Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Nema niko fotografije iznutra :) Osim onih nekih par na instagramu i ja sto sam postavio par.

Zasto se meni cini da su ona neka stakla modro plava tj drugacije nijanse od ostatka?
 
Dok ne stignemo unutra, evo još jedne spoljašnje:
20220509_185933.jpg
 
Zasto se meni cini da su ona neka stakla modro plava tj drugacije nijanse od ostatka?
Ne čini ti se, zaista su različite boje, na fotografijama se to ne vidi ali kada sam prolazio kolima pored kule odmah sam to primetio...verovatno je majstor pogrešno zamešao boje.
Koliko se meni čini neće kula biti useljiva ni ove godine.
 
Koja stakla su drugačije nijanse? Jel može neko da zaokruži na slici na šta misli?
 
Možda se jednostavno radi o različitom prelamanju/odbijanju svetlosti usled različite orijentacije pojedinih prozora...
 
Meni je palo na pamet da misle na stakla koja su providna i stakla koja su neprovidna, jer ne primećujem nikakvu drugu razliku u nijansama koja bi mi delovala čudno
 
Ha izgleda da je samo neka cerada iznutra pa deluje tako spolja :)
kesa.png
 
Kada se malo bolje pogleda, izgleda da je u projektu predvidjeno da se ta boja stakala razlikuje :unsure:

1652286977627.png
 
Da ali ovde nisu ta modro plava vec ova sto imaju kao prozore po vertikali (valjda neki duplex).
 
U skladu sa napretkom radova, tehnički prijem zgrade očekuje se 1. novembra 2022. godine.​
U toku je postavljanje poslednjih delova fasade, kao i radovi na enterijeru koji će predstavljati luksuz bez premca na 42 sprata najviše zgrade u regionu.
Obaveštavamo Vas da se građevinski radovi na Kuli Beograd bliže kraju.
 
Kada se malo bolje pogleda, izgleda da je u projektu predvidjeno da se ta boja stakala razlikuje :unsure:

Pogledajte prilog 136057
Taj ceo donji red koji si zaokružio je neprovidan, zato se razlikuje. Sva stakla koja su neprovidna izgledaju drugačije u odnosu na providna, to se najbolje vidi na fotografijama kada je kula osunčana. Na fotografiji koju je Igor okačio nedavno se vrlo lepo i jasno vidi koja stakla su prozori, a koja stakla su neprovidna:

1652306901190.png
 
Kada se malo bolje pogleda, izgleda da je u projektu predvidjeno da se ta boja stakala razlikuje :unsure:

Ne bih se složio sa tobom. Na gornjim staklima se reflektuje nebo, pa fasada deluje plavo , dnosno plavlje, dok se na donjim reflektuje okruženje i zelenilo. Zabunu stvara izlomljeni, to jest izvitopereni deo fasade koji pravi opričku varku i prekida kontinuitet prelamanja svetlosti na koji je oko posmatrača naviklo.

To sve ne menje činjenicu da je fasada apsolutni promašaj, da je očajno projektovana i izvedena i da je upropastila vizuelni potencijal koja je ova zgrada imala.
 
Mislim da ste u pravu...

Vradoviću prenesi nam malo utiske o tvojoj poseti kuli...ali realno i objektivno,bez preterivanja:rolleyes:
 
haha vidi ako ne preterujem "druga strana" nece doci u balans.
Da bi izbalansirao toliku mrznju moras da odes u ekstrem na suprotni spektar da bi se izbalansirali i tacno svi dodju gde treba :)

