Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

to je ovaj legendarni post :)

Upravo zato sto zure desava se ovo. Dozvoljavaju da graditelji idu navrat na nos, nema kriterijuma za sipove...svako radi sta hoce....
https://abc7news.com/realestate/san-fra ... g/4157161/
Zamisli kupis stan a tone soliter i to ne da tone nego bas tone. Al ajde i sto tone vec se nakrivio toliko da i toranj u Pizi moze da mu pozavidi. Ljudi dolaze slikaju se. Kupci placali kvadrat po $15,000 - $30,000 a zgrada tone. Jos ce i pola grada da ruinira kad se srusi a rusenje je 100% zagarantovano i bez zemljotresa.

A kad smo vec kod nesposobnih graditelja visokih solitera u US evo sta se desilo nedavno na istoj toj zgradi
https://www.nbcbayarea.com/news/local/s ... w/2230754/

Zamisli prozor se izvalio i pao sa 41 sprata na pod. Haos!
Da se to desi na kuli u Srbiji onda bi bilo na svim mogucim vestima al posto se to desilo negde drugde onda kao nije problem.
 
Ja mislim da su oni namerno usporili sa gradnjom da bi iznervirali forumaše beobuilda. Druge nema!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746160#p746160:2fos8iti je napisao(la):
Misterija74 » 09 Jun 2020 05:00 pm[/url]":2fos8iti]Imam osecaj da ce ova kula biti zavrsena kad i ceo BNV :|
Evo i meni upravo krenu prva suza.
:|
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746160#p746160:2og7x211 je napisao(la):
Misterija74 » 09 Jun 2020 05:00 pm[/url]":2og7x211]Imam osecaj da ce ova kula biti zavrsena kad i ceo BNV :|

to teško jer bi c***blockovali promenadu na pola :D
 
IMG-20200614-180557.jpg
 
Danasnja vest da ce Kula Beograd biti zavrsena krajem 2021, ili 2022, da li neko zna kada ce doseci svoju maksimalnu visinu ?
Ja sam racunao pre nekoliko meseci ovim tempom da bi to bilo krajem godine, ali izgleda da su radovi usporeni ?
 
Evo malo dokumentacije!
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-06-15 at 11.21.22 AM.png
    Screen Shot 2020-06-15 at 11.21.22 AM.png
    709,3 KB · Pregleda: 4.113
Capturehhh.JPG
Vrdović,da je moguće da su samo 2 stana u kuli prodati? (od kojih beše jedan tvoj :kk: )
 
Naravno da nije. Prodato je oko 50%. :sesir:

Do kraja izgradnje kule cene ce ici na gore i bice 10-11k a posle toga 12-15k u preprodaji.
 
Evo ga deo iz ugovora gde pise broj gradjevinske dozvole cisto da imamo za arhivu!
 
Ovde samo 2 stana vidim, u čemu grešim?
 

Prilozi

  • ddd.JPG
    ddd.JPG
    647,5 KB · Pregleda: 3.562
Ne izlistava taj sajt lepo idi mesec po mesec.
01.01.2012 do 01.06.2012 pa sve tako po 3-6 meseci pomeraj. Ja sam tako izvukao celu tabelu par strana ranije :)

Drugo treba da imas na umu da to nije libra od notara. Vec centralni registar koji na zalost nije lepo azuriran.
Sto ce reci ovaj centralni spisak nije sve sto je kod notara u libri zavedeno!

