Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Moguce je da nemaju dozvolu, ali skoro sam cuo da ce Metro ici ispod Bulevara Mihajla Pupina do Tvornicke ulice sto je na 500m od zgrade ka Zemunu. Da li je moguce da ne mogu da dobiju dozvolu jer se preklapaju sa Metroom?
I zna li neko nesto vise o trasi Metroa kroz Novi Beograd do Zemuna?
Da li je istina da ce ici celom duzinom od Brankovog mosta ispod Bulevara Mihajla Pupina do Zemuna?
 
vukota":2u42c7fo je napisao(la):
I zna li neko nesto vise o trasi Metroa kroz Novi Beograd do Zemuna?
Da li je istina da ce ici celom duzinom od Brankovog mosta ispod Bulevara Mihajla Pupina do Zemuna?

Nece ici ispod, nego uglavnom iznad zemlje na NBGD. Sa Brankovog mosta skrece levo trasom linije 68, Bulevar Z.Djindjica, pa onda u Omladinskih Brigada, pod zemlju izpod kruznog toka, pored starog Merkatora do Tvornicke, sve imas na Temi o Metrou. Mislim da zgrada nema veze sa tim, vec da imaju verovatno neke druge probleme.
 
Juče su nešto radili. Ne znam šta, kopali su nešto u zoni do raskrsnice Džona Kenedija - Mihajla Pupina, ali ima aktivnosti na gradilištu. Samo još uvek nema table o projektu, a ni rendera objekta.
 
Izgleda da je gradiliste zatvoreno od strane Gradjevinske inspekcije ili tako nesto.
Znate li sta sada to znaci, da celo gradisliste mora da se ugasi za sva vremena ili je zatvoreno dok ne dobiju neke dozvole?
 
Odlično umesto baraka dobijamo potencijalnu močvaru. Ala će lepo da bude leti sa komarcima.

Послато са LG-E400 користећи Тапаток 2
 
Ova cena od 2.300 evra je takva budalaština da nemam reči. Dok se ovo izgradi počeće 2014. godina, kvadrat će tu koštati 1.200 evra sa PDV-om maksimalno i neće moći da prodaju, pa će morati da spuste na 1.000 - 1.050 evra sa PDV-om. Držite me svi za reč koju sada kažem. Ako udju u gradnju, Direkcija za gradjevinsko zemljište će ih odrati sa naknadom za uredjene gradjevinskog zemljišta i ovo bi lako mogao da bude jedan žešći fijasko projekat. Ja da imam ovu lokaciju bih sada svakako stao na loptu i sačekao rasplet. Nije isto kad Direkciji platiš 200 evra po kvadratu prilikom dobijanja gradjevinske dozvole i kad platiš 100 evra po kvadratu. U tih 100 evra po kvadratu će se kriti sva mogućnost za zaradu na ovoj lokaciji.
 
Veliko je pitanje. Raseljavanje se odigralo tako brzo, da imam utisak da je Grad drzao lokaciju, a da su ostala lica koja su već odavno isplaćena, da su ih sada samo počistili. Tako da investitorima, ako su sada uzeli lokaciju po sadašnjim cenama, po meni uopšte ne igra da bilo šta tu grade. No, to je samo moje mišljenje. Možda postoje i drugačije računice, ko to zna. Kod gradnje se mora birati i momenat.
 
da li je moguce da ne postoji urbanisticki plan za taj deo NBG ka Dunavu?
Cuo sam da sve one zgrade koje su izgradjene na uglu Dzona Kenedija i Gramsijeve od strane grada devedesetih nisu imale dozvolu, pa tako i da ceo taj kraj nema urbanisticki plan. Da li je moguce da je ista situacijja i sa ovom lokacijom?
 
Teško. Investitor ima lokacijsku dozvolu, verovatno još uvek čekaju na odobrenje za izgradnju (pošto još nisu upisani u registar investitora na sajtu Grada Beograda, gde se nalaze inače svi objekti za koje je izdata građevinska dozvola). Izgleda da su samo malo požurili i obavljali neke radove koje ne smeju da obavljaju pre nego što dobiju odobrenje za izgradnju, pa ih je inspekcija zatvorila. Kad stigne dozvola, verovatno će se i mašine vratiti na gradilište. Taman dok se otopi sneg :)
 
Danas prolazio pored gradilišta, ništa zanimljivo za fotkanje osim ovog natpisa.

