Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Garaža je mogla da bude napravljena ispod poliklinike. Inače, očigledno neko njihov pravi one metalne šipke koje su poboli gde god su stigli u krugu KCS, kao da spreče parkiranje, a zapravo su samo dodatno suzili prostor za prolaz automobila. Stanje je jezivo, a sa dodatnim pogoršanjem javnog prevoza, postalo je još očiglednije koliko je situacija katastrofalna, sad kad većina bira da ipak dođe kolima, jer drugačije ne može normalno da dođe.
 
Простора за гаражу има, само су потребни памет и воља надлежних. Eво може испод терена старог ДИФа и паркинга Тиршове да се направи подземна гаража. Такође може и испод паркинга иза неурохирургије, као и на већем плацу поред Лазе и поликлинике.
Што се тиче планова које је Вучко окачио, нажалост, већина сличних планова ширмо града нису испоштовани. Код нас се углавном нелогично прво праве објекти, па тек онда добијају саобраћајнице и јавни превоз.
 
Кад се направи нова зграда клиничког, претпостављам да нека од ових старих може да се сруши и да се на том месту направи подеземно-надземна гаража и да се топлим мостом споји са главном зградом. Од те гараже треба да курсира шатл никоподни који би купио људе возио да сваког павиљона.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825774#p825774:jeym0ise je napisao(la):
Bender Rodriguez » Уто Феб 23, 2021 7:00 pm[/url]":jeym0ise]
Doduše imao sam ja onaj jedan predlog za iskorišćenje MUPovih ruini u Kneza Miloša i njihovu konverziju u veliku garažu:
viewtopic.php?f=23&t=4566

Уопште није лоше решење! Шта више!
 
Hvala Prle. :sesir: I da, slažem se s tvojim predlogom. I ja sam razmišljao o tome da se možda na mestu neke od starih (koje nisu kulturno dobro, ako ih ima) napravi garaža. Otom potom ću da vidim i napravim predlog. Pošto ionako još uvek ne znamo pouzdano koje zgrade će se isprazniti i prebaciti u novu Polikliniku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825903#p825903:3n3uwclv je napisao(la):
Прле » 24 Feb 2021 09:22 am[/url]":3n3uwclv]Кад се направи нова зграда клиничког, претпостављам да нека од ових старих може да се сруши и да се на том месту направи подеземно-надземна гаража и да се топлим мостом споји са главном зградом. Од те гараже треба да курсира шатл никоподни који би купио људе возио да сваког павиљона.

Могао би тај шатлобус да продужи и до Светог Прокопија (бојим се само да га не продуже да опслужи и БВ Галерију).
 
Ја не знам шта да кажем. Како је кренуло, ускоро ће Београд изгубити свој идентитет. Стално се раде којекакве наказне реконструкције, и ренорвирања која не могу да издрже дуже од годину дана. Ускоро ће Београд изгледати као да га је направио странац а не Србин. Испашће да Србија нема архитекте који ће да граде болнице, па морају да траже стране инвеститоре да их граде. Погледајте у каквом је стању Славија и остали делови центра града. Није издржало ни пар месеци, а већ изгледа као ратна зона. Попуцале плоче, урнисане калдрме, испуцали асфалт, лоша расвета, и траљаво урађена шеталишта. Даље да не набрајам. Лепе су то идеје, али хајде да видимо колико ће то издржати. Тај наш клинички центар је био једини недовршен у старој Југославији. На остале клинике у Љубљани, Сарајеву и Загребу се кеса одрешила да се изграде по најсавременијим стандардима. Тамо је Југославија одрешила кесу, али овде, не. Овде је стала на пола пута. Судећи по изгледу изградње, имаћемо још један стакленик у Београду. То значи јак систем вентилације или начичкана стаклена фасада са климама. КАТАСТРОФА! Обавезан раван кров је постао стандард за све типове објеката и то је жалосно. Тај клинички центар Србије, је једини објекат који доминира једним делом града, и сад ће изгледати као тржни центар. Да ли ће се пацијенти осећати као у стакленој башти или голубарнику? То ћемо још да видимо. Мени није јасно чему служе помоћне зграде око ње. Кад је била полу изграђена, њен капацитет је био 108,000 m2. Сад је њен капацитет напрасно пао на 86,000 m2. Где је оних преосталих 22,000 m2? Напрасно је испарило? Како може толика зграда да се напрасно смањи? Значи да се крало. Погледајмо како изгледа ентеријер и фасада унивезитетског медицинског центра у Љубљани, и овај што се тренутно "ренорвира." Разлика је огромна! Кад сам видео како је универзитетски медицински центар у Љубљани изграђен, и војна болница у Загребу, и упоредио са овом "реконтрукцијом," заплако сам. Наше је бедно у поређењу са њиховом клиником. Зашто не може Клинички центар Србије да изгледа као клиника у Љубљани? Погледајте како ово изгледа, личи ми на хотел. Хоћу да клиника овако изгледа, а не да ми личи на тржни центар у Чикагу.
kristl3.jpg
 
