Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

N_L":3k8rbj9p je napisao(la):
Mogu ja da se ukljucim i "preuzmem" temu?

Preselio sam se preko nesto vise od mjesec dana u Beograd. Studiram i ostat cu barem jos 3 godine a planiram nakon toga on and off da dolazim i zivim, tamo vamo jel. Ne isplati mi se iznajmljivanje stana svo to vrijeme a stan u Beogradu ce mi uvjek biti od koristi jer i mimo ovoga studiranja cesto sam ovdje bio u proslosti a jos vise od sad kad zivim. Npr za kiriju i infostan 9000 eura bih potrosio za 3 god sto je pola neke garsonjere ili trecina ok stana.

E sad, zelio bih kupiti stan ali ne znam kako i gdje. Gledam na nekretnine.rs ali ne znam jel najbolji sajt za to, koje jos da pratim? Da li da gledam kod agencija uopste jer samo lose cujem o njima. Koja naselja?
Nije mi prioritet da sam bas blizu grada radije bih platio manje a zivio 20-30 minuta busom od centra, mislim i sad iz bloka 44 mi ide 20-30 min autobus do zelenog venca, zavisno jel 95 ili 68 al nebitno.
Ne bih ulagao neke prevelike pare u to, mozda bi najbolje bilo ako ima negdje u izgradnji da se uzme za manje para pa da ga ja unutra spremim totalno kako zelim npr, ili ako ima na rate, kompenzacija ali nije to toliko bitno. Moram da pogledam neke stanove da bih znao koliko mi odgovara, sad nemam neku ideju koliko minimalno kvadrata mi odgovara, a i zavisi kako su napravljeni iznutra.

Sta mislite, sta mi predlazete? Koje djelove grada, gdje da trazim? I sugestije.

Npr imam neke ponude za Kaludjericu i Mirijevo. Za mirijevo zavisi gdje je moze bit ok, a za Kaludjericu svi, sem druga sto zivi tamo, mi govore lose, nema kanalizaciju, favele, daleko itd.
Inace veoma mi je bitno da ima u blizini neka linija sto vozi do grada i da nije neki nesigurni kraj gdje ce me izbost uvece kad se vracam kuci :D

Teško je dati odgovor na ovakve zahteve. Svaki Ciga svoga konja hvali, tako da ćeš dobiti milion odgovora. Ja ću ti reći da je Novi Beograd najbolji, neko ne podnosi Novi Beograd...
 
Evo ovako preko agencije http://www.cbre.rs/ stanovi idu po sledcim cjenama
1.Budimska dostupno vec od 1950e
2.Atrijum blok 63 dostupno vec od 1700e
3.Baja pivljanian dostupno vec od 1750e
4.Bokeljska 7 dostupno vec od 1550e
5.Alpa city zvezdara dostupno vec od 1550e
6.Dimitrija tucovica ugoa sa ruzveltovom dostupno vec od 1700e
7.Vracar dostupno vec od 2050e
8.Kursulina 29 dostupno vec od 2200e
9.Dorcol live in dostupno vec od 2100e
10.dinkic i toma komsije dostupno vec od 2530e
11.Neznanog junaka dostupno vec od 2100e
12.Novopazarska dostupno vec od 2135e
13.Uber paun breg dostupno vec od 1290e
14.Vase pelagica 7 senjak dostupno vec od 2200e
 
Паунов брег и Алфа Сити су на одличним локацијама, а цене нису превелике. Само не знам какав је квалитет Пауновог брега, Алфа сити је хваљен на сва уста овде :D
 
Што каже Шоми, можда је најбоља опција Алфа Сити. Јако добра градња, није прескуп, а пошто си још млад сигурно ћеш дочекати проширење Булевара и урбанизацију појаса око њега, тако да ће вредност тог дела града сигурно скакати.
 
Hvala puno na odgovorima, gledat cu na pomenutim lokacijama. Ja bih najradije na NBG ali razlog zasto sam pomenuo par mjesta, npr Kaludjerica (za koju sam cuo samo lose stvari sem od druga sto tamo zivi pa je izbacam iz opticaja) je sto je kvadrat ispod 1000e. Ne bih davao 1500-2000e za kvadrat sada, pogotovo ako je starogradnja pa moram da ulazem pare da se mijenjaju prozori, podovi, struze i kreci, wc i sav namjestaj... pa zato pola sata autobusom ili 15-20 kolima mi je donekle ok, zrtvovat se malo jel.
Ne znam jesu li mi ocekivanja nerealna oko cijene ali takve su mi mogucnosti sada. Ima i prijatelj stan u Mirijevu pa cu otic da ga vidim, koliko mi vremenski treba kvalitet itd a kod kaludjerice sam cuo da ne valja sto je predaleko (drug se kune da mu treba 10-15 min kolima i 20-25 busom do centra?), nema kanalizacije i da je sve nelegalno i lose pravljeno (zar nije legalizacija stana 300e, tako mi rekose).

