Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Ne ponavljaj prichu sa strujom, jer ona nije bila problem pola veka nigde na ovoj obali. A i josh jedna stvar - rok za kulu, koji je sam premsednik izgovorio, je bio kraj 2016te, kada je projekat najavljen 2014te.
 
Nije bio problem jer nije dirano ništa, sada kada je bušeno za stubove i male šipove moglo je da se poremeti, ne pričam to za džabe.
I šta ja imam sa tim šta je predsednik rekao. Ja pričam za koje realno vreme ona može da se izgradi.
Žuri vam se? Da nećete da kupite neki stan možda? :)
 
kako su sipovi mogli da poremete bilo sta? nisu shipovi pojacali jachinu podzemnog toka ili jachinu struje Save, za sta smo imali resenje vec decenijama (ok, mozda ne bash najsrecnije za podzemni tok - onaj limeni most - ali barem se obaloutvrda nije urusavala)

i btw srecom vec sam reshio stambeno pitanje, tako da ne moram da se zaludjujem stanom na 200m od najveceg trznog centra u gradu (sto je minus, jer ako hocu mir, to tamo necu dobiti a ako treba da idem u shoping pre cu otici u Pandorf i kupiti nesto za upola para), niti patim od sindroma "zivot na petoj aveniji" pa da kupujem stan za te pare a pritome zivim na gradilistu josh desetak godina i pri tome u gradu koji ne radi nista na sadrzajima i kojem je leti dijamant u kruni pivski vasar. pre cu kupiti stan negde za dva ili tri puta manje para i obogatiti svoj zivot necim sto nije fensi adresa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511432#p511432:8wvg2h2u je napisao(la):
mradulovic » Pet Jan 26, 2018 3:11 am[/url]":8wvg2h2u]kako su sipovi mogli da poremete bilo sta? nisu shipovi pojacali jachinu podzemnog toka ili jachinu struje Save, za sta smo imali resenje vec decenijama (ok, mozda ne bash najsrecnije za podzemni tok - onaj limeni most - ali barem se obaloutvrda nije urusavala)

i btw srecom vec sam reshio stambeno pitanje, tako da ne moram da se zaludjujem stanom na 200m od najveceg trznog centra u gradu (sto je minus, jer ako hocu mir, to tamo necu dobiti a ako treba da idem u shoping pre cu otici u Pandorf i kupiti nesto za upola para), niti patim od sindroma "zivot na petoj aveniji" pa da kupujem stan za te pare a pritome zivim na gradilistu josh desetak godina i pri tome u gradu koji ne radi nista na sadrzajima i kojem je leti dijamant u kruni pivski vasar. pre cu kupiti stan negde za dva ili tri puta manje para i obogatiti svoj zivot necim sto nije fensi adresa.

Odlično, i ja se slažem. Treba naći neko mirnije mesto, i jeftinije, a i izbeći te gužve... Pasoš i lagano put pod noge ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511434#p511434:1poz6fin je napisao(la):
Mr.Awesome » Pet Jan 26, 2018 3:49 am[/url]":1poz6fin]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511432#p511432:1poz6fin je napisao(la):
mradulovic » Pet Jan 26, 2018 3:11 am[/url]":1poz6fin]kako su sipovi mogli da poremete bilo sta? nisu shipovi pojacali jachinu podzemnog toka ili jachinu struje Save, za sta smo imali resenje vec decenijama (ok, mozda ne bash najsrecnije za podzemni tok - onaj limeni most - ali barem se obaloutvrda nije urusavala)

i btw srecom vec sam reshio stambeno pitanje, tako da ne moram da se zaludjujem stanom na 200m od najveceg trznog centra u gradu (sto je minus, jer ako hocu mir, to tamo necu dobiti a ako treba da idem u shoping pre cu otici u Pandorf i kupiti nesto za upola para), niti patim od sindroma "zivot na petoj aveniji" pa da kupujem stan za te pare a pritome zivim na gradilistu josh desetak godina i pri tome u gradu koji ne radi nista na sadrzajima i kojem je leti dijamant u kruni pivski vasar. pre cu kupiti stan negde za dva ili tri puta manje para i obogatiti svoj zivot necim sto nije fensi adresa.

Odlično, i ja se slažem. Treba naći neko mirnije mesto, i jeftinije, a i izbeći te gužve... Pasoš i lagano put pod noge ;)

Ko si ti da iseljavaš ljude iz njihove rođene države? Iz njihovog grada?
 
