Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Prošao sam pre nekih dvadesetak minuta i mogu da kažem da se radi udarnički bilo je negde oko 20 h i bez obzira na praznik investitor se ozbiljno bacio na posao.

cam00280.jpg
 
Трагикомично је што сви најгори и најружнији пројекти у Београду експресно добијају дозволе и крећу у реализацију док су малтене сви најбољи пројекти предложени у Београду или стопирани или потпуно одбачени и проглашени непожељним од стране наших "стрчњака".
 
zsto što im urbanistički projekat nije radio ZAP d.o.o,
 
Po ceni od 2500e moze se kupiti gotov stan u bloku 11a,kod bivse kineske ambasade,lokacija i gradnja su bar pet klasa bolje od ove.A sta je to ovde luksuzno stvarno mi nije jasno.
 
Moram priznati da gradiliste deluje veoma ozbiljno i jako dobro organizovano
 
Oko 19:45 sam prošao pored gradilišta i rade punom parom...dovezli su i kran, stoji u delovima unutar gradilišta bliže raskrsnici Mihajla Pupina i Džona Kenedija
Edit: Postavljaju kran...gradilište je veoma aktivno i po ovom snegu.
 
Prošao i ja danas, da, deluje da je počelo sa ozbiljnim radovima.
Hajde, pa da bude jedna rupa manje u ovom gradu...
 
+1

Deluju ozbiljno, a koliko će biti ozbiljni kako bude odmicalo vreme, videćemo.
P.S. Ne znam šta se dešava sa onim projektom Zeptera u bloku 8 (na mestu Centrotekstila ili pored njega). Da li je neko možda načuo nešto? :D

Edit: Kran polako dostiže svoju maksimalnu visinu, dok se ruka krana prostire celom širinom bul. Mihajla Pupina xD
 
Postavlja se drugi kran i počelo je izlivanje temelja. Valjalo bi da se ova tema sada preseli u "Projekti u izgradnji" :D
 
Moze li jedna mala razmena misljenja-koja je pozicija po vama najbolja za stanovanje?
Meni je interesantna lamela koja gleda na sud,jer je cini mi se juzna strana i malo je izolovana u odnosu na bulevar.hvala
 
Pa zavisi od mnogo čega...prvo koliko će biti dobra zvučna izolacija, u koje doba dana bi ti najviše odgovaralo da ti sunce osvetljava stan. Po meni, najbolja lokacija bi bila na ćošku koji gleda na sud i bulevar (naravno ako postoji takav stan koji gleda na obe strane), imao bi prirodne svetlosti tokom većeg dela dana. Ja sam blizu, u zgradi u otona župančiča i stan mi gleda na bežanijsku kosu i leti je jako lepo osvetljen stan suncem od recimo 1 popodne pa do uveče. Takođe, mislim da je lepši pogled na bulevar i sud (dom zdravlja) nego na džona kenedija...sa te strane nije baš neki pogled, plus tu je i benzinska pumpa. Dešava se da se gorivo ponekad dosta oseća u njenoj blizini, ne znam kakvo iskustvo imaju stanari u onoj zgradi šućmuraste boje koja je pored pumpe :D
P.S. juče dok sam prolazio pored gradilišta, učinilo mi se da postavljaju osnovu za treći kran između 2 postojeća, a možda je to rezervni teret za ova 2 koja su operativna.
 
I ja sam malo istrazivao koja je generalno najbolja orijentacija stana. Strucnjaci kazu da je najbolje kada je spavaca sobe na istoku, a dnevna soba na jugu.

Osim toga generalna pravila su:
Istok - puno sunca pre podne, posle podne hladovina
Zapad - pre podne hladovina, puno sunca posle podne ujedno moze biti jako topao posle podne leti
Sever - malo sunca celog dana (ujedno i stanovi koji nikad nisu pretopli ni u sred leta)
Jug - sunce ceo dan (verovatnoca da stanovi budu pretopli tokom leta)

Dodatno je da kod zgrada sa kvalitetnom toplotnom i zvucnom izolacijom, toplota uglavnom ne predtsavlja problem, tako da mozes da biras po tome koliko direktog sunca zelis u stanu i u kojem delu stana.

Osim ovoga razmili i kakav ce ti biti pogled, pa izaberi po zelji.

Nadam se da sam ti pomogao.
 
Počela da viri armatura iznad visine ograde na lameli do Džona Kenedija :D
 
Ima li neko ideju koliko ce predlozena varijanta izgradnje metroa-tramvaja na stubovima ispred objekta(bice nadzemni a ne podzemni),s obzirom na buku i naravno vizuelno unistavanje bulevara,uticati na kvalitet zivota u zgradi,atraktivnost lokacije i naravno cenu?
Pretpostavljam da resenje nije konacno a i da jeste, pitanje je da li ce ikad i biti realizovano,ali s obzirom da razmisljam o kupovini stana i da ce me kredit opterecivati narednih 25 god.moram dobro da razmislim o svim stvarima,a ovo me bas nesto ne veseli!
 
Pa ne bi trebalo da bude bučnije od ostalog saobraćaja...nije to više kao u američkim filmovima od pre 20-30 godina u Njujorku i Čikagu sa metroom koji šiba tik uz zgrade i izaziva manje potrese :D
 
majk":1z8haat8 je napisao(la):
Ima li neko ideju koliko ce predlozena varijanta izgradnje metroa-tramvaja na stubovima ispred objekta(bice nadzemni a ne podzemni),s obzirom na buku i naravno vizuelno unistavanje bulevara,uticati na kvalitet zivota u zgradi,atraktivnost lokacije i naravno cenu?
Pretpostavljam da resenje nije konacno a i da jeste, pitanje je da li ce ikad i biti realizovano,ali s obzirom da razmisljam o kupovini stana i da ce me kredit opterecivati narednih 25 god.moram dobro da razmislim o svim stvarima,a ovo me bas nesto ne veseli!

Metro bio izgradjen za 5 ili 50 godina ce na tom delu trase biti na stubovima zbog zemljista i vec postojece siroke trake u sredini.Moj predlog je da ako kupujete u ovoj zgradi stan kupite neki orijentisan ka drugoj strani,to jest dunavu ili eventualno sudu,dok nikako ne bih preporucio da je orijentisan ka ove dve obliznje ulice.
 
Ono što po meni može da pokvari kraj je tja 'multimodalni hab', sam metro nikako.
Znači parking ispred Bul. Miajla Pupina se uništava, možda i onaj prelepi drvored platana, i počinju da smrde autobusi 20 sati dnevno. To će duduše najviše smetati ljudima u broju 199.
 
A da li se zna hoce li se bulevar siriti na ustrb setalista da bi se metro sagradio ili ce sirina ostati ista?
 
Potrebno je 9 metara za 2 koloseka a 14 gde ce biti stanice.Imate srece pa je metro planiran sa druge strane ulice u odnosu na ovu zgradu.
 
Šetalište će eventualno da se pomeri malo bliže ka Otona Župančiča...ima dosta prostora između sadašnje autobuske stanice i zgrada
 
Lamela do Džona Kenedija polako dobija svoj prvi nivo iznad ulice dok je ostatak zgrade uglavnom završen do nivoa sa bulevarom. Izuzetno brzo napreduje izgradnja. Gradilište je svakog dana puno radnika (ne znam da li je i danas ista situacija, nisam prolazio danas).
 
cuo sam da na zgradi uopste nije planiran sendvic zid, vec samo blok 20cm+termoizolacija+fasada.
Zaista me cudi da za ovakvu gradnju kazu da je lux i da traze 2.300eur?
 
Vrh