Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Verovatno je ovde potezana priča parkinga na mestu MUP-ove zgrade. Ne bi morao ni na čitavom placu, dovoljno je višespratna garaža na kosini ka autoputu, ali naša ministarstva kao da su različite planete pa nema saradnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839517#p839517:wp07pmoz je napisao(la):
Дошљак » Сре Апр 07, 2021 6:30 pm[/url]":wp07pmoz]Има ту у широј и ужој околини и приватних здравствених установа (болнице, лабораторије, специјалистичке клинике) које лепо праве паре.
И то тако што се у болници поквари апарат, па вас стручњак предусретљиво упути правац његове приватне клинике.

Јавне здравствене установе су пуне таквих скретничара - част онима који свој посао обављају савесно, и који су ипак у већини.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840714#p840714:gmnj7pk8 je napisao(la):
Аполон » Ned Apr 11, 2021 7:13 pm[/url]":gmnj7pk8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839517#p839517:gmnj7pk8 je napisao(la):
Дошљак » Сре Апр 07, 2021 6:30 pm[/url]":gmnj7pk8]Има ту у широј и ужој околини и приватних здравствених установа (болнице, лабораторије, специјалистичке клинике) које лепо праве паре.
И то тако што се у болници поквари апарат, па вас стручњак предусретљиво упути правац његове приватне клинике.

Јавне здравствене установе су пуне таквих скретничара - част онима који свој посао обављају савесно, и који су ипак у већини.


Ovo je sramotna glupost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840748#p840748:1xijrpmh je napisao(la):
mikelo90 » Нед Апр 11, 2021 9:13 pm[/url]":1xijrpmh]Ovo je sramotna glupost.
Срамотно је само понашање лекара који чине све да се они који једва спајају крај с крајем запуте у приватне клинике.

А ако Ви нисте наишли на такве, биће да сте Ви и људи из Ваше околине доброг здравља.
 
Neverovatno mi je da je ona privatna klinika u krugu KCS, mislim na onu odmah pored Laze Lazarević na glavnoj ulici. Inače i dalje mi je neverovatno da ne postoji makar projekat poštene garaže, kako za sve ove godine nije predviđena garaža? Verovatno što je projekat kliničkog centra predviđao metro 1970tih i što je tada motorizacija bila zeštoko podcenjena.
 
Можемо рећи и да су друговима самоуправљачима били битнији лукс хотели и конгресни центри него здравствене установе. Колико је само пара потрошено за рушења око Славије за НБС.
 
Pošto se poteglo pitanje parkinga čisto da prokomentarišem.Moje mišljenje je da parkinga unutar kliničkog ima dovoljno (ili sam ja naivan) ako bi ga koristili samo zaposleni i pacijenti sa uputom.Ne znam zašto je sklonjeno obezbeđenje i rampe na ulazima unutar KC.Jednostavno puštati samo one koji moraju da budu tamo jer imam utisak da se tamo parkira svako ko ide u širu okolinu pošto je parking besplatan.Naravno boravak unutar kruga KC ograničiti vremenski (dovoljno vremena za dovoz pacijenata)a sve preko toga naplaćivati (od tog novca plaćati obezbeđenje,rampe).

evo jedne sličice sa strane
 
Parkinga nema dovoljno, ali svakako bi stanje bilo daleko podnošljivije kada bi rampe bile vraćene
 
Ne samo u KCS, nego je citava politika grada prema parkinzima katastrofalna zadnjih 10tak godina nista nisu ulozili sem sto su prebacili sa sebe problem na privatne investitore da ispod zgrada grade odredjeni broj mesta, ali oni ni prstom da mrdnu, dok je broj kola u tom periodu uvecan ko zna kolko. Sem saobracajnica koje nedostaju poput Unutrasnjeg Magistralnog Prstena, Spoljne Tangente, parkova u novim naseljima, najveci problem Beograda je parking.
 
Bukvalno su postojala dva ulaza sa rampama, ne znam o čemu pričaš.
 
Imam utisak da nabrajaš sve rampe koje su ikad postojale, ali samo su dve na ulazima u krug: Deligradska i ta u produžetku Višegradske. Npr, do te kod Poliklinike koju pominješ (ja je se, iskreno, ne sećam uopšte) ne može se ni doći ako ne prođeš prvo kroz neku od ove dve.

Stubići su se najviše sejali poslednjih nekoliko godina, i to najhaotičnije, tako da stoje na samom drumu, što nije ranije bio slučaj.

Nisam optimista po pitanju unifikacije bilo čega nakon preseljenja klinika u novu zgradu, iz prostog razloga što ne očekujem da će se većina klinika full preseliti i osloboditi prethodno korišćene zgrade (osim ako Vučić i ekipa nisu zamislili da zarade na gradnji novog stambenog naselja koje ja volim da zovem Hospital Hills).
 
Шта мислите да се проблем паркирања једним делом реши изградњом велике гараже на више спратова на месту Хитне помоћи? Исти објекат би у исто време био и гаража хитне помоћи са два спрата за њихове просторије, и ишао би висином до нивоа који би био испод ГАКа и Докторове куле и са зеленим кровом. Проблем за паркирање има и сама хитна помоћ, њихови запослени паркирају дуж петље до подвожњака. Верујем да би таква гаража значила и хитној помоћи и клиничком центру, макар за запослене.
 
To bi bilo super rešenje, ali kapiram da bi bilo mnogo skupo.
 
Свака гаража би била скупа, мислим да би зидање гараже на спратове ту уз падину на плацу хитне била јефтинија од подземне гараже на било ком другом месту у КЦС пошто би могла да се сагради и монтажно са бетоном само на темељима, док би свака копана гаража морала да буде скроз бетонска конструкција.
 
jedino na šta bi moralo da se pazi je to da se garaža ne nađe na putanji planiranih ulica, bilo javnih bilo onih tehničkih za potrebe KCS-a, jer mi se čini da će tu da bude kružni tok kod ulaza u Hitnu
 
Hajde da budemo realni, kreće rekonstrukcija i nadogradnje hitne pomoći, pa taj predlog nije realan.
 
Rekonstruisali bi postojeci stanionar za studente u Prote Mateje Nenadovica.
 
Da, mislim da je privremeno stacionar za Studente što je nelogično dok se ne sredi taj glavni. Onda će svakako prenameniti u nešto što nadopunjuje funkciju Hitne pomoći.

U svakom slučaju nema tu mesta za garažu, potrebno je da se ona napravi gore gde su svi veliki objekti.
 
Мислим да су хитна и завод за здравствену заштиту студената и његов стационар два засебна пројекта која се раде у истом финансијском пакету.

Овај пројекат сређивања хитне помићи не искључује изградњу монтажне гараже како на паркингу иза гараже, тако и на крову гараже и административног објекта.
 
Stvar je u tome da ispod poliklinike već postoje ukopana dva nivoa pod zemljom, i siguran sam da bi bar nivo -2 mogao da se adaptira u garažu, kad bi postojala volja.
 
Да ли ће након комплетирања зграде поликлинике бу њу преселити можда централну апотеку? Такође оне друге пратеће објекте ТЕЦа?
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jRzNnXXUSFU[/youtube]
 
Koji je rok za ovo, meni posle svakog snimka izgleda kao da nema nekog velikog napretka.
 
Vrh