Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Napreduju, napreduju. Samo što se ne vide odmah lako i uočljivo. :) Evo friških slika od danas

Trenutno je fokus radova na unutrašnjosti zgrade i na istočnom kraju fasade (koji ja ovaj put nisam stigao lepo da snimim)
KCS1.jpg

KCS4.jpg

KCS5.jpg

KCS6.jpg

Postavljeni su i paneli preko stepeništa kao i ograde i rešetke
KCS7.jpg

Za sve koji namervaju da idu u KCS, treba imati u vidu da je prilaz/ulica Dr Koste Todorovića zatvoren za saobraćaj od Neurohirurške do Resavske
KCS8.jpg

Neki radovi iza Gama noža, čini mi se da se proširuje
KCS3.jpg

Malo pičvajza ispred magnetne rezonance i iza Prve hirurške...
KCS2.jpg

Nabujalo zelenilo, napravili se zeleni tuneli :)
KCS9.jpg
 
Srpska sveto trojstvo: klima, kabl, antena.
 
Nekako mi se čini da je bitnije da unutra pacijenti ne kolabiraju na 40 stepeni nego da se vama ne kvari pogled na fasadu. Izdržite!
 
Sve je ovo divno i bajno ali ako misle da to normalno funkcioniše trebalo bi da prošire Resavsku, i to makar ovaj deo ovde
Resavska.jpg

Da bude zaista 2+2, da bi automobil i hitna mogli da se mimoiđu kad zatreba bez čukanja i zastoja. A kolovoz mogu da prošire i na uštrb širine ovog ostrva
 
Верујем да ће Ресавска постати секундарни приступ КЦС са изградњом планиране саобраћајнице Делиградска-Булевар ослобођења, уз већ изграђену везу са петљом хитна помоћ. И треба тежити ка томе.
 
Остаће, али ће се тај правац растеретити.
 
Dobro ali opet je nebulozno da ovaj deo od Višegradske do Laze ostane ovako nit 1+1 nit 2+2. Neka prošire kolovoz sa svake strane za po 20 cm na uštrb ostrva i okolnih trotoara. Ne mora da se seče nikakvo drveće. A značiće puno.
KCS.jpg
 
Ne bi bilo loše i da se taksisti izmeste odatle. Parkirani su u toj "traci", a i s druge strane ulice imaju svojih nekoliko mesta na parkingu, u velikoj meri doprinose haosu u tom delu ulice.
 
Naravno, u slučaju gradnje garaže to sve mora da se počisti/rasčisti. Uostalom, mislim da ''po propisima'' oni i nemaju stanicu tu nego dijagonalno prekoputa, što ti kažeš. Nego treba da dođu Saobraćajni bumbari da to malo pročiste i izregulišu.

Generalno, ceo bolnički krug je zreo za jednu veliku rekonstrukciju ulica, prilaza, inventara i infrastrukture. I reorganizaciju. Kriminalno je kako pojedini delovi izgledaju i (ne) funkcionišu. A ne pričam sad o zgradama, nego samo o onome ispred i oko njih. Što nije malo i jeftino za uređenje, ali nije ni neki skup mega projekat. Asfaltiranja, trotoari, ivičnjaci, barijere, znakovi, putokazi... sve to da se sredi i standardizuje.

Napraviću jednom ilustracije pa ću da okačim.
 
Свакако треба обезбедити нормалан тротоар кроз цео круг КЦС, тротоар којим могу да се мимоиђу две особе у колицима треба да буде минимум. Мени је тужна и ситуација испред института за онкологију где се паркира и зауставља и на коловозу. Такође мислим да би ваљало средити, модернозовати и рационализоцати и немедицински део КЦС, техничке службе, разне гараже, перионице за возила, складишта и паркинге где има и доста крша и "мртвог" простора.
 
