Šta je novo?

Kružni tokovi

Interesantan tekst i vrlo poučan, sa konkretnim iskustvima i primerima.

Samo bih se osvrnuo na 2 trake: složio bih se, uz uslov da se sva desna skretanja urede posebno, kao odvojena traka (slično kao sada iz pravca Zemuna).

A pre toga, neko je pominjao da bi bila dobra ideja ono 'drljanje asfalta' (ne znam kako se tačno zove), da se uspore budale s te strane.
 
Pošto sam na svom putu do Španije (i po Španiji) imao dosta kontakata sa kružnim tokovima rekao bih da je jedna stvar možda najvažnija.

Čovek kad ulazi u kružni tok mora da bude svestan da mora da uspori i da ne može da ide u pravoj liniji kroz kružni tok. Na manjim kružnim tokovima to je negde urađeno sa fizičkim barijerama koje te usmeravaju da skreneš, ali i time što kad bi produžio pravo zakucao bi se u centralni deo kružnog toka.

https://maps.google.com/maps?q=Koper,+S ... 49,,0,5.15

U gradovima veliki kružni tokovi imaju semafore u sebi. Evo pogledajte u Madridu

https://maps.google.com/maps?q=Gran+V%C ... n&t=h&z=19

i

https://maps.google.com/maps?q=Gran+V%C ... n&t=h&z=19

Takođe su vrlo vidljive i trake koje te usmeravaju u pravu putanju.

Nije poenta kružnog toka da ga prođeš bez smanjivanja brzine prilikom ulaska (što se može uraditi kod opštine NBG u svakom smeru) već da saobraćaj ne stoji dugo.

Mislim da je je za kružni tok kod opštine dovoljno "približiti" ulazne i izlazne trake tako da ciljaju ka centru kružnog toka. Tako bi vozač (ako već ne primeti znakove) video da je ispred njega kružni tok i shvatio da mora da smanji brzinu i skrene udesno.
 
Ovima ne treba kružni tok.
Luđi saobraćaj još nisam video. :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7cLB0VIrS6Q[/youtube]

Pešaci ko bube, cik cak i pređu.
 
Пре неки дан опет судар са превртањем аутомобила у кружном току код општине. Овог пута није на "уобичајеном-најчешћем" (95%) месту где се дешавају судари тј. из правца Земуна код улица Булевар Михајла Пупина и Париске комуне. Овог пута судар се десио на делу кружног тока кад се долази из правца Фонтане, код улица Париске комуне и Омладинских бригада.
Опет не пажња и истеривање предности и наравно не познавање прописа.

Teško povređena žena u nesreći na Novom Beogradu! (FOTO)
U ovoj nezgodi učestvovala su dva putnička vozila, od koji se jedan prevrnuo na krov. Srećom, niko nije poginuo. Pretpostavlja se da je uzrok nezgode neprilagođena brzina i nepoštovanje saobraćajnih propisa



http://www.telegraf.rs/vesti/1203664-te ... gradu-foto
 
Не знам колико помаже у локалном саобраћају и да ли је прикладно место (нисам возио овуда) али три везана кружна тока у малом броју улица које су као слепо црево. Мање више делује као да све излазе само на једну улицу, на два или три места.
Борча са својим особеностима :D
 
Malo mutna slika dusu dalo za mali kruzni tok neimar

dsc01918.jpg
 
Da li neko zna da li je u planu da se radi neki kružni tok na raskrsnici Studentske i Marije Bursać u Zemunu?
Tamo je horor za proći kroz raskrsnicu i kad nije gužva, a tokom špica je prava umetnost :o
 
Па тебе човече нема на форуму ......

Ко зна Гизмо, можда се и сете да ту раде кружни ток, за сад не.

Ова слика ти је позната, зар не, са твог дрона, а они нешто популарни у последње време :p
Означио сам ту раскрсницу због других чланова да знају на коју си мислио.
 