[/quote]
Ko si ti da iseljavaš ljude iz njihove rođene države? Iz njihovog grada?
[/quote]

Ja iseljavam ljude? Da je ovom čoveku stalo do razvitka njegove države i grada, kao i drugima, trebalo bi biti srećni što se realizuju ovakvi projekti.
Ali izgleda da smo mi uvek pametniji od Nemaca, oni su glupi. Zbog te naše pameti zato i stojimo tu gde stojimo.
Zato uvek kažem, kome se ne sviđa ovde, znate gde se pasoši vade...? Pravac MUP, i biraj gde je najzgodnije. :)
 
zasto da budem srecan? za realizovanje stambenjaka koji su preskupi za 90% stanovnistva a ne donose nista novo urbanisticki ili arhitektonski a izgradjeni su na centralnom mestu gde je trebalo da bude izgradjeno nesto sto je trebalo da odgovori potrebama celog grada a ne stanovi za kontraverzne likove. Josh plus drzava placa sama ili uzima kredite za infrastrukturu i ciscenje prostora a dinamika radova govori da nema nista od stranog kredita nego se sve finansira prethodnim fazama, jer da nije tako jedini gotov objekat CETIRI godine nakon objave projekta - kafana Savanova
Prestani da se blamirash. Ne mozesh racionalno da odbranish ovaj projekat i idesh u sve gluplje i gluplje pokusaje da odbranish neodbranjivo, ukljucujuci i ovu poslednju blamazu sa krivljenjem jake struje Save za probleme sa obaloutvrdom, sto i da je tachno nije izgovor jer je prethodno izgradjena obala uspeshno odolevala decenijama a ova se obrusila posle par meseci. da si zaista proveo i jedan dan radeci u struci, bilo gde u svetu, kao sto tvrdish, ne bi ti palo na pamet da idesh ovako beznadeznim putevima odbrane ovog kriminalnog fijaska od projekta.
nazad na crtaci sto da smislish nesto iole pametno da kazesh u odbranu
 
G. Awesome, iz tvojih komentara ne vidi nista jasno o podzemnim tokovima koji se ulivaju u Savu, negde nizvodno od Kule Belgrade (ostaci bivseg potoka koji je isao slicnim pravcem kao danasnja Nemanjina) - da li to znaci da je merenjima utvrdjeno da oni ustvari ne postoje? (resenje koje si naveo "samo krupan kamen, i malo sitnog gore" sugerise da nema takvih tokova, ne?)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511414#p511414:22a5e789 je napisao(la):
Mr.Awesome » 26 Jan 2018 12:33 am[/url]":22a5e789] mi još nemamo zgrade novije arhitekture. Ovo što se gradi je i dalje u klasi onoga što su druge metropole izgradile još 2000-tih. 20 godina kasnimo u tom pogledu za njima.
Upravo je pitanje zasto se takve zgrade projektuju sad, 2017 - 2018 god. Zasto moramo da se ponasamo kao da je sad 2000 godina a ne 2018 ili zasto nam se to namece.
 
Nije nam stalo do razvitka grada. Ranije je bio sasvim dobar. Jel to ok?

O razvitku države je bespredmetno ovde raspravljati. Van Beograda je stanje neuporedivo gore.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ne znam po kom paramteru je ovo socijalna gradnja. Daleko od toga da je vrhunac moderne arhitekture ali socijalna svakako nije već manje više kopija onog što se gradi po zapadnoj Evropi.

Što se tiče priče da li je preskupo za 90% stanovništva, naravno do jeste, kao što je stan u centru Frankfurta preskup za 90% Nemaca ili stan u centru Pariza za 90% Francuza.

Ljudi kod nas neće ili ne žele da shvate da je prošlo vreme kad je država gradila stanove za narod i kad je država zapošljavala... bilo, prošlo.

Cene ovih nekretnina će samo da rastu rastom standarda. Kad stan iz 70ih u Blokovima bude vredeo 2000, ovi u Visti će vredeti 4000 itd.

Mada realno i nije skupo (Vista i Park) kada se uzme u obzir da je kvadrat na periferiji Zemuna skoro 1700.
 
neka kosta kvadrat i milion evra ako to neko moze da plati, ali neka neko objasni zasto smo zarad ovog projekta zrtvovali prostor za javne funkcije u gradu, prostor za resavanje pitanje metroa kako treba (za pola veka nece biti drugih opcija nego da pravimo tunele ispod ovog dela grada da bi presli reku i mozda otisli u Zemun), problem spajanja bulevara AVNOJ-a sa starim gradom i josh placamo rasciscavanje i izgradnju infrastrukture za projekat, koji nam je prodat kao karta za tri milijarde evra, a definitivno se finansira zajmovima i onim sto se zaradi na prethodnom projektu - jer da nije tako posle cetiri godine bio bi sagradjen barem jedan projekat. Jel smo sve ovo zrtovali za poslove cistacica, konobara, vratara i prodavaca u trznom centru? Kako to mozemo da profitiramo tolike pare ? samo na osnovu sto se jedan deo gradjevinskog materijala na vishe decenijskom projektu pravio u drzavi i porezima na nekretnine? navedite barem jedan slican , u sustini, rezidencijalan projekat koji je samo svojim finishiranjem znacajno pomogao bilo koju susednu ekonomiju, cele drzave? necete naci niti jedan primer.
 