cam002151.jpg
 
Mislim da sam pametno rezonovao каkad je u pitanju gradnja na ovoj lokaciji. Danas sam zvao Neimar V da pitam za cene na lokacijama na uglu ulic Nedeljka Gvozdenovića i Marka Ristića na Bežanijskoj kosi i uglu ulica Jurija Gagarina i Dušana Vukasovića u bloku 61 na Novom Beogradu i rekoše mi da cena sa PDV-om varira od 1.600 - 1.550 evra po 1 kvm.
Moj utisak je da su to potpuno nerealne cene. Moguće da investitor u njima vidi prostor za zaradu, od recimo 30% ili možda i 45%, ali to je jednostavno nerealno. Nema kupovne moći za tako nešto. Investitor će doći u paradoksalnu situaciju da potpuno završen objekat sa upotrebnom dozvolom prodaje po 1.250-1.300 evra po kvadratu za npr 6 meseci ili godinu dana, početkom 2014. godine. Moja procena je da će i to biti nenaplativa cena. Pravi smiraj tržišta mora da bude krajem 2014. godine i početkom 2015. godine kada će cena za 1 kvm stana biti 1.000 - 1.100 evra po kvadratu sa PDV-om. Moguće da tada neće niko graditi, pa će morati da gradi samo država, ali to je jedina realna istina.

I da dodam reče žena iz Neimara V da je cena ista za obe lokacije, jer ih oni isto cene, a i zainteresovanost kupaca govori u prilog da su po lokaciji to izjednačene lokacije. To je vrlo interesantan podatak, jer ipak bi Jurija Gagarina po nekoj logici brže veze sa centrom trebala da ima prednost. U ovom slučaju, ne.
 
belka":1rxjxhbf je napisao(la):
Mislim da sam pametno rezonovao каkad je u pitanju gradnja na ovoj lokaciji. Danas sam zvao Neimar V da pitam za cene na lokacijama na uglu ulic Nedeljka Gvozdenovića i Marka Ristića na Bežanijskoj kosi i uglu ulica Jurija Gagarina i Dušana Vukasovića u bloku 61 na Novom Beogradu i rekoše mi da cena sa PDV-om varira od 1.600 - 1.550 evra po 1 kvm.

I da dodam reče žena iz Neimara V da je cena ista za obe lokacije, jer ih oni isto cene, a i zainteresovanost kupaca govori u prilog da su po lokaciji to izjednačene lokacije. To je vrlo interesantan podatak, jer ipak bi Jurija Gagarina po nekoj logici brže veze sa centrom trebala da ima prednost. U ovom slučaju, ne.

Ne mislim da Jurija Gagarina ima prednost jer sam ih ja zvao samo za Bezanijsku kosu, Jurija Gagarina me ne zanima i ne smatram da je skuplje od Bezanijske kose. Ono sto ja mogu da ti kazem da su spustili cene jer su meni pre par meseci rekli da oni na Bezanijskoj kosi kostaju 1.800e/m2 sa PDV-om, na sta sam se zaprepastio i dobio sam informaciju da ce 80% zavrsenosti, sto je uslov za kredit, biti u novembru ove godine. Znaci spusta se, lepo je to cuti. Mada je sada mnogo i 1.600. Mislim da ih ova odluka o suspenziji konverzije ubija. Izgleda da se otvara slobodno trziste, bar u nekoj meri.
 
Mogu da potvrdim ovo sto kaze imenjak gore, mada sam ja zvao i mnogo pre toga(ima možda i godina dana vec). Bili su i neki popusti(100-150 eura) ako platis neki veliki procenat, tipa 80% ,odjednom.
I, tad kad sam ja zvao, cena na Bež. Kosi je bila oko 100 eura veća po kvadratu u odnosu na Vukasovićevu.
 
Nisam pravnik ali jasno piše ''ko skine pečat ili znak'', a ne ''pečat i znak''. Uostalom evidentno je da je gradilište ''napušteno'' očigledno je da nemaju dozvolu.

Idealno bi bilo da se tu ionako ništa ne gradi, neka nam samo dovrše stazu za pešake koje je prekinuta kod Prvog Osnovnog suda, a na ostatku površine neka naprave lep park sa klupicama i spravama za klinčadiju.
 
nikola011":3ivj48wl je napisao(la):
belka":3ivj48wl je napisao(la):
Mislim da sam pametno rezonovao каkad je u pitanju gradnja na ovoj lokaciji. Danas sam zvao Neimar V da pitam za cene na lokacijama na uglu ulic Nedeljka Gvozdenovića i Marka Ristića na Bežanijskoj kosi i uglu ulica Jurija Gagarina i Dušana Vukasovića u bloku 61 na Novom Beogradu i rekoše mi da cena sa PDV-om varira od 1.600 - 1.550 evra po 1 kvm.

