Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Cena je suluda i zasadasnji trenutak, a kamoli za 2god kada ti stanovi budu gotovi, jer nas ceka daljni pad cena od 10% godisnje sigurno i u naredne 2 godine zbog ocajne situacije sa ekonomijom i sve manjim brojem radnih mesta.
 
dobra je lokacija, ima blizinu dunava.l stanica 16 blizu tako da se do centra brzi stiže.


iskreno ne verujem da će se prodavati po toj ceni, pogotovu što na novom beogradu ima dosta novogradnje po manjim cenama. ali nikad se ne zna pa zgrade u kojima imaju stanove dinkić i toma se prodaju po mnogo većim cenama, ali su i na mnogo boljim lokacijama i što se tiče lokacije i što se tiče komšiluka.
 
Cena je previsoka, bar za normalne ljude. West i Belvil se slabo prodaju po nižim cenama (iako doduše imaju lošije lokacije).
Ne znam kojom magijom je blok 11 prodao stanove po onoj ceni, ali je meni ta lokacija lošija od ove.
Takođe, braon zgrada u Goce Delčeva koliko znam ima još neprodatih stanova, baš zbog visoke cene.
Sve u svemu, po meni preskupo. Sa cenom od recimo 1600-1700 sa PDV-om verujem da bi se brzo prodalo. Ovako, ne verujem.
 
prolazim pored West-a svaki dan i trenutno lepe stiropor kao deo fasade, a prodaju pricu o naj lux gradnji. A Belvil kazu da zidovi vec pucaju i da ako komsije malo glasnije pricaju sve ih cujes u svom stanu. Istina Belvil zvanicno danas prodaje za 1550e ali dali bi i za 1200 jer niko necw da kupi. Ako Blok 9a bude zaista gradjen kvalitetno, ondane ,oze da se poredi sa gore ovima jer su oni daleko losija gradnja. Druga stvar Napred zavrsava u bloku 34 sasvim ok zgradu, zvanicno traze 1800 bez PDVa, ali cuo sam da bi bili zadovoljni i sa 1600. A zgrada koja ce se graditi je kvalitetnija od svega ovoga i nalazi se na najboljoj lokaciji od svega pomenutog, mozda i ima smisla sto planiraju cenu preko 2000e bez PDVa. Sto se tice bloka 11, to nije trzisna prica vec cista farsa, jeste ultra lux gradnja,ali na ozracenom zemljistu. Ako se secate tu je bila kineska ambasada koju su bombardovali 1999,
 
Kakav je problem sa stiroporom kao delom izolacije?
 
cini mi se da stiropor ima rok trajanja, a da je najbolja kombinacija puna cigla i kamena vuna, zar ne?
 
Ne znam, zato pitam posto se olako daju razne kvalifikacije na ovoj i ostalim temama kako je nesto lose uglavnom zbog pretpostavki
 
ne ali realno, sendvic zidovi od bloka + kamene vune + pune cigle, alu stolarija, spanska leramika, centralno grejanje, lokacija skoro kao hotel jugoslavija, to ipak vredi nesto. Koja je realna cena toga danas?
 
Igor":2i1wk2tu je napisao(la):
Kakav je problem sa stiroporom kao delom izolacije?

Stiropor kao materijal ima slicnu cenu kao vuna, ali je mnogo jeftinija ugradnja pa ispada mnogo manje.

Mana stiropora je sto mu vremenom opada moc izolacije, pa se zato uglavnom i ne stavlja u sendvic zidove, vec mineralna vuna. Nasi to stave samo da se zove sendvic zid, boli ih uvo da li je bolje da u sendvic ide stiropor ili vuna. Stiropor ne propusta vlagu, ne dise zid, dok vuna ima osobinu paropropusnosti i bolja je. U svakoj kvalitetnijoj gradnji ide vuna, sad ste me iznenadili pricom da u west-u ide stiropor. Sto bi rekao VIP u reklami, "steka se, steka".

Zgrada preko puta Megatrenda je gradjena sendvic zidom sa 10cm mineralne vune. Vec u toku gradnje sam zvao da se interesujem za cenu. Zvao sam svake dve nedelje, sve vreme sam dobijao odgovor da cena jos nije formirana, da bi sledeci odgovor bio da vise nema slobodnih stanova osim u potkrovlju. Izgleda da je onaj ko je tamo kupio stan lepo platio. Drug mi je rekao da funkcionalnost stanova nije neka jer je princip kao u Stepi, stanovi su uglavnom jednostrani, pa dobijes ono sto dobijes, prozore samo u sobama, nema prirodne ventilacije u kuhinji, kupatilu i naravno ne postoji nikakva ostava.

Evo jednog oglasa iz te zgrade,ne pise cena :)
http://www.mojkvadrat.rs/nekretnine/pro ... grad/43291

Ovaj ga je previse uredjivao pa verovatno trazi visu cenu, jedan se vec prodavao prazan, ali ga vise nema. Mislim da je pocetna cena bila oko 1.800e/m2. Za koliko je na kraju prodat, ne znam.
 
slika1336.jpg
 
astrodule":3vkndavx je napisao(la):
Ovo bi se moralo odmah sprečiti. Mislim na zauzimanje trotoara.