P.S. Cuh da na Cvetanovoj cupriji i Medak padini nisu losi stanovi a jeftini, oko 1000 kvadraT?
 
Није Калуђерица далеко, али нема канализацију, квалитет је под знаком питања и цело насеље има једну аутобуску линију коју опслужују соло возила. Нека ти она буде последња на листи.
 
Sta su posledice nemanja kanalizacije? Pretpostavljam da postoje septicke jame gdje se sve to sliva, pa kad pane kisa moguce je da se izlije? Jos nesto? I sta su solo vozila?
Zadnji mi i jeste ali kada je 2-3 puta jeftinije... ali opet pitanje je kvalitet znam.
 
Moji roditelji gledaju stan za sestru pa sam takodje u istoj prici oko kupovine...
Naravno, uvek fali novca pa to nikako nece biti ono sto bi recimo mi voleli da bude, jer odprilike znamo sta valja, a sta ne i sta je prava zgrada/stan, a sta je kompromis i privatna gradnja.

Elem, posto je sestra tek upisala drugu godinu fakulteta i u tom stanu nece ziveti sigurno jos 3 godine onda to malo olaksava situaciju...
Svejedno, to pitanje bi trebalo da se resi u narednih 3-6 meseci.

Da se vratimo na "fali novca", naravno da fali, jer se u Beogradu normalan stan, u normalnoj starijoj zgradi sa nekih 50ak mkv ne moze kupiti ispod 70 000e, barem ono sto se nama dopada, a moji mogu da izdvoje najvise 45 000e, a da ne odu u neki kredit ili ne daj Boze pozajmice...

Sta nam preostaje, Mirijevo, novogradnja, 52 mkv za oko 50 000e, na to ima povrat pdv-a za onih 40 mkv pa mu to dodje na tu cifru koju bi mogli da izguraju.
To su neke "zgradice" oskudnih gabarita, uskih ulaza, skvrcenih parkinga i neljubaznih investitora, ali sta da se radi, bolje i to nego u podstanare.
Mene konkretno zanima grejanje, u tim stanovima je EG, na struju, pa me interesuje koliki bi bili troskovi grejanja za 50 mkv za jednu prosecnu domacu zimu?
Ako uzmem u obzir da za 73mkv i 56mkv na NBG placamo 11 000,00 din i 7500,00 din infostan, mislim da bi u tom stanju grejanje ispalo jeftinije jer nema infostana koji svaki mesec stoji za vratom, a radijatori mlaki :( ...
Takodje ako neko ima neki predlog u tom cenovnom rangu, nekog dobrog investitora, moze i u izgradnji.
Karaburma, Mirijevo, Visnjicka banja to su neke lokacije u najuzem izboru.
 
I mene taj infostan izludjuje. Ovaj stan sto iznajmljujem je oko 40-45 kvadrata i infostan je 5500, sto kad izracunam grijanje ispane 107eura 4 mjeseca koja griju sto je suludo a grijanje nije nesto pretjerano jako, stavise zna biti hladno...
U Crnoj Gori gdje je struja skuplja ja sam se grijao na njoj u stanu vise nego duplo vecem, kombinacija radijatora po sobama, TA peci u dnevnoj i klima ako bas zatreba i zahladni(rijetko) i racuni su mi manji nego ovdje samo za grijanje! (znali su biti veci ali ako oduzmem kuvanje, boiler i ostale stvari sto idu za cetvoroclanu porodicu grijanje opet manje ispane od ovoga gdje sam sam).

Meni drug zivi blizu slavije i grije se na radijatore i struja mu bas malo dodje, doduse stan nije nesto prevelik ali trebalo bi svakako bit manje nego infostanom.
 
