Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

IMG-20200525-174307.jpg
 
А у позадини се поносно зелени "Велики Врачар" 8)
 
Kada mislite da ce biti gotova cela konstrukcija tj ovako u grubim radovima kao sad?
 
Krenuli stubove koji su iskošeni, nisam očekivao takve.
 

Prilozi

  • kula stubovi 2.jpg
    kula stubovi 2.jpg
    276,9 KB · Pregleda: 8.992
  • kula stubovi.jpg
    kula stubovi.jpg
    434 KB · Pregleda: 8.994
Ovo ce sad biti vrlo interesantan i verovatno najtezi deo gradnje...bas me zanima kako ce ispasti. Hvala na slikama :D !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742837#p742837:2rn9z8dg je napisao(la):
Posmatrac » 28 May 2020 04:11 pm[/url]":2rn9z8dg]Krenuli stubove koji su iskošeni, nisam očekivao takve.
Italijani cim su preuzli gradnju odma krenuli da ga krive :D
Jel postoji propis o tome koliko jezgro smeje da uznapreduje u odnosu na ostatak kostrukcije? Vidim da i ono miruje a deluje mi da nije toliko komplikovano za izgradnju.
 
Sve je to pod visak :) Verovatno je zastoj u svrhu monitoringa eventualnog sleganja :) Ne treba biti u zabludi da ce Italijani tu bilo sta da grade (pretpostavljam da je dosadasnji izvodjac armirano betonske konstrukcije sad podizvodjac), ta firma nema svoju gradjevinsku operativu (masine) to je vise konsultantska firma koja za masne pare obavlja u dobroj meri sporedan posao, ali zato sekretarice i koje kakvi strucnjaci dobijaju masne pare (a vrlo cesto se zapiju pa probiju budzet, u kafani bez krcmara pa ih posle zaboli glava). Pazite se podizvodjaci, bilo sta da podje po zlu odgovornost nece preuzeti oni (pravnici su takodje cenjena kategorija). Dok su radnici i inzenjeri gradjevinskog predznaka sporedna kategorija.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p9UqVwCfyT4[/youtube]
 
Mesec dana rada - nekoliko nakrivih stubova.
Pizarotti zvani munja nebeska.
 
Bruka i sramota sta se radi . Razocaravajuce sporo ide.Krace su iz zemlje izlazili cini se.
 
Polako ljudi ne gradi se najvisa zgrada u drzavi svaki dan.
 
Krenuli su sa izgradnjom promenade ispred kule.
 

Prilozi

  • kula.jpg
    kula.jpg
    196,7 KB · Pregleda: 4.946
Kontam da moraju neki testovi da se obave, mozda zbog promene oblika, mozda neko strucniji da kaze...malo glupo zvuci da se tek tako zaustave na ovaj koti.....
 
Ako nisu sposobni da je naprave kao na renderu, neka nastave pravo. U svakom slucaju je promasaj. Mozda bi bolje izgledala da je do vrha takva.
 
Bolje da ne zure nego da im se opet nakrivi zgrada ko u njujorku.
 
ja sam cuo da se cekaju strucnjaci iz moskve i barselone koji treba da nam odgonetnu kako su gradjene sagrada famlia i crkva svetog vasilija. tek nakon toga arhimed ce moci da proceni koliko vode ce kula da istisne pa ce i gradnja biti nastavljena
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745988#p745988:44qwc9gt je napisao(la):
ftj » 09 Јун 2020 11:07 am[/url]":44qwc9gt]Bolje da ne zure nego da im se opet nakrivi zgrada ko u njujorku.

Чекај јел та фирма радила и ону кулу у оном италијанском градићу...јаој како се зваше?

330px-Leaning_tower_of_pisa_2.jpg
 
Vrh