@mikelo90 ako hoces ozbiljnu drzavu koja ozbiljno brine o pacijentima onda neces sminkati prvo fasadu nego ces unaprediti grejanje i hladjenje kao i celu infrastrukturu u i oko bolnice, pa tek onda poskidati klime sa fasadee i iistu renovirati!
 
Mnogo mi je smešno što u samom urbanističkom projektu piše da je potrebno minimum 2140 parking mesta, a već u sledećoj rečenici stoji da je u garaži predviđeno 639 mesta.
Ali, ja ću svakako slaviti ako ovo izgrade.
 
Za tih 2000+ mesta bi ti trebao soliter ili makar tri puta veća slobodna površina. I ovo ako izgrade bi bila ogromna stvar za KCS.
 
Verovatno, ali onda ne uzmeš da planiraš ovoliki klinički centar na prču od placa.

Ili - and bear with me here - kad planiraš metro, ne zaobiđeš KCS da bi doterao voz do svog tržnog centra. Onda ti posle ne treba ni toliki parking.
 
И поред ове нове гараже добро би дошле још 2-3 овакве. Ја и даље предлажем као места за гараже паркинг поред гараже хитне помоћи доле испод петље, паркинг између топлане и неурохирургије, техничке објекте преко пута Лазе где имају нека стара возила и гараже, и поготову она нижа запуштена зграда попут неког магацина на углу Пастерове и Светозара Марковића. И поред тога, невезано за КЦС, али битно за растерећење улица у овом делу града јесте да се изгради у Ресавској иза зграде министарстава велика гаража за њихове потребе и да се укину резервисана паркинг места у самој Ресавској макар у том делу и прошири тротоар испред музеја града Београда.
 
Treba još parkinga, naravno, pogotovu što bi za one koji dolaze na pregled trebalo da bude besplatan (uz potvrdu sa (poli)klinike). Al nek naprave prvo bar ovaj jedan...
 
Могло би да се организује да се у гаражу улази са упутом. Једна за почетка, и наравно велики помак ком се радујем. Али не треба стати ту. Ево овде смо на теми набријали 4-5 предлога (угао Пастерове и Светозара Марковића, "хелиодром" паркинг испред топлане, хитна помоћ, рушевине МУПа, паркинг, гарже и магацини ТЕЦ-а), нек усвоје од њих макар два. Негде могу да ставе и само монтажне паркинге каквих има по граду од једног спрата и значајно би се побољшала ситуација (нпр. на паркингу хитне, да њихови запослени не паркирају дуж саобраћајница петље, и на "хелиодрому" би могло одмах да монтирају монтажне гараже од једног нивоа).
 
Eto, neka se izgradi ova garaža sa tih 600tinak mesta, a ostatak do projektovanih 2000 ćemo pokriti metroom. :kk:
 
Heh, baš su stari i bolesni za metro... npr. onkološki pacijenti na hemioterapiji u sezoni respiratornih virusa. A i bolesna deca. Pa tek rođene bebe - u javni prevoz. Još jače - da dolaze biciklom.

Bolje da se mi, sa ovako starim stanovništvom, manemo tih evroutopija o bezmotornim kretanjima i da olakšamo upotrebu automobila koliko je god moguće. I ovo mislim bilo gde, ne samo oko kliničkog centra. A tu posebno.
 
Истина, болесни људи ретко користе јавни превоз, као и новорођенчад. Мада узмимо у обзир и запослене у КЦС, и студенте. Ипак је ово национална институција. Ја сам и за метро, и за остале видове јавног превоза, и за аутомобиле. И све пуног капацитета.
 
Pa normalno.

S tim što bi se za studente MF morao obezbediti dom u neposrednoj blizini KCS - bar sada će biti uslova...
 
Situacija sa domovima i fakultetima u Beogradu je tek univerzum za sebe...
Ne znam nijedan grad koji ima ovakav picvajz kao mi.

Naravno, slazem se sa svim zapazanjima i predlozima.
 
Vrh