Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Hvala puno STF, pretpostavio sam, ali nisam smeo da se izletim da se ne blamiram neznanjem.
 
ThuderIlija":2gmsx1tw je napisao(la):
Situaciono rešenje:

20130114094302.jpg


Šta predstavlja debela crna linija?
 
Да, зграда личи не неке од зграда код Арене, а можда је у питању и исти пројектант и архитекте који су те зграде код Арене и пројектовале !? Као и већина слажем се да је просечно и да ће се уклопити у околиш. Не свиђа ми се то, што ће имати клима уређаје које ће постављати на зграду, уместо да имају централни расхладни систем. Види се на техничким цртежима где су уцртани клима уређаји.

Што се цене тиче, инвеститор ће ту морати мало подробније поради, ако жели да му посао иде како треба, тј. да релативно брзо прода станове, поготово у данашњим условима!

Зграда ће бити близу улице, а нарочито онај део зграде који је оријентисан према Џона Кенедија, па још преко пута и бензинска пумпа. Па не граде само приватни инвеститори зграде близу улица. Ето и неке зграде у мом крају су близу улице, 3 до 5 метара удаљеност, а градиле су их све државне грађевинске фирме, Енергопројект, Напред, и пропала Хидротехника.

Предпостављам да број гаражних места није могао да буде већи од 94, због саме ограничености локације. Колико сам схватио са једног од цртежа (ситуационо решење) гаражна места ће бити, не испод самих зграда, него испод паркинга, односно испод оног дела које је уоквирено зградом. Означени су улаз и излаз из гараже.
 
"Feanore pa privatnici i grade 7 skladu sa pravilima. Nisu ih obi pisali nego samo rade po urvanističkim projektima. Trebalo bi da se obratiš na drugu adresu."

Hoces samo da me prosvetlis kome sam se obracao da znam?! Ja se obracam ovom drustvu preko foruma... Nikome konretno... Svi smo mi krivi sto nam je ovako... Neko vise neko manje... Mene samo izludjuje sto unistavaju NBG sa ovom gradnjom i sto su komunjare postovali ljudski zivot vise od ovih danas...
 
Ako dobro vidim, ima ulaz/izlaz iz garaže na Bulever M. Pupina? Ako je tako, vrlo sam nezadovoljan ovim rešenjem, zar nije to nekako zabranjeno (ili makar nije praksa)?
 
Mislim da su izlazi iz garaze na Dzona kenedija i na parking kod suda
 
Feanor, skroz se slažem, nikome više nije bitno da vidi nebo kada izađe iz zgrade, već samo daj što više kvadrata i kraj. A slažem se i sa MilisaV-om da je teško uticati na razmišljenje investitora koji samo jure pare, ali problem je što su oni tim istim parama poprilično uticali na mišljenje urbanista koji su ovo dozvolili :(
Osnova svega po meni je što je tržište vrlo slabo izdiferencirano, nije bitno da li zgrada ima park, parking, široke hodnike, kao da ljudi koji sada kupuju stanove vole samo da su između svoja četiri zida i to je to. Sve ima istu cenu i bitan je samo deo grada, prosto neverovatno. Ne znam gde su ljudi živeli, pa ne cene malo zelenila oko zgrade?
Na temu kvaliteta projekta, jednom prilikoma sam pričao sa ljudima iz Energoprojekta o zgradama koje prave i lik iz komercijale mi je rekao da pokušava da natera projektante da prave manje/uže hodnike poput privatnika, ali se ovi nisu dali pa su i dalje projektovali relativno normalne zgrade sa širokim unutrašnjim hodnicima. Ovo je prava retkost, obzirom da skoro čitava novogradnja izgleda kao samački hoteli sa hodnicima od 1,8m smešno.
“Krađu” trotoara i malu udaljenost zgrada od ulice na ime kvadrata ne mogu pak ni da komentarišem, ovo je najgori deo.
 
Imas i gorih slucajeva... Sapic u bloku 11b isekao svo drvece sa poljane i izgradio ogroman parking... Ne verujem da su konsultovali stanare...

U pitanju je ova poljana, sada je cela u asfaltu... Jednostavno niko na poziciji nema obzira... Sve bahato, uhlebljeno, korumpirano, i zato i licimo na ruinu sta god da radimo... Mali broj mucenika se bori sa talasima mediokriteta i lenstina i ko zna dokle vise tako...

http://binged.it/VY236m
 
za spomenuti parking u b11b su išli po potpise od stana do stana, inače su napravili i fudbalsko kosarkaški teren, park, klackalice više od 20 klupa sve je puno dece ,a pre je tu bila pustoš...
 
Isli su po potpise koliko ja znam za kompletknu rekontrukciju medjuzgradnog prostora... Prosto ne mogu da verujem da je vecina stanara potpisala onoliku asfaltnu plocu na poljani na kojoj sam celo detinjstvo pikao fudbal i jurcao se... Inace ziveo sam u toj zgradi 15 godina... Sada je taj parking vecinom prazan jer nije bilo potreban toliki. Mozda da su izgradili trecinu sadasnjeg bilo bi prihvatljivo...
 
Uskoro pocinje gradnja u Dz. Kenedija. Cena stanova u pretprodaji je oko 2.500 eura. Osim dobre lokacije, stanovi ce biti visokog kvaliteta (da ne kazem luksuzni) pa je i cena takva. A mislim da ce se takvi stanovi lakse prodati nego neki obicni kao npr. Belvil.
 
Цена за ту локацију од 2.500е/м2 је апсурдна.
Какав год да је квалитет.
Уопште не разумем циљну групу за ту цену на таквој локацији.
 
To Gradini nije prva takva zgrada. Cene su takve i nikad nije bilo problema. Svaka roba ima svoga kupca
 
Па до пре две године ниједан инвеститор у Београду није имао проблема. Добар ми је тај оптимизам, али то је прескупо.
То је скупље и од Арене ГДС која и после толико година и спуштања цене не може да прода те станове.
 
Djuri se uopste ne zuri da proda te stanove. Ali interesovanje je za sada veliko. Traznja za jeftinim stanovima je pala, stanovima koje kupuje obicna sirotinja na kredu.
 
Inace, Gradina ce ove godine zapoceti izgradnju jos jedne zgrade u Vojvode Stepe, blizu Stepinog Vajata. Trenutno se priprema dokumentacija za dozvole.
 
Па објекти нешто не обећавају, не знам какав је суд других, али ја ову кутија ахитектуру једне најружније боје у читавом граду баш не сматрам за неку ексклузиву. Meni je ovo potpuno isto kao Stepa.

gradina1.jpg


gradina2.jpg


gradina3.jpg
 
jesi li ti gledao kako se radi na Stepi? ne govorim o arhitekturi nego o kvalitetu
 
Па отприлике јесам, и не видим неку већу разлику у односу на ваше. Делује ми потпуно исто. Само је ГДС био мало креативнији са бојама.
 
Vrh