Кружни ток у Ваљеву, сликао сам јуче_01.11.2014., мало на брзину и улете у кадар овај Рено Клио.:
 
Гага":3tylxc6m je napisao(la):
Па тебе човече нема на форуму ......

Ко зна Гизмо, можда се и сете да ту раде кружни ток, за сад не.

Ова слика ти је позната, зар не, са твог дрона, а они нешто популарни у последње време :p
Означио сам ту раскрсницу због других чланова да знају на коју си мислио.


Da, to mesto je stvarno horor, tu bi dobro došao kružni tok.
 
Sudar tramvaja i autobusa kod "Geozavoda": Povređeni vozač i dvoje putnika

M.N. | 12. 11. 2014. - 18:20h izmena vesti 19:31h | Foto: M.Nikolić | Komentara: 0
U sudara tramvaja i autobusa lakše je povređeno troje osoba oko 18 sati na kružnom toku kod "Geozavoda", na uglu Karađorđeve i Hercegovačke ulice.
536077_saobracajka-foto-m-nikolic_f.jpg

Lakše su povređeni vozač tramvaja i dvoje putnika, a do nesreće je došlo kada je autobus JKP "Autotransport Pančevo" udario otpozadi u tramvaj na liniji broj 2.

U MUP-u je za "Blic" potvrđeno da je povređeno dvoje putnika koji su prevezeni u Urgentni centar.

Od siline udarca, tramvaj je ispao iz šina. Pričinjena je veća materijalna šteta kako na tramvaju tako i na tramvajskoj mreži, kažu u dispečerskom centru GSP "Beograd".

- Zbog štete na mreži linija 2 privremo saobraća ka Gospodarskoj mehani gde okreće i vraća se nazad na Pristanište - kažu u ovom centru.

536075_saobracajka2-foto-m-nikolic_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/510581 ... je-putnika
 
da, ova pokazuje mane u smislu uvek prisutne opasnosti zbog tramvaja. Nije baš ni najjasnije ko ima prednost.
 
Ako voziš "obično" vozilo tramvaj uvek ima prednost (naravno, osim ako tramvaj ima trougao/stop, ili policijac drugačije pokaže).

Čak i da nema prednost - jači je, pa u svakom slučaju gubiš.
 
Danas se vraćam kući sa posla, kad ono radovi u Gandijevoj. Liči na promenu geometrije ivične linije što je uvod u rekonstrukciju raskrsnice u raskrsnicu sa kružnim tokom. :kk:

Izvinavam se za loše slike, bio je sumrak. nadam se da ću nekog navatati sutra i potvrditi nagađanje.
Happy as a kid!! : :D


 
relja":1ggj3fbq je napisao(la):
Гага":1ggj3fbq je napisao(la):
Па тебе човече нема на форуму ......

Ко зна Гизмо, можда се и сете да ту раде кружни ток, за сад не.

Ова слика ти је позната, зар не, са твог дрона, а они нешто популарни у последње време :p
Означио сам ту раскрсницу због других чланова да знају на коју си мислио.


Da, to mesto je stvarno horor, tu bi dobro došao kružni tok.


PODRŽAVAM, OVA RASKRSNICA PROSTO VAPI ZA NEKIM REŠENJEM-NAJRACIONALNIJE JE BAŠ U ROUNDABOUT :D
 
PIGLET":5cc292bv je napisao(la):
Danas se vraćam kući sa posla, kad ono radovi u Gandijevoj. Liči na promenu geometrije ivične linije što je uvod u rekonstrukciju raskrsnice u raskrsnicu sa kružnim tokom. :kk:

Izvinavam se za loše slike, bio je sumrak. nadam se da ću nekog navatati sutra i potvrditi nagađanje.
Happy as a kid!! : :D



Jeeeee! :D
 
Prerano smo se poradovali i ponadali :( :( :(

U pitanju je manja rekonstruckija sa ciljem pravljenja uvučene taxi stanice kako ne bi više jahali ivičnjake i parkirali na pešačkoj stazi (kod Cvećare) . Ok bilo je i to potrebno ALI zar nije to bilo logično odraditi u okviru rekonstrukcoje cele raskrsnice kao što je odrađeno u Nehruovoj?!