N_L":23v4nxkx je napisao(la):
Sta su posledice nemanja kanalizacije? Pretpostavljam da postoje septicke jame gdje se sve to sliva, pa kad pane kisa moguce je da se izlije? Jos nesto? I sta su solo vozila?
Zadnji mi i jeste ali kada je 2-3 puta jeftinije... ali opet pitanje je kvalitet znam.

Да, све се слива у јаме које могу да се излију и да смрде. Притом могу да се препуне и да цуре.
430b0f0f5f3dbd59625947bc34ffbe5d.jpg

Ово је соло возило, мањег је капацитета а премало за насеље са једном линијом и преко 30.000 становника. Ако ти не смета да се гужваш као сардина у ужасном аутобусу онда је Калиђерица одлична :D
 
i ja ne bih preporucivao Kaludjericu. Tih 10-15 minuta sto ti prica ortak, mogu da predju i sat i 10-15 minuta kad te uhvati guzva na Smederevcu
 
Otac ce mi doci ove ili iduce nedjelje pa cemo zajedno pogledati, imam ovdje zapisana sva naselja a pogotovo Alfa city. A dobro je sto izmedju ostalog on se bavi nekretninama i izgradnjom zgrada pa cu imat nekog strucnog za pomoc.

Hvala ljudi, i dalje je svaka pomoc dobrodosla naravno, ali kad mu pomenuh oko Kaludjerice probleme ta opcija se automatski odbacila :)
 
Топла препорука ти је Борча! Највећи број људи се одлучује за њу у последње време. Има инфраструктуру, канализација и тако то, међу најбољим превозима у граду (претежно новија возила и јако често саобраћају - соло је на нивоу статистичке грешке) 15 минута колима било где у центру а 25 аутобусом ( када нема неке катастрофе) новим мостом си за 5 минута у Земуну. То је за 2 месеца када се пусти у рад. Насеља су прелепа а цена ниска. Цео крај је све више жив и очекује се да има најбржи развој. Што значи и да ти квадрати могу само добијати на вредности. Најбољи избор за највећи број људи са потребама попут ових које си навео. Обавезно размотри и ту опцију.
Ово се односи на саму Борчу, не и на дивља насеља око ње за која ћеш чути свашта па и да је годзила управо ту мутирао :D
Срећно у потрази.
 
Prodajem stan u zajednickom dvoristu u Zemunu u Prilazu(nekada j.kuburovica)prodaja hitna 32kvm +12kvm terasa cena 35000e
 
e pa mislim.... :o
da pretvorimo ovo u rubriku `kupujem - prodajem` :roll:
 
mekbejn je pre koji dan objavio na relax temi da prodaje auto, i to je sasvim u redu, logično je da i ova tema sa potražnjom i ponudom nekretnina medju članovima postoji, posebno s obzirom na tematiku samog foruma.
 
Jeli tamo gdje se odronjava ona lesna zaravan kako vec i gdje pojedinci imaju lagume , cim je zajdnicko dovriste to je odma komplikacija , vjerovatno menma ni parkinga
 
tragac":10xu8l0m je napisao(la):
mekbejn je pre koji dan objavio na relax temi da prodaje auto, i to je sasvim u redu, logično je da i ova tema sa potražnjom i ponudom nekretnina medju članovima postoji, posebno s obzirom na tematiku samog foruma.

izvini, ali ne slazem se.

Jovana
Pridružio se:
06 Nov 2014 08:09 pm
Ukupno postova: 2 | Pretraži korisnikove postove
i jedina 2 posta su u vezi prodaje tog stana, onda to nije forumas, a svakako nije poput mekbejn-a
naravno, to je moje misljenje, ali pored toga sto se takve pojave na drugim forumima sankcionisu, smatram da nije korektno od clana Jovana.
pa makar nesto da je postovala osim ponude za prodaju stana.... :violina:
 
znam šta hoćeš da kažeš, ali mislim da bi ipak ogromnu većinu prodavaca SVOJIH stanova mrzelo da ovde pravi nalog samo da bi ovde oglasio da prodaje stan pored 250 agencija, neka se provuku neki kao jovana ali to je malo ko. Naravno da bi to bilo samo za stare korisnike foruma, jedini problem bi bili agenti koji bi se registrovali na forumu, ali oni bi se procesirali kao i ostali botovi :)
 
Ima laki pravo, stim sto svaku dalju znacajniju zloupotrebu treba ograniciti i urediti
 
ja glasam da ova tema ostane. NIje lose znati ponudu/potraznju u BG kao i cene stanova.
 
Vrh