Salim se evo ajde
- Dobio sam slem i neke cizme cokule u kojima se jedva ide.
- Upisivanje i proveravanje kao da ides u NASU a ne na zgradu
- U liftu (pun lift koji ide spolja) sve stranci. Radnici iz raznih drzava. Niko ne prica srpski ama bas ni jedna osoba. Ja sam bio jedini sa prodavcem i bilo je malo cudno.
Zanimljivo je da dosta dobro engleski pricaju s obzirom da nisam u ju es ej i da su to fizicki radnici.
- Kako se penjes sve vise postaje iskreno malo "scary". Mozda zato sto je sve otvoreno i bez prozora bilo + lift koji ide spolja.
- Unutra je bilo sve u grubim radovima i zaista je JAKO tesko bilo da se nesto zakljuci. (mozda bi neki iskusni gradjevinci bi to mogli ali meni je sve bilo konfuzno sta je sta). Prodavac se trudio maksimalno :)
- Stanovi ka reci su BRUTALNI i malo sam se smorio sto nije jedan od ta dva (koja sam posetio na 38. spratu) moj.
- Pogled ka Adi ili pogled ka uscu je fantazija. Mislim da je jako tesko odrediti koji je bolji pogled. Bukvalno je 50-50.
- Na terasu na 38. spratu ko izadje ima od mene rucak i priznanje za hrabrost :)
- Zanimljiva stvar je sto kada si (u teoriji na toj terasici) mozes da vidis jako veliki deo grada i levo i desno. Skoro da mozes da vidis i skroz iza zgrade. (totalno cudno i neocekivano nekako kao da je view 360).
- Stanovi koji gledaju na stranu ka galeriji (ovi sto nemaju terasu) su zapravo malo smor jer krov galerije nije bas reprezentativan.
- Stanovi su meni barem delovali UZASNO mali. Prostorije jako male. Doduse kad dodjes iz Amerike meni i semafor deluje minijaturno a ulice da ne pricamo i definitivno nije za F150. Tako da je to mozda samo takav utisak. Ne znam. Prostorije su mi delovale bas male.
- Stanovi ka reci su delovali dosta vece i bolje. Definitivno prva liga stanovi. (mislim da su bili 144m2). Mada opet kada pogledam ne bi nikada rekao da je 144m2. Sta znam mozda je to u izgradnji dok je pa me vara utisak.
- Dosta ima ljudi - non stop neko prolazi na skoro svakom mogucem spratu i sve stranci potpuno neobicno.
- Zaposleni deluju dosta profesionalnije nego kad odes na bilo koje drugo gradiliste. Vise kao da si na zapadu.


Iskreno tada posto nisu bila ni stakla jako je tesko bilo nesto komentarisati osim pogleda. Pogled je brutalan i tu nema cak ni sanse da neko ospori.
Mozes da vidis avione kako slecu na aerodrom bez problema.
Dosta se vidi dim kako ga ispustaju razne kuce ili neki veci dimnjaci tipa elektrane sto kvari pogled.
Na terasu definitivno ne mozes da izadjes tek tako :) i definitivno ce biti ljudi koji nece smeti da izadju. Mislim da sam bio prerano i da je sad pravi trenutak da se ide u obilazak :)

Eto to je realno vidjenje.
 
Veličina prostorija na kraju uvek zavisi od uređenja. Mi smo u stanu renovirali sobu koja je tada izgledala malo. Sa samo par nameštaja, koji su tako bili raspoređeni da jedna strana kreveta nije bila pristupačna, bez neke komode za garderobu, beli zidovi, svetli laminat, sve je to činilo da soba izgleda malo i da nema prostora ni za šta, samo da se uđe i legne na krevet. Onda smo renovirali, uzeli sav novi nameštaj da bude što funkcionalnije, sa što više prostora za odlaganje (komoda, fioke ispod kreveta, pored kreveta), tamniji laminat, moderne tapete, nov raspored. I sada je sve pristupačno. I svako ko je video sobu pre u posle renoviranja, u fazonu je "jeste li vi to proširivali sobu?". Soba ama baš ne liči na sebe i neverovatno je koliko par dizajnerskih "trikova" čini da soba izgleda mnoooogo veće.
 
Imaš par postova gore. 1.11.2022 je tehnički

Valjda 1.1.2023

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vrh