Šta je novo?

Koridor 10

Zašto je čeona rampa za naplatu putarine postavljena pre Dimitrovgrada, a ne posle, ako gledamo iz pravca Niša?
Ovim sistemom će građani Dimitrovgrada plaćati putarinu isto kao i da idu do granica sa Bugarskom ili se 9 km od naplatne rampe do granice neće naplaćivati nikome?
 
Zato sto je uglavnom prvi izlaz sa autoputa "free of charge".
Tako da ako ne zelis da placas putarinu mozes da izadjes na prvom izlazu sa autoputa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Earthmoving":1vjdcnm0 je napisao(la):
Super su snimci :)
Vezano za obrađivanje kosina o kome sam gore pričao, i na ovom snimku Ćiflik-Staničenje možemo videti kako su brda kaskadnije obrađena i udaljenija od puta čime je put zaštićeniji od klizišta i odrona u odnosu na deonicu Prosek-Bancarevo gde su kosine ostavljene tik pored puta i pod većim uglom.

Pogledajte prilog 1
Na prvu se vidi da su brda od različitih materijala, tako da ne mora značiti da je ovo drugo loše izvedeno.
Mada opet meni bi bilo prijatnije voziti onim prvim deonicama

Malo šta mogu projektanti (prometnica i geotehnike) napraviti ako nemaju kvalitetnu podlogu od geoistražnih radova. U praksi te radove i ispitivanja investitor voli svesti na šta je manju mjeru, iako se to kasnije vrati sa skupim sanacijama i popravcima. Naravno moguće je i da projektant zaje*******e stvar pored svih podloga i sl.
 
Obilaznica Dimitrovgrada - od njenog završetka u "polu-profilu" zavisi puštanje prethodne deonice:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gNxOocGAkHY[/youtube]
 
Koji ste vi carevi iz RT Caribrod, uvek uzivam u vasim snimcima. Svaka vam cast!!!!!
Sada ce konacno i nasa ministarka moci da se informise dokle se stiglo... trebalo bi snimiti i Bancarevo - Crvena reka, ali znam da je nezgodno proci kolima tu da bi se pratio dron i snimalo.
 
Pridružujem se pohvalama na račun RT Caribroda :kk:
Sem utiska da su radovi dobro odmakli i da je ostala još samo ona kosina u brdu pred granicu, pažnju mi je privuklo i lepo pošumljeno brdo četinarima koje u pozitivnm smislu odskače od okolnih goleti, pa možda ne bi bila loša ideja da se veći deo tog kraja pošumi četinarima.
 
To je dobro, ne samo vizuelno vec i zbog potencijalnih klizista.
 
U poslednje vreme vecina vesti sa gradilsita je za istocni deo Koridora 10, jel moze malo svezijih informacija kako napreduju radovi ka Makedoniji, tj Grckoj?

Nekoliko puta ove godine su zvanicnici obecavali da ce se sledece godine do Grckog mora kroz Srbiju ici kompletnom deonicom autoputem, ali kada smo se vracali sredinom septembra sa Halkidikija ( iako je bilo solidno radnika) ne deluje bash realno da ce biti gotovi oni veliki radovi kroz Grdelicku klisuru...
 
I nije realno. Ostale su bas najteze deonice da se zavrse a neke delove nisu ni pipnuli.
 
TO je jedino moguce u slucaju da ih posluzi zima, ako ih ne posluzi ne postoji sansa da stignu u predvidjenom roku. Prosao sam tuda pre 10 dana i mnogi delovi nisu pipnuti. Vrlo malo radnika na terenu. Pogotovo kod Bujanovca.
 
Galeks":hxw8q1o3 je napisao(la):
TO je jedino moguce u slucaju da ih posluzi zima, ako ih ne posluzi ne postoji sansa da stignu u predvidjenom roku. Prosao sam tuda pre 10 dana i mnogi delovi nisu pipnuti. Vrlo malo radnika na terenu. Pogotovo kod Bujanovca.
To je zato sto je trasa malim delom vijiva sa postojece magistrale.
Dnevno kroz Han prodje desetine a ako ne i stotine kamiona koji prevoze materijal i zemlju za autoput.
Grdelicka se poprilicno radi.
Tunel Predejane je vec probijen,tacnije jedna cev.
A mostovi i nadvoznjaci su poprilicno gotovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvarno zelim da ti budes u pravu. Da ne zelim, ne bih aktivno pratio temu, ali praksa je do sada pokazala da su skloni velikim kasnjenjima cak i kada rade udarnicki.
 
Galeks":2gjnu8fh je napisao(la):
Stvarno zelim da ti budes u pravu. Da ne zelim, ne bih aktivno pratio temu, ali praksa je do sada pokazala da su skloni velikim kasnjenjima cak i kada rade udarnicki.
Okej,svako ima svoje misljenje i to je to.
Ali mislim da deonica Srpska kuca-Levosoje nece biti pustena u saobracaj krajem ove godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Srpska kuća - Levosoje, verujem, bice bar pre sledece turističke sezone. Šta mislite, kakvi su realni izgledi da se deonica kroz Grdeličku klisuru pusti u saobraćaj do tada ?
 
Nece biti gotovo kroz Grdelicu do tad sigurno, mozda neka traka par kilometara mada tesko.
A Srpska Kuca - Levosoje ima sansi. Bugari su napravili sad zapadnu obilaznicu za manje od godinu dana (6km), a severnu od 17 km za isto god dana, tako da je to moguce, a teren je slican.
Makedonci su za 4 godine odradili 95% na Demir Kapija - Smokvica, i vidi se to i na google mapsu. Svuda je betonirano vec. Do kraja godine rade kompletno asfaltiranje, a do maja elektrifikaciju tunela i mostova i pustaju, tako da ce vam put do Grcke biti laksi u tom delu, a to je isto kao i grdelicka klisura.
Ako se zavrsi i srpska kuca - levosoje, mislim da i nije toliko bitna ta grdelicka, taman dodje dobro malo za razonodu da se ne uspavamo po auto putu :)
 
Pa da ti kazem...Da. Posto na putu ka letovalistu, vec tradicionalno, prvu pauzu za kafu pravim baš tu, pa mi i ne pada teško. Ta deonica kroz MK, koja je sada magistrala, a trenutno u procesu autoputizacije, je baš rizična, posebno nocu. Vraćajuci se sa mora, dva puta sam pustio ,,genijalce,, da me preteknu, ne bi li ih udarilo vozilo iz kontra smera.

I ja sam vozač koji voli da vozi brzo i tako vozi, ali ne postoji taj koji je siguran u preticanju krivini, posto prosto ne vidi da li iz kontra smera ide ili ne ide vozilo.

Tako da je za autoputizaciju te deonice bezbednost MNOGO veci razlog, nego veliki kapacitet vozila koja prolaze. Za Grdeličku klisuru isto. U Srbiji ima mnogo takvih deonica koje bi iz istog razloga trebalo autoputizovati ili bar motoputizovati. Bezbednost je na prvom mestu. Jednostavno, na dugom putovanju nekad popusti koncentracija i najvecim profesionalcima, a vise losih stvari se poklopi i eto problema. A vece su sanse da se te lose stvari poklope na magistrali, nego na autoputu. Ako se slazete?
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IgPgiUTkG5U[/youtube]
 
Sta rade ovi majstori sa gletelicama !? :bash:
Koji ce im djavo finisher za beton kada ga " zacine " ljudskom rukom???? :shock:
 
Vrh