Da se ne mucis evo ti tabela :)
viewtopic.php?f=20&t=3568&start=2425#p734824
 
Vradovic ti si stvarno kupio stan u kuli? Mislio sam da si kupio u residencu.
Koliko se secam, zivis u americi, kao i ja. I ja planiram da preselim u srbiju, vec sam proveo dosta tamo, medjutim ova korona me malo zarobila u americi dok ne krenu letovi opet. Ako nije tajna, sta je motiv tvoje kupovine? Da zivis u kuli ili da preprodas cim se izgradi i cena bude odgovarajuca? Ja isto razmisljam o kupoviti nekretnine u srbiji u kojoj cu da zivim, i ne pada mi na pamet da dajem ogromne pare na mali stan jer po mom misljenju cene su preuvelicane, ne samo u BW nego u celom beogradu.
Na periferiji Chicaga sam kupio stan od $150,000 za 112 kvadrata. Jeste stariji ali ne mogu da zamislim da zivim u recimo 70 kvadrata koji kostaju 700,000$ u beogradu... Mozda kad bih imao par miliona na racunu i vozio Ferarija...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748392#p748392:37a3271h je napisao(la):
Gambi » 16 Jun 2020 03:21 am[/url]":37a3271h]Vradovic ti si stvarno kupio stan u kuli? Mislio sam da si kupio u residencu.
Jesam :D ali kupio sam i u Residencu za sebe.

Koliko se secam, zivis u americi, kao i ja. I ja planiram da preselim u srbiju, vec sam proveo dosta tamo, medjutim ova korona me malo zarobila u americi dok ne krenu letovi opet.
Pametno! Isto to i ja planiram :)
Ako nije tajna, sta je motiv tvoje kupovine? Da zivis u kuli ili da preprodas cim se izgradi i cena bude odgovarajuca?
Ma ne nego za kevu da bude blizu moje zgrade da se ne smaram po starim delovima grada kad dodjem. Em parking postaje problem u BG, em nema portira, ovde imas trzni centar. Idealno za neke osobe za zivot bez kola na primer. Ne planiram prodaju ikada. Nemam ni razloga. Ostace sinu jednog dana. Jednom kad se naviknes na USA i kad zelis da se vratis treba ti neka kombinacija izmedju US zivotnog stila i Srbije :) Idealan spoj je BNV. Mene totalno podseca. Kad vidim neke stare delove Vracara (bivsi kraj) deluje mi iz sadasnje perspektive kao geto. Dosta ljudi radi sta hoce nisu navikli na red, na terasi svako stavlja sta hoce, kablovi i zice na sve strane a i grafiti. Totalno ludilo. Mislim ide na bolje da se razumemo i to je primetan pomak ali kad se naviknes onda je tesko da promenis. Zato je BNV savrsen spoj modernog zapadnog zivotnog stila a ipak si u Beogradu i to u centru a sve za promenu cisto i sredjeno.

Ja isto razmisljam o kupoviti nekretnine u srbiji u kojoj cu da zivim, i ne pada mi na pamet da dajem ogromne pare na mali stan jer po mom misljenju cene su preuvelicane, ne samo u BW nego u celom beogradu.
Sve zavisi kako gledas. Meni cene deluju smesno. Naravno kvalitet izostaje. Osim 10 projekata koji se vrte na ovom forumu nemas nekog izbora. Zato je po meni BNV je ekstremno vazan projekat za Srbiju i zato je i napravljeno da bude od nacionalnog interesa. Tako nesto ne postoji. Ljudi koji bi hteli tako nesto da kupe nemaju gde osim BNV.

Na periferiji Chicaga sam kupio stan od $150,000 za 112 kvadrata. Jeste stariji ali ne mogu da zamislim da zivim u recimo 70 kvadrata koji kostaju 700,000$ u beogradu... Mozda kad bih imao par miliona na racunu i vozio Ferarija...
Imas ti i u Beogradu za 150k za 112 kvm ali je isto tako stariji. Kao sto imas Englewood ;) tako mozes i u Srb na Karaburmi da uletis u slican deal :D Salim se nema toliko ubistava u BG. :)

Moja iskrena preporuka ti je da pogledas neke druge zgrade u BNV. Dobices zaista odlicnu lokaciju a moderno okruzenje.

Ziveti u Kuli Belgrade cak i u malom stanu (ovaj moj je 61 kvm) bilo bi van svake pameti ako nemas barem 3.000e mesecna primanja a za 2/2 i da ne pricamo. Cak i ako je u pitanju starija osoba. Mesecno ce ti otici minimum 1.000e samo na racune za stan i to bez kredita. To je jednostavno po meni za specificnu publiku. Za regularan zivot ja bi pre izabrao BW Residence/Teraces ili neku od zgrada bez pogleda na reku tipa Magnolija. Cak i za sebe sam izabrao BW Residence. To nikako ne znaci da ja ne preporucujem kulu ili da tipa mislim da je to losa kupovina jer da je tako nikad ne bi kupio. Smatram da ce to biti sustinski najbolje mesto u Beogradu. Epicentar ludila odakle ce kretati svi dogadjaji u Beogradu i pored Avale, Mosta na Adi kula Belgrade ce biti novi simbol Beograda!
 
