Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Treba biti magarac pa upropastiti ovakvu priliku.

Mene samo čudi da je St Regis krenuo u ovu priču u BG jer se ne radi ni o nekoj poslovnoj a još manje turističkoj destinaciji.

U Evropi imaju svega nekoliko hotela.
 
Oko ovih konstatacija za turističku i poslovnu destinaciju dosta grešiš.
Druga stvar je kako se mi odnosimo prema tome.
Uzmi recimo Zagreb, koji, po mom mišljenju, ima daleko slabiji geografski potencijal, a više je nego pristojno iskorišćen, upravo zato što se država prema tome postavila na pravi način :sesir:
 
St. Regis je svakako luksuzan hotelski lanac ali nije najbolji u toj kategoriji od 5+ zvezdica. Ritz-Carlton i Four Seasons su jaci i svakako poznatiji u svetu. Zanimljivo je da St. Regis i Ritz-Carlton pripadaju istoj korporaciji (Marriott International).

Beograd je centar regiona tako da je opravdano to sto ce imati jedan 5+ hotel.

BnV je odlucio da saradjuje samo sa Marriott International, pa je tako potpisan ugovor za St. Regis i W Hotel. S'obzirom da se planira 4,5 hotela na prostoru BnV ocito je da ce biti jos hotelskih brendova iz ovog lanca. Najvece sanse imaju obican Marriott, Sheraton i Westin (oni su kategorija 4+ ili 5 zvezdica), u Novom Sadu Sheraton ce biti 4+.

Da se ja pitam najvise bih voldeo da BG dobije JW Marriott, poseban brend nazvan po osnivacu John Willard Marriott. U Evropi ih ima svega 6, a najblizi nama je u Bukurestu koji se nalazi odmah pored parlamenta i u njemu odsedaju politicari i predsednici.
 
DzonTravolta":2eer9xi8 je napisao(la):
Oko ovih konstatacija za turističku i poslovnu destinaciju dosta grešiš.
Druga stvar je kako se mi odnosimo prema tome.
Uzmi recimo Zagreb, koji, po mom mišljenju, ima daleko slabiji geografski potencijal, a više je nego pristojno iskorišćen, upravo zato što se država prema tome postavila na pravi način :sesir:
Pa super ako je tako. Uostalom verujem ja da su njihovi menadžeri to bolje procenili nego što ja nagađam :)
 
Da li ce taj St Regis biti zaista vodjen od strane same kompanije ili ce biti franshiza kao Crown plaza, Hilton?
 
Marriott u ciframa (kraj 2016. godine):
- direktno upravljaju 1821 hotelom (dugoročni ugovori sa vlasnicima hotela)
- 48 hotela dugoročni ugovori - upravljanje i lizing
- 22 hotela u vlasništvu
- 4006 hotela pod franšizom
- 100 zajedničkih upravljanja
- 83 tajmšer objekata

Na šta konkretno se misli?
 
St Regis hotela nema mnogo. Ne bi me čudilo da su svi pod upravom kompanije.
 
Danas sam bio na nekom sastanku u Besix-u u Briselu gde su nam prezentovali njihov plan da zajedno sa Energoprojektom grade kulu cija je gradnja zbog velicine i uvrtanja dosta kompleksna. Oni su odgovor na ponudu trebali da dobiju u septembru, ali je to odlozeno za najkasnije do februara 2018. Oni su gradili Burdz Kalifu i koliko tvrde jedini su koji imaju najbolju ponudu od svih ponudjenih firmi, ali se plase da nece dobiti posao jer kako su nezvanicno culi italijanski Pizzarotti ima svog coveka blize vrhu koji gura njih iako tvrde da oni imaju bolje uslove i bolje materijale. Naime, Besix tvrdi da bi ukoliko dobiju posao srpske firme bile partneri a ne podizvodjaci i da bi navodno srpski radnici bili zaposleni...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498467#p498467:19po7pef je napisao(la):
Igor » Sre Dec 06, 2017 12:39 am[/url]":19po7pef]MarcBg, hvala za info :sesir:

Krajem avgusta sam bas pominjao Besix kao moguceg izvodjaca :kum: viewtopic.php?t=3568&start=800#p472449
tako da ti je informacija na pravom tragu ;)

Nista...tako su nam rekli. A cela prezentacija ili lobiranje je bilo posveceno samo projektu "Kula tower" kako su je oni nazvali, ne znajuci da je tower ustvari kula :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498464#p498464:28zfzr0g je napisao(la):
MarcBg » 05 Dec 2017 11:30 pm[/url]":28zfzr0g] ali je to odlozeno za najkasnije do februara 2018

који су лажови ови дебили на власти...
 
