Šta je novo?

Kolor šeme vozila GSP-a

Steva":o2g44px2 je napisao(la):
Evo još dve varijante, obe varijante imaju moje viđenje toga kako trebaju izgledati reklame na vozilima GSP, u ovom slučaju tramvaja

Varijanta Njile + Direktor + Reklame
http://i53.tinypic.com/2qwfl6u.jpg
sjajno, ova mi se najvise dopada, ne zbog reklame :) , vec zbog pruske kombinacije boja, crno-crveno-belo, veoma elegantno. Plava je bila suvisna, ne mora bas sve pa cak i tramvaji da lici na drzavnu zastavu. Uz to ova kombinacija je prihvatljiva za sve beogradske navijace :), cis ekumenizam.
 
Nema šta da farbate evo vam ga tramvaj u sličnim bojama kao CAF :) i ovako bi mogli sve da ofarbaju :)
32zl84k.jpg
 
Stevo hvala na varijacijama jedino tockove treba prekiti poklopcem da se nevide izgledao bi jos elegantnije :kafa:
 
original je najbolji. svakodnevno viđam jedan u original boji u depou. nadam se da ga neće ofarbati.
 
Оригинал је као луткица! :)
Та црвена шема на возилима је била најбоља. Да је до мене, аутобуси би били зелени, а трамваји и троле црвени. :)
 
Uzegli Zejtin":1mnc1tyr je napisao(la):
Оригинал је као луткица! :)
Та црвена шема на возилима је била најбоља. Да је до мене, аутобуси би били зелени, а трамваји и троле црвени. :)
Kao nekad,slazem se!
 
Наравно. +1 за паметан предлог. Евентуално може нека модернија шара од пола-пола (ја сам дао пар предлога), али то фарбање би требало да се врати.
 
ovi trava zeleni su mi najbolji. ali mislim da bi zbog bezbednosti putnika, posebno u situacijama kada na periferiji izlaze na slabo osvetljenim i oznacenim stanicama (kada treba da predju na drugu stranu ulice, najcesce krecuci se iza zaustavljenog autobusa) trebalo da ostanu u ovoj drecavo zhutoj, i da ta boja bude obavezna za sve prevoznike.
 
Dakle, sada nam i privatnici kupuju autobuse, pa će bar malo popraviti sliku šarenila:

Ćurdić - beli autobusi (nekada Belo-plavi)
Beobus - beli
Veolija - beli (nekada pavi)
Dumeco - žuti (slično kao GSP)
Tamnava - žuti

Jedino Banbus kvari poredak kupujući one šarene Ikarbuse :D
 
Banbus koristi kolor semu identicnu Özel Halk Otobüsleri Istanbul :notok:
 
Ne razumem..zašto se potencira zelena,izgleda turobno,depresivno i ne odgovara za bezbednost..noću,žuto /plava je sasvim ok ili crveno /plava ili bela,plava boja mi je sasvim ok za BGVozove ili da ih ofarbaju crveno/plavo kao tramvaje da se ljudi ne bi zbunjivali Beovozom
 
Због традиције. Управо на тај начин се покушава рећи ГСП руководству да историја ГСП не почиње од њих.
 
Хм, проблем безбедности се нарушава зеленом бојом? Тешко. Треба бити ћорав па не видети толику кутију.

Много већи проблем безбедности су аутомобили са сивом фарбом. Сиву треба забранти за кола. Ем су "мала" возила, а кад се спусти магла, изненеђења на сваком кораку.

Не подржавам ону стару зелену, већ само гласно размишљам о безбедности.
 
stf":2a3g57pd je napisao(la):
Хм, проблем безбедности се нарушава зеленом бојом? Тешко. Треба бити ћорав па не видети толику кутију.

Много већи проблем безбедности су аутомобили са сивом фарбом. Сиву треба забранти за кола. Ем су "мала" возила, а кад се спусти магла, изненеђења на сваком кораку.

Не подржавам ону стару зелену, већ само гласно размишљам о безбедности.


Pitanje uocljivosti crvenih tramvaja sam postavio pre u ovoj raspravi, pa posto ste ponovo potegli tu vrlo vaznu stvar, jos nesto na tu temu.

I pre sam predlagao da se tramvaji oboje u belo sa plavom u donjoj trecini, slicno vozilima Veolije, cija plava je mnogo lepsa, nego ona indigo plava na GSP busevima koji bi mogli da i dalje budu zuti, ali sa tom azurno plavom bojom.

Tramvaji u crvenoj boji mi lice na igracke, ali vec sam pre pisao, tradicija crvenih tramvaja, postoji, ali njeno poreklo je u prisilnoj povezanosti sa Habsburskim carstvom u jednom trenutku srpske proslosti, krajem 19. veka, pa ako neko smatra da takvim tradicijama treba da se ponosimo, neka bude, ali ono sto je mnogo vaznije je da tramvaji obojeni u crveno, posebno nocu nisu dovoljno vidljivi.

Bela boja, bar za tramvaje koji inace idu u svim pravcima grada bi trebalo da bude obelezje Beograda.
 
E sad... ako se crvena vezuje za hasburge (mada je ova naša sa plavom linjom više vezana za Srpsku zastavu) onda je zelena više onako vezana za Iran.. :D
 
Vrh