Bice tog trotoara. To ti je kao sto u Vojvode Stepe svi ograde do kraja ulice jer su one stare kuce isle mnogo blize, ali se u gradnji povuku prema urbanistickom planu. Tu nije postojao nikad trotoar, vec su one stare kuce bile do same ulice. Da bi poceli rusenje i sredjivanje terena morali su sve i da ograde.
 
nikola011":14cq93nl je napisao(la):
astrodule":14cq93nl je napisao(la):
Ovo bi se moralo odmah sprečiti. Mislim na zauzimanje trotoara.

Bice tog trotoara. To ti je kao sto u Vojvode Stepe svi ograde do kraja ulice jer su one stare kuce isle mnogo blize, ali se u gradnji povuku prema urbanistickom planu. Tu nije postojao nikad trotoar, vec su one stare kuce bile do same ulice. Da bi poceli rusenje i sredjivanje terena morali su sve i da ograde.

Tačno je da se ovde završavao izgrađeni trotoar zbog starih kuća. a ovaj drvored, uz koji je postavljena ograda, se nalazio maltene na ivici rupe. Znači trotoar na ovom potezu ranije nije postojao, ali ga treba kompletirati.

Ne bih ovo ni spominjao, da već nije bilo sličnih slučajeva sa zauzećem dela trotoara ili mesta na kojem trotoar mora da postoji: staza između bloka 45 i Jurija Gagarina, Vladirmira Popovića kod onih auto placeva, Đorđa Stanojevića kod Airport City-ja (mada ovo i nije neki primer, jer taj nepostojeći trotoar bi vodio samo u APC, a oni su napravili stazu kod "Orla").
 
znaci 1.800 bi bila realna cena za blok 9a ako ga naprave kvalitetno?
 
Pa sve zavisi kakav je investitor i koliko ide na brz obrt kapitala, ili na drzanje cene po svaku cenu. Ako uporedimo npr. sa objektom B5, blok 29 pored same Arene, po meni dobra zgrada i jako dobro mesto, gde GDS godinama prodaje zavrsene stanove, pre godinu dana cenu je spustila na 2.000-2.100 evra sa PDV-om i nista ne prodaje, ovo nikako ne bi moglo da bude skuplje od 1.800e/m2 sa PDV-om. Ipak je Arena Bulevar Z.Dj. bolja lokacija. GDS moze to da drzi neuseljeno citav vek, gradjani placaju njihove gubitke, pitanje je da li ce to bilo koji privatnik da radi.

http://www.gds.rs/naselje_bgb29objb5.php
 
nisam znao da ima slobodnih stanova pored arene, raspitacu se, hvala puno na informaciji.
Sto se tice bloka 9a, njihova je zemlja, kupili su je pre 5 godina, kako ce finansirati gradnju ne znam, ali samo neka grade...
 
Pa ja već rekoh, za 1600-1700 bi se vrlo brzo prodalo, za 1800 tu i tamo. Za sve blizu 2000 nisam baš siguran.
U tom kraju se stan može kupiti za recimo 1400 eur/kvm i dosta je solidan izbor. Za još dodatnih recimo 200 eur/kvm se može komplet renovirati.
Pa sad, ko šta voli.
 
Bice mnogo lose ako ne nastave trotoar kako treba...
 
Mislim da će trotoar biti širi nego sada, ali ipak uži nego ispred suda (gde ima 5-6 metara).
Dakle procenjujem na 2-3m :)
 
Potrazite urbanisticki plan tog bloka pa cete videti koliko je planirano da trotoar bude sirok.
 
Jel za to mora da se ide u opštinu ili može preko neta i kako???
 
ja bih najradije novo, ali ako je kvalitetno uradjeno, ali u pravu si, ko sta voli nek izvoli ...
 
Feanor":3eje4obe je napisao(la):
Može, naravno. Ugao Vojislava Ilića i Rimske. Uvek mešam Vojislava Ilića i Gospodara VUčića pa sam u predhodnom postu dao pogrešnu informaciju te se izvinjavam.

2cqjsp0.jpg
 
Bash me zanima koliko ce ih izaci m2 u izgradnji sa svim troskovima racunajuci i zemljiste, po mojoj odokativnoj racunici to je nesto vishe od 1000eur.
Sa tog stanovistva ima prostora da prodaju stanove i po 1200-1300eur m2, ok reci ce neko trziste ce reci svoje, ali nemojte racunati sadasnje okolne trazene cene jer su nerealne skroz i imajte na umu da nas i dalje ceka pad cena nekrentina od otprilike 10% godisnje dok cene ne dodju na nivo iz 2006-2007me koji se vrlo verovatno moze uzeti kao realan.
 
MilisaV":v6bhq4r3 je napisao(la):
Jel za to mora da se ide u opštinu ili može preko neta i kako???

Ne, moze i preko interneta, ima na sajtu http://gis.beoland.com/direkcijaSpoljni/ gde zumiras deo koji ti treba, pa imad u denjem desnom uglu pise slojevi, tu ukljucis obuhvat planova od 2003, i pokaze ti se crvenkasto za koja podrucja je uradjen PDR. Imas pretragu planova pa trazis ili po opstini ili po nazivu ulice, godini donosenja itd, a imas kad kliknes u gornjem levom uglu na ikonucu 'alati za rad sa mapama' na kraju ikonicu za indetifikuj, pa kad kliknes na podrucje koje je oznaceno da ima uradjen PDR on ti odmah prikaze koji je i imas opciju da skines sve potrebne dokumente.

Povremeno se updatuje, nije jos ubacen PDR za tu lokaciju, mada ne znam ni kada je usvojen. Mozda se radi po starom PDR-u, od pre 2003.
 
Vrh