Šta je novo?

Klinički centar Srbije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810629#p810629:3j3f8fxa je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Jan 06, 2021 12:54 am[/url]":3j3f8fxa]U pravu je bata Sole. Ta ideja o spajanju Deligradske i Manceove je vec sada na jako dugackom i mlitavom stapu sa zamisli od 1+1. A kamoli kad bi moralo da bude 2+2.


Tu su nerealne i dve normalne trake.
Ali i dalje me zanima o kakvom napuštenom delu KCS govori čovek.
 
Izvor: Beobuild.rs

Rekonstrukcija klinike "Laza Lazarević"
dnevna-bolnica-dispanzer-kcs-01bm.jpg

U organizaciji Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima Vlade Republike Srbije pokrenuta je izrada tehničko-projektne dokumentacije za dogradnju i rekonstrukciju klinike za mentalne bolesti “Laza Lazarevic”. Kompleks koji čini kliniku u okviru KCS sastoji se iz četiri objekta, od čega su dva privremena montažna, planirana za rušenje i objedinjavanje u novoj zgradi. Novi objekat ne planira veliko povećavanje kapaciteta, ali podrazumeva značajnu funkcionalnu i tehničko-organizacionu transformaciju. U tom smislu formiran je objekat spratnosti Su+P+2, po svojoj formi je izlomljenog oblika „L“, što daje utisak objekta poluatrijumskog tipa.

Celu vest kao i vise 3D prikaza mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/rekonstrukcija-klini ... p2972.html
dnevna-bolnica-dispanzer-kcs-04.jpg

dnevna-bolnica-dispanzer-kcs-map01b.jpg

Celu vest kao i vise 3D prikaza mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/rekonstrukcija-klini ... p2972.html
 
Ем претрпано ем неусклађено. Нема ни трунке промишљености о саобраћају, висини, архитектонском складу и функционалности. Да су ово приватне болнице различитих инвеститора већ би се налазиле у рубрици "ко им ово дозволи" због дивље градње
 
Tu privatnu bolnicu treba ispitati kako je uopšte došla tu u čijem je vlasništvu pa to srušiti sve pocistiti....
 
Trenutno postoje dva objekta na tim mestima od kojih su jedan užasne barake. Ovim projektom se grade novi objekat umesto južnog objekta bližeg autoputa dok se na mestu barake gradi parking. Od parkinga je sa istočne strane Doktorova kula. Po meni je ovo svakako bolje i ne vidim natrpanost jer se čak i smanjuje broj objekata.

Sa severoistočne strane se nalazi objekat sa više spratova u obliku obrnutog ćiriličnog slova P gde je stacionar Laze Lazarević i on neće biti diran.
 
Celokupna klinika Laza Lazerević treba da dobije svoj novi kompleks ili ako ne kompleks onda uobličenu celinu za sebe i svoje objekte.
Prilike, mesta i resursa za to će biti (tj. trebalo bi da bude) kada se jednog lepog dana veliki deo bolničkog kruga KCS konsoliduje u novu zgradu a okolne stare zgrade isprazne. Ako vlasti i nadležni imaju trunku mozga i dalekovidosti u glavi, premestiće Lazu u neke od tih zgrada.

Ovo rasturanje bolnica, fakulteta, državnih ustanova, administracija u 23523052 objekata širom grada sam video jedino u Srbistanu.
 
Glavni deo bolnice LL je u Padinskoj Skeli i skoro je rađen. Pre je po meni trebalo razdvojiti ove dve bolnice jer mi je apsurdno da to bude jedna bolnica a na daljini je od tipa 20km. Kao što recimo postoji dečiji dispanzer KBC Zvezdara u Mije Kovačevića ispod Bogoslovije.
 
Sad kad tu krenu da rade, pa kad zakrče i ono malo puta kojim se prolazi tim delom Višegradske, zaposleni i pacijenti će morati da dobiju krila ako misle da stignu gde treba.
 
Ako sam dobro razumeo i pohvatao (@mikelo i drugi koji su upućeniji ili rade u KCS slobodno nek me isprave), jedini razlog što je ovaj deo klinike Laze Lazarević ostavljen ovde jeste što je tu istorijski bio baziran i to što taj deo služi za primanje pacijenata koje doveze Hitna pomoć ili policija. Jer ko veli, kad se već dovoze hitni pacijenti s fizičkim traumama u Urgentni centar, što se ne bi dovozili hitni pacijenti s mentalnim traumama u zgradu u blizini...