U toj istoj Nemačkoj, u većini gradova, se ne grade skoro uopšte stambeni kvadrati, a postoji enorman deficit zbog dolaska stranaca. Nemci su proračunali da se više njihovoj državi i Nemcima isplati da rentiraju postojeće kapacitete ( često u jedom manjem stanu tamo stanuje i po 5, 6 gastarbajtera ), posledično cene zakupa rastu, manje investiraju u širenje infrastrukture i onemogućavaju lak dolazak do stambenog prostora strancima i samim tim trajno zadržavanje, a ujedno i značajan deo zarađenog novca se ponovo vraća Nemačkoj plaćanjem skupih renti. Srbija ponovo mnogo ulaže u masovnu stanogradnju, a demografski podaci tvrde suprotno. Mi imamo višak stambenog prostora svuda u zemlji, pa čak i u Bg-u.
Šta je cilj? Doseliti sve Srbe u Bg? Sporazum o readmisiji Roma je potpisan sa Evropskom unijom i ''vraćaju'' nam i Rome koji nikad nisu ni živeli u Srbiji. Izbeglice sa bliskog istoka moraju negde da se stacioniraju, a sve ih je više....
Nikad nijedna zemlja na svetu nije uspela da podstakne privredni razvoj stambenom gradnjom.
 
Gledam nekad španske filmove-mene njihovi gradovi oduševljavaju-po sredjenosti ulica, modernoj arhitekturi-lepe nove zgrade i kuće..tako nešto se neće skoro graditi ovde..
 
Tačno, imamo višak stambenog prostora ali manjak kvalitetnog. Zato ljude i privlači kupovina stana u novim naseljima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511545#p511545:29v68ig5 je napisao(la):
cloud041 » Pet Jan 26, 2018 6:11 pm[/url]":29v68ig5]Tačno, imamo višak stambenog prostora ali manjak kvalitetnog. Zato ljude i privlači kupovina stana u novim naseljima.

Kakva je to kvalitetna, moderna gradnja i luksuz u BnV-u? Vista je najobičniji soliter iz 64. bloka obložen stiropor fasadom i ništa više. Takve će biti i skoro sve ostale zgrade u BnV-u.
 
Baš je isto :) Oni soliteri u 64. su u takvom depresivnom stanju, da te muka uhvati kad ih pogledaš iz aviona a kamoli da živiš tamo. Tipičan primer propasti socijalizma i neuspešne tranzicije.

Ja lično ne bih kupio stan u BNV ali svakako je bolje da se to izgradi nego da u centru imamo parking za autobuse i otpad za stare vagone.
 
Zaista ali zaista se nadam da ce buduca zdanja biti bar na nivou residensa koji su za ove viste pojam arhitekture. Ali ajde da sacekamo, jedva cekam da vidim kako ce uzivo izgledati kad budu poceli da rade fasadu. Sudeci po ovim renderima koje sam postavljao na drugoj strani veoma sam zabrinut.
 
Propeler":lmf81gh1 je napisao(la):
Kakva je to kvalitetna, moderna gradnja i luksuz u BnV-u? Vista je najobičniji soliter iz 64. bloka obložen stiropor fasadom i ništa više. Takve će biti i skoro sve ostale zgrade u BnV-u.

Samo ab konstrukcija i šuplja cigla, kao i svuda.



Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
cloud041":2a4lrce7 je napisao(la):
Baš je isto :) Oni soliteri u 64. su u takvom depresivnom stanju, da te muka uhvati kad ih pogledaš iz aviona a kamoli da živiš tamo. Tipičan primer propasti socijalizma i neuspešne tranzicije.

Soliteri u BnV-u će za 40 godina biti u istom takvom stanju, ako ne i gorem.


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Neće... iz prostog razloga što tu ljudi kupuju svojim novcem a ne dobijaju na poklon od države.

Drugačije se odnosiš prema imovini za koju plaćaš kredit 25 godina.
 
