Šta je novo?

Kružni tokovi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435885#p435885:207wl9ko je napisao(la):
zexland » 25 Feb 2017 10:32 pm[/url]":207wl9ko]Malo novina :) kruzni tok Balkanska :gobb:

Pre & posle
file.php

file.php

Evo da stavim i ovde :)
 
Zex, izuzetno stvarno! Možda fali jedna mala muzička fontana u sredini, ali stvarno prelepo! i mislim da bi taj kraj prodisao sa ovakvim rešenjem, što zbog zelenila što zbog manjeg zadržavanja i većeg protoka vozila.
Ovako nešto fali i kod tc ušće, i da se nekako deniveliše sledeća raskrsnica kod brankovog mosta. Jedino što bi bilo zakrčenja, prevelik broj vozila tu prođe u špicu
 
Стварно @Зекс прелепо изгледа. Што каже @Горштак89, музучка фонтана, чини ми се да би овде ного боље легла, него на Славији, мало би се оживео овај део града.
Плусићћћ укњижен.
 
Nista se ne desava po ovom pitanju u BGu, novi tokovi u NSu, KGu, Pazovi, Cacku ali u BGu neee.Ovi nasi "strucnjaci" znaju najjbolje...
Po cetvrti put sam pisao Sekretarijatu za saobracaj u vezi KT u Gandijevoj, nista, nisu me udostojili ni odgovora....Frustrirajuca je moc politike da nam degradira kvalitet zivota.. :evil: :?
 
Treba ih naprziti preko medija za to nepostovanje poreskih obveznika i ne odgovaranje na predstavle gradjana
 
У прошлу среду-03.маја, је поново, по ко зна који пут, био судар на кружном току код општине Нови Београд. Сад је био ланчани судар четири возила, било је и повређених, а једно од возила је било и преврнуто.

Иначе ту вест је објавио Kурир, али тако је објавио да се судар десио на кружном току код Фонтане !!!! Али то је Курир :notok: па им и не треба замерити.

(FOTO) LANČANI NA NOVOM BEOGRADU: Sudar na KRUŽNOM TOKU, ima povređenih!
Na Novom Beogradu je oko 14 sati došlo do lančanog sudara.

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/foto- ... ak-2813297

Pogledajte prilog 1
 
Problem ovog kružnog toka nisu pristupne saobraćajnice, već unutrašnja i središnja traka kružnog toka. Dosta se brzo vozi u kružnom toku, jer je dosta prometan i ljudi uvek traže prostor od 1 i 2 sekunde da uđu u kružni tok, i nakon ulaska nastavljaju da voze dosta brzo u kružnom toku. A do sudara dolazi uglavnom kada ljudi iz unutrašnje trake skreću ka Pariske komune, dok iz središnje pokušavaju da nastave ka Omladinskih brigada i tada dolazi do sudara. Problem ovog kružnog toka su brzina, velika količina saobraćaja, nestrpljivost , ne uključivanje pokazivača pravca i čini mi se konfuzije vozača koji krug (unutrašnji ili središnji) ima prednost.
 
Sve to stoji, ali je jasno da geometrija ovog toka nije najsrećnija, jer se prilaz iz Pariske komune direktno uliva u kružni tok na samo mesto isključenja u Omladinskih brigada. Ali i za to postoji rešenje. Mislim da bi mogli da se na samoj liniji ulaska u kružni tok postave ležeći policajci sa blagim taktilnim upozorenjima na 20 i 10 metara ranije. To bar nije skupo, a dramatično bi smanjilo broj čukanja.
 
Problem ovog kružnog toka je (trenutno) jedino prilaz iz Zemuna jer oni ne konstatuju one koje skreću u Pariske komune.

Onaj ko skreće u Pariske komune ne očekuju da mu iz pravca Zemuna neko oduzme prednost.

Ja uvek očekujem da mi neko iz pravca Zemuna (Starog merkatora) oduzme prednost pa zato vrlo oprezno ulazim u Pariske komune, tj. snimim sva vozila koja dolaze iz tog pravca.

"Zemunci" prave problem i što ne staju na liniji preglednosti, već skoro uvek blokiraju desnu traku za one koji ulaze u Pariske komune i tako prave liniju "nepregldnosti".

 
Jedno od rešenja je da svi pravci gađaju centar kružnog toka (a ne da tangetiraju kružni tok) i(li) da se fizički naprave mini skretanja (trouglasta ostrva) pre samog kružnog toka.

Ovako kako je sada omogućuje se da kružno tok prođe u punoj brzini.

