Šta je novo?

Koridor 10

Gledam mape po svim zemalja oko nas , a da ne pricam za evropu. Na sve strane autoputevi. Samo kod nas se 26 km po ravnom terenu (vlad. han - vranje) pravi 4 godine. Albanci, zavrsili po najgorim planinama za 3 godine, i ovi s kosova od pristine do granice za 3 godine. Mi cemo znaci da pravimo od 2012 do 2018 (daj boze da bude i tad).
Skoro sam bio od Nisa do Budimpeste, fantastican put, 600 km bez zamora ikakvog. U povratku malo rupcage do NS ali boze moj...Inace (off topic) Madjari otvaraju svaki auto, traze izbeglice, i cekaju kao besni psi na ogradi, vide li jednog, odmah zatvaraju...
Kad idem od Nisa do Soluna, samo brojim one stubice za radove na putu, cini mi se da 3 sata traje(zapravio 2 i 15) Pre nego sto su bilo sta poceli da rade, trebalo je 1 i 45 do granice.
Onda Makedonija...jad i beda, pogotovu u povratku. I tu 2 sata po rupama i lezecim policajcima, a jos ako je mrak, samo molim boga da ne naletim na neki krater. A jos i kisa kad padne, pa kad lepo udje u one kolotraze...pa to je milina za voznju. Kad dodjete kuci, lepo platite 300e da vam poprave zadnji trap i to je to.
 
Da li ja gresim ili su Albanci iskopali tunel od 5.8 km za tri godine, a mi gradimo Grabovnica- Grdelica (5.6 km) 4 godine, od 2012 do 2016 ?
 
Албански пројекат је исфорсиран од стране Америке.
 
Možda i jesu, ali upitan je kvalitet. Kad smo već kod Albanije, oni ulažu samo u putnu infrastrukturu. U isto vreme vozom se od Drača do Elbasana, što odgovara deonici Beograd-Novi Sad putuje 2h 45m po redu vožnje, a Drač-Skadar (udaljenost kao Beograd-Jagodina) puna četiri sata. U stvarnosti se verovatno putuje i duže a vagoni su stariji od naših. Albanija takođe nema ni svoju aviokompaniju. Nije da pravdam našu marvu jer se treba porediti sa boljima od sebe, ali kad već hoćete o dostignućima Albanije onda hajde da budemo objektivni i sagledamo širu sliku.
 
Коначно да се бугарима каже довиђења. Наставили посао банкротиране Алпине и за годину и нешто дана нису практично ништа урадили !!!!!!!

Kоридори раскидаjу уговор са Tреjс групом на Kоридору 10
16 Oktobar 2015 17:39
Kоридори Србиjе ће раскинути уговор са бугарском Tреjс групом због споре изградње обилазнице око Димитровграда на источном краку Kоридора 10, речено jе данас Танјугу у том предузећу.

Директор Kоридора Србиjе Дмитар Ђуровић jе изjавио да jе Tреjс група обавила свега 13 одсто посла истичући да су Kоридори имали коректан однос пре тоj компаниjи, коjа jе више пута упозоравана да мора да покрене радове.

http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=208278
 
znači nije uspelo gašenje Koridora? TJ njihovo spajanje ili kako već.
 
Jel se zna nesto za naplatne rampe BG-Subotica? Da li ih pustaju u rad od 02.11.?

Sent from my LG G2
 
Наплата путарине по километру од 1. новембра?
Ценовник још није усвојен па се не зна колико ће бити мањи трошкови возачима који путују ка северу Србије

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac ... ra.sr.html

Слике са сајта "Путеви Србије":

 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n7hetvTdGR8[/youtube]
 
Novoizgrađeni autoput Koridora 10 od Donjeg Neradovca kod Vranja, do Poloma blizu Vladičinog Hana, biće zvanično otvoren za saobraćaj krajem sledeće nedelje, saznaje OK Radio u „Koridorima Srbije“.
http://www.okradio.rs/vesti/lokalne/vuc ... 52330.html (ceo tekst)

"Evo malo fotografija sa deonice LOT 6 Tunel Manajle - Vladicin Han.
Vijadukt Dzemin Do, ili bar gradiliste gde bi trebalo da bude za par godina:
Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
RoadEngineer sa SSC
 
:kk: Fino, fino...

Koliko je dugacka ta nova deonica koja se pusta u saobracaj?
 
Samo nek se mrda sa mrtve tacke, pa makar i u ovako malim koracima.
Uostalom 25km autoputa je 15 minuta opustene lagane voznje.
Ta ista razdaljina magistralnim putem se prelazi znacajni sporije, a neretko je i samo rastojanje duze.
 
A kako napreduje onaj deo koji se radi tamo gde se sada kod Leskovca zavrsava auto-put, pa do ovog parceta, koje bi trebalo da se pusti. Ih...to kada bi spojili, pa da im cestitas. A ono malo parce koje bi ostalo, valjda bi i njega zavrsili uskoro, kada su i sve ostalo.
 
Ipak je ovo velika vest, možda i najznačajnija na koridoru 10 u poslednjih 5 godina. Nova trasa, pun profil, 26km!

Ipak treba napomenuti da je deonica davno projektovana i ugovorena i da je prvobitni rok za završetak bio sredinom 2014.

Takođe treba napomenuti i trljati svima na nos, da je su ovo pravi izgrađeni kilometri autoputa, i da smo mi nažalost u poslednje 3 godine izgradili 26km punog profila i isto toliko poluprofila - prilično bedno (naročito imajući u vidu da je 2012. bilo započeto preko 200km autoputnih kilometara)
 
Dabome, sutra je najavljeno da će ON dramatično otvoriti, uz prigodne reči da rade marljivo i 120 kilometara godišnje i najviše još od 1389.
 
Kako napreduju radovi na deonici Srpska kuća - Levosoje i Mala Kopašnica - Manajle?

Inače svaki izgrađeni kilometar autoputa je dobrodošao.
 
jel ima negde mapa, sta je izgradjeno a sta je josh ostalo da se gradi. Ne idem cesto tim putem, malo mi konfuzno dokle se to stiglo samo nesto otvaraju a josh nije gotovo
 
Ovo lepo izgleda. I sto kaze kolega, svaki km auto-puta je dobrodosao.
 
Vrh