Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

izvor: koozarch.com
bb9f81bc34e6d69f866e6c7601c61152.jpg


Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491698#p491698:1m68s1r4 je napisao(la):
Nebojsa » 12 Nov 2017 05:44 pm[/url]":1m68s1r4]Pa sam si dao odgovor ne moram ja da ti kazem, meni i tebi nije namenjena sigurno. Sta mislis koliko se u ovoj zemlji drzavnih i podzemnih kriminalaca godisnje obogati pa predje u legalni biznis i pranje love? Pa tu onda dolaze burazeri, kumovi itd svi zeljni da ulete. Dosta kvadrata ce uzeti i nasi ljudi u inostranstvu pa i verovatno stranci, domaci bankari i menadzeri, zatim estradni tezgaroski polusvet i tu se spisak odprilike zavrsava.

Odredjeni deo ovog projekta sigurno ima kupce, prva faza sigurno ali sve ostalo ce se oduziti i vise od 3 decenije tu nema nikakve sumnje. Tu lezi pitanje o ekonomskoj isplativosti ovog projekta.
To tržište je jako usko, a fondovi domaćih krimosa više nisu puni kao nekad. Prevelika je ponuda luksuznih kvadrata posvuda, eno ceo Vračar, pa na NBG razni blokovi i lamele sa cenama stanova kao u centru Londona.
 
Znam, ponuda je sve veca a to samo govori da je i traznja prati u stopu jer da nije tako ko bi bio blesav da toliko zida i baca pare i sredstva. Cene su takve kakve jesu iz vise razloga a jedan je siguran - dokle god je neko spreman da plati dotle ce cene biti stabilne i na istom nivou a trenutno su i na istorijskom minimumu. U druge razloge ne ulazim jer ne znam ali znam da je sistem u ovoj drzavi poremetio sve zivo ne samo cene stanova ..
 
Poimanje luksuza u srb i bg je jako cudna stvar
 
Jel ja to pročitah u komentarima gore da su cene na istorijskom minimumu, i da Vračar i NBG imaju cene kao centar Londona?

Hajmo realno, cene nisu na minimumu i pitanje je da li će ikad vratiti na taj minimum - što zbog činjenice da nam standard ne može biti niži od sadašnjeg što zbog toga što će evro devalvirati srednjeročno gledano.

Porediti cene u BG sa centrom Londona je komično. Za stan u BG možeš dobiti samo lease na nekoliko godina u Londonu (ekvivalentnog stana). Pazite sa poređenjem cena sa Britanijom, tamo se često ističu cene za lease.

I da, ponuda baš luksuznih kvadrata je trenutno u Beogradu mizerna.
 
Мизерна по западним стандардима ал манимо се спољашњег гледања, кад су сви сиротиља и јефтино је скупо
 
U nekim ranijim planovima je kod kule trebao da bude pešačko-biciklistički most.
Mislim da je to odlična ideja, pogotovo kad se jednog dana bude izgradila i druga obala Save.
Zašto se to ne pojavljuje na ni jednom novom planu?

p_bnv_m2.jpg


Znam da taj most nije u planovima investitora, ali bi trebao da bude u planu gradske uprave.
Neće ga praviti u sledećih par godina, ali mogli bi da naprave neke pripremne radove za budućnost.
Imaju plan za ovaj trg pored kule. Mogli bi malo da razmisle o nekom rešenju za pristup tom budućem mostu.

p_bnv_m1.jpg
 
Gradska uprava je ovde na usluzi investitoru i radi sve po njegovoj volji. Inace taj most bi bio odlicna stvar.
 
Ko zna sta ce se praviti. Planovi su tajni. Samo su renderi javni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492618#p492618:3v0n73a1 je napisao(la):
tohuwabohu » Sre Nov 15, 2017 7:25 pm[/url]":3v0n73a1]Pogled sa ove kule će biti najlepši u Beogradu, jer se jedino sa nje kula neće videti!

Nope, jer i dalje mislim da ce kula postojati samo kao maketa ili "render" :shock: :shock: :shock:
 
Neznam što ljudi imaju protiv ove kule. Ove sve druge zgrade okolo su standardne kocke koje se mogu videti bilo gde. Ova kula je bar jedinstven dizajn i zapada za oko. Zašto se neki zlurado nadaju da neće biti ništa od toga.
Jednog dana kad je naprave, ja i vi ćemo dovesti tu neke svoje prijatelje iz drugih zemalja. Što mislite gde će se ti turisti slikati? Sigurno ne pored Viste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492766#p492766:6k4skxdz je napisao(la):
zecal » Čet Nov 16, 2017 8:48 am[/url]":6k4skxdz]Neznam što ljudi imaju protiv ove kule. Ove sve druge zgrade okolo su standardne kocke koje se mogu videti bilo gde. Ova kula je bar jedinstven dizajn i zapada za oko. Zašto se neki zlurado nadaju da neće biti ništa od toga.
Jednog dana kad je naprave, ja i vi ćemo dovesti tu neke svoje prijatelje iz drugih zemalja. Što mislite gde će se ti turisti slikati? Sigurno ne pored Viste.

Daleko da sam protiv, samo sam skeptican da ce je ikad biti!
 