Trenutno bi pomoglo @Goje-ovo rešenje sa ležećim (taktilnim) policajcima.

Evo primer iz Španije (mislim da sam ga već kačio) koji onemogućava ulazak u kružni tok bez kočenja.

 
Tako je Dule. Mislio sam na tu tačku kolizije, ali sam pogrešio u nazivima ulica, mada je i ta sledeća tačka takođe loša (u manjoj meri nego ova).
 
Koliko sudara treba da se desi pa da lezilebovici nesto urade
 
...dok neko "njihov" ne nastrada, nece prstom mrdnuti....nazalost :bash:

Dokaz je upravo ponistavanje nabavke o studiji opravdanosti izgradnje kruznih tokova...i tako vec tri godine... :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450196#p450196:1bzr92mx je napisao(la):
astrodule » 08 May 2017 12:28 pm[/url]":1bzr92mx]Jedno od rešenja je da svi pravci gađaju centar kružnog toka (a ne da tangetiraju kružni tok) i(li) da se fizički naprave mini skretanja (trouglasta ostrva) pre samog kružnog toka.

Ovako kako je sada omogućuje se da kružno tok prođe u punoj brzini.

Trenutno bi pomoglo @Goje-ovo rešenje sa ležećim (taktilnim) policajcima.

Evo primer iz Španije (mislim da sam ga već kačio) koji onemogućava ulazak u kružni tok bez kočenja.


file.php

NE treba izmisljati toplu vodu.Pravila za projektovanje geometrije KT postoje-samo ih treba primeniti.KT kod Opstine je primer kako ne treba i kao takav ima posledice po bezbednost koje ima.
Mozda mozemo nesto da uradimo ako se organizujemo jer ovaj KT privlaci dovoljnu medijsku paznju?
Jel ima neko neku vezu u medijima? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450195#p450195:1o3sfi8w je napisao(la):
astrodule » Пон Мај 08, 2017 1:17 pm[/url]":1o3sfi8w]Problem ovog kružnog toka je (trenutno) jedino prilaz iz Zemuna jer oni ne konstatuju one koje skreću u Pariske komune.

Onaj ko skreće u Pariske komune ne očekuju da mu iz pravca Zemuna neko oduzme prednost.

Ja uvek očekujem da mi neko iz pravca Zemuna (Starog merkatora) oduzme prednost pa zato vrlo oprezno ulazim u Pariske komune, tj. snimim sva vozila koja dolaze iz tog pravca.

"Zemunci" prave problem i što ne staju na liniji preglednosti, već skoro uvek blokiraju desnu traku za one koji ulaze u Pariske komune i tako prave liniju "nepregldnosti".


file.php

Астродуле тачно! Мислим да ова слика супер показује колико овај кружни ток може бити збуњујући за возаче који долазе из Земуна а немају искуство са овим кружним током. Гдје је овдје граница кружног тока? Ова пуна испрекидана бијела линија? Ако је тако испада да они који долазе из Земуна у кружни ток улазе тек када дубоко загазе у раскрсницу са Париске комуне која је по овој слици ван кружног тока. Међутим оно што треба да их наведе на опрез су два обрнута троугла која има кажу ко има предност. Да помере мало кружни ток ка П комуне? Имао би елипсасти облик..
 
Lepo je sve označeno



samo bezobrazluk i bahatost.
 
Dodao bih i ovi što izlaze iz kružnog toka ka Pariskim k. kasno daju migavac ili to nekako iznenada urade.
 
И на овом кружном току ће се г/радити фонтана, можда већ и ове године !. Била би то онда идеална прилика да препројектују овај кружни ток, тј. правац доласка из Земуна.

 
@Дуле, не шалим се за фонтану. Весић је најавио још 03. јуна о.г. о изградњи неколико фонтана на кружним токовима:

Цитирам: „U Beogradu je predviđena gradnja još nekoliko fontana, najavio je gradski menadžer, i to kod Bogoslovije, opštine Novi Beograd i na sličnim kružnim tokovima.“

http://www.blic.rs/vesti/beograd/novi-s ... na/t7vwccc

Што се тиче препројектовања овог кружног тока код општине, то је моја велика жеља и размишљање, које сам рекао наглас. :)
 
Ma nema šanse da rade takve projekte kao što su preprojektovanja kružnih tokova. Mogli su i Slaviju malo da preprojektuju pa se sve svelo na zamenu asfalta i crtanje linija i pešačkih prelaza.

Samo šminkanje već postojećeg, a kola neka se čukaju na ulazu u Pariske komune...
 
Vrh