Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Mislim da je Beograd i dalje daleko ispod negog evropskog proseka procenta stanova koji se izdaju u centralnim zonama, i da tu ima jos prostora za rast. Naravno sve se svodi na ponudu i potraznju, ali po nekom trenutnom trendu, nema naznaka stgnacije cena.
 
kakva god da bude situacija u srbiji, stanovništvo beži sa sela i ide u grad. bgd se širi i uvek će biti grad sa relativno velikim brojem stanovnika, na atraktivnoj lokaciji, ušća dve velike reke i sa koliko toliko osvešćenim stanovništvom, bar u odnosu na uži region. neki veći pad cena na duži rok, bez obzira na eventualne periodične krize nije realan. realan je dalji rast. ne verujem da će za 10 ili 20 godina cene biti niže, samo više. s druge strane, bilo bi lepo da smo zemlja koja nudi šanse za neke ideje i preduzetništvo, a ne samo ulaganje u nekretnine. to je na dug rok sigurno ulaganje, ali nije ono koje stvara neki bitniji kapital. čak, povremeno, kad naiđe kriza, padne vrednost nekretnina, bude više teret, posebno kreditnim kupcima.. a i kreditni kupci uzimaju stanove za investiciju, rentu, dok su u mogućnosti da dobiju jeftin novac. nije samo naš trend, ali je ovde baš naglašen.
 
Imajuci u vidu da je redak grad te velicine u Evropi gde jos nema metroa, logicno je da ima jako puno gradnje u centru grada

Nazad na temu, jel dobio neko komarnike u K Distriktu?
 
Auuuu, kakav dripački potez-komarnici samo u spavaćoj? To je takva jedna ušteda, trebalo bi investitora na stub srama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793051#p793051:qi03gpgh je napisao(la):
deka u akciji » Sub Nov 14, 2020 1:01 pm[/url]":qi03gpgh]Auuuu, kakav dripački potez-komarnici samo u spavaćoj? To je takva jedna ušteda, trebalo bi investitora na stub srama.
Nije tacno, komarnici su na svim prozorima i balkonskim vratima gde je tehnicki moglo, kod mene u dvosobnom stanu na 2 balkonca i jednom prozoru, nije samo na jednom prozoru koji je deo staklenog ugla.
 
19.11.
 

Prilozi

  • IMG-20201119-WA0004.jpg
    IMG-20201119-WA0004.jpg
    348,9 KB · Pregleda: 4.562
Situacija od danas, dvoriste sredjeno, B faza se radi punom parom
 

Prilozi

  • IMG-20201119-WA0018.jpg
    IMG-20201119-WA0018.jpg
    248,3 KB · Pregleda: 4.340
  • IMG-20201119-WA0017.jpg
    IMG-20201119-WA0017.jpg
    225,9 KB · Pregleda: 4.340
  • IMG-20201119-WA0009.jpg
    IMG-20201119-WA0009.jpg
    218,8 KB · Pregleda: 4.333
Jel pocela predaja kljuceva, tj kada se ocekuje useljenje vecine stanova?
 
Koliko ja znam, zavrsena za sve lamele osim prve (najblize Dunavskoj) gde je u toku
 
nije završena ni za jednu lamelu. u svim lamelama (nisam siguran za 1.), ima predatih stanova, ali ni u jednoj proces nije završen. ko plati, napravi zapisnik, iznese primedbe na stan, oni to uzmu u prioritet i završe relativno brzo. ko nije platio, kako mu se potrefi. možda je sve ok i završeno, možda i nije. u svakom slučaju, ti stanovi nisu prioritet za sređivanje. mislim da će neki stanovi i lokali sigurno biti završavani i predati u sledećoj godini. prilaz dunavsko i stepenice nisu završeni, svakako nema uređenog pešačkog puta ka gradu. druga strana ulice je bolja, ali i ona nije ok. prolaz ka vojvode bojovića je ispunjen gr. kontejnerima, pa nije jasno kuda ćemo neometano, bez radnika, mašina i mnogo prašine prolaziti, kada ne koristimo automobile i garažu. za očekivati je da se prioritet da dunavskoj, bar u ovom trenutku. za to, moraju da srede trotoar i zabrane parkiranje kola, uz stranu kompleksa. u početku ćemo biti stišnjeni, sasvim je izvesno
 
Ja sam preuzeo stan, stavio neke primedbe prilikom primopredaje (sitnice koje treba doterati), i to je vrlo brzo ispravljeno. Istina je da je prostor okolo jos neuredjen, a imajuci u vidu faze B i C tu ce biti gradilište jos dve godine sigurno. Inače, meni se čini da ce proci sigurno još nekoliko meseci pre nego sto će biti moguce normalno prilaziti zgradi u fazi A a da nije kroz garažu. Grejanje je pušteno prošle nedelje tako da je tehnički moguće živeti u zgradi ako neko baš žuri sa useljenjem ali realno ima još stvari koje treba završiti.

Izuzev par sitnica koje nepotrebno kvare utisak (ali su otklonjenje u kratkom roku) ja sam veoma zadovoljan kako je uradjen stan a i generalno unutrašnjošću zgrade (spolja je već stvar ukusa, ali meni je OK).
 
