Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Sto se tice kvaliteta nasih radova, idi na upravnu zgradu Rajfajzena u Omladinskih B. pa ce ti biti jasno
 
Свиђа ми се оно на Врачару. Хајде да кажемо да је градња као градња ОК, али да су ми зграде естетски екстремно ружне, ружне су. Али стојим иза тога да какав год да је квалитет градње, за Ретензију је 2.500е/м2 прескупо, а ако се газди не жури, не мора ни да продаје. Не знам каква је ту фора и капитал, видео сам да и фирма Регија годинама држи исте непродате станове по јако високим ценама и ниједан није продала. За шта су грађени ти станови ако нису за продају и тржиште, мене не занима уопште.
 
Боја је врхунска... :)
Шалу у страну, то је већ тотално субјективно...
 
dunjer okani nas se. ako si ovde došao da reklamiraš svoje preskupe stanove plati baner na sajtu pa možda i kliknemo na njega.


samo nemoj nam prodavati priču da ova rugoba sa braon fasadom i klimama nakalemljenim na istu predstavlja lux gradnju. nije ni u rangu stepe nego u rangu vojvode vlahovića naselje padina.
 
MilisaV":16e9cgpp je napisao(la):
samo nemoj nam prodavati priču da ova rugoba sa braon fasadom i klimama nakalemljenim na istu predstavlja lux gradnju. nije ni u rangu stepe nego u rangu vojvode vlahovića naselje padina.

Ја видим да ми ова боја буди неке лоше успомене, али никако нисам могао да се сетим разлога...

padina.jpg
 
MilisaV":1sbwbtqq je napisao(la):
dunjer okani nas se. ako si ovde došao da reklamiraš svoje preskupe stanove plati baner na sajtu pa možda i kliknemo na njega.


samo nemoj nam prodavati priču da ova rugoba sa braon fasadom i klimama nakalemljenim na istu predstavlja lux gradnju. nije ni u rangu stepe nego u rangu vojvode vlahovića naselje padina.

arhitektura nema veze sa kvalitetom gradnje.
 
А како да верујемо у квалитет кад се нико од 2000.те године није баш показао. Ја сам се пре пар дана прошетао Улицом Војводе Степе, тамо је имало пар познатијих фирми типа Греда Ваљево као и неке друге гре су стављане немачке гранитне фасаде и разноразне перверзије. Пола је са тих зграда отпало, јако сам незадовољан њиховим стањем после пар година. Баш ћу обратити пажњу на ове ваше зграде да видим на шта личе ако је прошло 5-10 година од тада.
 
Juče sam prošao pešaka pored gradilišta u 9a, kroz Džona Kenedija i video sam svega dva radnika koja su "nakivala" ogradu oko teeljne jame i to je sve. Bio je i jedan auto, u kontejnerima sam video jdnog čoveka, a na ogradi oko gradilišta i dalje stoji traka "Zatvoreno gradilište" koja je samo presečena kod ulazne kapije, i tabla o obaveštenju da je gradilište zatvoreno od strane inspekcije i dalje stoji. Danas ću opet da prošetam tuda da vidim ima li većih aktivnosti.

Update: Na gradilištu aktivnosti bez :D
 
Dundjer, dobro došao na forum. Znaš li možda razlog zašto je gradilište trenutno zatvoreno i kada bi mogli radovi da budu nastavljeni?

I možeš li da nam kažeš nešto više o proejktu u Vojvode Stepe?

Hvala.
 
dundjer":lcowdp3x je napisao(la):
Uskoro pocinje gradnja u Dz. Kenedija. Cena stanova u pretprodaji je oko 2.500 eura. Osim dobre lokacije, stanovi ce biti visokog kvaliteta (da ne kazem luksuzni) pa je i cena takva. A mislim da ce se takvi stanovi lakse prodati nego neki obicni kao npr. Belvil.

А шта се подразумева под тим луксузним становима? Клима? бојлер који није изнад каде? паркет који се не диже? Изолација која постоји?
 
