Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

kennedy-residence-220801-01.jpg

kennedy-residence-220801-02.jpg

kennedy-residence-220801-03.jpg

kennedy-residence-220801-04.jpg

kennedy-residence-220801-05.jpg

kennedy-residence-220801-06.jpg

kennedy-residence-220801-07.jpg

kennedy-residence-220801-08.jpg

kennedy-residence-220801-09.jpg

kennedy-residence-220801-10.jpg

kennedy-residence-220801-11.jpg

kennedy-residence-220801-12.jpg

kennedy-residence-220801-13.jpg

kennedy-residence-220801-14.jpg
 
Igore, da li si uspeo da uđeš u neki stan?
Kako izgledaju prozori?
Ta ograda od perforiranog lima?
 
Na zadnjoj slici se vidi trotoar uz zgradu. Deluje da je finalni izgled trotoara, malo je cudno da su se opredelili za obican beton ako zavrsni sloj. I mnogo manje reprezentativni projekti su imali unikatnije poplocanje. Inace sam projekat je nenadmasiv, osvezenje za ovaj deo grada.
 
Na zadnjoj slici se vidi trotoar uz zgradu. Deluje da je finalni izgled trotoara, malo je cudno da su se opredelili za obican beton ako zavrsni sloj. I mnogo manje reprezentativni projekti su imali unikatnije poplocanje. Inace sam projekat je nenadmasiv, osvezenje za ovaj deo grada.
Sumnjam da će tako ostati. U materijalizaciji stoji da će biti popločano pločama od presovanog betona, oblika i dizajna po izboru projektanta. Tako nekako izgleda i na renderu...

1659537498064.png
 
Danas sam prolazio pored zgrade i tamo su neki majstori prskali taj beton ispred, pitao sam ih i rekli su mi da to ostaje kao trajno rešenje, neće biti ploče preko.
Moj utisak je da je sam stan uradjen odlično, u skladu sa onim što je bilo predvidjeno i ugovoreno. Ove stvari spolja, beton ispred zgrade, hodnici i naročito gelenderi u zgradi malo kvare utisak. Nadam se da neće dozvoliti da takvi detalji u projektu naruše zadovoljstvo i poverenje kupaca.
 
Danas sam prolazio pored zgrade i tamo su neki majstori prskali taj beton ispred, pitao sam ih i rekli su mi da to ostaje kao trajno rešenje, neće biti ploče preko.
Moj utisak je da je sam stan uradjen odlično, u skladu sa onim što je bilo predvidjeno i ugovoreno. Ove stvari spolja, beton ispred zgrade, hodnici i naročito gelenderi u zgradi malo kvare utisak. Nadam se da neće dozvoliti da takvi detalji u projektu naruše zadovoljstvo i poverenje kupaca.
Takođe, definitivno nema popločavanja, iako je navedeno u materijalizaciji kao nešto što će da se uradi. Ja ne mogu da ukapiram koja je ušteda u pitanju na tih par stotina kvadrata, na ovoliki projekat. Beton ispred ovakve zgrade... Popločavaju investitori oko mnogo mnogo skromnijih objekata... Takođe, ulazi za sada ne obećavaju da budu ni blizu rendera... Nadam se da neće sada na kraju da pokvare utisak kroz stvarno male uštede...Pogotovo nešto što se vidi sa ulice za objekat koji bi im trebao biti referenca za dalje....
 
Ulazi i okolina zgrade trenutno ne deluju blizu luksuza kojim odišu na renderima. Da, još uvek je to gradilište, ali neke stvari koje su već finalizirane izazivaju sumnju u estetski pozitivan ishod.
Umesto linijskog drvoreda i travnjaka imamo drveće u "kutijama". Umesto atraktivnog pločnika urađen je beton diskutabilne estetike. Asfalt posut neuredno preko ivičnjaka, kao da se prosipao tek onako usput.
Iskreno se nadam da grešimo i da će sve na kraju i izgledati luksuzno (a pre svega kvalitetno i uredno) kako je i obećano i da ulazi i okolina neće završiti na nivou ispod onog koji priliči ovom investitoru i njegovim kupcima.
 
Hoce li biti stavljene tapete u hodnicima i zasto nece? Sanducici vec sada ne izgledaju kao na renderu? Od atraktivnog plocnika ostao je samo plocnik. Kao da je sam Vesic tvorac idejnog resenja doticnog. Voli covek beton. Iz Kennedy-ja cute, ne odgovaraju kupcima. Deluje kao da zakidaju na kraju i gledaju da ustede ili brzaju da ispostuju rokove. Da ne pricamo o maestrano (ne)odradjenom odvodu na terasama.
 
Ne znam da li je do Igorovog talenta za slikanje ili do njegovog fotoaparata, ali ja koji sam imao veoma negativan stav o ovoj zgradi kad su skinuli skele, sad kad gledam njegove slike zgrada mi deluje mnogo manje ruzna nego nakon prvog utiska.
 
Dobar je i ovaj asfalt svuda oko zgrade, izgleda da im je ponestalo para u poslednjem trenutku, nesto jadnije nisam video. Vidim bice i po neko drvo.
 
Bolje i ovo nego kičerice, plus što dosta novogradnji po Zemunu izgleda stvarno tragično :D
 
Dobar je i ovaj asfalt svuda oko zgrade, izgleda da im je ponestalo para u poslednjem trenutku, nesto jadnije nisam video. Vidim bice i po neko drvo.

