Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ne uvrće se nego se sužava na dve strane a na druge dve širi. Sarajevski Avaz se uvrće ne daj Bože da se uvrće :D
 
Došli su do tehničkog sprata.

Spratovi na 45. metru, jezgro desetak metara više.

Znači još 118 metara do kraja
 

Prilozi

  • kula spratnost.jpg
    kula spratnost.jpg
    230 KB · Pregleda: 4.982
Neka idu i dva sprata mesecno, oni ce biti na 26 spratu do Nove godine
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740877#p740877:ymeybrh2 je napisao(la):
vradovic » Čet Maj 21, 2020 6:31 pm[/url]":ymeybrh2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740863#p740863:ymeybrh2 je napisao(la):
PetarPetrovic » 21 May 2020 04:43 pm[/url]":ymeybrh2]Vradović, pošto mi ti deluješ dosta iskusno imam pitanje za tebe: Da li kupiti za izdavanje 1 stan u kuli od 60m2(500 000 eura), ili stan od 150m2 u jeftinijoj zgradi.Šta je bolje za izdavanje po tvojem mišljenju.

Iskreno evo napisacu ti prednosti u slucaju rentiranja stana u kuli.
- Lakse i brze ce se rentirati (veca potraznja)
- Mali stanovi se brze rentiraju
- 60 m2 vs 150 m2 za renoviranje je mnogo lakse/jeftinije manji stan
- porez na imovinu je manji za manju kvadraturu
- porez na prenos apsolutnih prava ti je nizi za manju kvadraturu
- u slucaju krize najbrze ce ici takvi stanovi jer ti imas prostora da spustis cenu znacajno.
- St Regis je spektakl. Razlika izmedju ostalih zgrada i te je kao dupe i oko.

Kula za regularno stanovnistvo je otprilike kao kada bi migrant usao u BW Residence.
U NYC St Regis je bas bas ekskluziva.
Da ulažem u stanove namenjenim izdavanju, verovatno bih pre kupio četiri stana od 37.5m2 (za te pare koje si ti uložio u taj jedan).Unutrašnjost zgrade donosi ekskluzivnost, ali vrednost BW je velikim delom i u poziciji i okruženju oko zgrada, a ono je isto i za kulu i za najjeftinije stanove.I jeftin stan se moze lepo srediti sa relativno malo para ako se to uradi sa ukusom...naravno izdavanje 4 stana donosi 4Xviše problema.Samo teoretišemo, nemoj da me pogrešno shvatiš,ja imam 25 godina iskustva sa izdavanjem lokala ali sa stanovima ne.
 
Meni ceo kraj deluje spektakularno!
 

Prilozi

  • 9509ECB8-7A46-444F-AED8-3C53EB9BD808.jpeg
    9509ECB8-7A46-444F-AED8-3C53EB9BD808.jpeg
    492,2 KB · Pregleda: 4.726
Da ulažem u stanove namenjenim izdavanju, verovatno bih pre kupio četiri stana od 37.5m2 (za te pare koje si ti uložio u taj jedan).Unutrašnjost zgrade donosi ekskluzivnost, ali vrednost BW je velikim delom i u poziciji i okruženju oko zgrada, a ono je isto i za kulu i za najjeftinije stanove.I jeftin stan se moze lepo srediti sa relativno malo para ako se to uradi sa ukusom...naravno izdavanje 4 stana donosi 4Xviše problema.Samo teoretišemo, nemoj da me pogrešno shvatiš,ja imam 25 godina iskustva sa izdavanjem lokala ali sa stanovima ne.

i ja :)
Mislim da su lokali pod pritiskom BW Galerije + lokali u okolnim zgradama u BNV koji se pridodaju su novi na trzistu. (prakitcno imas jos xy novih lokala koji stizu). Na sve to retail je sad u krizi.

4 manja stana mnogo vise problema i na sve to mnogo vise kosta renoviranje tih stanova. Kod lokala je prednost ta sto svaki novi zakupac sve sredjuje a kod stanova moras sam. Kupis jedan ali vredan i zavrsis sa time :)
 
Из Адмирала Гепрата, испред Вазнесењске цркве.
20.05.2020.

G4cUaig.jpg
 
Dva pitanja:
1. Igore, koju zverku koristiš za pravljenje fotografija? Boje, rezolucija, jasnoća.... sve je vrhunsko.... nemoj reći iPhone molim te, će se besim na sred Gazele...
2. Kako će konačno izgledati obaloutvrda u rejonu kule? hoće li praviti kosi silazak u Savu, kao do sada ili će da zveknu betončinu direktnu u Savu pod pravim uglom, manje više isto kao i ovaj čelik?
 
Nije iphone a nije ni neka zverka već sada vremešni dslr Canon 600D ali sa odličnim smem da kažem najboljim i kod nas retkim zoom objektivom Canon 15-85mm. U crop svetu teško da postoji bolji i oštriji zoom objektiv.

Za boje je zaslužno lepo vreme i popodnevni tzv "golden hour" koji Bukira uvek dobro natempira tako da sam mu upao u termin :) . Ja pomalo izbegavam te kasnije popodnevne varijante pošto hoće da povuče u narandžasto pa se to teško posle ispravlja čak i iz raw fotki. Naravno sve fotografije prođu neku osnovnu obradu u lightroomu čak ne toliko direktno po pitanju boja koliko kontrasta senki i osvetljaja.

Nemam informacije po pitanju oblaoutvrde tako da ostaje da ispratimo dešavanja pa ko zna možda nas pozitivno iznenade.
 
Ja sam zamisljao da ce u buducnosti moci da se proseta nekakvom stazom izmedju kule i reke, a na ovim slikama mi deluje da to nece biti moguce?
 
Nije tako, biže sasvim dovoljno prostora i za pešake i bicikliste...
Nisu toliko ludi da promenadu prekinu na pola...
 
Prema renderima (koji odavno ne znače ništa, kao što smo naučili), ali, prema renderima, trebalo bi kod kule da prošire obaloutvrdu.
 
Zašto napraviše ovu pauzu? Čim su završili sa tzv copy-paste fazom-stadoše i nestadoše. Kao da sporost i odlaganja početka izgradnje nisu bili dovoljni, sad isti prizor gledamo skoro 2 nedelje i ne znamo koliko ćemo još dugo...
 
Šta je to "copy-paste" faza?
srecni_princ":1k2xvjb3 je napisao(la):
Zašto napraviše ovu pauzu? Čim su završili sa tzv copy-paste fazom-stadoše i nestadoše. Kao da sporost i odlaganja početka izgradnje nisu bili dovoljni, sad isti prizor gledamo skoro 2 nedelje i ne znamo koliko ćemo još dugo...

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741818#p741818:2rhdjg5l je napisao(la):
Bulbulderac17 » Ned Maj 24, 2020 6:34 pm[/url]":2rhdjg5l]dalje nastavlja pizzaroti...i dalje nije hotel..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

hvala vam

valjda ta primopredaja graditeljske palice ne potraje predugo :)
 
srecni_princ":2v8braio je napisao(la):
Zašto napraviše ovu pauzu? Čim su završili sa tzv copy-paste fazom-stadoše i nestadoše. Kao da sporost i odlaganja početka izgradnje nisu bili dovoljni, sad isti prizor gledamo skoro 2 nedelje i ne znamo koliko ćemo još dugo...
Možda razmišljaju da nastave sa copy-paste fazom. I ovako su sve projekte degradirali, red bi bio i ovaj. :D

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koliko ce ukupno imati spratova?

Sigurno sto puta postavljeno pitanje, ali ne znam posto je i sto puta menjano :)
 
Vrh