Šta je novo?

Kolor šeme vozila GSP-a

Јесте, рекламе као Јаворак и друге, то је било то. Ово сада рекламирање преко целог возила ме већ много смара.
 
Ја предлажем да стварно покренемо петицију и избомбардујемо ГСП и градске власти мејловима. Кад се ствар мало "заукће" (што би рекао Чкаља :laugh: ), избомбардујемо и Студио Б, Блиц, Политику, Новости...
 
Džabe "bombardovanje" kad je novac u pitanju.
Total dizajn je prisutan u GSPu od (nesrećne) 1993. kada je cena zakupa reklamnog prostora na vozilu bila DEM 1000.00 za godinu dana (ako se ne varam, prvo su krenuli na tramvajima - siva "Beobanka" i zebrasti tramvaj, neka prodaja igračaka).
Sledeći korak su bili busevi, a trole su se "odupirale" ovom načinu reklamiranja sve negde do 1997. ili čak i 1998.
 
Ona šema katica 80-tih je neprevaziđena. Svaki put me uhvati nostalgija kad vidim 409, koji se naravno već polako uništava... još ima neki bag sa displejem koji je skoro ugrađen, stalno se kvari...
 
Reklame po prozorima su samo jos jedan nacin da se ljudi udalje od ono malo prirode i prirodnih predela koje mogu da vide u gradu. Sta je sledece. reklame na prozorima stanova, jer su troskovi odrzavanja zgrada veliki...
 
nenad78":34v6obp4 je napisao(la):
Total dizajn je prisutan u GSPu od (nesrećne) 1993. kada je cena zakupa reklamnog prostora na vozilu bila DEM 1000.00 za godinu dana (ako se ne varam, prvo su krenuli na tramvajima - siva "Beobanka" i zebrasti tramvaj, neka prodaja igračaka).

Prodavnica OZ. Taj tramvaj je išao do pre neku godinu.
 
Moravac":3rqg9owx je napisao(la):
nenad78":3rqg9owx je napisao(la):
Total dizajn je prisutan u GSPu od (nesrećne) 1993. kada je cena zakupa reklamnog prostora na vozilu bila DEM 1000.00 za godinu dana (ako se ne varam, prvo su krenuli na tramvajima - siva "Beobanka" i zebrasti tramvaj, neka prodaja igračaka).

Prodavnica OZ. Taj tramvaj je išao do pre neku godinu.

A onda ljubičasti tramvaji sa valjda osiguranjem Kozjak.
 
Glas prirode":3nf0oz6c je napisao(la):
Reklame po prozorima su samo jos jedan nacin da se ljudi udalje od ono malo prirode i prirodnih predela koje mogu da vide u gradu. Sta je sledece. reklame na prozorima stanova, jer su troskovi odrzavanja zgrada veliki...
Слажем се. Крајњи идиотизам.

А што се тиче реклама на прозорима, за сада их још увек нема на становима, али, на пример, преко целог Генекса је реклама. :rant:
 
Sve u sluzbi kapitala,sta vas buni?Glasaliste,sada gledajte i uzivajte :rolleyes:

Vozih se danas u novoj troli 2083,bila je tako prijatna da tek posle izlaska iz vozila shvatih da nema te uzasne reklame preko prozora i karoserije.
 
vucko":19bvkxyt je napisao(la):
Sve u sluzbi kapitala,sta vas buni?Glasaliste,sada gledajte i uzivajte :rolleyes:
Богами, Вучко, свака власт је шарала цела возила. Само чекам кад ће возачи да носе рекламне мајице... :|
 
лепо изгледа она беж боја на новим 206 што има Ласта. реклама за неке природне масти, немам појма нисам гледао до детаља, али бусу та боја лепо лежи. иде један на 18, а други је на Ада2
 
Ja tu sliku tj taj autobus postavljam već par puta al niko ništa :) pošto se non stop pričaju zelene boje ta bi bila najbolja :)
img0692medium.jpg



a evo bez reklama, baš bi super izgledalo

autobus.jpg
 
Ponavljam da je postavljanje reklama preko staklenih površina vozila zabranjeno gradskom Odlukom.
Inspekcija se sama izjasnila da ne sme previše da se meša u ovoj oblasti jer od tih reklama GSP ima godišnji prihod od oko 40 miliona dinara, a koliki li prihod ima tek Đilas čiji je Masel !?
Uglavnom posle prepiranja sa inspekcijom ipak je naloženo GSP-u da ukloni reklame koje nisu rađene na rupičastoj foliji i koje u potpunosti zaklanjaju vidik putnicima, konkretno na prijavljenim autobusima GB 1300 i GB 1038. Uskoro se očekuje i donošenje Rešenja za uklanjanje reklama sa tramvaja GB 398, 265, 275 i autobusa GB 1352.
Za Obustave postupka kada inspekcija nije htela da naloži uklanjanje rupičastih reklama, iskoristio sam pouku o pravnom leku, tako da je slučaj završio na Gradskom veću. Ne očekujem puno od njih, ali vredi pokušati.
 
kopmania":3n27o88a je napisao(la):
Ja tu sliku tj taj autobus postavljam već par puta al niko ništa :) pošto se non stop pričaju zelene boje ta bi bila najbolja :)
img0692medium.jpg



a evo bez reklama, baš bi super izgledalo

autobus.jpg

е то је та боја. мени екстра изгледа
 
meni lici na automobilcice koji menjaju boju,stavis ga u toplu boju i pozeleni :laugh:
 
Рекламе ће постојати па ће постојати из разлога које је Филип навео.