Nemam strpljenja da čekam da završe ceo (nabrekli) projekat. Nemam ni naročitog umeća da sredim grafiku kako treba. Ali, imao sam dobru volju i nešto vremena, pa izvolite:
K district.gif

Period 29.06.2019. - 25.11.2020.
 
Zivot u velikim gradovima je sam po sebi jeftin stil zivota iz persepektive bogatih...........
 
Мислио сам на јефтин архитектонски стил. :D Ништа претерано посебномдругачије од новоградње по НБГ или поред Панчевца.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796880#p796880:1oi6w2ph je napisao(la):
GOJE » Čet Nov 26, 2020 5:46 pm[/url]":1oi6w2ph]Nemam strpljenja da čekam da završe ceo (nabrekli) projekat. Nemam ni naročitog umeća da sredim grafiku kako treba. Ali, imao sam dobru volju i nešto vremena, pa izvolite:

Period 29.06.2019. - 25.11.2020.
file.php

"nabreklost" je prava rec za ovaj stil gradnje koji unistava Dorcol.
 
Da su ovaj crvenkasti deo uradili u cigli kao onaj kompleks pored A-Bloka to bi bilo top!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797102#p797102:36to55dh je napisao(la):
Дошљак » Pet Nov 27, 2020 12:36 pm[/url]":36to55dh]Мислио сам на јефтин архитектонски стил. :D Ништа претерано посебномдругачије од новоградње по НБГ или поред Панчевца.

Jel moze primer slike zgrade/kompleksa po NBG ili pored Pančevca koja lice na ovu? Baš me interesuje...
 
vidojm":349mbpv7 je napisao(la):
Kupac sam u K distrikt, A faza. Vidim da ovde dosta ljudi priča proizvoljno. Fasada nije jeftina, naprotiv. Kao ni bilo šta drugo. Imate specifikacije na sajtu, koje su potvrđujem ispoštovane. U kupatilima smo dobili i podno grejanje, koje ranije nije obećano. Garaža izgleda kao najbolje garaže tržnih centara.

Jedina zamerka im je na rigidnosti u odnosu sa kupcima, bez mnogo šansi za neke specifične zahteve kupaca, sem ukoliko nemate jaku vezu kod investitora. Solidan broj kupaca je ima, pa to bode oči.

Inače kvalitet gradnje je iznad većine (da ne tvrdim svih) novogradnji u BG. S obzirom da samo 4 lamele (bez 3. koja je poslovna zgrada) imaju 200 stanova, i da ovo jeste veliki kompleks, kvalitet je izvanredan.

Nemam razloga da hvalim svog konja na forumu, koji rado čitam i povremeno se dodatno informišem, iako kao kupac imam pristup gradilištu. Nije to ideja. Imam utisak da većina ljudi nešto kudi, bez uvida u realno stanje ili iz nekih drugih razloga, koji nemaju mnogo veze sa temom.

Moguće je da su investitori ovakvi ili onakvi, kao i neki kupci, uostalom. Moguće je da se nele stvari završavaju uz pomoć uticaja. Ne samo moguće, takve stvari su i izvesne. Danas svakako ne grade stambene komplekse, vredne desetine miliona, profesori etike i književni kritičari.

To je realnost Srbije i sveta, koja nije tema, kad se diskutuje o kvalitetu gradnje.
Kao što nije i tema adekvatnost ovolikog kompleksa na konkretnoj lokaciji. Kritičari su tu uglavnom u pravu. Ok je to komentarisati, tome ovi forumi i služe, ali je bzvz da idu kao odgovor na priču o kvalitetu fasade, koja je usput, verovatno najbolja na celom Dorćolu...



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Apsolutno se slazem sa vidojm.
Za to nam forumi i sluze.
Razmena informacija, novosti, iskustva, fotografija, napredovanja radova itd.

Da li je najbolja lokacija na Starom gradu? Mozda jeste, mozda i nije.
Svako ima svoje vidjenje situacije.

Uglavnom,
Kvalitet vs Cena vs Lokacija = bas ono sto su moje zelje, mogucnosti i potrebe u blizoj buducnosti.

Svako ima svoje vidjenje situacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797243#p797243:2cfeldam je napisao(la):
Vozdove » Пет Нов 27, 2020 6:46 pm[/url]":2cfeldam]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797102#p797102:2cfeldam je napisao(la):
Дошљак » Pet Nov 27, 2020 12:36 pm[/url]":2cfeldam]Мислио сам на јефтин архитектонски стил. :D Ништа претерано посебномдругачије од новоградње по НБГ или поред Панчевца.

Jel moze primer slike zgrade/kompleksa po NBG ili pored Pančevca koja lice na ovu? Baš me interesuje...
Није идентично, али је стилски и концептуално исто - више од 5 спратова и фасада од панела.

ablok-novi-beograd-4.jpg

nova45_glavna.jpg

scena-1.jpg


За овако вредну локацију морали су више да се потруде. Зграде које би се стилски и висински уклопиле са зградом Беко би биле примереније.
 
Više od 5 spratova - ne razumem ovaj deo komentara? Pa 80% zgrada u novogradnji ima više od 5 spratova.

Fasada koju ste naveli kao primer nije ni približno onome što je u K distriktu. Fasada koja je u KD ne postoji u BG, morate uživo da vidite ako već na slikama ne vidite razliku.

Hvala u svakom slučaju na odgovoru.
 
Vrh