Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

"Nije isto, ali podseća"

Pa jedino ako bude ono staro beogradski - zauzetost parcele 90%...
To je skandal svugde...
 
A ne diraju onaj niz baraka duž ulice Palmira Toljatija u kojim su neke prateće sužbe prvog osnovnog suda (ex 4.opštinski sud), kao i kancelarijski prostori nekih malih firmi u istom bloku?
 
Te barake su izgleda na drugoj katastarskoj parceli. Baš sam proveravao na Geosrbija, ova parcela na kojoj se sprema izgradnja je 198/3, a objekti u Palmira Toljatija imaju neki drugi broj (199 ako se ne varam).

Broj katastarske parcele sam proveravao kako bih video da li se ovaj projekat nalazi u registru investitora na sajtu grada (http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1510811), ali nema nikakvih podataka za datu lokaciju. Hteo sam da proverim i evidenciju izdatih lokacijskih dozvola, ali na sajtu grada ima greška zbog koje link ka evidenciji lokacijskih dozvola vodi na pomenuti registar investitora (tj. izdate građevinske dozvole). Evidencija se ažurira, međutim, na svakih 15 dana. Siguran sam da će greška uskoro biti otklonjenja, pa ćemo možda tim putem uspeti da saznamo nešto više o ovom projektu.
 
Još uvek ima nekoliko automobila (ne samo Minija, već i nekih drugih za nas egzotičnih engleza) naređanih na trotoaru.

U međuvremenu je postavljen i jedan kontejner za radnike.
 
Spojeni su postovi iz stare i nove teme tako da ovde nastavljamo pricu od bloku 9a
 
+1 ;)
Inače, na gradilištu ništa novo, ograđuje se plac, ali prisutno je svega po 2-3 radnika. Preostale kuće se lagano ruše.
 
Ažurirana je evidencija izdatih lokacijskih dozvola na sajtu grada i evo šta kažu:

Br. predmeta: 0410
Datum izdavanja: 16.05.2012
Ulica: Џона Кенедија
Katastarska parcela: 198/3
Katastarska opština: Нови Београд
Vrsta radova: изградња
Namena: стамбено-пословни
Podaci o investitorima: ОБЕЛИСК ГРАДЊА Д.О.О, Београд-Земун

Izvor: Podaci o izdatim lokacijskim dozvolama do 15. oktobra 2012.
 
Hvala Homere.
Sad sam gledao na sajtu APR-a. Vlasnici Obelisk gradnje su Nino i Marija Đurđević. Nikad čuo.
10% vlasništva ima firma Gradina DOO vlasnika Đura Đurđevića, registrovana na istoj adresi (Masarikov trg 8 Zemun).
E Gradina već ima svoj sajt, evo ga:
http://www.gradinazemun.rs/index.html
Firma se pojavljuje kao izvođač u brojnim projektima, a imaju igrađene i dve klasične tranzicione stambene novogradnje.
 
Pa nisu im lose reference za nase uslove. Radili su na B23, Red Stripe, Alzirskoj ambasadi koja je vrh,...
Ovo je solidna lokacija, nadam se da ce i objekat biti primeren. Meni se npr. svidja objekat u blizini, tacno preko puta Megatrenda. To bi morao da bude neki minimum kvaliteta.

51372583.jpg


Ima i Zexov model.
 
Ta braon zgrada u Goce Delčeva se i meni sviđa. Uklopila se u ambijent, kvalitet deluje ok. Međutim, cene su tu zastrašujuće (još uvek preko 2000 e/kvm).
Mada reference koje imaju na sajtu su radili kao izvođači, videćemo kakav će ovde projekat biti.
 
Mislim da je ta zgrada preko puta Megatrenda, zgrada sa najvećom cenom kvadrata. Živi li ko tamo? Mislim da nema tema o toj zgradi na ovom forumu? Kakav je kvalitet iznutra?
 
Zgrada je po meni jedina stambena novogradnja koja se uspesno uklopila sa okruzenjem... Svaka cast na tome...
Sto se tice cene, njihov problem ili uspeh u zavisnosti od trzista...
 
Feanor":22m6ym6x je napisao(la):
Zgrada je po meni jedina stambena novogradnja koja se uspesno uklopila sa okruzenjem... Svaka cast na tome...
Sto se tice cene, njihov problem ili uspeh u zavisnosti od trzista...

Apsolutno se slažem. Redak primer novogradnje koji se savršeno uklapa (bar meni nearhitekti) u okolinu...
 
samo ulica je dosta prljava zbog brze hrane i uvek je problem za parkiranje.

zgrada mega bleje je očajna.
 
Sta znam, meni nije toliko losa. Nisam studirao tamo. :)
Gori su mi svi moguci kiosci brze hrane po gradu.
 
Feanor":35dg0h0l je napisao(la):
Zgrada je po meni jedina stambena novogradnja koja se uspesno uklopila sa okruzenjem... Svaka cast na tome...
Има и једна у Господара Вучића у Учитељаком насељу. Феноменално уклопљена у низ.
 
U Đakovačkoj (gradi Gradina) je cena 1950 eur/kvm sa PDVom.

Kažu da u planu imaju jednu lokaciju na NBG, ali je tek u pripremi i očekuje se da bude za oko 2 godine.
 
cuo sam da ce zgrada biti visokog kvaliteta gradnje. sendvic zidovi, alu stolarija, strana keramika itd.. ispod garaze.
po izgledu bi trebalo da bude slicna crvenkapi u YBC. Cuo sam i da ce je planirana cena od preko 2.000e bez PDVa
Nisam strucnjak, cini mi se da je lokacija dobra, i da ce gradnja biti kvalitetna, ali sta mislite, koliko je ova cena realna?
 
Vrh