Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Koliko videh nema PDR za tu lokaciju ni pre 2003 godine.Imas opciju pretrage planova pre 2003. godine.

Ali prema beoinfo-u koji je nesto slicno samo od strane urbanistickog zavoda,izgleda ovako odokativno da ce biti ubucen trotoar.Kod beoinfoa nadjes lokaciju kao da gledas na GE pa ako je posebne boje kliknes na nju i izadje ti PDR.

http://mapa.urbel.com/beoinfo/
 
Da li postoje neki renderi projekta? Ili neke insajderske informacije :D
 
Zvali investitora danas. Cena kvadrata sa PDV-om je 2300 (dvehiljadetristotine) evra!!!
Takođe, biće ista cena u izgradnji i kasnije.
Da ne budem zloban, uzdžaću se od daljih komentara... Samo se nadam da će kad je već skupo biti pristojnog izgleda.
 
Нисам се зачудио. И "Напред" тражи 2.160 са ПДВ-ом за станове у Блоку 34, који је ипак мање добра локација. Не знам баш како то продају, али да је прескупо, јесте.
 
mekbejn":san3qbra je napisao(la):
Zvali investitora danas. Cena kvadrata sa PDV-om je 2300 (dvehiljadetristotine) evra!!!
Takođe, biće ista cena u izgradnji i kasnije.
Da ne budem zloban, uzdžaću se od daljih komentara... Samo se nadam da će kad je već skupo biti pristojnog izgleda.

To je pocetna odokativna cena za cenkanje, mada mi je i za to visoka.
I Belville je kostao zvanicno 2.000+PDV i jos u to vreme se kupovalo bar 20% jeftinije. MOja drugarica je mali stan od 45m2 platila 1.600+PDV, a veci su se prodavali za 1.400. Za 1.400 to kazu neki, znaci to sam cuo, za 1.600+PDV se uredno prodavao Belville jos na pocetku. Znaci cepaju cenu 20% vise od neke za koju bi dali. To nije cena za tu lokaciju ako jos uvek u GDS-u kod Arene ima neprodatih stanova na ekstra lokaciji u odnosu na ovu, a polovni oko Arene koji su relativno noviji ne prelaze 2.000 i to manji tako da ta cifra nema smisla. Narocito sto je preko puta benzinske pumpe, bas bih voleo da vidim ko ce sa tim pogledom da im da tu cifru.

To je samo onako dato da se nalozis koliko ce biti dobro, nesto poput west-a, a kad platis, dobices stiropor.
 
jedno glupo pitanje, kako se ubacuju slike ? imam nesto da podelim ali ne znam kako ...
 
idi na www.dodaj.rs uploaduj fotografije ali pritom u dodatnim opcijama stavi izmeni sirinu slike na 800 pa onda kod za forum prebaci ovde u temu
 
07. okt, kada su poceli sa rusenjem starih kuca
0710.jpg
 
14. Oktobar, ogradjeno gradiliste i ciscenje porusenih kuca sa placa
1410.jpg
 
24. Oktobar, tj danas. plac ociscen, konture zgrade ucrtane na zemlji belom linijom. Bageri kopaju mesto za podzemnu garazu.
2410.jpg
 
Mogli bi da postave tablu na gradiliste :p jos ne znamo ni idejno resenje ni broj spratova, nista :D
 
otprilike ovako bi zgrada tebala da izgleda, slicno crvenkapi u YBC
4383261.jpg
 
garaze, prizemlje, 6 spratova i povuceno potrkovlje to je plan
 
Hvala Vukota na fotkama i renderu.

Ne mogu a da ne iskomentarisem ovu ispod prosecnu arhitekturu za koju mi je tesko i da procenim gde je krenula a gde stala u vremenu i prostoru. Naravno nadstresnica je tu kao nezaobilazni element.

Voleo bih da pitam drugare sa foruma koji su bili ili su sada na arhitekturi da li postoji neki specijalni odnos profesora prema nadstresnicama ili je to puka slucajnost da njihovi ucenici buduce arhitekte u nedostatku kreativnosti koriste taj element
 
Дефинитивни несвиђ :notok: А тако сам желео да видим рендер...
 
Pa za ovakav kraj bilo šta modernije od ovoga bi bio preveliki šok :D
Mislim u odnosu na okolne zgrade. Naravno, moglo je i nešto drugo da se napravi tu ali šta je tu je.
 
vukota":3u8k7ylx je napisao(la):
otprilike ovako bi zgrada tebala da izgleda, slicno crvenkapi u YBC
4383261.jpg

Ovo je kao na uglu Gandijeve i Jurija Gagarina, samo nisu prikazane spoljne jedinice splt-sistema.

Hajde da držimo palčeve da je ovo neka greška....
 
ma nije to pravi izgled zgrade, nego sam samo nasao negde slicnu sliku, nemam pravu...
 
Ju Ju nemoj to vise da nam radis. Bice da je Reljina ali slobodno mogu reci i nasa zelja makar za sada ispunjena i da je po sredi neka greska :)
 
Investitor je zalutao sa cenom zestoko, bolje im je da odu do Belvilovog prodajnog salona pa da vide koliko je njima ostalo praznih stanova posle 5godina prodajea cene su im sada od 1500-1650eur/m2 kako se prica po trzistu.
Realna cena za taj kraj i vishi kvalitet gradnje ne bi smela preci 1500eur/m2 sada , 1400eur/m2 i 1300eur/m. 2014godine.
 
Vrh