Šta je novo?

Kružni tokovi

Sa,o neka stave 'lezece policajce' i resice se problem, a u ovom slucaju to nece uticati na protocnost saobracaja, jer em postoji vise traja, em kroz kruzni tok i ne treba da se prolazi brzinom vecom nego onom kojom se 'gazi' lezeci...
 
tender.... pih ... dovoljne su i ovih 38 strana da pročitaju
nego može li BB da uzme te pare, pa lepo sledeča žuraja za djabaka :D
 
Baš sam bio nedavno u Mariboru i oni su napravili brdo kružnih tokova, što u bulevarima što u manjim uličicama. Generalno mi se sviđaju rešenja gde prakično trake u kružnom toku još usporavaju sa mini ivičnjacima unutar toka, ovo smanjuje brizine i generalno povećava bezbednost usemravajući učesnike.
evo dva primer sa i bez jedan do drugog (severno je bez)
http://binged.it/1DWsnDF

Iz razgovora sa jednim meštanom sam saznao da sada prvo stavljaju montažne kružne tokove, procene uticaj na saobraćaj i tek onda odlučuju da li da skroz prerade ulicu u kružni tok. Desilo im se i da skidaju neke.
 
Dobih danas još jedan odgovor u vezi kružnog toga kod opštine NBGD.

kruzni-tok-odgovor.jpg
 
mozda hoce reci "nemoj se reklamirati" :)
salim se.
mislim da je inicijativa odlicna. Kruzne tokove bi trebalo uvesti na mnogo vise mjesta nego sto ih ima sada.
 
Ето кад се мало брже уђе у кружни ток, деси се оваква "трагедија" са пивом :vops: Баш штета пива.

FOTO: Pivska "tragedija" u Veterniku

Na kružnom toku u Veterniku oko podneva se dogodila saobraćajna nezgoda koja je najviše pogodila ljubitelje piva.
Naime, kamion koji je prevozio pivo je doživeo nezgodu i iz njega su na kružnom toku ispale desetine gajbi sa stotinama flaša piva.


http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-P ... rniku.html
 
Lav i nije neko pivo mada jeste steta ;)
 
Najlosije projektovan kruzni tok u gradu posto vozila ulaze direktno u pravac prstena odnosno tangiraju krug i nemaju potrebu da zakoce pre nego sto se angazuju. Upravo zbog toga dolazi do velikog broja udesa.
 
Прошле године у јуну месецу сам поставио, на овој истој теми, неколико слика кружног тока који се налази у самом Новом Бежанијском гробљу 1, на главној раскрсници код цркве Светог Апостола Томе.

Једна од слика је и ова која показује како је тад 05. јуна 2014. изгледао:



А ево како годину дана касније, 26. јула 2015., са знањем и укусом уређено са лепим цвећем које се редовно одржава:



Шта сам хтео да кажем овим:
Камо среће да је што више и овако малих кружних токова на саобраћајницама у нашем лепом граду.
 
+ за Гагу, - за баштоване. Рундела је претрпана.
Нешто ми није јасно. :? Као да ту није предвиђен саобраћај већ су ово пешачке стазе, а шта ће кружни ток пешацима??? :(
Ако је предвиђен саобраћај, где су пешачке стазе? Само око рунделе? И ко овде има предност!?! :)
 
Vozila mogu da uđu na ovo groblje (ne znam za ostala) osim kad su sahrane u toku (znači tokom većeg dela dana).

Mislim da ima znak da pogrebna povorka ima prednost.
 
Čika Brana":naanzl91 je napisao(la):
+ за Гагу, - за баштоване. Рундела је претрпана.
Нешто ми није јасно. :? Као да ту није предвиђен саобраћај већ су ово пешачке стазе, а шта ће кружни ток пешацима??? :(
Ако је предвиђен саобраћај, где су пешачке стазе? Само око рунделе? И ко овде има предност!?! :)

Чика Брано, хвала за плусићћћ :sesir:

На овом кружном току предност има као и код осталих кружних токова у граду, возило које је у њему. На свакој од прилазних улица пре кружног тока има обрнути троугао, то знаш шта значи, а испод њега на свакој табли пише "Осим за погребне поворке". Ево и једне од слика које сам снимио 05. јуна 2014. године, где се види знак са том таблом, заокружен :D .


