura, kvalitet državnih zgrada tamo, struja i voda nestaju li, internet, Gsp kakav je koliko se čeka ide itd, putevi do grada, ima li kakvih insekata moljaca životinja i tako, ima li roma, lopova ili narkomana/dilera? Tako neke stvari koje na prvi pogled ne mogu da vidim. Ima li daj tio kakve karakteristike dobre ili loše?

Svi komentari su dobrodošli.

proveri obavezno u katastru situaciju, da li je regularno uknjižen stan na prodavca!
 
Vidio sam i sve mi djeluje ok ostalo samo oko cijene se dogovorit jer ipak mora još dolje, ali bilo kakve informacijeo kraju su dobrodošle. Mnogo je bliže nego što sam mislio, autom barem.
 
Autom je super al samo kad nije guzva tj. rush hour npr. za 5 minuta si na dedinju. Prevozom je vec druga prica i to je solidno putovanje.

Dobre strane su puno zelenila, blizina sume, dosta parkova igralista i slicnog. Lose strane su slicne kao i kod svih ostalih krajeva a to je puno lopova, narkomanije i sl.
 
Gužva kad je nagrabusio si gdje god da si, jedini spas je da ti je kuća šetnjom blizu. Na gazelu sa nbg... Pa kad cijeli bulevar jurija gagarina zakrcen od bloka 45 nadalje eh, good times. Srecom nisam nesto previše vezan ni za fax ni posao u tom periodu kada se stvara najveća gužva.

Za prevoz dobijam razne informacije, neki kažu 25 min kad nema gužve, 35 standardno a i po sat kad je gužva, jel tako? Ne sjecam se jel do slavije ili trga republike, 3 sata pred spavanje pišem post, dug dan bio. Moram skicu da nabavim sve smo razresili sem cijenu pa se tu pogadjamo i ako bude ok... Ali sad dizajnirat i opremit, ali opet trčim previše prvo zapravo uzet ga treba haha.

Za lopove i narkomane svuda kažu da ima što i jeste u svakom gradu, jedino ih izbjeci u neki gated community ili dobro cuvano mjesto (tipa Dedinje u okolini ambasada) ali avaj, do sad se nisam susrecao ni sa jednim ni drugim i najsrecniji bih bio to da ostane tako. Manje me brine za stan(kamere, alarm, komšije) nego štetu tipa na autu točkove za sekund ili slome i uzmu neki dio ili još gore oruzana pljačka al mislim da je to redje. Uglavnom idem prenasiroko jer kao što rekoh spava mi se pa bih sad knjigu mogao o ničemu sastaviti :)
Hvala na postu!

Inace mislim da bih morao staviti mreze na prozore zbog raznih letecih insekata itd pošto nisam do sad ih imao da li smanjuju puno protok vazduha jer vidjeh neki da se žale na to, ili je to do kvaliteta a mreže su staviš i zaboraviš?
 
Pozdrav ...
Molio bih za malu pomoc,kupio bih stan u novogradnji do 50kv,pozeljna lokacija Zemun.Raspolazem do 60000e. Da li imate neku preporuku i da li je realno naci za te pare stan na toj lokaciji?
Hvala.
 
Znam da se u Save Kovacevica prodaje po 1250Eur...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Hvala... :D Koja firma gradi i da li imaju sajt na netu? Ne mogu ih naci na nekretnine...
 
Поздрав свима! Већ дужи период пратим овај форум, и прво да похвалим чланове који ажурирају било какве вести везане за архитектуру и живот Београда! :gobb:

На регистрацију ме је натерала потреба за куповином стана, па сам сматрао да је ово најбоље место за прво информисање о томе.
Из неких приватних разлога продајем стан на Новом Београду, у шездесетим блоковима, па сам се одлучио за неки мање квадратуре, а због цене останак на овој страни гради је потпуно немогућ. Цена стана не би требала прелазити неких 35-40 хиљада, док квадратура је најбоља од неких 35-45 квадрата, што даље имплицира једну спаваћу собу, спојену трпезарију и дневну собу, а сам квадрат би требао бити око 900 евра. Део града није толико пресудан, оно што желим је добра повезаност са ужим центром, али и ако је могуће неки вид урбанизације, блоковска градња, да не буде као случај у рецимо Малом Мокром Лугу где је усамљена једна зграда са кућама около, што даље доводи до потпуне одсечености од било каквих трговинских радњи, паркова итд. Неку малу предност дајем јужним насељима, од Жаркова па на доле, али сам отворен за све предлоге.
Оно што ми је битно, јесте уредно решена канализација (што је реткост колико видим), још уреднији папири, да станари постоје изнад и испод мене, али и пројектантска писменост, да својих 40 квадрата тако и користим, без неких чудних ћошкова и ходника. Наравно и квалитет саме градње. Ево један пример "идеалног" стана, међутим локација ме је удаљила од њега: http://www.nekretnine.rs/data/images/20 ... 2_540c.png
И да, волео бих да сам први корисник тог стана, или бар да је објекат стар пар година.