Stvarno, bas nista jadnije nisi video? Dakle, ni projekte Aleksandar grupe (K-District, The One, Kalemegdan Park) gde se zgrade kao zmijice nabijaju na nekoliko metara jedna od druge; ili one Hruscovke u BW ili novogradnju u Bloku 45 (da ne pricam o raznim zgradama po Vracaru i perifernim opstinama)? Najjadnije sto si video u Beogradu od svih investitora je to sto je ispred zgrade, umesto plocica, ravan beton?

Dakle, stvarno treba prestati sa dramljenjem oko najnebitnijih stvari na svetu. Moguci razlozi su to da im je zaista ponestalo para (oni su veliku vecinu stanova prodali po cenama iz 2020-e) ili da samo te plocice nisu mogle da stignu na vreme, a nisu hteli da odlazu projekat zbog njih. Kako god, njihova lista prioriteta je, po meni, smislena. Stanovi unutra, koliko razumem, deluju odlicno, kao i garaze, tj. ako su morali da ustede - ustedeli su na pravoj stvari. Ako je bilo pitanje kasnjenja materijala - ja mislim da gotovo niko ne bi pristao na odlaganje (pa makar i uz naplatu penala) kako bi dobio plocice ispred zgrade.

I, konacno - beton je mnogo bolje resenje dugorocno. Na vecini mesta gde su stavljene plocice, posle par godina krenu da se odvajaju, klimaju, teze je za voznju kolica i sl. Ipak nije sve u estetici.
 
Stvarno, bas nista jadnije nisi video? Dakle, ni projekte Aleksandar grupe (K-District, The One, Kalemegdan Park) gde se zgrade kao zmijice nabijaju na nekoliko metara jedna od druge; ili one Hruscovke u BW ili novogradnju u Bloku 45 (da ne pricam o raznim zgradama po Vracaru i perifernim opstinama)? Najjadnije sto si video u Beogradu od svih investitora je to sto je ispred zgrade, umesto plocica, ravan beton?

Dakle, stvarno treba prestati sa dramljenjem oko najnebitnijih stvari na svetu. Moguci razlozi su to da im je zaista ponestalo para (oni su veliku vecinu stanova prodali po cenama iz 2020-e) ili da samo te plocice nisu mogle da stignu na vreme, a nisu hteli da odlazu projekat zbog njih. Kako god, njihova lista prioriteta je, po meni, smislena. Stanovi unutra, koliko razumem, deluju odlicno, kao i garaze, tj. ako su morali da ustede - ustedeli su na pravoj stvari. Ako je bilo pitanje kasnjenja materijala - ja mislim da gotovo niko ne bi pristao na odlaganje (pa makar i uz naplatu penala) kako bi dobio plocice ispred zgrade.

I, konacno - beton je mnogo bolje resenje dugorocno. Na vecini mesta gde su stavljene plocice, posle par godina krenu da se odvajaju, klimaju, teze je za voznju kolica i sl. Ipak nije sve u estetici.
Koliko se ne razumes u ono sto kometarises…
 
Stvarno, bas nista jadnije nisi video? Dakle, ni projekte Aleksandar grupe (K-District, The One, Kalemegdan Park) gde se zgrade kao zmijice nabijaju na nekoliko metara jedna od druge; ili one Hruscovke u BW ili novogradnju u Bloku 45 (da ne pricam o raznim zgradama po Vracaru i perifernim opstinama)? Najjadnije sto si video u Beogradu od svih investitora je to sto je ispred zgrade, umesto plocica, ravan beton?

Dakle, stvarno treba prestati sa dramljenjem oko najnebitnijih stvari na svetu. Moguci razlozi su to da im je zaista ponestalo para (oni su veliku vecinu stanova prodali po cenama iz 2020-e) ili da samo te plocice nisu mogle da stignu na vreme, a nisu hteli da odlazu projekat zbog njih. Kako god, njihova lista prioriteta je, po meni, smislena. Stanovi unutra, koliko razumem, deluju odlicno, kao i garaze, tj. ako su morali da ustede - ustedeli su na pravoj stvari. Ako je bilo pitanje kasnjenja materijala - ja mislim da gotovo niko ne bi pristao na odlaganje (pa makar i uz naplatu penala) kako bi dobio plocice ispred zgrade.

I, konacno - beton je mnogo bolje resenje dugorocno. Na vecini mesta gde su stavljene plocice, posle par godina krenu da se odvajaju, klimaju, teze je za voznju kolica i sl. Ipak nije sve u estetici
Da, nisam skoro video nesto jadnije u novogradnji, zasto imas problem sa tim ?

Ne znam sta bih rekao za argumente koje si naveo, nisi uspeo da ubodes ni jedan koji ima smisla, prodavac prodaje ceo paket ne samo stan, ulaziti u polemiku i pobijati svaki nonsens koji si naveo bi se nepotrebno oduzilo.
 
Ako se možemo svi složiti da su ploče lepše, a i trebale su da budu ugrađene a očigledno neće biti, koliki je inače njihov vek trajanja? Naravno da zavisi od kvaliteta i stručnosti ugradnje, ali pod uslovom da je to zadovoljeno, koliki je njihov vek? Pitam zato što one ugrađivane u centralnim gradskim ulicama nisu dugo potrajale.
 
Vrh