Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Mogu da ga ograniče, a mislim da je o tome i bilo reči na forumu već. Nije li neko slikao ugovor u kom piše da je zabranjeno izdavanje stana na kraće od X vremena, ili sam sanjao?
 
To je normalno na Zapadu, ne samo u skupim zgradama već svugde, zavisi od skupštine stanara.

Ja živim u ispodprosečnoj zgradi iz 70ih, jako daleko od bilo kog luksuza, ali je pravilo da se ne sme izdavati kratkoročno stan u celoj zgradi. Isto tako ne sme da se drži životinja (ljubimac) koja je veća od neke određene veličine, ne mogu da se setim koje. Ima još raznih pravila vezanih za vidljiv veš na terasi, buku, itd.

Ne žele ljudi da im nepoznati gosti šetaju po zgradi, da prave žurke, itd.

Verovatno se plaća velika kazna ako to uhvate, a ako nastaviš da kršiš pravila verovatno mogu da te nateraju da prodaš stan i da se iseliš. Nisam se raspitivao jer mi ne pada na pamet da kršim pravila.
 
Da samo što su kod nas zakoni potpuno drugačiji, a i vlast koja ih sprovodi, tako da sve to pada u vodu.
 
Razlog zasto je Kula relativno “ok” cena je sto je sve drugo otislo van pameti gore poslednje 2 godine. Tu mislim i na west Kulu koja je bila oko 4k pa otisla na 6k. Kula je od starta bila od 8 do 10k i ostala toliko sto je mnogo bolja kupovina od livade na Vracaru u izgradnji za 5k sto ti nude u kaficu uz kafu i rakiju sa crnom koznom torbicom na stolu.

Ono sto je kljucno kod Kule i ne postoji nista priblizno slicno je St Regis u zgradi. To mu daje posebnu dimenziju, svaki put kad ulazis u zgradu ulazis u vrhunski hotel, ljudi, barovi, restorani. Kad se sve zavrsi i BNV zaokruzi ja iskreno verujem da ce stanovi u Kuli biti od milion pa nagore i to je to. Naravno ako Srbija opet nesto ne zablista lokalno/globalno sto je najveci rizik:)

Miele, plocice koje god da su su budalastina na cifru 75 kvadrata 650k EUR, placas lokaciju, neki nazovi prestiz koji bi trebalo da naplatis kroz rent i vrhunski 5* hotel svaki put kad udjes u zgradu. Da mi se uklapa u zivotni stil familija itd. ne bih izdavao nego bih ziveo da ne trepnem tamo pre nego na bilo kojoj drugoj lokaciji iako sam iz Beograda pa imam i emotivno gledanje na druge delove grada, stranci tek da ne govorim ko naravno nije kuca Dedinje mir i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono sto je kljucno kod Kule i ne postoji nista priblizno slicno je St Regis u zgradi. To mu daje posebnu dimenziju, svaki put kad ulazis u zgradu ulazis u vrhunski hotel, ljudi, barovi, restorani. Kad se sve zavrsi i BNV zaokruzi ja iskreno verujem da ce stanovi u Kuli biti od milion pa nagore i to je to. Naravno ako Srbija opet nesto ne zablista lokalno/globalno sto je najveci rizik:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja ne znam kome je cilj u životu da živi u hotelu?
 
Ja ne znam kome je cilj u životu da živi u hotelu?
hotel je samo na dva nivoa i nikakavih dodirnih tacaka nemaju stanari sa hotelom osim striktnih pravila kojih se moraju pridrzavati. Meni je to super, u savremenom svetu to funkcionise izuzetno dobro. Ovo je prvi projekat u Srbiji ovakvog tipa, dok je u USA to skoro standart. Generalno vise bih voleo da je ispod mog stana luksuzni hotel nego supermarket, restoran, kozmeticki salon....
 
hotel je samo na dva nivoa i nikakavih dodirnih tacaka nemaju stanari sa hotelom osim striktnih pravila kojih se moraju pridrzavati. Meni je to super, u savremenom svetu to funkcionise izuzetno dobro. Ovo je prvi projekat u Srbiji ovakvog tipa, dok je u USA to skoro standart. Generalno vise bih voleo da je ispod mog stana luksuzni hotel nego supermarket, restoran, kozmeticki salon....

Exactly


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema na cemu.

Ima realan usecase za ovakve stanove koji moze da bude primenjiv.
Na primer:
- Iz inostranstva si i cesto dolazis u Srbiju i treba ti negde da odsedas a neces da placas hotele i svaki put drugu lokaciju. Hoces da ti je sve blizu i da se desava "brzo".
Zelis da imas mogucnost da ti hotel odrzava stan, jer nemas vremena (nude tu opciju). A recimo bas zelis da ti je galerija na 1 min odatle. U sutini neko kome je brzina bitnija od novca.
- starije osobe kojima treba usluga hotela u stanu na primer podsecanje za lekove, dorucak, rucak iz hotela redovno i koje ne mogu dugo da hodaju a da ipak mogu da odu do galerije pesaka.

U sustini treba ti da mozes da bacis 9k po m2, u smislu da ti nije bitno :)
Nije za svakoga svakako.

Meni se svidja generalno i mislim da ce dugorocno drzati vrednost. Sve u svemu nekretnina je nekretnina pa gde god da je i kakva god da je ostaje nekretnina :)
 
Mene zanima u kakvim stanovima zive ovi sto sebi daju za pravo da svaki centimetar stana kritikuju. Da vidimo vas pogled iz stana, pokazite vas enterijer i kupatilo...da vidimo ulaz vase zgrade? Trebalo bi da se otvori ovde rubrika ''STANOVI FORUMASA'' pa da vidimo gde vi spavate
 
Vrh