Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Dobro ugrađen behaton oko 20 godina a granit 30+

Gledam malo fotografije i vidim da je obodni deo morao ostati asfaltni zbog pešačkih staza koje su tu bile i pre. Ne znam kakvi su uslovi protivpožaraca bili pošto unutrašnje dvorište i pristup njemu ima tu svrhu u slučaju nužde.
 
Poslednja izmena:
Ne znam o cemu se radi, ali već neko vreme nisam u Beogradu video ploce koje su izdrzale duže od par godina. Čak j ispred tzv. super lux zgrada. Pretpostavljam da je problem u postavljanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mnogo toga može da bude uzrok :
-Neadekvatne ploče
-Loše urađena priprema tla
-Loše rešena odvodnja atmosferskih voda

Ovo su samo neki od uzroka , ali je behaton odlično rešenje za mnoge prilike . Meni lično mnogo bolje od asfalta , barem što se tiče ovakvih stvari .
 
Ma samo da puste trotoar, već tri godine se patimo sa onim privremenim pešačkim kod pumpe, gde niko živi neće da stane a kamoli prikoči.
 
Meni je danas na tom privremenom pešačkom stao čovek, a bio sam bez dece :)
 
Pokazao je svojim primerom, bez obzira odakle je :) I to što je učinio na prvi pogled nije značajno, no sada svi mi ovde vidimo da i takav mali pozitivan gest ipak ima efekta kog često nismo svesni.
 
Pogled sa poslednjeg sprata poslovne lamele
1662740298775.png


1662740319923.png
 
Je l bio neko na primopredaji, kakav je proces, jeste li zadovoljni?
 
Koja je fora sto nestavljaju garazna vrata vec samo rampu?
Ovo nije prvi projekat na NBG koji nije stavio garazna vrata.
 
Mislis kao rolo vrata? To su stavljali na nekim novogradnjama, tipa Vozdove Kapije ili Wellport - koliko sam cuo, imaju problem jer se cesto kvare, mozda nisu hteli da rizikuju sa time.
 
Da na ta vrata mislim, znam da imaju u Vozdovim Kapijama i da su imali problem da ni jedna garazna vrata nisu htela da se otvore u istom momentu. Moguce, al nekako mi bez tih vrata nije to to, imas kao garazno mesto al bukvalno bilo ko sa ulice moze da udje i da radi u garazi sta hoce.
 
Koja je fora sto nestavljaju garazna vrata vec samo rampu?
Ovo nije prvi projekat na NBG koji nije stavio garazna vrata.
Rolo vrata za tu frekvenciju zatvaranja/otvaranja nisu dobrodosla. Jedna mogucnost je da u jutarnjem i popodnevnom spicu budu otvorena ili da se obezbedi vrlo skup motor koji moze da podrzi opterecenje neprestanog zatvaranja i otvaranja.
 
Da na ta vrata mislim, znam da imaju u Vozdovim Kapijama i da su imali problem da ni jedna garazna vrata nisu htela da se otvore u istom momentu. Moguce, al nekako mi bez tih vrata nije to to, imas kao garazno mesto al bukvalno bilo ko sa ulice moze da udje i da radi u garazi sta hoce.
U pravu si, nedostatak rolo vrata i skener tablica (sto mi deluje sa slike da ce biti nacin otvaranja) verovatno nisu najbolja kombinacija u smislu zastite od kradja. Dobre opcije bi bile kartice za izlazak iz garaze ili da se garaza pokrije kamerama (ukoliko vec nije)
 
Jeste sigurni da nemaju vrata, obično postoje i vrata i rampa i predviđeno je u kombinaciji za režim: dan rampa - noć i vrata, baš iz razloga čuvanja mehanizma, bez kompromitovanja bezbednosti noću.
 
Da li neko ima informaciju da li će početi sa primopredajom stanova do kraja ove nedelje?
 
Vrh