Пошто против њих не можемо, требало би барем исфорсирати неки правилник постављања истих.

Нпр. ја бих дозволио целокупне бочне површине ДО прозора. Рекламе се не би могле стављати преко прозора, изнад, као и на предње и задње стене.

Тако емо добити баланс између жеље за колико-толико униформним колор шемама, и потреба модерних реклама.
 
@ stf

To je dosta slično sadašnjoj odluci, izuzev toga što je po njoj moguće postavljanje reklama i iznad prozora i sa zadnje/prednje strane (mada se ovo poslednje ne praktikuje baš često).

Nestale bi sve te reklame sa staklenih površina i brže nego što se misli, samo kada bi postojao veći pritisak građana.
 
stf":ehle6gzu je napisao(la):
Рекламе ће постојати па ће постојати из разлога које је Филип навео.

Пошто против њих не можемо, требало би барем исфорсирати неки правилник постављања истих.

Нпр. ја бих дозволио целокупне бочне површине ДО прозора. Рекламе се не би могле стављати преко прозора, изнад, као и на предње и задње стене.

Тако емо добити баланс између жеље за колико-толико униформним колор шемама, и потреба модерних реклама.
Ја бих дозволио само рекламе какве су некад биле: испод прозора, до точкова.
 
c.s.i.":1qy9j1q0 je napisao(la):
To je dosta slično sadašnjoj odluci, izuzev toga što je po njoj moguće postavljanje reklama i iznad prozora i sa zadnje/prednje strane (mada se ovo poslednje ne praktikuje baš često).

Nestale bi sve te reklame sa staklenih površina i brže nego što se misli, samo kada bi postojao veći pritisak građana.

Сасвим се довољно разликује да се може увести ред. Нажалост, често се лепе и предња/задња страна, и то јако невешто, па добијамо катастрофу.
Овим разумним ограничењем се задржава колор шема, а реклама постоји.
Wile E. Coyote":1qy9j1q0 je napisao(la):
Ја бих дозволио само рекламе какве су некад биле: испод прозора, до точкова.
Исувише уштогљено и не подмирује данашње графичке и естетске потребе. То ме исувише потсећа на оне буквалне рекламе на Пинку од којих ми се повраћа
 
Wile E. Coyote":30hl2ydw je napisao(la):
stf":30hl2ydw je napisao(la):
Рекламе ће постојати па ће постојати из разлога које је Филип навео.

Пошто против њих не можемо, требало би барем исфорсирати неки правилник постављања истих.

Нпр. ја бих дозволио целокупне бочне површине ДО прозора. Рекламе се не би могле стављати преко прозора, изнад, као и на предње и задње стене.

Тако емо добити баланс између жеље за колико-толико униформним колор шемама, и потреба модерних реклама.
Ја бих дозволио само рекламе какве су некад биле: испод прозора, до точкова.
Вили, а шта мислиш о једној оваквој реклами, али до прозора, а наравно са нацртаним оваквим ВЦ шољама у висини сваког седишта у аутобусу или само ВЦ шоља код возача и да само он "каки" ! :lol:

 
stf":2cfygg0h je napisao(la):
Wile E. Coyote":2cfygg0h je napisao(la):
Ја бих дозволио само рекламе какве су некад биле: испод прозора, до точкова.
Исувише уштогљено и не подмирује данашње графичке и естетске потребе. То ме исувише потсећа на оне буквалне рекламе на Пинку од којих ми се повраћа
Мени у сваком случају боље делује од рекламе преко целог доњег дела. Ако би била реклама преко целог доњег дела, не би се видела основна боја возила.

Мада је, наравно, и реклама преко целог доњег дела возила боља варијанта од идиотског облепљивања свег што може да се облепи.
Гага":2cfygg0h je napisao(la):
Вили, а шта мислиш о једној оваквој реклами, али до прозора, а наравно са нацртаним оваквим ВЦ шољама у висини сваког седишта у аутобусу или само ВЦ шоља код возача и да само он "каки" ! :lol:
Колико се сећам, постојала су возила са рекламама тог типа, само што, наравно, нису биле ВЦ шоље у питању, него столице. За шта су биле те рекламе, немам појма.
 
Vrh