I da dodam reče žena iz Neimara V da je cena ista za obe lokacije, jer ih oni isto cene, a i zainteresovanost kupaca govori u prilog da su po lokaciji to izjednačene lokacije. To je vrlo interesantan podatak, jer ipak bi Jurija Gagarina po nekoj logici brže veze sa centrom trebala da ima prednost. U ovom slučaju, ne.

Ne mislim da Jurija Gagarina ima prednost jer sam ih ja zvao samo za Bezanijsku kosu, Jurija Gagarina me ne zanima i ne smatram da je skuplje od Bezanijske kose. Ono sto ja mogu da ti kazem da su spustili cene jer su meni pre par meseci rekli da oni na Bezanijskoj kosi kostaju 1.800e/m2 sa PDV-om, na sta sam se zaprepastio i dobio sam informaciju da ce 80% zavrsenosti, sto je uslov za kredit, biti u novembru ove godine. Znaci spusta se, lepo je to cuti. Mada je sada mnogo i 1.600. Mislim da ih ova odluka o suspenziji konverzije ubija. Izgleda da se otvara slobodno trziste, bar u nekoj meri.
Цена квадрата коју комшија Белка наводи је "нова" коригована цена, мада је и то, као што каже, превелика цена. Пријатељи су скоро звали Неимар В, јер им се свидео у тој згради, један једнособан стан (Б01) од 34,31 квадрата http://www.neimarv.rs/u-izgradnji/49-be ... -kosa-gp-1, и онда би уз преправку урадили једноипособан, али им је цена била стварно велика. То је баш та цена коју наводи Белка.

Тачно је и то што каже Никола011 да је цена била и 1.800,- еврића. Ево примера: исто на Бежанијској коси, а у оној првој згради коју је Неимар В саградио још прошле године у Веспућијевој улици (ближе Максију, и која је пола стамбена, а пола је хотел Веспући) и која је удаљена непуних 50 метара од ове коју сад граде. До средине новембра о.г. је у тој згради остала непродата једна гарсоњера од 26 квадрата и продавали су је по цени од 47.900,- еврића, што значи квадрат је био 1.842,- евра са ПДВ-ом !!! Дуго је стајало обавештење о продаји те гарсоњере и тек средином новембра је скинуто. Још увек у тој згради има непродатих локала.
Мислим да ће са овом ценом од 1.600,- евра да презиме (па ако се неко упаца !), а да ће већ од марта 2013. морати да коригују на неку лепшу цену :D .
 
Jos bolja fora je sto su mene, kao kreditnog kupca letos pokusavali da nagovore da mi je bolje da uzmem i veci i da navodno nijednog ispod 50m2 vise nema, svi su vec prodati. Znaci oni nisu nista prodali ako jos uvek nude taj mali.
E, kad bi vise ljudi znalo kako oni lazu da bi namamili kupce i da neko tako objavljuje na TV-u ove podatke cene bi se srozale 30% za mesec dana.
 
Možda je neko odustao od rezervacije.

Mada, kad sam ih zvao stekao sam utisak da može da se pregovara na licu mesta. Bilo je ono, dodjite da vidite planove, cena je oko... itd.
 
Slazem se da ce cene morati da idu dole jer jednostavno kredita vise nema.

Medjutim, treba biti posten i priznati da su kvalitetna gradnja (sendvic zid od pune cigle i kamene vune + alu stolarija itd) i stiropor na fasadu i PVC stolarija nebo i zemlja.

Za ovu drugu, losiju gradnju mislim da cena moze da ide od 1.000-1.300 sa PDVom u zavisnosti od lokacije, ali za kvalitetnu gradnju, mislim da nema sanse da ide ispod 1.500 sa PDVom, jer prirodni materijali ipak kostaju.

Cini mi se da je najbolji parametar realnih cena trenutna prodaja lux novogradnje po centru grada i dedinju (1.650- 1.950 sa PDVom).

Ako na ove cene dodate realnu deflaciju od -15% do 2014, cena cak i za najlux gradnju na ovoj lokaciji koja realno jeste dobra, ne bi trebalo da prelazi 1.500-1.700 eur sa PDVom i to u zavisnosti od kvadrature koja se kupuje.
 
Vrh