Dizajn jeste rađen po novijim standardima, konstrukcija je slična onoj iz 2000-tih, tu nema mnogo promene.

Ne znam da li tu ima podvodnog izvora, nekadašnjeg potoka, rečice ili slično, to se krupnim kamenom koji se ugrađuje u dno, sve rešava.
Ni ovaj prethodni nije bio sitan, ali dobro, izgleda da nije bilo dovoljno, to je malo nepredvidiva situacija. Po fotkama bih rekao da su ove kamene gromade mnogo krupnije od kamena koji je prvenstveno ugrađivan.

I zamolio bih da se ne razlupetavate pričama o Nemačkoj, jer na žalost većina odavde je Nemačku samo na fotografijama mogla da vidi.
Čovek zna urbanističke i populacione šeme, statuse i šta Nemce muči. Molim vas, ostavite te priče za neko drugo mesto. :D

I što je vaš posao da se sekirate šta će biti za 20, 30 ili 100 godina sa ovim? Neka ljudi sagrade, a zgrade neka istrunu, ne znam što bi to vas trebalo da brine? :)
Uživajte, šetajte, priključite se diskusiji ako želite, ali sa temama o progresu, o izgradnji, sa nekim komentarom, fotografijom i slično.
A to šta i kako treba da se uradi, gde je greška i slično, to ostavite ljude koji su odgovorni za to da urade svoj posao. Niti vi možete nešto sprečiti time, niti se može promeniti, niti će biti urađeno po našim željama... Sve je isplanirano i nema potrebe da lupate glavu za džabe. :)
 
cloud041":2wndgbfu je napisao(la):
Neće... iz prostog razloga što tu ljudi kupuju svojim novcem a ne dobijaju na poklon od države.

Drugačije se odnosiš prema imovini za koju plaćaš kredit 25 godina.

Ti što su dobili na poklon su pomirili odavno. Možemo u katastru da proverimo koliki je deo 64. bloka pod hipotekom...
Ako si živeo bilo gde na nbgd, video si da se ekipa podmlađuje.
Nije nbgd ono što je bio pre 20 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511576#p511576:1058ibp3 je napisao(la):
Mr.Awesome » Pet Jan 26, 2018 7:44 pm[/url]":1058ibp3]Dizajn jeste rađen po novijim standardima, konstrukcija je slična onoj iz 2000-tih, tu nema mnogo promene.

Ne znam da li tu ima podvodnog izvora, nekadašnjeg potoka, rečice ili slično, to se krupnim kamenom koji se ugrađuje u dno, sve rešava.
Ni ovaj prethodni nije bio sitan, ali dobro, izgleda da nije bilo dovoljno, to je malo nepredvidiva situacija. Po fotkama bih rekao da su ove kamene gromade mnogo krupnije od kamena koji je prvenstveno ugrađivan.

I zamolio bih da se ne razlupetavate pričama o Nemačkoj, jer na žalost većina odavde je Nemačku samo na fotografijama mogla da vidi.
Čovek zna urbanističke i populacione šeme, statuse i šta Nemce muči. Molim vas, ostavite te priče za neko drugo mesto. :D

I što je vaš posao da se sekirate šta će biti za 20, 30 ili 100 godina sa ovim? Neka ljudi sagrade, a zgrade neka istrunu, ne znam što bi to vas trebalo da brine? :)
Uživajte, šetajte, priključite se diskusiji ako želite, ali sa temama o progresu, o izgradnji, sa nekim komentarom, fotografijom i slično.
A to šta i kako treba da se uradi, gde je greška i slično, to ostavite ljude koji su odgovorni za to da urade svoj posao. Niti vi možete nešto sprečiti time, niti se može promeniti, niti će biti urađeno po našim željama... Sve je isplanirano i nema potrebe da lupate glavu za džabe. :)


Za razliku od tebe u Nemačkoj sam bio mnogo puta, pola moje familije živi tamo, od kojih je nekoliko uspešnih privrednika, milionera, imam državljanstvo Evropske Unije i diplomu s kojom sutra tamo mogu da dobijem posao u gotovo bilo kom gradu i jako dobro poznajem tu državu i mnoge stvari koje se tamo dešavaju. Ti očito tamo nikad nisi duže boravio i očito ne znaš ni približno dovoljno o tom društvu.
Drugo, kako se usuđuješ da ljudima u Srbiji, a naročito u Beogradu, kažeš da nemaju pravo da govore i brinu o sopstvenom gradu u svakom mogućem segmentu, između ostalog i o tome kako će se grad razvijati, šta, gde i kako će se graditi?
 
Vrh