[/quote]

Epicentar ludila odakle ce kretati svi dogadjaji u Beogradu i pored Avale, Mosta na Adi kula Belgrade ce biti novi simbol Beograda!
[/quote]
Nisam siguran da će svi dogadjaji kretati iz BW, ali biće epicentar materijalno dobrostojećih ......na istom spratu će živeti programer iz dijaspore :shock: ,diler crnogorac :kum:, pevaljka iz donje babušnice :mrgreen: :bubanj: ,političar lopina :sesir: i biznismen zvani "ne pitaj me samo za prvi milon" :bg4: .Biće to interesantan mix stanara
 
A u obicnim zgradama inace zivi sve sama kultura, odmerenost i inteligencija.
 
Vradovic, u Englewood-u sigurno nisam vec na severnoj strani cikaga gde su belci. Za 150000 mozes naci 112 kvadrata na karaburmi, u zgradi koja se raspada, naselju koje se ne odrzava, bez sredjenog dvorista, okoline itd, sam si rekao da nema nikakvog reda.. Cak i kad bi imali sve to, nije normalno da slican stan na slicnoj lokaciji kosta isto u americi i u srbiji.

Uopste ne planiram zivot u centru beograda pogotovu u BW. Kazem, da imam par miliona na racunu i vozim Ferarija, platio bih mali stan 700,000$. Ali da pre toga imam kucu na periferiji, gde nije "epicentar ludila odakle kreci svi dogadjaji".... Da sam neki reper ili javna licnost pa da mi to odgovara, imalo bi smisla.

Neki nasi ljudi su u americi naucili da zavise od dugova pa zive u ropstvu kredita. Ja sam od male manjine koja je naucila da se kloni dugova i kupuje samo ono za sta u banci ima para odmah da plati.
 
Ovi zidari kule su došli do krivine i stali, i izgleda ne znaju kako dalje... ceo život ih terali da zidaju "u visak", a šta je sada ovo :rant: kakve su ovo sad krivine i kosine,dole suzi a gore proširi, jel ovo nas neko zajabawa :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748655#p748655:36d9jb5l je napisao(la):
Gambi » 16 Jun 2020 10:02 pm[/url]":36d9jb5l]Vradovic, u Englewood-u sigurno nisam vec na severnoj strani cikaga gde su belci. Za 150000 mozes naci 112 kvadrata na karaburmi, u zgradi koja se raspada, naselju koje se ne odrzava, bez sredjenog dvorista, okoline itd, sam si rekao da nema nikakvog reda.. Cak i kad bi imali sve to, nije normalno da slican stan na slicnoj lokaciji kosta isto u americi i u srbiji.

Uopste ne planiram zivot u centru beograda pogotovu u BW. Kazem, da imam par miliona na racunu i vozim Ferarija, platio bih mali stan 700,000$. Ali da pre toga imam kucu na periferiji, gde nije "epicentar ludila odakle kreci svi dogadjaji".... Da sam neki reper ili javna licnost pa da mi to odgovara, imalo bi smisla.

Neki nasi ljudi su u americi naucili da zavise od dugova pa zive u ropstvu kredita. Ja sam od male manjine koja je naucila da se kloni dugova i kupuje samo ono za sta u banci ima para odmah da plati.

Imas ti stanove u BW koji nisu $700,000. Kula Belgrade je samo jedan ekstreman primer bas kao i u Chicagu Part Tower building - https://www.coldwellbankerhomes.com/il/ ... _36199231/
$1,200 mesecno odrzavanje zgrade i porez na imovinu $2,166 mesecno i ostali troskovi $500 mesecno. (Total: $3,866)

Evo ti primer nekog "normalnijeg" stana u BW.
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 2346345028

Ja licno da se vracam iz ju es ej tako nesto bi birao.
Odlicna je lokacija a i sve je novo.
 
Vrh