И пажњу ми је привукло насеље Медак падина, видео сам да је било речи о томе, па зна ли неко нешто више о квалитету животу, и колико се тај крај развио уопште?

Извињавам се на подужем посту, трудио сам се да изнесем само најбитније. Хвала унапред на помоћи! :)
 
Nemoj Medak padinu, to je sve budzevina, meni je to ko Kaludjerica. Pogledaj Zeleznik, Graditelj ima novogradnju za 800e po kvadratu, ako bas hoces nesto novije.
 
Ja sam prosle godine gledao stan u Mirijevu 60m2 treci sprat, dva lifta, stara zgrada od zute cigle ali uredan ulaz, kod poste, ulaz bukvalno na autobuskoj stanici, cim izadjes tu ti staje bus.
Stan je zahtevao malo "zatezanja bora" ali nista toliko ruinirano i nista sto trazi neko ogromno ulaganje. Centralno grejanje naravno.

Raspored divan, velika dnevna odvojena trpezarija velika kuhinja, i bas fina spavaca soba + terasa.

Bakica ga je prodavala za 45 000e i rekla je da bi spustila jos malo, na kraju sam odustao zato sto sam nasao nesto bolje na Novom Beogradu inace bih to pazario.

Ja ti predlazem da ako mozes to da prihvatis gledas malo i stare stanove. Uradis parket, okrecis, stavis niva ulazna vrata i eto, skoro pa k'o nov, a sigurno je kvalitetniji od novogradnje, pogotovo.te od 800-900e koju ti gledas.
 
11030
Баш сутра идем да погледам нешто на Медаку, али доста ближе граду, па сам посматрајући тај део видео колико је падина удаљена, и још горе, саобраћајно одсечена. Једна градска линија, и то на пола сата чини ми се.
Сад сам погледао и Железник и Карабурму на њиховом сајту, и прво што сам приметио је да су им прозори у спаваћој соби оријентисани ка тераси, у оба пројекта, у чему никада нисам видео логику. :D Железник ми се чини као мање примамљив јер је доста удаљен од града, али то морам све проверити приликом обиласка, дуго нисам био у том делу града.

Tintoreto
Некако сам био одбојан према реновирању старих станова, јер управо из једног таквог долазим, и имам утисак да је то посао који никада не може бити готов. Али што више гледам нове градње и њихове језиве цене, то ми све то примамљивије звучи. Увек ћу предност дати томе да у стан улазим, и само га опремам, јер ми је то и временски боље, што је исто битан фактор. И ако не грешим, каснији месечни трошкови су у њима већи? Али ево, баш ових дана ћу гледати нешто у другом делу Новог Београда, јер што да не.
 
Imam i ja drugara koji kupuje stan, pa ako zna neko ili pak prodaje

zahtev kupca je:

- Voždovac (bilo gde na urbanoj teritoriji opštine), Zvezdara (južno od Bulevara), Miljakovac, Kanarevo, EVENTUALNO Žarkovo, Filmski Grad, Skojevsko...
-Novogradnja ili potpuno renoviran stan (stolarija, kupatilo, podna obloga da budu novi)
- 1 do 3 sprat (ako ima lift i do 5.)
- 35 do 50 kvm (konfiguracija je manje bitna)
- Do 50 000 Eur max (keš kupac).
 
Pozdrav.
Ovako, pronašao sam stan koji bi mi odgovarao, po ceni, kvadraturi, kvalitet gradnje je odličan, zgrada je stara pet godina. E, sad, zgrada nema priključak na kanalizacionu mrežu, što me je šokiralo i u postupku je legalizacije. Nalazi se na početku ulice, a zgrade koje sam gledao posle nje, celom dužinom ulice imaju priključak na kanalizaciju. Vlasnik stana kaže da u tom delu pored zgrade kanalizacija nije prošla i da će sigurno biti do kraja godine. Kako ja sad to mogu da proverim, da li to što nema kanalizaciju predstavlja problem prilikom same legalizacije i kasnije uknjižbe stana. Ako se neko od vas susreo sa ovakvim stvarima, zamolio bih za pomoć :)
 
Vrh