Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509063#p509063:1xmz9cpm je napisao(la):
milos.tro » 17 Jan 2018 12:21 am[/url]":1xmz9cpm]
https://www.arqui9.com/portfolio/som-ku ... ade-plaza/
file.php

Како лепо шеталиште, мостић и обал(оутврд)а! Штета што сад већ знамо са су ови неспособни то да изграде, него ће нешто да скарабуџе, а онда ће и та буџевина полако да крене да се отискује и круни у Саву.
 
Za tu cenu kvadrata, mogu da angažuju i japanske firme da im rade :)
 
Ako ispod ovog platoa budu podzemne garaže, onda ništa od drveća. Tako smo i na renderima BW Residencea videli drveće na platou između dve zgrade, međutim to sada izgleda drugačije.
 
Jel? Svaka cast onom ko to vise moze ispratiti...
 
Izbacili su talasaste terase, ostavili samo na uglu. Po meni je glupo sto svaki stan nece imati terasu. Das 7000e za kvadrat a nemas terasu i pitanje je hoce li biti moguce otvoriti prozor.
 
Za sta ce ti terasa na 30 i nekom spratu... U Srbiji zgrada ako nema terasu onda to nije zgrada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509320#p509320:2renvvsg je napisao(la):
zoran_m » 17 Јан 2018 07:31 pm[/url]":2renvvsg]Za sta ce ti terasa na 30 i nekom spratu...

Једина сврха терасе у Београду јесте да има шта да се застакли и тиме изгуби тераса...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509320#p509320:wj7rudr2 je napisao(la):
zoran_m » 17 Jan 2018 07:31 pm[/url]":wj7rudr2]Za sta ce ti terasa na 30 i nekom spratu... U Srbiji zgrada ako nema terasu onda to nije zgrada
Da si rekao za prizemlje pa ajde i da te razumem.
 
Sad sam gledao prilog na "Al Džaziri": jeste NDBGD zaustavio javnu raspravu, i to zato što projektanti nisu došli.
 
Može da se proda tolko stanova po toj ceni, ali na nekoj normalnoj lokaciji, a ne lokaciji koja će biti gradilište narednih 20-30 godina.
 
Apropo tog Pariza. Jedini koji imaju stanove u onome sto nije neka nijansa zelene zone cena su ili rođeni Parižani koji generacijama žive tu ili ljudi koji su de fakto milioneri+.

"Obični" Francuzi iznajmljuju ili kupuju kuće i stanove daleko van gradsko jezgra i prigradskih skoro slummova koji ga okružuju. I commutuju sat plus u jednom pravcu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Normalno, ti stanovi vrede preko milion evra, to skoro niko ne moze sebi da priusti.
 
Naši biznismeni kupe pola hotela od države po ceni jednog stana u kuli :)

Ne znam koga će uspeti da nahvataju za tu cenu. Lux novogradnja ide max do 3500 a ovo je duplo skuplje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510837#p510837:386y639z je napisao(la):
unedfined » Tue Jan 23, 2018 10:43 pm[/url]":386y639z]Apropo tog Pariza. Jedini koji imaju stanove u onome sto nije neka nijansa zelene zone cena su ili rođeni Parižani koji generacijama žive tu ili ljudi koji su de fakto milioneri+.

"Obični" Francuzi iznajmljuju ili kupuju kuće i stanove daleko van gradsko jezgra i prigradskih skoro slummova koji ga okružuju. I commutuju sat plus u jednom pravcu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Hm, malo je pojednostavljena slika. U samom gradu mozes da nadjes stanove i za 7,5 do 8 hiljada evra. Recimo neki delovi 18, 19 i 20. arondismana. I te stanove kupuju i obicni ljudi, jer to porodice sa dva redovna prihoda mogu da priuste. A to i nisu tako losi krajevi (zapravo losi su samo neki delovi). Sto se predgradja tice, imas ih prebogatih (Neuilly), ocajnih (dosta njih), ali i sasvim pristojnih (Montreuil ili Malakoff, oba tik van grada, de facto Pariz).
 
Belgrade Tower - 44 strana diskusije na forumu,0m- iznad zemlje
BW Residence - 70 Strana diskusije na forumu 2x 20 Spratova.

.... pesimizam ide uzlaznom putanjom.....
 
Cena po kvadratu nije nerealna ako je zavrsen proizvod to sto su predstavili.
Ono sto jeste nerealno je prodaja stanova po tim cenama bez ikakve mogucnosti kreditiranja. Ali pravi apsurd je to sto BW uzima hipoteku na celu zgradu sto verovatno znaci da stanove nije moguce kreditirati ni posle zavrsetka projekta.
 
Pazite, cena je skroz normalna gledano na lokaciju u gradu, i samu zgradu u kojoj kupujete taj stan.
Npr. Ovde u Frankfurtu gde sam sada običan stan od 70ak kvadrata bi me koštao da iznajmim oko 800€ mesečno, a da ga kupim bio bi oko 2500€ po kvadratu, i to je u širem centru grada.
Međutim ta cena u kuli Beograd variraće između 3500 i 7000€ za kvadrat, što je ništa na druge veće gradove Evrope gde cena mnogo veća za takav tip lokacije.
Sada je neko komentarisao, "A ko će kupiti takav stan?". Verujte mi da mnogi mogu, i to naši ljudi osrednjeg staleža koji rade u inostranstvu, ili negog firmaša ovde iz Srbije. Tamo je mogućnost podizanja kredita vrlo pristupačna, kamatne stope su jako male i povoljne (ovo kod nas je katastrofa, ali razumno, te banke nisu ovde da bi nama učinile uslugu nego da zarade). Tamo se kredit otplaćuje na mnogo načina, čak vas više u porodici može podići jedan veći kredit.
Navešću vam primer gde je jedan moj komšija, naš čovek koji je tamo već 30 godina, od neke ušteđevine i malo kredita kupio nov BMW 760Li koji je bio nešto iznad 100,000€ ako se ne varam. A par meseci posle toga su u Minhenu kupili stan najmlađem sinu koji se skoro oženio, i to ih je koštalo oko 300,000€. Ali vidite, to je tamo moguće, i dosta takvih ima.. Ljudi koji mnogo godina tamo žive i rade, takav može sa porodicom da se udruži i lagano da kupi jedan stan ovde, da ne spominjem one naše koji imaju poneku firmu i zarađuju stvarno dosta.
Investitor ne gradi ako nema potražnje. Uglavnom se prvo gradi stambeni deo, pa tek onda poslovni (zbog povraćaja novca).
Tako da čim oni grade, znači da imaju kome da prodaju.
I ono što se konkretnog poslovanja tiče, ja mislim da AFI Europe bolje funkcioniše od Eagle Hillsa.
Eagle Hills je finansijski mnogo jača kompanija, imaju ogromne projekte koje grade u Africi i maloj Aziji, ali po meni iskreno AFI mnogo bolji način u realizaciji ima od njih. I mislim da će Skyline biti brže rasprodat nego pojedine zgrade u BNV.
 
I ja mislim da je Skyline bolji od BWR sve i da ceo projekat BW uspe.
 
Vrh