Pa već su uložili velike pare za osnovu zgrade. Što nebi i završili?
Ja verujem da će ti stanovi brzo da se prodaju. I ja bi bio zainteresovan da kupim tu da nisam već kupio neke nekretnine u BG.
Ako ništa drugo, ta kupovina bi bila dobra investicija jer će ta lokacija da drži cenu.
A i izdavanje stana u toj zgradi nebi bilo manje od 50 eura dnevno.
 
Sipovi za kulu i fundiranje su vec kostali nekoliko miliona evra, da li zaista mislite da ce da stanu sa gradnjom posle takvog velikog ulaganja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492544#p492544:1iyp1hud je napisao(la):
RioBL » Sre Nov 15, 2017 6:14 am[/url]":1iyp1hud]Ko zna sta ce se praviti. Planovi su tajni. Samo su renderi javni.
Tačno tako. Mi samo znamo da se nešto pravi, ali ne znamo nikakve detalje. A verovatno svi detaljni planovi već postoje.
Većina naših komentara ovde je zasnovana na polu-vestima i pretpostavkama.

Ja sam siguran da za ovu kulu (u ovoj fazi gradnje) postoje veoma detaljni planovi koji više ne mogu da se menjaju. Mogu eventualno da promene izgled pojedinih stanova, da pomere neki unutarnji zid, raspored vrata, ali je moguće da je i to već sve zacrtano.
Prema tome mi samo možemo da posmatramo kako se gradi i dajemo svoje laičke komentare.
 
Ali možda planovi za ovaj most pored kule nisu još napravljeni.
Tu možemo da fantaziramo i kažemo šta bi mi voleli da vidimo.

Dali taj most treba da bude isključivo pešački i biciklistički?
Ili može da se doda neka posebebna autobuska linija (možda električni autobus) koja bi prevozila ljude sa jedne na drugu obalu.
Dovesti tu neki tramvaj, mislim da nebi bilo prihvatljivo.
Možda dozvoliti hitnoj pomoć i vatrogascima da mogu preći preko mosta. To može spasiti neke živote sa obe strane reke.
U svakom slučaju ja mislim da automobili nebi trebali biti dozvoljeni na tom mostu. Za njih imamo Gazelu i onaj novi most koji će zameniti postojeći.
 
Biciklističko-pešački most je davno ispao sa rendera.
Verovatno se visinska razlika nije mogla uklopiti u teren, pa je izgledalo nezgrapno.
 
tu je most morao da bude.tacka!

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Kula je projektovana, prostorno planiranje, projekcija zgrade i platoa, dizajn i ostalo je trajalo oko godinu dana. To košta mnogo da se uradi, kula je započeta i izgradiće se, tu nema sumnje. Nama je novac isplaćen od strane investitora i taj deo posla je gotov.
Ovde se čeka samo da se odobri sve potrebno izvođaču radova i može da se počne. Sve je to normalna procedura, i od naših službi zavisi koliko brzo će se dobiti svi papiri. Tako da, opušteno. :kafa:
 
Evo slike stare makete na kojoj je još bio taj most. Ono što je interesantno je da imamo 2 nova bulevara koji završavaju kod kule. Ovaj "zeleni" bulevar na kraju verovatno ulazi u podzemnu garažu ispod kule.
Ali ovaj levi "crveni" bulevar završava u neposrednoj blizini tog potencijalnog mosta.
Dali je možda plan da se taj bulevar eventualno nastavi na most i bude korišten za redovni saobraćaj?

p_bnv_m_kula2bul.jpg


Taj most verovatno nije plaćen od strane investitora kule, pa ga on ni ne stavlja na svoje planove.

Verovatno bi grad bio taj koji bi eventualno pravio most. Stranom investitoru ne možemo mnogo da sugerišemo, ali gradskoj upravi valjda možemo.

Šta vi mislite, pored pešaka i biciklista, dali bi trebalo dozvoliti i sledeće na tom mostu
1. hitna pomoć i vatrogasci
2. elektricni autobus namenjen isključivo za prevoz sa jedne strane mosta na drugu stranu
3. motori
4. automobili u špicu

Ja bi možda bio za opcije 1 i 2.
U ovisnosti o tome koja se opcija odabere, trebalo bi unapred pripremiti prostor severno od kule.
 
Jedan most i to pravi drumski u fulu bi trebalo da se izgradi na tom mestu ako ima pameti i da se ovamo spaja na bul. Z.Djindjica. To bi moralo da se uzme u obzir i prilikom plana za blok 18 na novobeogradskoj strani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493038#p493038:3fnhmiru je napisao(la):
Mr.Awesome » Čet Nov 16, 2017 8:13 pm[/url]" kula je započeta i izgradiće se, tu nema sumnje.

ima baš mnogo sumnje...neiziđoše iz rupe, a zima se bliži...i što je još važnije i izbori se bliže a ništa se ne dešava. to je vrlo indikativno imajući u vidu intenziviranje gradnje na šoping molu.

po mom utisku - neće to skoro...
 
Ponude su predate. Ocekuje se da u narednom perionu bude odabran jedan izvođač sa kim ce se ici u finalne pregovore.
 
Vrh