Ako neko osmisli i napravi dobar predlog, ja bih bio voljan da vijam zaposlene po Kliničkom da potpisuju
 
Па, било би супер кад би то могло да упали.
 
Јел се то шалиш. Мислим да би ти сваки лекар или медицински радник с правом залепио једну шамарчину да га поред свих проблема малтретираш са фасадним облогама Клиничког центра...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826045#p826045:2m62ewof je napisao(la):
Hitachi » Сре Феб 24, 2021 3:21 pm[/url]":2m62ewof]Ја не знам шта да кажем. Како је кренуло, ускоро ће Београд изгубити свој идентитет. Стално се раде којекакве наказне реконструкције, и ренорвирања која не могу да издрже дуже од годину дана. Ускоро ће Београд изгледати као да га је направио странац а не Србин. Испашће да Србија нема архитекте који ће да граде болнице, па морају да траже стране инвеститоре да их граде. Погледајте у каквом је стању Славија и остали делови центра града. Није издржало ни пар месеци, а већ изгледа као ратна зона. Попуцале плоче, урнисане калдрме, испуцали асфалт, лоша расвета, и траљаво урађена шеталишта. Даље да не набрајам. Лепе су то идеје, али хајде да видимо колико ће то издржати. Тај наш клинички центар је био једини недовршен у старој Југославији. На остале клинике у Љубљани, Сарајеву и Загребу се кеса одрешила да се изграде по најсавременијим стандардима. Тамо је Југославија одрешила кесу, али овде, не. Овде је стала на пола пута. Судећи по изгледу изградње, имаћемо још један стакленик у Београду. То значи јак систем вентилације или начичкана стаклена фасада са климама. КАТАСТРОФА! Обавезан раван кров је постао стандард за све типове објеката и то је жалосно. Тај клинички центар Србије, је једини објекат који доминира једним делом града, и сад ће изгледати као тржни центар. Да ли ће се пацијенти осећати као у стакленој башти или голубарнику? То ћемо још да видимо. Мени није јасно чему служе помоћне зграде око ње. Кад је била полу изграђена, њен капацитет је био 108,000 m2. Сад је њен капацитет напрасно пао на 86,000 m2. Где је оних преосталих 22,000 m2? Напрасно је испарило? Како може толика зграда да се напрасно смањи? Значи да се крало. Погледајмо како изгледа ентеријер и фасада унивезитетског медицинског центра у Љубљани, и овај што се тренутно "ренорвира." Разлика је огромна! Кад сам видео како је универзитетски медицински центар у Љубљани изграђен, и војна болница у Загребу, и упоредио са овом "реконтрукцијом," заплако сам. Наше је бедно у поређењу са њиховом клиником. Зашто не може Клинички центар Србије да изгледа као клиника у Љубљани? Погледајте како ово изгледа, личи ми на хотел. Хоћу да клиника овако изгледа, а не да ми личи на тржни центар у Чикагу.
Јел ово неиронично написано?
 
Posle 30-40 godina, napokon se vide svetla na ovoj nekada praznoj ljusturi. :)Jedva cekam da se ceo useli i pusti u rad pa da slikam dok je aktivno.

IMG-000000-000000.jpg
 
Ове године завршетак прве фазе

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OlB0ogNUocc[/youtube]

Друга фаза како кажу годину дана након прве :bubanj:
 
По сунчаном дану...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6ywznztsqAo[/youtube]
 
Ni traga od parkinga.
Ako još bolnicu Sveti Sava integrišu u KCS, ovo mesto će postati apsolutno nepodnošljivo i za pacijente i za zaposlene.
 