А где иду бојлери у лукс градњи? Тотални сам дудук јер ми лукс свет није близак...
 
Kako pocinje gradnja kad je gradiliste zapecaceno
 
Direktore, danas sam prošao pored gradilišta isprva je bila zalepljena samo ona nalepnica građevinske inspekcije. Međutim dodali su i traku.

Evo par fotkica, slikano mobilnim pa nisu nekog kvaliteta.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


74.jpg
 
dundjer":x76ovgk6 je napisao(la):
arhitektura nema veze sa kvalitetom gradnje.
Нема, али је битна за први утисак а и треба узети у обзир и изглед зграде кроз пар година.

Не знам да ли ваша фирма ради и архитектуру, али ако је тако, мењајте архитекту што пре, или барем пословну политику.

Зграде су грозне! Могу да имају и бамбусов паркет и компјутерксе системе, јапанске лифтове али излгедају као социјално становање. Ова у 27. марта је дно архитектуре.

Ви имате среће што је у Србији богати део популације углавном полуписмени полусвет којима је естетика задња рупа на свирали, али ви зидате зграде које ће ту бити деценијама, и оне би морале да имају естетски критеријум. То је обавеза према граду, основно поштовање према осталим становницима и према наредним генерацијама.

Кречена фасада у урбаној средини је епски промашај. Те зграде ће за десетак година изгледати као они социјалистички ужаси по Карабурми.
 
molba za dundjera, mozes li da nam navedes kvalitet ove zgrade u glavnim crtama da bi svima bilo lakse da razumeju o cemu se radi? Ja licno poznajem dosta graditelja koji kazu da zidaju u najvisem kvalitetu, a istina je ipak cesto daleko od toga
 
Mene interesuje otkud sad cena od 2500 evra, kad je nama lično gazda preko telefona rekao 2300?

Mislim, i jedno i drugo je za cirka 1000 evra preko moje platežne moći, ali red je da pitam ;)
 
Na gradilištu i dalje nema aktivnosti...još od prošle nedelje kada su postavili ogradu oko temeljne jame.
 
Danas su počeli radovi na gradilištu, evo par fotki koje sam načinio u prolazu...

4.jpg


5.jpg


6.jpg


I za kraj nešto što je u suštini praksa kod naših gradilišta, blato razbacano svuda okolo po troaru i na ulici. Zar je toliko komplikovano oprati crevom točkove.

cam002661.jpg
 
Bivis":ibqjx5pw je napisao(la):
Danas su počeli radovi na gradilištu, evo par fotki koje sam načinio u prolazu...

4.jpg

Dobro će biti ako zgrada bude ovako uvučena :) Samo ne kontam ove stubiće oko zgrade i na trotorau!?
 
Bivis":1zuzlyfm je napisao(la):
Danas su počeli radovi na gradilištu, evo par fotki koje sam načinio u prolazu...

4.jpg


5.jpg


6.jpg


I za kraj nešto što je u suštini praksa kod naših gradilišta, blato razbacano svuda okolo po troaru i na ulici. Zar je toliko komplikovano oprati crevom točkove.

cam002661.jpg

Ćale je juče popodne prolazio tuda i reko mi da su počeli da grade i da su čistili to blato. Videćemo da li će nastaviti da vode računa o tome...a rok izgradnje...30 meseci...da nije malo mnogo? :mrgreen:
P.S. Mislim da bi ova tema sada mogla da se preseli u "Projekti u izgradnji".
 
zexland":stgijhkn je napisao(la):
Opet 90e ! Neeeee....jako podseca na Blok 29 !
Архитектура изгубљена у времену.
 
obelisk gradnja koja je investitor nema ni svoj sajt.


gradina zemun ima solidnu listu referenci (rajfajzen zgrada, delta city, belvill....), ali nažalost zgrade koje su oni sami gradili su ružne.


posebno bih istakao onu u 27. marta koja je katastrofalna, i doprinosi devastaciji jedne od značajnih ulica u beogradu.
 
Vrh