Ovako će se novoizgrađena ivična linija ponovo rušiti kad na red dođe cela raskrsnica :?
U najmanju ruku-nedomaćinski.

Ostaje i moralno pitanje : trošenja novca poreskih obveznika da bi se olakšalo jednoj interesnoj grupi (taxistima) koja je na divlje uzurprala trotoar i bic stazu i formirala divlju taxi stanicu, dok se potrebe svih stanovnika (i motorizovanih i nemotorizovanih) zanemaruju i odlaže se toliko željena i očekivana rekonstrukcija ove nebezb edne raskrsnice. :grand:
 
E svašta.
Pa u Nehruovoj su uklopili taksi stanicu u raskrsnicu sa kružnim tokom, saobraćaj teče neometano, i taksisti imaju veliki parking.
I ovde može da se primeni identično rešenje: Gandijeva, u smeru od Save ka Jurija Gagarina, na ovoj maloj raskrsnici ima tri trake - od kojih je jedna za levo skretanje u TC Piramida. Izgradnjom kružnog toka gubi smisao te trake, ostaje širina ulice za tri, za saobraćaj su dovoljne dve (ostatak ulice u ovom delu je takođe 2+2), tako da se dobija jedna traka za taksiste, to jest isto kao u Nehruovoj. Taksisti bi se pomerili sa semafora.

Umesto trajnog rešenja, opet imamo budževinu i prilagođavanje divljaštvu (i tu ne mislim na taksiste, već na opštu neuređenost).
 
Ajd da podelim sa vama svoji "borbu" za rekonstrukciju i izgradnju KT u Gandijevoj. Možda među vama koji čitate im uticajnijih od mene, pa mogu jednim pozivom da prelome stvar.

Pisao sam Sekretarijatu za Saobraćaj, pismo je dole, odgovorili su mi, što je pohvalno.
Odgovor smatram površnim i "političkim" jer koliko god se trudio, ne mogu da identifikujem površine i objekte koji opstruiraju izgradnju. Ajde pomozite mi u "sagledavanju", možda sam ja nedoviljno upućen.
Moje pismo i odgovor Sekretarijata u prilogu.

Poštovani,

Juče su počeli radovi na sužavanju voznih i manipulativnih traka u Gandijvoj ulici (kod Kineza)-Novi Beograd sa ciljem pravljenja mesta za uvučenu taxi stanicu-što je u redu.

Radove Izvodi Beograd-put.

Obzirom da imam saznanje da je predmetna površinska raskrsnica preprojektovana na raskrsnicu sa kružnim tokom (projakat uradio Beograd-puT) i da u okviru ove rekonstrukcije će biti neophodno izmeštanje ivične linije postavlja se pitanje racionalnosti tekućih radova obzirom da će sada novopostavljena ivica morati da se ruši da bi se ponovo pravi u okviru rekonstrukcije cele raskrnice.

Molim vas da sagledate problem i da u duhu dobrog domaćina koji racionalno troši ograničena finansijska sredstva ako je moguće da se odmah uradi ivična linija prema projektu raskrsnice sa kružnim tokom.

Srdačan pozdrav


Поштовани,

У оквиру радова који се изводе сагледана је и могућнос изградње кружног тока. Предметни пројакат је радио ЈКП “Београд пут”- Сектор за пројектовање и студије, који је разматрао могућност изградње кружног тока.
С обзиром на то да у зони раскрснице има још увек недефинисаних површина и изграђених објеката, још се не разматра могућност изградње кружног тока.

Срдачан поздрав


gandijeva-jur-gagarina.jpg
 
Piglet malo sam editovao posto su ti se izmesali kodovi pa ga ako treba preradi kako mislis da je bolji prikaz
 
"...još uvek nedefinisane površine i izgrađeni objekti..."
Bulšit. Ali forma odgovora je zadovoljena.
 
Vrh