Besix je planirao da u BG izgradi najvisu zgradu u Evropi (333m).
Evo tekst o tome https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91%D ... BB%D0%B0_I

i5nn9d.jpg
 
@Max15
Ritz-Carlton i Four Seasons nisu jaci hoteli od St-Regis.
St-Regis je mozda u globalu, tradicionalnijeg ambijenta, vise kao ustirkan Anglo club za najimucniju klijantelu (mada to ne mora da znaci i stil koji bi kreirali u Beogradu).
Mene jos cudi ta njihova najava bi se od svih mesta po Evropi odlucili za nas. Ovo je veoma velika cast imati ih. Podize ugled i gradu i narodu (vise od Ritza i Four Seasons). Od St-Regis luxuznijeg nema sto se tice lanaca.
Na njihovom site-u pise Opening Sept. 2019.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498464#p498464:ei6wxdxf je napisao(la):
MarcBg » 05 Dec 2017 11:30 pm[/url]":ei6wxdxf]Danas sam bio na nekom sastanku u Besix-u u Briselu gde su nam prezentovali njihov plan da zajedno sa Energoprojektom grade kulu cija je gradnja zbog velicine i uvrtanja dosta kompleksna. Oni su odgovor na ponudu trebali da dobiju u septembru, ali je to odlozeno za najkasnije do februara 2018. Oni su gradili Burdz Kalifu i koliko tvrde jedini su koji imaju najbolju ponudu od svih ponudjenih firmi, ali se plase da nece dobiti posao jer kako su nezvanicno culi italijanski Pizzarotti ima svog coveka blize vrhu koji gura njih iako tvrde da oni imaju bolje uslove i bolje materijale. Naime, Besix tvrdi da bi ukoliko dobiju posao srpske firme bile partneri a ne podizvodjaci i da bi navodno srpski radnici bili zaposleni...

Samo mi nije jasno o kakvom uvrtanju se ovde radi posto su sve izvodnice fasade ovog objekta u jednoj ravni. osnova spratova kule se nikada ne rotira pa da mozemo da pricamo o nekoj torziji, nego samo se menja odnos njenih stranica
 
Nagađam da se radi o oživljavanju projekta Besix. Bio je on aktuelan pre 10ak godina, samo je prestalo da se priča o njemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498515#p498515:2v6sli81 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » Wed Dec 06, 2017 2:16 am[/url]":2v6sli81]@Max15
Ritz-Carlton i Four Seasons nisu jaci hoteli od St-Regis.
St-Regis je mozda u globalu, tradicionalnijeg ambijenta, vise kao ustirkan Anglo club za najimucniju klijantelu (mada to ne mora da znaci i stil koji bi kreirali u Beogradu).
Mene jos cudi ta njihova najava bi se od svih mesta po Evropi odlucili za nas. Ovo je veoma velika cast imati ih. Podize ugled i gradu i narodu (vise od Ritza i Four Seasons). Od St-Regis luxuznijeg nema sto se tice lanaca.
Na njihovom site-u pise Opening Sept. 2019.

Naravno da jesu jaci zato sto su veci i poznatiji brendovi. Koliko je ljudi kod nas culo za St-Regis pre nego sto se poceo spominjati u BnV? Sa druge strane za Ritz-Carlton i Four Seasons su svi culi. Four Seasons ima malo vise od 100 hotela, Ritz-Carlton 98 a St-Regis 61. U tom smislu St-Regis je slabiji.

Moj prvi komentar se odnosio na jacinu brenda a ne na luksuz. To je tesko uporediti zato sto je svaki hotel prica za sebe. Neki St-Regis je bolji od Ritz-Carlton ili Four Seasons i obrnuto.


The Best Luxury Hotel Chains
https://www.ranker.com/list/best-luxury ... ker-travel
 
