Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Dok se u tom periodu taj izvodjac odabere pa dok se sa njim ispregovara eto marta-aprila i pocetka proleca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493231#p493231:1gcbzzhp je napisao(la):
darkob » Pet Nov 17, 2017 11:39 am[/url]":1gcbzzhp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493038#p493038:1gcbzzhp je napisao(la):
Mr.Awesome » Čet Nov 16, 2017 8:13 pm[/url]" kula je započeta i izgradiće se, tu nema sumnje.

ima baš mnogo sumnje...neiziđoše iz rupe, a zima se bliži...i što je još važnije i izbori se bliže a ništa se ne dešava. to je vrlo indikativno imajući u vidu intenziviranje gradnje na šoping molu.

po mom utisku - neće to skoro...

Ne zavise im izbori od kule ili šoping mola. Ima mnogo drugih bitnijih objekata u Beogradu sa kojima bi poentirali na izborima. A inače će biti izbora na svim nivoima samo u slučaju promene ustava jer u tom slučaju ih zakon na to obavezuje. U tom slučaju bi izboru bili nešto kasnije do 90 dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493157#p493157:5u0v7r8n je napisao(la):
zecal » Pet Nov 17, 2017 7:54 am[/url]":5u0v7r8n]Evo slike stare makete na kojoj je još bio taj most. Ono što je interesantno je da imamo 2 nova bulevara koji završavaju kod kule. Ovaj "zeleni" bulevar na kraju verovatno ulazi u podzemnu garažu ispod kule.
Ali ovaj levi "crveni" bulevar završava u neposrednoj blizini tog potencijalnog mosta.
Dali je možda plan da se taj bulevar eventualno nastavi na most i bude korišten za redovni saobraćaj?

p_bnv_m_kula2bul.jpg


Taj most verovatno nije plaćen od strane investitora kule, pa ga on ni ne stavlja na svoje planove.

Verovatno bi grad bio taj koji bi eventualno pravio most. Stranom investitoru ne možemo mnogo da sugerišemo, ali gradskoj upravi valjda možemo.

Šta vi mislite, pored pešaka i biciklista, dali bi trebalo dozvoliti i sledeće na tom mostu
1. hitna pomoć i vatrogasci
2. elektricni autobus namenjen isključivo za prevoz sa jedne strane mosta na drugu stranu
3. motori
4. automobili u špicu

Ja bi možda bio za opcije 1 i 2.
U ovisnosti o tome koja se opcija odabere, trebalo bi unapred pripremiti prostor severno od kule.

Cini mi se da kad su gradili Tajpej 101 na Tajvanu smatrali su losom srecom da ulica ide direktno pod pravim uglom na Zgradu pa su postavili fontanu kako bi tu neku losu energiju i srecu otklonili :D (bila emisija pre par godina na diskaveriju ) a ovde kod nas idu dve ulice ka zgradi :D dakle fontane neke pod obavezno :D
 
Zar nema smisla da the dve ulice budu povezane međusobno umesto da se tu prosto završavaju?
 
Ono sto najvise nema smisla je da se dovezes do kule tj. platoa i odma polukruzno vratis nazad u suprotnom smeru. Kao da si na nekom kruznom reliju, to mi nije jasno. Kula sa tim platoom je izdvojena kao poseban projekat za sebe u okviru BNV kako drugacije to objasniti. To su sigurno uradili da bi koliko toliko podmirili zahteve za javnim povrsinama. Gde ce biti parking za stanare kule, ako bude ispod zemlje kako ce se kolima doci do njega? Nemoguce je izgraditi toliki podzemni parking da podmiri sve stanare i goste hotela, ljudi ce se parkirati duz ulica a onda ce zasmetati stanarima okolnih zgrada. Moraju praviti i nadzemne garaze nema drugog resenja.
 
Nastavak reportaže iz Beča sa teme o fasadama: nešto slično onome što se planira u BnV je u austrijskoj prestonici sagrađeno pre nepunih 20 godina.
Čuvena kula "Milenijum" sa hotelom i poslovnim (ne znam za stambene) celinama se uzdiže iz aneksa šoping mola:
Pogledajte prilog 1

Nije baš idealna slika (zbog objektiva i ugla), ali se vidi kako se kuli može pristupiti iz liftova u foajeu mola. Tu zaista ima dosta turista sa koferima koji jurcaju kroz hodnik:


Sve u svemu, meni je ostavilo dobar utisak.
 
Ovom delu Evrope definitivno nedostaje ovakva zgrada, po ugledu na svetske metropole.
 
Ovom delu Evrope nedostaje mnogo više od ovog solitera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493519#p493519:umlj2ra5 je napisao(la):
ink » 18 Nov 2017 08:04 am[/url]":umlj2ra5]Zar nema smisla da the dve ulice budu povezane međusobno umesto da se tu prosto završavaju?
To bi imalo smisla povezati po mom je urbanisticki gledano corsokak je uvek lose resenje
 
Оуч !
Сент Риџиз, еј пинак'л оф луксчри !
Па, то је за мене.
Да имам ђе жив'т, више !
Deluxe-Bathroom.jpg


St-Regis-Suite-LivingRoom.jpg


St-Regis-Suite-Bedroom.jpg


St-Regis-Suite-DiningRoom.jpg
 
Bukira":2mm9hq0l je napisao(la):
Ovom delu Evrope nedostaje mnogo više od ovog solitera.
Slažem se ali ovde se priča o građevini. U svakom slučaju, dok god ima interesovanja kupaca / zakupaca, neka grade. Ja sam jedino skeptičan po pitanju kvaliteta realizacije celog projekta.
 
to je ili random starija slika koju su radili za neki stariji projekat (80% i to deluje kao da je ovo projekat iz neke istochnoevropske prestonice) ili je neko dok je radio 3d uzeo prvu sliku koju je nasao na netu za pogled kroz prozer
 
St Regis je na svom sajtu već najavio otvaranje hotela u BG za septembar 2019.
 
Pitanje je od kada stoji ta informacija.
Ili je na autopilotu. Nema sile da iždžiklja zgrada za manje dve godine, kad oni još nisu izabrali izvođača radova.
 
Kontam da je firma koja vredi 13.5 milijardi ipak ozbiljnija od ovih naših šarlatana.

Mada me ne bi čudilo da u ugovoru stoji taj datum a da im se posle plaćaju penali par miliona mesečno :)
 
Firma jeste odgovorna, ali izgradnja zavisi od naših šarlatana. :mrgreen:
Ne znam koje im je sredstvo garancije.
 
Sredstvo garancije je drzava Srbija i to je ozbiljna garancija ( ne zezam se )
zato su ovi i pristali.
 
Cinici bi rekli da je sam izraz: "Država Srbija" oksimoron.
Dok ne čujem da je izgradnja počela, ne verujem ničemu.
 
Vrh