Šta je novo?

Kolor šeme vozila GSP-a

:) Evo još jedne kombinacije ..
61.jpg
 
stf":1hcizld1 je napisao(la):
Немојте црне, као погребна кола.
Може на линији 65, ионако је та линија од гробља до гробља, ха, ха ! Клинци ову линију зову "гробљанска" !
 
Ja sam se potrudio kolko sam mogao da sredim ZIU 9. Nadam se da vam se sviđa, mislim nije nesto posebno.

295bzwm.jpg
 
Pariski ratp je pre nekih 10-15 godina odabrao tirkiznu (plavo-zelenu) boju u kombinaciji sa belom kao kolor semu za sva svoja vozila.

od tada metro, autobusi i tramvaji imaju isti izgled.

ratp-logo.gif

bus21.jpg

Rame-MF2000-en-stationnemen.jpg

800px-Metro-Paris-Rame-MP-73-Lign.jpg


nije da mi se sama boja mnogo svidja, iako se covek navikne, ali cinjenica je da je dala poseban i lako prepoznatljiv smek celom sistemu (i logo i signalizacija su u istom fazonu)

iako su u Beogradu crvena ili zelena (plava za beovoz) tradicionalne boje, mozda treba smisliti neku potpuno novu koja ce objediniti gradski prevoz i dati mu prepoznatljiv identitet

evo cisto ilustracije radi, ljubicasta:

30_trolejbus.png

30_beovoz.png
 
Nije mi bas jasno cemu ova rasprava kad nije najvljena izmena boja gradskog prevoza.

Slozene boje poput ljubicaste, zelene i narandzaste imaju toplinu koju proste boje nemaju i zato su one bolje, sem toga vise boja utice na raznovrsnost umesto jednolicnosti, sto je bitno s obzirom na svakodnevno prisustvo sredstava prevoza u nasoj zivotnoj sredini i nasem dozivljaju iste. Beograd nema preterano veliki broj vedrih i suncanih gradova kao neki mediteranski gradovi, pa su vedre boje i leti i zimi bolji izbor, prosudite i sami po sivilu upravo ovih dana/

Bela u gornjem delu i malo ispod linije prozora i dole ljubicasta, bi donele, vedrinu, dostojanstven izgled i prepoznatljivu i zanimljivu vezu boje gradskog prevoza sa imenom grada. Ljubicasta u donjem delu, a ne bela bi resila i pitanje prljanja.
 
Realno gledano,postojeći kolorit za tramvaj je odlična kpmbinacija,prijatna za gledanje a i asocira na Srpsku zastavu,s tim da se ja zalažem da ceo vozni park kao u Parizu dobije istu šemu,i autobusi i vozovi i ostalo..mada BGVozu ova plava dobro izgleda.. :kafa:
tramvajKAF1.jpg

London_Bus_route_25.jpg
 
dobro cuburac vidim svidja ti se photoshop, videli smo 10 primerki tvog dizajna :D
 
искрено, мени се од свих предлога овде највише свиђа боја новог трамваја. црвено, са плавом штрафтом доле, и требало би све тако офарбати, и возове и бусеве. једино да буде разлика у распореду боја, док су возила на струју црвена са плавом штрафтом, бусеви би могли да буду плави са црвеном штрафтом
 
679352927_tramvaj2_122_358lo.jpg

Sta mislite o ovoj semi? Slagali bi se sa svajcarcima :)
 
Базел има зелене трамваје, па су зато Швајцарци остали зелени, а и не би да копирамо Базел. иначе, Швајцарцима добро стоји црвена (видео сам у Бечу)
 
n3mke,Švajcarce treba uskladiti sa bojom CAF tramvaja a ne obrnuto...crvena je zakon... :kafa:
 
Црвена за електрична возила је конза. Ова зелена боја би била боља за аутобусе, када већ хоћемо да све буде по традицији ;)
 
Један предлог: А што се на јавној расправи "Оптимизација мреже градског превоза", која ће се одржати од 25-29. маја, не би исто расправљало о шемама бојења возила ГСП-а ? Мислим да би и ова тема заслужила, а јако је интересантна, да буде једна од тачака ове јавне расправе.

Ред је коначно да се возила ГСП-а унифицирају по боји, или једна боја за све типове возила или за сваки тип возила посебна боја.
 
искористио сам Чубурчеву слику од раније да вам прикажем моју идеју (као КАФ, само обрнут редослед боја) у две варијанте, са светло плавом и црвеном и са 255 плавом и 255 црвеном. е да, и ова трола ми личи на Лиаза-а :)

2uzfm9v.jpg


313hwfr.jpg
 
Vrh