Све "улице" на овом гробљу су доста широке и нема неког великог саобраћаја, зато и нема посебних тротоара за пешаке. Улазак возилима је дозвољен, радним даном и суботом после 15 часова, а недељом цео дан без ограничења. Кад су задушнице исто је забрањен улаз возилима, сем у одређеним случајевима.

Један мали куриозитет за сахране на Новом Бежанијском гробљу 1.
Сад у недељу 26.јуна су први пут, од како постоји ово гробље, биле сахране и недељом. Било их је укупно шест и тад је био забрањен улаз возилима до 13 часова. То знам јер сам тад ишао на гробље до очевог гроба и баш сам питао људе из обезбеђења шта је у питању, па су ми објаснили о чему се ради.
 
Predlog gde bi mogli da stave kružni tok, nezgodna raskrsnica. Jel može neko da me podseti gde da se šalje predlog?

kruzni-tok-aleksinackih-.png
 
Trejsi":3f0jkfk1 je napisao(la):
Predlog gde bi mogli da stave kružni tok, nezgodna raskrsnica. Jel može neko da me podseti gde da se šalje predlog?

kruzni-tok-aleksinackih-.png

Трејси, предлог треба да пошаљеш/упутиш Градском Секретаријату за саобраћај:

Секретаријат за саобраћај
Сектор за безбедност и информисање јавности
Одељење за информисање јавности и информационе технологије
27. марта 43-45
11000 Београд
Тел: +381 11 330-95-99; +381 11 324-70-23
Факс: +381 11 2754-636
е-пошта: info.saobracaj@beograd.gov.rs
 
То је мејл и адреса са које никада нисам добио ни један одговор, чак ни псовку.
 
Hm, jel zna neko nešto na ovu temu. Ima li nekih projekata?!

Bojim se da je na vlasti u BG-u ekipa bez sluha. Novci se troše na razne gluposti: Poslednja koja bode oči je pomeranje stajališta tramvaja i BUS-a kod BElvilla.

Pisao sam Sekretarijatu za Saobraćaj ali džaba. Sadsa me nisi udostojili ni "glupog" odgovora-ćutanjeee.... :(

Pozdrav Beobuildovcima!
 
raskrsnicu milutina milankovića i omladinskih brigada smo već pominjali na forumu - po lošem.

Uglavnom uveče treperi žuto svetlo i nesreće su se događale. prošle godine 14 ove več 9 od koji 5 sa poginulim i povrećeđenim licima. 1 poginulo, 2 teže i 9 lakše.


U prilogu beogradske hronike pominje se kao jedno od rešenja i kružni tok na ovoj raskrsnici. to konkretno pominje Damir Okanović i komiteta za bezbednost saobraća.


Milan Vujanić, profesor saobraćajnog fakulteta, kao lični predlog za ovu raskrsnicu predlaže da se raskrsnica opremi panoima koji će sprečiti preglednost (?!?!?), jer po njegovim rečima "nijedan vozač neće uči u raskrsnicu ako ne zna da li iz suprotnog smera nailazi neko drugi a to kad nema prvenstvo prolaza"
Ako neko zna neku raskrsnicu opreljenu sa "panoima" ne bi bilo loše da podeli sa nama ovde pošto ja ne znam ni jednu.....


Elem, nadam se da je ovo uvod u jedan novi kružni tok na novom beogradu.


[YouTube]https://youtu.be/fb3P6bkeJkU?t=1121[/YouTube].
 
Damir Okanović - čovek budućnosti i realnosti
Milan Vujanić - čovek sa Marsa.

Ja inače već duže vreme propovedam radikalnu izmenu u saobraćaju u smislu drastičnog smanjenja pravila i signalizacije, uvođenje kružnih tokova i nulte tolerancije na kršenje bilo kog (od mojih liberalnih) pravila. U celu tu filozofiju uključeni su kružni tokovi kao civilizacijska tekovina.
 
Vrh