Besix kula u Beogradu? Odakle vam ta priča. To je bio neki marketinški trik čini mi se u to vreme Bogdanovića i Hrustanovićeve. Kula od 333m u bloku 26. Od toga naravno niti je bilo pomisli niti planova da se nešto zaista tako i uradi. Realniji mi je onaj klaster od 4 visoke zgrade a la Quatro torres.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498464#p498464:3ukhhplw je napisao(la):
MarcBg » Sre Dec 06, 2017 12:30 am[/url]":3ukhhplw]Danas sam bio na nekom sastanku u Besix-u u Briselu gde su nam prezentovali njihov plan da zajedno sa Energoprojektom grade kulu cija je gradnja zbog velicine i uvrtanja dosta kompleksna. Oni su odgovor na ponudu trebali da dobiju u septembru, ali je to odlozeno za najkasnije do februara 2018. Oni su gradili Burdz Kalifu i koliko tvrde jedini su koji imaju najbolju ponudu od svih ponudjenih firmi, ali se plase da nece dobiti posao jer kako su nezvanicno culi italijanski Pizzarotti ima svog coveka blize vrhu koji gura njih iako tvrde da oni imaju bolje uslove i bolje materijale. Naime, Besix tvrdi da bi ukoliko dobiju posao srpske firme bile partneri a ne podizvodjaci i da bi navodno srpski radnici bili zaposleni...
Rok do kraja februara je mozda povezan i sa odabirom izvodjaca za trzni centar. Mozda se i razmatra grupni nastup na projektima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498537#p498537:2or63fbu je napisao(la):
DzonTravolta » 06 Dec 2017 08:54 am[/url]":2or63fbu]Nagađam da se radi o oživljavanju projekta Besix. Bio je on aktuelan pre 10ak godina, samo je prestalo da se priča o njemu.
Nije tek tako pristalo da se priča o Besix Toweru, nego su tad na položajima bili neki pametniji i normalniji ljudi koji su odbili takav predlog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498607#p498607:7cs0wja9 je napisao(la):
CASTELBIANCO » Sre Dec 06, 2017 3:59 pm[/url]":7cs0wja9]Besix kula u Beogradu? Odakle vam ta priča. To je bio neki marketinški trik čini mi se u to vreme Bogdanovića i Hrustanovićeve. Kula od 333m u bloku 26. Od toga naravno niti je bilo pomisli niti planova da se nešto zaista tako i uradi. Realniji mi je onaj klaster od 4 visoke zgrade a la Quatro torres.

Od njih samih...ja sam juce bio na sastanku sa njima u Briselu bas vezano za projekat "Kula Tower" kako ga oni zovu. Ako ih izaberu, oni imaju u planu saradnju sa Energoprojektom, umesto americkih cigli koje se predstavljaju kao standard za takav tip gradnje, oni bi trazili cigle koje se proizvode u Srbiji, kao i sve firme koje treba da saradjuju da budu iz Srbije... Takodje, imaju u planu da grade nesto i u NS.

Ali, prema nezvanicnim informacijama koje su nam rekli posle, izgleda da im posao kvari neki lik iz Pizzarotti-a koji ima direktan pristup nekim ljudima sa vrha, a prednost im je bolja oprema i bolje reference od Pizzaotti-a, izgradnja Burdz Kalife, Lustica zaliva itd.
 
MarcBg":3lll2h8c je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498607#p498607 je napisao(la):
CASTELBIANCO » Sre Dec 06, 2017 3:59 pm[/url]":3lll2h8c]Besix kula u Beogradu? Odakle vam ta priča. To je bio neki marketinški trik čini mi se u to vreme Bogdanovića i Hrustanovićeve. Kula od 333m u bloku 26. Od toga naravno niti je bilo pomisli niti planova da se nešto zaista tako i uradi. Realniji mi je onaj klaster od 4 visoke zgrade a la Quatro torres.

Od njih samih...ja sam juce bio na sastanku sa njima u Briselu bas vezano za projekat "Kula Tower" kako ga oni zovu. Ako ih izaberu, oni imaju u planu saradnju sa Energoprojektom, umesto americkih cigli koje se predstavljaju kao standard za takav tip gradnje, oni bi trazili cigle koje se proizvode u Srbiji, kao i sve firme koje treba da saradjuju da budu iz Srbije... Takodje, imaju u planu da grade nesto i u NS.

Ali, prema nezvanicnim informacijama koje su nam rekli posle, izgleda da im posao kvari neki lik iz Pizzarotti-a koji ima direktan pristup nekim ljudima sa vrha, a prednost im je bolja oprema i bolje reference od Pizzaotti-a, izgradnja Burdz Kalife, Lustica zaliva itd.
Nismo se razumeli. Ti pricas o Kuli Beograd na kojoj postoji mogucnost da Besix bude izvodjac, sto je realno jer Besix jeste kvalifikovana svetska kompanija za objekte vise od 100m, a ja pricam da se nece desiti ni u ludilu imaginarna Besix kula u bloku 26 od 333m.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498701#p498701:3qj88yht je napisao(la):
MarcBg » Sre Dec 06, 2017 10:17 pm[/url]":3qj88yht] Takodje, imaju u planu da grade nesto i u NS.

Imaš li neku informaciju šta planiranu u NS? Nešto okvirno? :)
 
Vrh