Ništa ne košta da se napravi onlajn peticija pa da se podigne priča, a ne da tek posle završetka radova se shvati da prosto nema nigde parkinga. Potrebna je jedna poštena podzemna garaža.
 
meni ne ide u glavu da se niko nije setio da u srbiji pravi pare od garaza!?
taj ce se vrlo brzo obogatiti samo bg ns nis i su za pocetak pa se obezbedio za ceo zivot i dalje...ili drzava ne dozvoljava da privatni sektor i to preuzme na sebe?
 
U nekom paralenom univerzumu stari klinicki centar je jedan od reprezentativih istorijskih celina Beograda, koja nije obezbedjena samo za jednu vrstu posetilaca (pacijente i posetioce bolnica), vec za vise.
Za takve stvari je trebao da sluzi Beograd na vodi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839021#p839021:20h6kh9x je napisao(la):
sergio-m » Uto Apr 06, 2021 10:04 am[/url]":20h6kh9x]meni ne ide u glavu da se niko nije setio da u srbiji pravi pare od garaza!?
taj ce se vrlo brzo obogatiti samo bg ns nis i su za pocetak pa se obezbedio za ceo zivot i dalje...ili drzava ne dozvoljava da privatni sektor i to preuzme na sebe?
Ovo drugo.

Imbecilni mafijaški zakoni koji obezbeđuju da niko sem države ne sme da zarađuje na nekim stvarima. Čak i kada je to pošteno i korektno urađeno.
Pisao sam o tome u nekoliko navrata na par različitih tema. U suštini, po tom pitanju se treba ugledati na Ameriku. Ali naša državna mafija to ne želi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724642#p724642:20h6kh9x je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Apr 06, 2020 2:25 pm[/url]":20h6kh9x]
A što se tiče izgradnji parkirališta, prvo, ima Beograd dosta placeva i ruina koji bi mogli biti pretvoreni u male garaže. A drugo, dosta bi pomoglo kada bi se ovde primenjivala ista praksa kao u Americi. Da kada neki plac dugo stoji prazan, u međuvremenu se vlasniku dozvoli da na njemu napravi privatno parkiralište, uz dogovor da deo prihoda ide gradu. Time su svi na dobitku. Vlasnik jer smanjuje ili poništava troškove održavanja praznog placa (porezi) dok se ne odredi dalja sudbina, vozači i korisnici jer imaju dovoljno mesta i to relativno sigurnih, a grad zato što se time smanjuju gužve i nepotrebna kruženja okolo naokolo u potrazi za parking mestom.

Ali naravno to iziskuje menjanje pravnih i infrastrukturnih okvira i okončanje monopola Parking servisa. A proći će još mnogo vode Savom pre nego što se tako nešto realizuje u Srbistanu. Ali rešenja postoje.
 
Inače, apropo one priče da treba više hotela blizu KCS... u Višegradskoj niče jedan. Ali ne od nule, nego se nekadašnja stambena zgrada konvertuje u hotel.

Sad, ja sam skretao pažnju da okolini KCS, i generalno - celom Beogradu, treba više hotela sa prosečnim brojem zvezdica i pristupačnim cenama, koji će zapravo biti korišćeni i traženi umesto da stoje i propadaju. Teško mi je da procenim kakvog profila će biti ovaj u Višegradskoj, pošto prizemlje izgleda ''fensi''. Ali opet, danas se to lako postiže i sa jeftinim materijalima i tehnikama. Tako da možda se zapravo i nađe neki razumni vlasnik pa napravi pristupačan hotel koji će (otom potom) raditi sa 70% kapaciteta, umesto da pravi isfuranu vilu koja će da stoji prazna.

Videćemo. Ali svakako i dalje ostaje ogromna potreba za: 1) jeftinim hotelima 2) garažama u okolini KCS.
 
Београду генерално фале гараже, а и саобраћај уопште је стални извор стреса.
 
danas sam bio u krugu klinickog centra u prepodnevnim casovima.

onaj ko se bude usudio da zaista umesto ispod KC-a metro protera pored trznog centra morace jednog dana krivicno da odgovara
 
Voleo bih da se svaki učesnik na ovoj temi isto tako provoza krugom Kliničkog radnim danom pre podne. Sumnjam da bi ikog više ovde interesovala fasada.
 
Šta ćemo kada nam je važniji najveći tržni centar u zemlji a ne najveća bolnica u zemlji. Što bi rekao naš narod pametnom dosta.
 
Има ту у широј и ужој околини и приватних здравствених установа (болнице, лабораторије, специјалистичке клинике) које лепо праве паре.
 
Vrh