Dok malo ljudi zna da u okviru KCS postoji druga klinika, Klinika za Psihijatriju, koja se nalazi valjda iza Neurohirurške, u jednoj od one dve dugačke zgrade pod krošnjama drveća. Ali ne znam da li oni rade sa ''hitnim'' pacijentima, da li imaju službu za prijem i rukovanje (u datom momentu) mentalno rastrojenim i rizičnim pacijentima.

Sve u svemu, opet dolazimo do apsurda da u okviru jednog KCS postoje dve ustanove za rad sa psihijatrijskim pacijentima, od koje svaka vodi svoju politiku, jedna ne prima hitne pacijente a druga koja prima je rasturena u 30 objekata podeljenih u dve celine razmaknute 20 km.

5959664.jpg
 
Nisam 100% siguran, ali mislim da Laza ne pripada KCS, samo se fizički nalazi pored tako da nisu obe u okviru KCS.
 
Urbanisticki. Pogotovu je taj cosak kod Laze tesan i zbrljan. I saobracajno i gradjevinski.
 
nisam znao da je urgetni snabdeven i kamerama za prepoznavanje lica
nije to loše za situacije kada je to jedini trag za rasvetljavanje nekih kriv. dela gde povrede dovedenog pacijenta imaju fatalni ishod..
:sesir:
 
Nadam se da su u novoj zgradi projektovali poseban apartman za budućeg uvaženog Pacijenta..od aprila 2022.
 
Što bi rekla Cakana iz Otvorenih vrata: "Ne mogu da podnesem taj lažni, ničim izazvani, potpuno nemotivisani optimizam".
 
Par današnjih fotografija sa gradilišta KCS:
KCS1.jpg

KCS2.jpg

KCS3.jpg

KCS4.jpg

KCS5.jpg

Možda ne deluje tako, ali ima dosta radnika unutra i na zgradi, vidi se da je aktivno gradilište. Naravno, noću je prazno, verovatno i zbog pacijenata okolnih objekata.

Ali zato je ''Tiršova 2'' trenutno na pauzi, prazna za sad. Okačiću sliku u njenu posebnu temu (u ''opšte diskusije o projektima'')
 
Jel ce da provuku jes jednu kolovoznu traku izmedju Klinickog centra i Neurohirurgije ili sam se istripovao kad sam prolazio?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811431#p811431:2eb1kxrx je napisao(la):
mikelo90 » Pet Jan 08, 2021 2:57 pm[/url]":2eb1kxrx]Nisam 100% siguran, ali mislim da Laza ne pripada KCS, samo se fizički nalazi pored tako da nisu obe u okviru KCS.
Tako je, Laza ne pripada KCS-u, samo se fizički nalazi u "krugu kliničkog centra".
Inače, od skoro je KCS zvanično promenio naziv u Univerzitetski klinički centar Srbije, tako da bi i naziv teme mogao da se promeni. Zvanična skraćenica je, shodno tome, sada UKCS.
 
Meni je malo muka od menjanja imena ulica, institucija, udžbenika, spomenika, stanica, novčanica, pa čak i pravopisa... na svakih par godina, tako da ću ja da se držim starog naziva. Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816197#p816197:1mjaozi4 je napisao(la):
dungodung » 23 Jan 2021 21:33[/url]":1mjaozi4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811431#p811431:1mjaozi4 je napisao(la):
mikelo90 » Pet Jan 08, 2021 2:57 pm[/url]":1mjaozi4]Nisam 100% siguran, ali mislim da Laza ne pripada KCS, samo se fizički nalazi pored tako da nisu obe u okviru KCS.
Tako je, Laza ne pripada KCS-u, samo se fizički nalazi u "krugu kliničkog centra".
Inače, od skoro je KCS zvanično promenio naziv u Univerzitetski klinički centar Srbije, tako da bi i naziv teme mogao da se promeni. Zvanična skraćenica je, shodno tome, sada UKCS.
Da li to znači da će sada moći da se leče samo studenti?
 
Не, мислим да је та промена због тога што је КЦС наставна база медицинског факултета. Слично и Бања Лука и Сарајево такође имају у својим називина реч универзитетски.
 
Vrh